1999
Dünya Parmağının Ucunda!

Konya Hatay Uçak Bileti

Konya-Hatay

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 375.92 Kilometre

Konya-Hatay

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 57 Dakika

Nasreddin Hoca’nın diyarı olarak bilinen Konya her zaman gezilip görülmesi gereken yerler arasında yer almaktadır. Türkiye’nin en geniş illerinden birisi olarak bilinen Konya’ya her sezonda giderek gezip görebilme şansınız vardır. Orta Anadolu yaylası üzerinde kurulu olan Konya Mevlana şehri olarak da akıllarda yer almaktadır. Toplam 31 tane ilçesi vardır ve bu ilçelerin en büyükleri Akşehir, Beyşehir ve Ereğli olarak sıralanabilmektedir. Geçmişten günümüze pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Konya, insanlık tarihi kadar eski bir kuruluma sahiptir. Bu nedenle üzerinde hala pek çok medeniyetin ve tarihin izlerini geleceğe taşımaktadır. Tarihte çok fazla büyük bir öneme sahip olan ticaret yollarının da geçtiği ve hala izlerini taşıdığı belki de tek şehirdir. Bu nedenle her zaman en önemli ticaret ve konaklama merkezleri arasında yer almaya devam etmektedir.

 

 

Gezilip görülmesi gereken pek çok arkeoloji alanı, müzeleri, tepeleri, cami ve kümbetileri, kilise ve su anıtları, parkları, milli parkları ve neolitik kentleri, manastırı, türbeleri ve hanları, çini eserler müzesi ve hamamları ile her zaman gezilmeye değer bir şehirdir. Büyüklüğü ve kültürü ile, zengin mutfağı ile yerli ve yabancı tüm turistleri etkilemektedir. Konya Havalimanı açısından da her zaman kaliteli hizmet veren bir kapasiteye sahiptir. Hem sivil hem de askeri bir statü taşımaktadır. Hem iç hem de dış hatlar yolculukları mevcuttur. Özellikle de Hatay’dan buraya gelmek istediğinizde iç hatlar kullanılır ve en uygun Konya Hatay uçak bileti almanız yeterli olur.

 

 

En uygun Konya Hatay uçak bileti satışları genellikle Pegasus ve Turkish Air Havayolları şirketleri tarafından sunulmaktadır. Bu iki güzel şehir arasındaki uçuşlar toplam 4 saatlik bir zaman diliminde gerçekleşmektedir. Uçuş bilgilerinizi girerek daha pek çok havayolu şirketinin uçuş seferlerini sorgulayabilirsiniz. Pegasus ve Turkish Air havayollarının sık sık uçuşları mevcuttur. Daha güvenilir bir yolculuk yapmak istediğinizde ise Pegasus ve Turkish Air havayolu şirketleri İstanbul aktarmalı olarak da uçuş seferlerini düzenlemektedirler. Bu iki şehir arasında uçuşlarınızı gerçekleştirdiğiniz takdirde çok memnun kalacaksınız. Konya’nın ve Hatay’ın ayrı ayrı eşsiz güzelliklerinden yararlanabilecek, eşsiz yemeklerini tadabileceksiniz. Hatay’dan Konya’ya iniş yaptığınızda, Konya havalimanında 5 adet araç kiralama şirketi bulunmaktadır. İster kendinize özel araç kiralama imkanını isterseniz de şehir merkezi ve otogar arasında sıkça gidip gelen otobüsleri kullanabilirsiniz.

 

 

Hatay havalimanına indiğinizde ise yine aynı şekilde Antakya’dan hizmet veren araba kiralama adresleri ve telefonları mevcuttur. Araba kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Her iki havalimanından da sık sık uçuşlar mevcuttur ve yaklaşık 4 saat sürmektedir. Aktarma süreleri, bekleme süreleri  ve diğer işlemler de bu 4 saat içerisinde gerçekleştirilmektedir. Uçuşlarınızdan bir hayli memnun kalacaksınız. İndiğinizde şehir merkezlerine rahatlıkla ulaşım sağlayabileceksiniz. Hiçbir problem teşkil etmeden hem Konya’ya hem de Hatay’a ulaşmanız mümkündür. Tatil fırsatları sunan, eşsiz güzellikleri ile sizleri etkileyen bu her iki şehrin de havalimanları oldukça yenidir. Yeni olmalarına rağmen mutlak derecede kaliteli bir hizmet vermektedirler. Birbirlerine olan  uçuşlarının yanısıra dış hatlara yani yurtdışına da istediğiniz ülkeye sunabildiği uçuşları mevcuttur. Yani bu iki şehir arasında seyahat ettiğinizde, gerekli olursa ya da isterseniz dış hatlar terminalleri ile yurtdışına da seyahat edebilirsiniz.

 

 

Konya kalkışlı ve Hatay varışlı uçuşlar için en uygun Konya Hatay uçak bileti temini yapmanız çok kolay bir eylemdir. Konya Havalimanından Hatay’a uzanmak istediğinizde, Konya havalimanı kalkışlı pek çok uçuş mevcut olmaktadır. Sık sık kolaylıkla görebileceğiniz bu uçuşlar ile Hatay’a kısa sürede ulaşmanız da mümkün olacaktır. Öncelikli olarak elbette en uygun Konya Hatay uçak bileti sahibi olmanız gerekmektedir. Online adreslerden ya da direk Konya Havalimanına ait olan kurumsal adresten tüm şirketlere ait olan uçuşları sorgulayabilirsiniz. Özellikle de Konya kalkışlı uçuşları rahatlıkla bulabilirsiniz. Bulunduğunuz her konumda belli saatler ve uçuşlar ile de Konya iline ulaşmanız mümkündür. Hem iç hatlar hem de dış hatlar terminali bulunduran Konya Havalimanı sayesinde, her yerden uçuş seferleri düzenlenmektedir. Bu nedenle bulunduğunuz konum Hatay’a çok uzaksa öncelikle Konya Havalimanına düzenlenen uçuşlardan yararlanıp daha sonra Hatay’a buradan geçiş yapabilirsiniz.

 

 

Konya kalkışlı olan Hatay seferleri kapsamında uçağınız aktarmasız olarak direk Hatay Havalimanı’na iniş yapacaktır. Konya Havalimanı Selçuklu ilçesinde yer almaktadır. Selçuklu ilçesine bağlı olarak çalışmalarını yürütmektedir. İl ve ilçe sınırları içerisinde yer aldığı için, Konya merkezden buraya ulaşmanız da çok fazla vaktinizi almayacaktır. Böylelikle tüm seyahat başlangıcınız da rahatlıkla başlamış olacaktır. 2000 yılında hava trafiğine açılan Konya Havalimanı’nın kolay ulaşımları ve sık sık düzenlemiş olduğu uçuş seferleri ve özellikle de neredeyse tüm şirketleri bünyesinde barındırması nedeni ile her zaman en çok tercih edilen havalimanları arasında yer almaktadır. Hatay’a gittiğinizde de merkeze kolaylıkla otobüs ve taksi yardımları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X