Nereden
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Kapat
Dünya Parmağının Ucunda!

En Ucuz Malta Uçak Bileti

Osmanlı döneminin sürgün şehri bugünkü dünyanın ada ülkesi Malta tarihi ile hem Osmanlı’nın hem de diğer Avrupa devletlerinin kesiştiği çok önemli dönüm noktaları mevcuttur. Özellikle Osmanlı kuşatması ve sonrasındaki şövalyelerin direnişi ile kuşatmanın kalkması o devir için oldukça ses getiren bir olay olmuştur. Devrin ünlüleri bu kuşatma ve direnişi son derece yücelterek nakletmişlerdir. Malta şövalyeleri ve ada yapısı her zaman bilinen ve seyahat edilen bir yer olsa da Osmanlı dönemi ve tarihi için sürgün yeri olma özelliği ile hatırlanmaktadır. Ada coğrafi yapısındaki bu ülke biline üç adadan oluşmaktadır. Bunun haricinde iki küçük ada daha mevcuttur. Bilinen adalar aynı zamanda turistik olarak da en çok ziyaret ve rağbet gören adalardır. Malta, Gozo ve Comino adaları ismi ile anılan bu coğrafya Malta Devletini oluşturmaktadır. Malta uçak bileti için Luqa uçak bileti olarak arama yapmak gerekir. La Valetta ya da bilinen adıyla Valetta ülkenin başkentidir. Uçak yolculuğunuz sonrası kolaylıkla ulaşacağınız bu başkentte ve başkent Valetta dahil tüm ülke için yürüme mesafesinde birçok yere gitmek mümkündür. Onun haricinde otobüsler ile seyahat edebilirsiniz. Malta oldukça popüler bir ada olarak Avrupa içerisindeki hem turistik hem de eğitim amaçlı seyahatlerin yapıldığı bir ülkedir.

 

 

Türkiye’den Malta’ya gitmek için İstanbul çıkışlı uçuşları tercih etmeniz gerekecektir. THY ve Air Malta ile uçabilirsiniz. Malta uçak bileti almak için başkent Valetta ya da yakın havalimanın da bulunduğu Luqa uçak bileti almanız gerekir. Yaklaşık 2,5 saat civarında bir uçuştan sonra Uluslararası Malta Havalimanı’na iniş yapacaksınız. Havalimanınızdan kalacağınız yer için transfer imkanları tur ile gittiyseniz zaten kolaylıkla sağlanacaktır. Onun dışında taksiler, otobüsler ve gayrı resmi çalışan araçlar ile otelinize varabilirsiniz. Oteller Malta’ya uzun yaz sezonlarında hizmet verecek kalite ve özende hizmet sunmaktadır. Birçok büyük otel grubunun ve yerel işletmenin sahip olduğu oteller mevcuttur. Malta coğrafi yapısı itibari ile ada olmanın getirdiği dinginlik ve sakinlik nedeniyle ve özellikle uzun süreli ve sıcak yaz sezonu deniz turizmi sunabilmesi nedeni ile tercih edilmektedir. Kendine has yapısı ve karakteristik yerli halkı ile Avrupa ülkeleri içinde kendine özgü bir yeri ve önemi vardır. Malta tarihin sürgün yeri ilen geleceğin eğitim özellikle de dil eğitim merkezi haline gelmiştir. Ülke içinde birçok dil okulu merkezi bulunmaktadır. Bu ortamlar da öğrenciler hem barınma açısından faydalanabilmekte hem de eğitimlerini sürdürebilmektedirler. Dünyanın farklı ülkelerinden gelen farklı ana lisandaki kişilerden oluşan sınıflarda verilen özellikle İngilizce ağırlıklı dil okulları hizmeti ülke turizmi ve gelir kalemi bakımında hayli önemli bir yeri işgal etmektedir.

