Dünya Parmağının Ucunda!

 

Kocaeli Şehri Hakkında Kısa Bilgiler

 

Marmara Bölgesi’nin en önemli ticari bölgelerinden biri sayılan Kocaeli’de Beşkayalar Tabiat Parkı veya Ballıkayalar’da doğayla baş başa kalabilir, Bizans döneminden kalan Darıca ve Eskihisar Kalesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Kış sezonunda Kartepe’de bulunan kayak pisti de kayak turizmi için bölgenin en önemli yerlerinden biridir. Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı şimdilik sadece Trabzon kalkışlı Kocaeli uçuşları için hizmet vermektedir. Kartepe ilçesinde bulunan Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı, İzmit şehir merkezine 15 km uzaklıkta bulunmaktadır.

 

 

Kocaeli’ne Ne Zaman Gitmeli

Havayolu şirketlerinin son üç yıllık verilerine göre uçakla seyahat etmek için en hesaplı ay mayıs ayı. Mayısı, şubat ve mart ayları takip ediyor. En ucuz uçak biletini bulmak için yapılan araştırmalara göre; yurtiçi uçuşlarda son 21 gün kala fiyatlar yükselmeye başlıyor. Son 15 gün kala ise iki katına kadar çıkabiliyor.

 

Kocaeli’nin Yöresel Lezzetleri

Çeneçarpan çorbası, ciğceli kavurma, cızlama, hindili keşkek.

 

Kocaeli’de Görülmesi Gereken Yerler

Ballıkayalar Vadisi, Beşkayalar Tabiat Parkı, Bayramoğlu, Darıca Faruk Yalçın Hayvanlar Alemi Botanik Bahçesi, Eskihisar Kalesi, Hannibal Anıt Mezarı, Kefken, Kerpe, Maşukiye, Kartepe, Sapanca Gölü, Serindere Kanyonu.

Kocaeli Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Kocaeli Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Kocaeli Havalimanı

 

Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı olarak da bilinen Kocaeli Havalimanı, Kartepe ilçe sınırları içindedir. Adapazı merkezden 30, İzmir merkezden 15 km mesafede bulunan havalimanının yolcu uçuşlarına başlaması ,çin öngörülen tarih 2015 senesinin ilk yarısıdır.

 

Kocaeli Havalimanı'na Nasıl Ulaşılır?

Toplu Taşıma

Uçak saatlerine göre belirlenen seferlerle Kocaeli Belediyesi tarafından hizmete konan 250 kodlu otobüsü kullanarak alana ve Kocaeli merkeze ulaşmak mümkündür. Otobüs seferlerinin detaylı bilgisi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi web sitesinden edinilebilir. Sakarya Belediyesi de Kocaeli Havalimanı'na otobüs seferleri düzenlemektedir. 54 K ve 54 S kodlu otobüsler Sakarya merkezden Kocaeli Havalimanı'na yolcu taşır.

Buna ek olarak, D100 karayolu üstündeki tüm duraklardan Eşme ve Uzuntarla Halk Otobüsleri'ni kullanarak da havalimanına ulaşabilirsiniz.

 

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X