Kütahya Zafer Havalimanı

Nereden
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Kapat
Dünya Parmağının Ucunda!

Kütahya Zafer Havalimanı

Pek çok insan için bir yerden bir yere taşınmak her dönemde çok önemli olmuştur. Yoğun iş hayatı temposunun varlığı, herkesin çalışıyor olması, şehirlere alınan fazla göç nedeniyle giderek büyüyen şehirlerden dolayı insanların trafikten sıkılmış durumda olmalarından kaynaklı, kişiler hayatları hep bir koşuşturma içerisinde geçsin istememektedirler. Ve bunun sonucu olarak, diğer şehir veya ülke seyahatlerinde de en kısa sürece ulaşmak istedikleri noktaya nasıl ulaşabilecekleriyle ilgilenmektedirler.

Bu mesafeyi kısaltabilmenin en iyi yolu da havayolu taşımacılığıdır. Ve havayolu taşımacılığını kullanmanın pek çok avantajı bulunmaktadır. Öncelik olarak ilk faydası, yol süresini çok kısaltmakla beraber, insanların değer verdikleri zaman algısının da ellerinde kalmasına olanak sağlamasından dolayıdır.

Hepimizin de bildiği gibi ulaşımın hem ulusal hem de uluslararası anlamda giderek önem kazandığı son günlerde, bu durumdan en çok faydayı sağlayan havayolu taşıması yapan taşımacılık şirketleri olmuştur. Havayolu şirketlerinin yararına olan bu durum sonucunda pek çok şehirde havalimanı inşasına da başlanarak ülke olarak da bu durumdan faydalanmamız sağlanmıştır. Çeşitli iş kollarına ev sahipliği yapması, kişilere seyahat için avantajlar sunması açısından da çok önemlidir. Teknolojik gelişmelerin de bu taşımacılık türünde önemli etkileri yadsınamayacak kadar büyüktür. Bahsettiğimiz gibi sürekli sayıları artan bu havalimanlarından bir tanesi de Kütahya Altıntaş’ da faaliyet göstermeye başlayan Kütahya Zafer Havalimanı’dır.

 

 

 

Kütahya Zafer Havalimanı, 25 Kasım 2012 yılında başbakanımızın eşlik etmesi ile açılan, 27.000 metrekare kapalı alan üzerine kurulan, VIP ve CIP salonlarına sahip olan bir havalimanımızdır. Genel olarak sahip olduğu şeylerden bahsetmek gerekir ise Zafer Havalimanı’ nın apronu üç uçak kapasiteli, üç uçak için yanaşma kapısı bulunan küçük bir bölgesel havalimanıdır. Pisti 3.000 metre uzunluğunda ve 45 metre genişliğindedir. İç hat ve dış hat terminalinde toplamda 19 tane Check-In kontuarına sahip olan kara tarafı 17.620 m2’lik bir alandır. 4 adet pasaport bankosu, iç ve dış hatlar olmak üzere 4 adet çıkış kapısı bulunan bu havalimanında, sağlık, yeme-içme üniteleri, yöreye özgü geleneksel hediyelik eşya bölümü, bebek bakım ve 3 adet araç kiralama bulunmaktadır. Henüz Duty- Free mekanları mevcut değildir. Ancak ilerleyen zamanlarda Duty- Free mekanlarının, posta hizmeti sunan mekanların ve banka şubelerinin açılması hedeflenmektedir.

Bu havalimanını şimdilik Türk Hava Yolları, Germania Airlines, Atlas Global, Germanwings ve Pegasus Airlines havayolu şirketleri kullanmaktadır. İç hat uçuşlarında ise aktif olarak Türk Hava Yolları uçmaktadır. Ancak temenni edilen diğer havayolu şirketlerinin de oluşabilecek pazarlara yönelik çalışmalar sonucunda bu havalimanını kullanmasıdır. Havalimanında 87 tane otomobil ve 8 tane otobüs alabilme kapasitesi bulunan bir otopark mevcuttur. İletişim kurulmak istenilen noktalar ile bu site üzerinden irtibata geçilebilir. Zafer Havalimanı Kütahya merkez’e 41 km, Afyonkarasihar’a 59 km, Uşak’a 103 km ve Eskişehir’e 113 km uzaklıktadır. Bu şehirlerarasındaki yakın mesafesi ile de önemli bir avantaj sağlamaktadır. Çünkü büyük şehirlere yakın konumda olan havalimanlarının gelişme oranı diğer havalimanlarının gelişme oranından fazladır.  Yer hizmetlerini Havaş adlı firmadan alan havalimanı da her türlü ulaşımı da yine Havaş kendisi servisleri aracılığı ile vermektedir.