Malta uçak bileti daha doğru tanımıyla Luqa uçak bileti için ülkemizden THY aslen veya Air Malta ortaklı uçuşlar düzenlemektedir. İstanbul çıkışlı uçuşlar ile yaklaşık 3 saat sonra Malta semalarına iniş yapabilirsiniz. Uluslar arası nitelikteki hava alanı ülkenin merkezinde yer alır. Yine merkez ve başkent La Valetta’ya yakın konumdadır. Malta cumhuriyeti Avrupa Birliği kapsamında bir devlettir. Vize vb konular için seyahat planı yapmadan evvel Türk vatandaşı iseniz TC Dış İşleri Bakanlığı web sitesini ziyaret etmeniz gerekmektedir. Bu şekilde güncel vize rejimi ile alakalı bilgi sahibi olabilir ve seyahat planınızı bu çerçevede yapabilirsiniz. Turistik olarak bu ülkeye yapacağınız ziyaretin odak noktasını deniz turizmi oluşturacaktır. Gelgitlerin yaşandığı tertemiz sahilleri ve kumsalları ile Malta deniz konusunda beklentinize oldukça üst düzeyde cevap verebilecek bir yerdir. Birçok Avrupa ülkesine göre daha ekonomik bir seçenek olmasından öte daha kaliteli ve güzel bir deniz ortamını size sunan sahillere sahiptir. Bu değerini oldukça iyi koruyan ve kullanan bir ülke olarak Malta turizm gelirleri ile oldukça sağlam bir ekonomik yapıya sahiptir. Euro bölgesine geçişten evvel oldukça değerli bir para birimine sahip olan ülke Euro bölgesine dahil olmakla ekonomisini daha da güçlendirmiştir. Malta da Katolik mezhebine dair bir inanç türü hakimdir. Hemen her noktada gözünüze büyük bir kilise ya da Chapel adı verilen küçük kiliseler çarpacaktır. Halkın çoğu Pazar ayinlerine katılmaktadır. Kendi doğruları ve kendi halinde yaşayan bir halk olan Malta halkı kendi dillerini kullanmaktadır. Fransız etkisi, Afrika etkisi ve İtalyan etkisi ile harmanlanmış karma bir kültür hakimiyeti intibası ilk anda size kendini hissettirecektir. Özellikle gençler İngilizce başta olmak üzere kendi dilleri haricinde iletişim kurabilmektedir. Turizm sektörü içerisinde hizmet veren noktalar için de aynı durum geçerlidir. Kolaylıkla gideceğiniz yere ulaşabilir ve gittiğiniz yerde öğrenmek istedikleriniz konusunda yardım alabilirsiniz. Bir diğer konu da vaktiyle geçirdiği değişimler ve kaldığı İngiliz kültürü etkisi ile trafik ters yönden işlemektedir. Araç kiralayacaksanız ya da trafikte buna dikkat etmeniz gerekir. Sürücüler kurallara uymaktadır ve denetimler ciddiyetle yapılmaktadır. Bu konuda gerek kültürel bağlamda gerekse yasalara uymak adına halk bilinçlidir.

 

 

Malta gelir elde edilmesi bakımından, özellikle eğitim kurumları sayesinde hem günlük hayatın idamesi nedeni ile yapılan harcamalar hem de bizzat eğitim kurumları aracılığı ile sağlanan döviz girdisi sebebi ile eğitim turizmi ya da endüstrisi başlığı altında oldukça önemli merkezlere sahiptir. Bu merkezlere her sezon oldukça önemli sayıda öğrenci gelmekte ve dil okulları kapsamında oldukça rağbet gören bir eğitim potansiyelini oluşturmaktadır. Bu nedenle özellikle eğitim başlangıç ve dönüş dönemlerinde Malta uçak bileti taleplerinde artış gözlemlenmektedir. Yine yaz dönemleri için aynı yoğunluk izlenir. Bu nedenle eğer uzun vadeli ve kesin planlarınız var ise Luqa uçak bileti alımlarınızı erken yapmanız önerilir. Havaalanı uluslar arası uçuşların yapıldığı ve ülke uçuş trafiği için yeterli olsa da küçük bir hava alanıdır. Ancak Malta’nın coğrafi yapısı ve yüz ölçümünün küçüklüğü göz önüne alınırsa ihtiyacı karşıladığı varsayılabilir. Yine de yoğun dönemlerde her havalimanı gibi sorunlar yaşamaktadır. Malta içindeki gezinize merkez ada konumundaki Malta ile başlayacaksanız ülke tarihindeki en önemli simgelerden olan şövalyelerin tapınakları şeklindeki müzeyi gezebilirsiniz. Burada giysiler orijinal temsili şövalyeler ve geçmişte yaşanan olaylara dair temsili eserler gezilebilir. Ancak tüm giriş yerlerinde giriş ücretlerine dikkat etmeniz eğer sınırlı bir bütçeniz var ise faydanıza olacaktır. Bunun haricinde merkez ve başkent Valetta da kale görünümlü alanı gezip etraftaki binaları dolaşabilirsiniz. Onun dışında daha yükseklere çıkarak hem manzara açısından hem de tarih açısından önem taşıyan Üst Kışla Bahçelerini gezebilirsiniz. Burada dinlenebilirsiniz. Yine şövalyelerle birlikte önem taşıyan Aziz John Katedrali de merkez geziniz için iyi bir uğrak noktası olabilir. Dışarıdan sizi cezp etmese de, içeride oldukça emek verilmiş bir katedral sizi bekliyor olacak. Özellikle eski şehirleri için kullanılan Mdina tabiri burada da geçerlidir. Bu adı taşıyan şehir eski yapılaşmanın tüm izlerini size sunacaktır. Taş evler ve daracık sokaklar ile çevrelenmiş şehirde gezerken bir film setinde gezmiş gibi hissedeceksiniz. Filmlerden konu açılmışken Malta’nın birçok noktasının film setlerine sahne olduğunu söylemekte yarar vardır. Birçok ünlü dizi ve belki de en ünlüsü Game of Thornes sahnelerine ev sahipliği yapmış bir ülkedir. Ayrıca Gozo adası da Temel Reis filmine ev sahipliği yapmıştır. Tüm bu setler gelen turistlerin ilgisini hala çekmekte ve geziler düzenlenmektedir. Bu şekilde bile turistik değerlerini sonuna dek kullanan bir ülke olan Malta en önemli geçim kaynağı turizme oldukça önem vermektedir. Malta uçak bileti taleplerinde en yoğun kalem birçok ada ülkesi için olduğu gibi turizmdir. Turizm açısından tüm kaynaklarını değerlendiren bir ülke olan Malta Luqa uçak bileti fiyatları yoğun sezonda önemli rakamlara ulaşabilmektedir.

