Nereden
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Kapat
Dünya Parmağının Ucunda!

En Ucuz Küba Uçak Bileti

Küba Cumhuriyeti, Karayiplerde bir ada ülkesidir. Bu ada devleti başlıca Küba adasının yanında Isla de la Juventud ve daha birçok takımadalardan oluşmaktadır. Küba Cumhuriyeti’nin 150 kilometre kuzeyinde Birleşik Devletleri, batısında Meksika ve Bahamalar, güneyinde Cayman Adaları ve Jamaika, güneydoğusunda Haiti ve Dominik Cumhuriyeti bulunmaktadır. Küba insanlık tarihi geçmişinde oldukça eski zamanlara kadar dayanmaktadır. Küba adası Karayiplerin en geniş yüz ölçümüne ve en kalabalık nüfusa sahip adasıdır. Karayip havasını yakalamak istiyorsanız en kısa zamanda Küba uçak bileti almanızı tavsiye ederiz.

 

Güney Amerika’dan adaya gelen Guanahatabey ve Kiboni Yerlileri adanın ilk sakinleridir. Küba adasına daha sonra Taynolar, diğer adıyla Antil Avarakları yerleşmiştir. Taylonlar çömlek ve alet yapımında belirli bir düzeye ulaşmışlardır. Tarımla uğraşan barışçıl bir halktır. Ada Kristof Kolomb’un keşfinden sonra İspanyol kolonisi haline gelmeye başladı. 1492 yıllarında Kristof Kolomb adaya çıktı ve toprakları İspanyol Krallığı’na ait olduğunu bildirdi. Kolomb adayı keşfettikten sonra 1511 yılında ilk kalıcı yerleşke kuruldu. Küba adası sömürge adasına döndükten sonra nüfus yoğunluğunda hızlı bir azalma gözlemlendi. Bu azalmanın sebepleri arasında sömürgelerin uygulamış oldukları baskı ve sömürü, salgın hastalıklar, açlık, göçler gösterilmektedir. Bu nedenler doğrultusunda ada nüfusu beş bine kadar düştüğü bilinmektedir. Bu durum 18. yüzyılın başında değişime uğradı. Bu zamanda adaya barış ve düzen getirildi. Böylece ada nüfusu elli bine kadar ulaştı. İspanya’dan gelen düzenli gemi seferleri sayesinde ticaret konusunda ve stratejik anlamda önemli bölgelerden biri olmaya başladı. Buna ek olarak Afrika’dan getirilen köleler nedeniyle adada birçok değişiklik meydana geldi. Afrika köleleri tütün, şekerkamışı ve hayvancılık alanlarda iş gücü sağlamak için getirilmişti. Ancak 1865 yılında köle ticaretine son verilmesiyle buradaki iş gücü açığı Meksika ve Çinli yerlilerden sözleşmeli işçi getirildi.

 

 

Bir sömürü bölgesi olmasından kaynaklı Küba adasında birçok çatışma, iç savaş ve bağımsızlık mücadelesi gözlemlenmiştir. Bu konudaki ilk örneklere 19.yüzyılın sonlarına doğru geldikçe ortaya çıkan durumları örnek verebiliriz. İspanya’nın bu dönemlerde ticaret alanlarında yetersiz kalmaya başlaması Küba’yla aralarındaki siyasi bağların giderek zayıflamasına neden oldu. Bu dönemde Amerikan Birleşik Devletleri ’de şeker üretiminde ve ticarette güç kazanmaya başladığı dönemdi. Zaman geçtikçe Küba’da özerklik mücadelesi sesleri yükselmeye başladı. Ancak İspanya bu duruma kulak asmadı ve vergilerini de arttırmaya başladı. İspanya’nın bu hareketi on yıl sürecek olan bir savaşın kapılarını araladı. 1868 ile 1878 yılları arasında süregelen bu savaş boyunca İspanya yenilgiye uğratıldı ve Küba haklı mücadelesini kazanma yolundaki ilk başarısını elde etmiş oldu. İspanya bu yenilginin sonucunda 1878 yılında Zanjon Sözleşmesi imzaladı. Bu sözleşme sayesinde İspanya, Küba içerisinde siyasi ve ekonomik reform yapmaya başladı. Ancak bu on yıllık savaş adaya iyi gelmedi ve zor yollarla sağlanan barış ortamı adadaki ekonomik bunalımın derinleşmesi nedeniyle kısa sürdü. Bu barış ortamının bozulması sonucunda Küba’da bağımsızlık savaşını vermeye başladı. 1895 yılında sürgünde olan şair ve gazeteci Kübalı Jose Marti bağımsızlık savaşının ilk adımlarını atan oldu. Sürgünde bulunan diğer örgütleri bir araya getirerek gerilla taktiğine dayanan bağımsızlık mücadelesine başladı. İspanya bu başkaldırı karşısında sessiz durmadı ve adaya iki yüz bin asker çıkardı. Bu karmaşık ortamı fırsat bilen Amerika Birleşik Devletleri ’de Maine Gemisi’nin batmasını bahane ederek İspanya’ya savaş açtı. İspanya savaşa daha fazla devam edemedi ve Paris Antlaşmasını imzalamak zorunda kaldı.