 

 

Şu an aktif olarak çok fazla uçuş noktası bulunmayan havalimanında en aktif uçuş İstanbul uçuşları’ dır. Ve bu uçuşlar için gerekli olan Zafer Havalimanı uçak biletlerini,  ister internet ortamından istenirse de havalimanındaki veya anlaşmalı olduğu acentaların satış noktaları üzerinden ulaşma imkanınız vardır.

Tabi ki diğer taşıma türlerine oranla uçak biletlerinin fiyatları çoğu zaman çok yüksektir. Ancak artık çok iyi biliniyor ki, zaman her şeyden daha değerlidir ve ulaşım konusunda harcadığınız paralar size fayda olarak geri dönmektedir.

Zafer havalimanı’ nın gelişmesi konusundaki umutlar elbette sadece Kütahya’ da meydana gelen sanayi faaliyetlerinin gün geçtikçe artmasına da bağlı değildir. Pek çok kişi turistik ziyaretlerin dışında gelişen iş amaçlı seyahatlere yönelmiştir ki özellikle diğer şehirler de gelişen sanayi ile de bu bağlantının sağlanabilmesi açısından konumu çok iyi bir yerdedir. Teknolojik gelişmeler ile beraber artan iş kollarının da kendisiyle bağlantılı olarak taşımacılık sektörünün de gelişmesine olanak sağlaması bu gelişmelere önayak oluşturabilecek durumdadır.

Tüm bu durumlar göz önüne alındığında, insanların hayatlarını kolaylaştırmak amacı ile yapılan tüm çabalar, yine insanların inisiyatifine sunulmaktadır. İster kolay olanı, ister ucuz olanı isterler se de kaliteli olanı seçme şansları vardır. Gel gelelim ki pek çok kişi söz konusu ulaşım olduğunda pahalı uçak biletlerinden yakınmaktadırlar. Ancak şunu da unutmamak lazım ki, eğer erken rezervasyon yöntemi ile seyahat biletlerinizi alırsanız hem uygun fiyata bilet bulabilir hem de bilet tükenme riskini ortadan kaldırmış olursunuz.  Erken rezervasyonun dışında da, havayolu şirketlerinin dönem dönem uyguladıkları kampanyaları takip etme şansınız olursa ki genellikle çeşitli reklam araçları ile tanıtımlarını yapmaktalar, uçak bileti konusunda çok uygun ve güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz.

 

 

En güvenli ve kısa süreli seyahat şansı sunan havayolu taşımacılığını, imkan bulduğunuz tüm seyahatlerinizde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Erken rezervasyon yöntemi, istediğiniz koltuğa ulaşma imkanı, gittiğiniz veya geldiğiniz şehirler de çeşitli ulaşım şekillerini kullanabilme şansı, tatil amaçlı bir gezi ise firmaların ayarladığı otellerde konaklama imkanı ve yeme-içme- eğlence üniteleri ile keyifli zaman geçirme şansınız da bulunmaktadır.

Özet olarak, havayolu taşımacılığının size sunduğu tüm imkanları, uçak biletleriniz de dahil olmak üzere her an her yerde kullanabilirsiniz. Güvenli ve mutlu uçuşlarınız olması için ellerinden gelen her türlü imkanı sunacak firmalar ve havalimanları sizleri bekliyor olacaktır.

Kütahya Zafer Havalimanı Konumu

Adres: 43800 Alibey/Altıntaş/Kütahya
Kodu:
Telefon: 444 3 937

Bulunduğu Şehir

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X