Dünya Parmağının Ucunda!

 

Kişinev Şehri Hakkında Kısa Bilgiler

Moldova’nın başkenti Kişinev, eşsiz tabiatı ve önemli bir ticaret merkezi olarak bilinir. Şehirde mutlaka görmeniz gereken yerler arasında Albisoara Caddesi, Puşkin Müzesi ve Stefan Cel Mare Parkı bulunuyor.Kişinev uçuşları için tercih etmeniz gereken Kişinev Uluslararası Havalimanı, şehrin 13 km güneydoğusunda yer alır. Yaklaşık 1.5 süren Kişinev uçuşları için Türk Hava Yolları veya Air Moldova’yı tercih edebilirsiniz.

 

Kişinev Havalimanı

Kişinev Havalimanı, Kişinev şehir merkezinin 13 km güneydoğusunda yer alır.

 

Kişinev Havalimanı Ulaşım

A Ekspres Otobüsleri

07:00-19:00 saatleri arasında 40 dakikada bir hizmet veren ekspres otobüslerle Kişinev Havalimanı ve Dimitrie Cantemir Meydanı arasında ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Minibüs Taksiler

Havalimanı ve İsmail Caddesi arasında ulaşım sağlayan minibüs taksiler havalimanından 05.30 - 21.55 arası Kişinev'den 06.00 – 22.30 arası 10 dakikada bir sefer yapar.

Kişinev Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Kişinev Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Kişinev’e Ne Zaman Gitmeli?

Dünyanın pek çok ülkesinden Kişinev’e sefer düzenleyen havayolu şirketlerinin verilerine göre en ucuz Kişinev uçak biletini alabileceğiniz tarihler Eylül’ün ikinci haftası ile Ekim’in ikinci haftası arasındaki dönemdir. Seyahat tarihleriniz esnekse Kişinev uçak biletini ortalama 60 gün önce almanızı tavsiye ederiz. Gün baz alınarak hazırlanan verilere göre ise en hesaplı uçacağınız gün Cumartesi, en pahalı uçacağınız gün ise Salı.

 

Kişinev’e Yerel Tatları

Moldova mutfağında ‘mamaliga’, ‘mititei’, ‘costita racituri’, ‘sarmale’ gibi et ve sebze ağırlıklı lezzetler bulunuyor. Şarapçılıkta iddialı olan ülkede kaliteli kanyaklarda mevcut.

 

Kişinev’de Görülmesi Gereken Yerler

Şaraba özel ilginiz varsa eğer Milestii Mici Kavı’nı mutlaka görmelisiniz. Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başaran Altın Seri adlı koleksiyonda 1.5 milyon şişe şarap saklanıyor. Yerin 50 metre altındaki galerilerin toplam uzunluğu 200 kilometre. Kavın bahçesindeki şarap havuzundan kırmızı ve beyaz şarap akıyor. Kamuya ait olan kava giriş ücreti 40 dolar.
Puşkin Müzesi ve Stefan Cel Mare Parkı da şehirde görülmesi gereken yerler arasında.

 

Kişinev Seyahati İçin İpuçları

Moldova’da polis bahşişi çok sever. Havalimanı ve sokaklarda (özellikle gece) pasaport kontrolü yapıp bahşiş talep ederler.

 

Kişinev’de Alışveriş Önerileri

Moldova’da satın alınabilecek buraya has hediyelik eşya şarap ve konyak. Souvenir ve Unic gibi pazarlardan eski Sovyet dönemine ait objeleri bulabilirsiniz.Güzel bir tatil geçirmeniz dileğiyle…

Kişinev Haritası

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X