 

Küba’nın kanlı geçmişi burada sona ermedi. Jose Miguel Gomez döneminde diktatörlüğün ne demek olduğunu öğrenen Küba, siyasal karmaşadan kurtulmayı başaramadı. Jose Miguel Gomez diktatörlüğü Fulgencio Batista tarafından yerle bir edildi. Ancak bu durum yeni bir diktatör zamanının açılmasına neden oldu. 1 Ocak 1959 yılında komünist örgütün devrim hareketinden sonra Che Guevera’nın da içinde bulunduğu örgütün liderliğini yapan Fidel Castro önderliğinde yeni bir siyasi rejimin kapılarını araladı.

 

 

Tüm bunlara baktığımız zaman Küba sömürge bölgesi olmak, savaş bölgesi haline gelmek, diktatörlüğü yaşamak ve en sonun kendi siyasal düzenini kurma başarısını elde etmiş bir ada ülkesi olma durumlarını yaşamıştır. Bu kadar dolu bir geçmişe sahip adaya ziyarette bulunmak ve bu tarihin izlerini sokaklarda dolaşarak aramak istiyorsanız sizler de hemen bir Küba uçak bileti rezervasyonu araştırmalarına başlayın ve gidebileceğiniz en yakın bir tarihte Küba’nın yolunu tutun.

 

Küba’nın bu kadar dolu bir geçmişinin olması kültürel açıdan da dolu bir birikime sahip olmasını sağladı. Küba’nın başkenti olan Havana’da kolonyal dönemden kalma birçok tarihi eser bulunmaktadır. Bu tarihi eserler 1982 yılında UNESCO tarafından Dünya Kültür Listesi’ne girmiştir. Geçmişten genel Afrika köleleri ve İspanyolların sayesinde bu kültürlerin birçok izleri Küba kültüründe bulunmaktadır. Küba halkının neredeyse tamamı okuryazardır. Küba devriminin bu istatistiğe etkisi büyüktür. Tüm dünyada bilinen Küba müziğini, Küba’nın her sokağının başında dinleyebilirsiniz. Sokak başlarına amatör müzik gruplarının yaptıkları işleri dinlemek sizlere farklı bir deneyim katacaktır. Küba’nın devrim sonrası etkilerini, müziklerini yerinde görmek için en yakın zaman Küba uçak bileti almanızı tavsiye ederiz. Küba’da konuşulan dil İspanyolcadır. Ancak bu dilde Afrika dilinin etkileri görülmektedir.

 

Küba iklim olarak tropikal bir iklim tipine sahiptir. Küba’nın ortalama sıcaklığı 26 derecedir. Ocak ayıyla Ağustos ayı arasında sıcaklık farkı çok azdır. Küba’da Kasım’la Nisan’da kuru bir hava hâkimken Mayıs’la Ekim’de yağışlı bir hava görülmektedir. Doğu sahillerinde ise Ağustos’la Ekim arasında kasırgalar görülmektedir. Tropikal iklimin avantajı sayesinde yılın her mevsimi Küba ziyaretinde bulunabilirsiniz. Bu nedenle Küba uçak bileti araştırırken hangi mevsimlerde almanız gerektiğine düşünmeyi bir kenara bırakabilirsiniz.