 

 

Malta bir ada ülkesi olması nedeni ile gerek turizm gerekse gelir kapsı açısından denize endeksli bir yerleşim yeridir. Gıda ürünleri ve mutfak bakımından çok çeşitli kültürler hakim olsa da, deniz ürünleri sürekli mevcuttur. Domuz eti hassasiyetiniz var ise dikkatli olmalısınız. Bu etten yapılan yiyecekler sıklıkta tüketilmektedir. Ülkede öğle uykusu alışkanlığı yani Siesta mevcuttur. Bu nedenle gezerken bunu dikkate alamız gerekir. Peki Malta da Türk restoranı ya da yaşayan Türkler var mı? Bu soruya cevabımız kuşkusuz Evet olacaktır. Hemen her ülkede olduğu gibi burada da, Türk restoranına ve Türklere hatta Adana Kebapçısına dahi rastlayabilirsiniz. Eğer Türkiye çıkışlı bir Malta gezisi planlıyorsanız özellikle mutfak konusunda çok zorlanmayacağınız söylemek mümkün olacaktır. ülkenin geleneksel anlayışları çerçevesinde hazırlana kendi mutfağına dikkat ettiğiniz sürece sorun yaşamadan özellikle deniz ürünleri bakımından rahat bir gezi sizi bekliyor olacak. Malta uçak bileti alırken bu konuda içiniz rahat olarak alabilirsiniz. Bu ülkeyi görmek ve seyahat etmek istiyorsanız beklediklerinizle birlikte sürprizler ile karşılaşacaksınız. Bu kadar küçük bir ülke olmasına karşın deniz yolculuğu yaparak diğer küçük adalar a geçmenin de oldukça yaygın olduğunu göreceksiniz. Özellikle Gozo Adası Luqa uçak bileti ile ulaştığınız Malta içinde sizin için gezilebilecek bir diğer önemli mekan olarak bu kapsamda karşınıza çıkacaktır. Adaya geçmek için deniz yolu alternatifini feribotlar ile sağladıktan sonra gezinize burada rahatlıkla devam edebilirsiniz. Ada genel anlamıyla Malta’nın bir parçası olsa da kendi has bir yerdir. Gozo feribotla gidilecek bir yerdir ve bu esnada Temel Reis film setini de ziyaret edebilirsiniz. Başlangıç kısımlarında belirtildiği üzere birçok diziye ya da filme set olarak ev sahipliği yapan ülke bunu daha sonraki aşamalarda turistik gelir amaçlı değerlendirmiştir. Bu seti gezdikten sonra veya adayı gezdikten sonra bu seti gezerek Gozo turunuzu tamamlayabilirsiniz. Gozo içinde en dikkat çeken ve ziyaret edilen yapı Azur Penceresi Kemeri olacaktır. Buradaki doğal ve tarihi güzelliği değerlendikten sonra ada içindeki turunuza devam edebilirisiniz. Gozo içinde taksiler epey kullanılmakta ancak yine de ücret konusunda dikkatli olmakta fayda var, çünkü merkezden biraz daha farklı davranışlar ile karşılaşabilirsiniz. Malta uçak bileti alırken yapacağınız gezi planınıza mutlaka Gozo Adasını dahil ederek Luqa uçak bileti almalısınız. Bu ada Malta için tamamlayıcı özellikte bir gezi mekanıdır.

