Dünya Parmağının Ucunda!

Lviv Şehri Hakkında Kısa Bilgiler

Ukrayna’nın parlayan yıldızı Lviv, tarihi ve kültürel dokusuyla günde 200 bin kişinin giriş çıkış yaptığı bir şehir. Ülke geneline daha ılıman bir iklimin hüküm sürdüğü şehirde konaklama ve yeme-içmenin çok ucuz olduğunu da belirtelim. Lviv uçuşları için Lviv Danylo Halytskyi Havalimanı kullanılmaktadır. Şehir merkezine sadece 6 km mesafede bulunan Danylo Halytskyi’ye İstanbul kalkışlı direkt uçuş bulunmamaktadır. Aktarmalı Lviv uçuşlarını yukarıda bulunan arama menüsünü kullanarak sorgulayabilirsiniz.

 

Lviv’e Ne Zaman Gitmeli

Havayolu şirketlerinin istatistiklerine göre Lviv uçuşları için en ucuz uçak biletini alabileceğiniz dönemler Eylül’ün ikinci haftası ile Ekim’in ikinci haftası arasındaki dönemdir. Biletinizi seyahat tarihinizden ortalama 60 gün önce alarak en ucuz Lviv uçak biletine sahip olabilirsiniz. En hesaplı uçacağınız gün Çarşamba, en pahalı uçacağınız gün ise Cumartesi.

 

Lviv’in Yerel Tatları

  • Mazoşizmin isim babası yazar Leopold von Sacher-Masoch’un anısına ‘Masoch’ adı verilen kafede boğa testisi ve salyangozlu mantı gibi ilginç yemekler servis ediliyor.
  • Pid Zolotoi Rozovo adlı Yahudi restoranının mönüsünde fiyat yok. Ödeyeceğiniz ücreti yemek bittikten sonra pazarlık yaparak belirliyorsunuz.
  • Kendi imalatları olan biralarıyla ünlü Mons Pius adlı restoranda tavşan yiyebilirsiniz.

 

Lviv’de Görülmesi Gereken Yerler

  • Rynok Meydanı, Svodoby Meydanı Ivan Franko Parkı.
  • Opera Binası, Ermeni Katedrali, St. George's Katedrali, Potocki Sarayı.
  • Halk Mimarisi ve Kırsal Yaşam Müzesi, Arsenal Müzesi, Bira Müzesi, Pinzel Müzesi, Lychakiv Mezarlığı.

 

Lviv Seyahati İçin İpuçları

Havalimanındaki taksiciler şehir merkezi için 15 Euro talep etse de pazarlıkla 5 Euro’ya kadar düşürebilirsiniz. Bu küçük şehirde her yere yürüyerek gidebilirsiniz. Tramvayla seyahat etmek isterseniz eğer, bileti vatmandan alıp araç içinde bulunan aletle deliyorsunuz. Bilet fiyatı 0.15 Euro.

 

Lviv’de Alışveriş Önerileri

El yapımı seramik objeler, votka, anasonlu çikolata, deniz tuzlu çikolata, böğürtlen.

Lviv Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Lviv Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Lviv Danylo Halytskyi Uluslararası Havalimanı

Lviv Danylo Halytskyi Uluslararası Havalimanı, Lviv şehir merkezinin sadece 15 km dışında yer alır.

 

Lviv Danylo Halytskyi Havalimanı'na Ulaşım

Otobüs

48 numaralı otobüs (Svobody - Havalimanı Yeni Terminal) 07:00 - 22:00 arasında hizmet verir. Bu otobüsle 15 dk dakika içinde havalimanına ulaşabilirsiniz.

 

Troleybüs

9 numaralı troleybüsle Havalimanı Eski Terminal'e 9 ilâ 16 dakika içinde ulaşabilirsiniz. 06:10-22:15 saatleri arasında hizmet veren troleybüs Ivan Franko Üniversitesi'nden (şehir merkezi) kalkarak havalimanına gider.

 

 

Lviv Haritası

Alternatif Şehirler

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X