 

 

Küba uçak bileti tarihinizi festival zamanlarına denk getirebilirsiniz. Ağustos ayında KarnavalHavana, Haziran ayında Babalar Günü, Mart ayında Havana Bienali, Ağustos ayında Havana Çocuk Karnavalı, Haziran ayında Varadero Müzik Festivali, Aralık ayında Havana Latin Sineması Festivali, Mayıs ayında Cubadisco etkinlikleri düzenlenmektedir. Sizler de bu etkinlikleri göz önünde bulundurarak, bulunmak istediğiniz festivallere uygun olarak Küba uçak bileti rezervasyonunu yapabilirsiniz.

 

Küba’ya ziyaret ettiğiniz zaman kültürünü en iyi şekilde yansıtan mutfağından da denemenizi tavsiye ederiz. Küba mutfağına baktığımız zaman genel olarak İspanyol ve Karayip etkisinde oluğunu görmekteyiz. Küba’da çoğunluklu olarak domuz eti, deniz mahsulleri, mısır ve siyah fasulye tüketilmektedir. Bir ada devletinin olmasının avantajıyla oldukça sık deniz mahsulleri tüketilmektedir. Ayrıca pirincin de Küba mutfağının içerisinde önemli bir yeri vardır. Bu yemeklerin yanında Küba’nın meşhur içkisi olan Mojito’yu bu leziz yemeklerin yanında tüketebilirsiniz. Küba uçak bileti alıp ziyaretinizi gerçekleştirdiğiniz zaman sizler de fark edeceksiniz ki her yerde ızgara et pişirilmektedir. Sizler de Küba mutfağında yerinde yemek ve karayip esintileri eşliğinde hoş bir tatil geçirmek istiyorsanız en kısa zaman Küba uçak bileti almanızı tavsiye ederiz.

 

Küba, bir ada devleti olmasına karşın havaalanları konusunda gerekli yatırımları yapmış ve bu sayede bünyesinde birçok havalimanı bulundurmayı başarmış bir ülkedir. Küba’nın havalimanları konusunda bünyesinde bulundurduğu havalimanları Abel Santamaria (SNU), Antonio Maceo International (SCU), Bayamo (BYM), Cayo Coco (CCC), Cayo Santa Maria Cayo Las Brujas (BWW),  Cienfuegos Jaime, Gonzalez (CFG), Guantanamo Nas (NBW), Gustavo Rizo (BCA), Havana (CU) 00 (UPB), Havana International (HAV), Holgui­n - Frank Pais (HOG) olmaktadır. Buna ek olarak Ignacio Agramonte International (CMW), Manzanillo Sierra Maestra (MZO), Mariana Grajales (GAO), Orestes Acosta (MOA), Rafael Perez (GER), Varadero (VRA), Vilo Acuna (CYO) havalimanlarını eklememiz gerekmektedir. Bu havalimanlarına ve Küba’ya ulaşım sağlayan havayolu şirketleriyse KLM, Air France, Air Canada,  Thomas Cook Airlines, Aeroflot, Air Berlin, Condor, Swiss, Air China, JetairFly, SunExpress olarak verebiliriz. Küba’ya direk uçuş bulunmamaktadır. Ancak aktarma yaparak istediğiniz Küba şehrine ulaşım sağlayabilirsiniz. Küba uçak bileti araştırmanızı yaparken aktarma sayısına ve zamanına dikkat ederek sizler için en uygun uçuşu bulabilirsiniz. Küba uçak bileti rezervasyonunuzu erken yaptırın ve sizler için en uygun olan Küba tatil zamanını belirleyerek harika bir karayip tatilinin keyfini çıkarın.

 

Küba’nın her bir noktası görülmeye değer yerlerle doludur. Özellikle tropikal bir iklime sahip olması ve karayip adalarının etkisinde olması bunu oldukça çok desteklemektedir. Tüm bunların yanında Küba’da özellikle görmeniz gereken yerler mevcuttur.