 

 

Hemen her egen oldukları ülke toprağında olduğu gibi İngilizler bu ada için de etkili olmuşlardır. Adayı aldıktan sonra Victoria ismini vermişlerdir. Eski adı Rabat olan bu bölge için hala bu ada da kullanılmaktadır. İngilizler ya da diğer sömürge devletleri aldıkları yerlere mutlaka kültürlerinden bir iz bırakmışlardır. Aynı şekilde bundan etkilenen Malta adası da birçok açıdan karma bir kültür ve lisan benzerlikleri sergilemektedir. Bu kültürel karmaşa ve zenginlik arası durumdan ülke özellikle turizm açısından büyük yarar sağlamaktadır. Bu nedenle Malta uçak bileti bakımından her zaman merak edilen ve görülmek istenen bir ülke olarak her dönem benzer yoğunluklar ile talep oluşturabilen bir destinasyon durumundadır. Bu varış noktası için Malta veya Luqa uçak bileti tamlamasını kullanarak arama yapabilirsiniz. Her iki arama sonucu da size Malta Uluslararası Havalimanı’na ulaştıracaktır. Bu aramaların sonucunda eğer Türkiye çıkışlı bir yolculuk yapacaksanız direkt uçuşlar bakımından Air Malta veya THY’na ya da ortaklaşa gerçekleştirilen uçuşlara erişeceksiniz. Her iki durum içinde Malta uçak bileti uçuşlarınız yaklaşık 3 saat civarında İstanbul çıkışlı olarak gerçekleşecektir. Uçuş saati ve süresi bakımından seyahat planlarınızda rahat olabilirsiniz. Genellikle gündüz varış gece çıkış olarak gerçekleşen uçuşlar size zaman bakımından oldukça avantajlı bir seyahat sunmaktadır. Luqa uçak bileti fiyatları açısından hem THY’nı hem de diğer alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Her iki durumda da belirli süreler ile indirimli fırsatları vize konusundaki detaylar ile birleştirmek sureti ile hem sorunsuz hem de ekonomik bir Malta yolculuğu yapabilirisiniz.

 

 

Malta içinde dikkatinizi çekecek bir diğer konu Malta Taşı ve bu taşlardan yapılan evlerdir. Özellikle bu evleri yapan ya da yaptıran kişiler için hem bölgenin yerli halkı hem de varlıklı kişileri diyebilirsiniz. Zira çok ucuz bir malzeme olmayan ve dünya çapında meşhur bu taşlar ile görsel zevki ve değeri çok yüksek evler inşa edilmektedir. Hemen her noktada bu evlere rastlayabilirsiniz. Ülke ekonomisi için de özel bir yeri ve anlamı olan ve ilkenin adı ile anılan bu taştan yapılan konutların daha sağlıklı yapılar olduğu ifade edilir. Görsel olarak eski şehir yapılanması Mdina evlerine benzeyen bu taşlardan yapılan evler normal evler kadar hatta daha da değerli olarak görülmektedir. Mdina bölgesindeki gezinizde hissedeceğiniz eski ve mistik havayı bir nebze olsa da bu taşlardan yapılan evler için de düşünebilirsiniz. Bir deniz ülkesi olan bu ada ya da adalar topluluğu sizler için hem turistik hem tarihi birçok seçeneği sunabilecek bir potansiyele sahiptir. Bu potansiyeli yaşamak için planlayacağınız Malta geziniz için Malta uçak bileti aramalarınızı direkt ülke adı ile veya Luqa uçak bileti şeklinde yapabileceğinizi unutmayınız. Özellikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vize rejimi bakımından gereklilikleri mutlaka inceleyiniz. Birçok ülke için sınır kapısında vize veren Malta’ya şu an için T.C. vatandaşları vize ile girebilmektedir. Avrupa Birliği bölgesine dahil olan son dönem ülkelerden olan Malta için bu konuyu da inceleyerek vize taleplerinizi ilgili konsolosluğa yapabilirsiniz. Deniz tatili kadar yaygın bir talep konusu olan eğitim amaçlı seyahatler için öncelikle bu işle iştigal eden profesyonel kurumlardan yardım almanız önerilir. Bu sayede vize vb gibi konular için daha sağlıklı, hızlı ve kolay sonuçlar elde edebilirsiniz. Özellikle yabancı dil eğitimi hatta daha da özelde İngilizce eğitimi için birçok gelişmiş seviyede kurs ve okullar Malta da mevcuttur. Diğer ülkelere oranla ekonomik olmaları ve ülkenin mevcut coğrafi konumu açısından sağladığı avantajlar tercih sebeplerinin başında gelmektedir. Hangi amaçla giderseniz gidin Malta ve bağlı adalara yapacağınız ziyaret ya da seyahat ve burada geçireceğiniz günler sizin için değişik bir deneyim ve dinleme fırsatı sağlayacaktır. Ülkenin deniz mahsulleri ve kendine has mutfağı konusunda şahsi hassasiyetlerinize dikkat ederek farklı alternatifler bulabileceğinizden emin olarak, rahatlıkla seyahat edebilirisiniz.

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X