Dünya Parmağının Ucunda!

Manisa Şehri Hakkında Kısa Bilgiler

Manisa özellikle doğal güzellikleri bakımından yerli turistlerin ilgisini çeken bir Ege şehridir. Kurşunlu Kaplıcaları, Spil Dağı ve Sart Antik Kenti, Manisa’da mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında gelir. Ege mutfağının hafif ve en lezzetli örneklerini de Manisa’da tadabilirsiniz. Manisa’da havalimanı bulunmadığından, Manisa uçuşları için İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na yapılmaktadır. Manisa şehir merkezine yaklaşık 140 km uzaklıkta bulunan Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım ile ilgili detaylı bilgiyi sayfamızda bulabilirsiniz.

 

Manisa’ya Ne Zaman Gitmeli

En ucuz uçak biletini bulmak için yapılan araştırmalara göre; yurtiçi uçuşlarda son 21 gün kala fiyatlar yükselmeye başlıyor. Son 15 gün kala ise iki katına kadar çıkabiliyor.

 

Manisa’nın Yöresel Lezzetleri

Akhisar köftesi, Alaşehir kapaması, ateş pidesi, dalak dolması, kabak çiçeği dolması, kadın göbeği tatlısı, Kula göveci, Manisa kebabı, Salihli odun köfte, sinkonta, tavşan çullama

 

Manisa’da Görülmesi Gereken Yerler

Artemis Tapınağı, Bin Tepeler, İlk İnsan Ayak İzleri, Kula Volkanları, Kuvayı Milliye Anıtı, Niobe Doğal Anıtı, Spil Dağı Milli Parkı.

 

Manisa’da Alışveriş Önerileri

Padişah şekeri, mesir macunu, bakır bakraç, Manisa bezi.

 

Manisa Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Manisa Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Adnan Menderes Havalimanı

 

İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Türkiye'nin en işlek havalimanlarından bir tanesidir. 1987 senesinde açılan havalimanı, ülkenin yurtiçi ve yurtdışı uçuşlarının büyük kısmına ev sahipliği yapar. Doha Aviation Summit'te "En Çevreci Havalimanı" ödülünü alan İzmir Adnan Menderes Havalimanı, şehir merkezinden 18 km uzaklıkta yer almaktadır.

 

İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na Nasıl Ulaşılır?

Havaş

İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan Havaş servisleri ile hem İzmir merkeze hem de çevre ilçelere ulaşmak mümkündür. İzmir merkezindeki Alcancak-Büyük Efes Oteli önü, Havaş ile şehir merkezine ulaşacak yolcular için iniş noktasıdır. Ayrıntılı bilgi ve detayları Havaş İzmir web sayfasında bulabilirsiniz.

 

Taksi

İzmir Havalimanı'na taksiyle ulaşmak mümkündür. Şehir içinde pek çok noktadan taksi kiralayabilirsiniz.

 

Belediye Otobüsü

İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na toplu taşıma kullanarak da ulaşabilirsiniz. 200, 202 ve 204 numaralı otobüsler sizi İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na götürür.

 

Metro

İzmir Metrosu'nun Güney Aksı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na yolcu taşır.

 

Vapur

İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na deniz yolu ile ulaşacaklar, izdeniz.com.tr adresinden vapurlar ve iskeleler ile ilgili detaylı bilgi alabilir.

 

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X