 • Trinidad
 • Santa Domingo
 • Pinar del Rio
 • Cienfuegos
 • Varadero
 • Havana
 • Santa Clara

 

 

Havana: Havana sadece Küba’da değil, karayip bölgesinde önemli bir yeri vardır. En önemli özelliği ise büyük şehir olma konusunda bölgenin bir numarası olmasıdır. Ancak Havana’nın dünyanın diğer büyük şehirlerinden ayıran oldukça eğlenceli bir yanı bulunmaktadır. O da eğlence ve müziğin Havana’nın tüm sokaklarında yayılmış olmasıdır. Eğlence, müzik ve dansın sokaklarda birleştiği Havana’da tatil yapmak eşsiz bir deneyim olacaktır. Sizler de bu deneyimden yararlanmak istiyorsanız en kısa sürede Havana uçak bileti bakmanızı tavsiye ederiz.

 

Havana’nın başlıca geçim kaynağı puro, şeker kamışı ve mısırdır. Sadece Küba’nın ünlü puroları için bile en kısa zamanda Havana uçak bileti bakmaya başlamamıza bir etkendir. Uzun yıllar İspanyol sömürgesi olarak kalan bu şehirde İspanyol esintileri görmeniz sizleri şaşırtmasın. Havana’da ki her şey devlete aittir. Bu nedenle restoranlarda çalışanlara devlet memuru olarak nitelendirebiliriz. Dünya’da bulunan birçok ülkenin aksine Küba sosyalist bir hükümet yapısına sahiptir. Bu etken bile Havana uçak bileti bakmaya başlamanıza neden olabilir. Havana’nın kardeş şehirleri arasında ülkemizin İzmir, İstanbul, Eskişehir ve Ankara şehirleri yer almaktadır.

 

Havana uçak bileti alıp, karayip esintili, İspanyol etkileri olan bu şehre geldiğiniz zaman fark edeceksiniz ki şehrin her bir sokağı görülmeye değer. Havana sokakları, tarihi dokusu, müziği ve purolarıyla asla geri dönmek istemediğiniz bir şehir olacaktır. Bu kadar güzellik arasında Havana’da mutlaka görmeniz gereken belli başlı yerler de yok değil. Havana’nın sanat eserlerini andıran sokaklarında dolaşırken uğramadan geçmeyeceğiniz bölgeleri şunlardır:

 • Old Havana, sizi binaların renkleriyle ve dokusuyla büyüleyecek olan Havana’nın bir bölgesi,
 • Malecon,
 • Küba’nın tarihi dokusunu en iyi bir şekilde yansıtan ve liman kenti olmasının avantajlarını gösteren Morro Kalesi,
 • Sanat ve müzenin birleştiği yer olan Museo Nacional de Bellas Artes de La Habana,
 • Müze gezmeyi sevenler için başka bir alternatif Museum of the Revolution,
 • El Capitolio
 • Müze gezmek isteyenler için Finca Vigia,
 • Tarihi dokular arasında kaybolmayı sevenler için Castillo de la Real Fuerza,
 • La Cabana,
 • Gran Teatro de La Habana,
 • Jose Marti Anıtı,
 • Colon Cemetery,
 • Mimarlığın doruk noktası niteliğinde bir güzelliğe sahip olan Havana Cathedral,
 • El Templete,
 • Regla,
 • Acuario Nacional de Cuba,
 • Floridita
 • Granma,
 • Castillo San Salvador de la Punta,
 • Christ of Havana,
 • Estadio Latinoamericano,
 • Kilise ziyareti sevenler için Iglesia de Jesus de Miramar,
 • Amadeo Roldan Theatre,
 • Museo del Aire,
 • Museum of Decorative Arts.

  

Havana sokakları dışardan her ne kadar tehlikeli dursa da, aslında güvenle gezebileceğiniz nadir şehirlerden biri olmaktadır. Bunun nedeniyse birinin, canına ya da malına kasti olarak zarar verilmesinin karşılığında ağır cezalara çarptırılmasıdır. Havana bölgesine en yakın havaalanları 18 kilometreyle Havana(Küba) Havalimanı’dır. Onun ardından 99 kilometreyle Varadero Havalimanı gelmektedir. Havana uçak bileti aradığınız zaman Havana Havalimanı’nı tercih etmeyi unutmayın.

 

 

Santiago de Cuba: Küba’nın ikinci büyük şehri Santigo de Cuba’dır. Ada devletinin en büyük ikinci şehri olman Santiago de Cuba, 1514 tarihinde Diego Velazquez de Cuellar tarafından kurulmuştur. 1516 yılında bu bölgede büyük bir yangın felaketi yaşanmıştır. Ancak bu yangın felaketini olabilecek en iyi bir şekilde kurtulmayı başarmış ve anka kuşu misali küllerinden yeniden doğmuş bir şehirdir. 1528 tarihinde katedral inşa edilmiştir. Bu katedral bölgenin ilk katedrali olmakla birlikte ayrı bir öneme de sahiptir. Alevlerin içinden yeniden doğmuş olan ve bölgenin ilk katedraline ev sahipliği yapan bölgeye gitmek için en kısa sürede Santiago de Cuba uçak bileti rezervasyonu yaptırmanızı tavsiye ederiz.

 

Santiago de Cuba uçak bileti aldığınız zaman görülecekler listesini de bir yandan hazırlamalısınız. Santiago de Cuba’da görülecek yerler listenizde mutlaka olması gereken belli başlı yerler şunlardır:

 • Tarihin en önemli örneklerinden biri olan Castillo de San Pedro de la Roca,
 • Tarih öncesi etkilerinin ve alışılagelmiş bir deneyim yaşamak isteyenlerin uğrak yeri Baconao,
 • Müzeyle mimarlığın kesişim noktalarından biri olan Diego Velazquez Museum,
 • La Gran Piedra, diğer adıyla The Big Rock,
 • En güzel bazilika örneklerinden biri olan Basílica Santuario Nacional de Nuestra Señora de la Caridad del Cobre,
 • Doğa yürüyüşünü, kelebekleri seviyorsanız mutlaka uğramanız gereken Turquino National Park,
 • Estadio Guillermón Moncada,
 • Cementerio Santa Ifigenia.

 

Santiago de Cuba uçak bileti aldığınız zaman ve tatilinizi gerçekleştirdiğiniz zaman ne kadar doğru bir karar verdiğinizi bölgeye gittiğinizde fark edeceksiniz. Küba’nın geçmişinin en önemli noktalarından biri olan devrim hareketinin en önemli noktalarından biri olma özelliğine de sahiptir. Fidel Castro 1 Ocak 1959 yılında Küba devrimini Santiago de Cuba’da bir balkondan ilan etmişti. Bu tarihin önemli bir noktası için bile Santiago de Cuba uçak bileti ayırtmaya değer. Devrimin doğum yeri olarak görülen bu yer sizleri de devrim ateşinin içerisine alacaktır. Küba devriminden önce de 1895’le 1898 yılları arasında yaşanan Küba Bağımsızlık Savaşı’na tanıklık etmiş olan bir bölgedir. Küba tarihin başkaldırdığı noktalarının merkezi niteliğinde olan bu yer için Santiago de Cuba uçak bileti rezervasyonunu en kısa sürede yaptırmaya başlamalısınız.

 

Santiago de Cuba, adeta mango ve kahvenin cenneti olduğunu söyleyebileceğimiz bir yer niteliğindedir. Dilerseniz oldukça ucuza satılan tezgâhlardan mango yiyebilir ya da bir ağacın olgun mango düşürmesini bekleyerek mango keyfini çıkarabilirsiniz. Bunun yanında oldukça popüler bir yer olan Isabella’nın Yeri’nde kahvenizi içerek yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Geceleriyse Santiago de Cuba’nın canlılığına canlılık katan sokaklarında müziğin ve eğlencenin sınırsız olduğunu görebilirsiniz. Bu bölgede eğlence mekânları, sayı bakımından pek fazla değildir. Ancak sokaklar ve parklar eğlence bakımından sizleri oldukça memnun edecektir. Sokak eğlencesini yerinde görebileceğiniz Santiago de Cuba, uçak bileti alıp gelmeniz için oldukça davetkâr davranıyor.

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X