Dünya Parmağının Ucunda!

 

Kastamonu Şehri Hakkında Kısa bilgiler


Anadolu’nun en eski şehirlerinden biri olan Kastamonu, evliyalar şehir olarak da bilinir. Ilgaz ve Küre Dağları Milli Parkı, Roma döneminden kalan Pompeipolis Antik Kenti ve dünyanın 4. Büyük kanyonu olan Çatak Kanyonu’nu görmeden, ünlü Kastamonu çekme helvasını tatmadan Kastamonu gezinizi tamamlanmış saymayın. Kastamonu uçuşları için Kastamonu şehir merkezine 10 km uzaklıkta bulunan Kastamonu Havalimanı’nı kullanabilirsiniz. Kastamonu Uzunyazı Havalimanı olarak da bilinen havalimanına ulaşım yöntemlerini aşağıda bulabilirsiniz.

 

 

Kastamonu’na Ne Zaman Gitmeli

En uygun fiyatlı uçak biletini bulmak için yapılan araştırmalara göre yurtiçi uçuşlarda son 21 gün kala fiyatlar yükselmeye başlayıp, son 15 gün kala ise iki katına kadar çıkabiliyor.

 

Kastamonu’nun Yöresel Lezzetleri

Ala pilav, banduma, biryan, cırık tatlısı, Ecevit çorbası, köle hamuru, oğmaç çorbası, simit tiridi.

 

Kastamonu’da Görülmesi Gereken Yerler

Horma Kanyonu, Evkaya Mezarları, Ilgaz Dağları Milli Parkı, Kastamonu Kalesi, Pompeipolis Antik Kenti, Valla Kanyonu.

 

Kastamonu’da Alışveriş Önerileri

Sarı yazma, çekme helva, Evrenye bıçağı, Siyez bulguru, Kastamonu simidi, pastırma, pınar bebek, sarımsak, şimşir kaşık, Tosya çakısı.

 

Kastamonu Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Kastamonu Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Kastamonu Havalimanı

 

Kastamonu Havalimanı, Kastamonu Uzunyazı Havalimanı olarak da bilinir. Şehir merkezine mesafesi 10 kilometredir.

 

Kastamonu Havalimanı'na Nasıl Ulaşılır?

Hava Yolu Servisleri

Kastamonu Havalimanı'na ulaşım alana sefer yapan hava yollarının servisleriyle yapılmaktadır. Uçuşunuzdan önce hava yolları yetkilinizle görüşerek servis saatleri ve güzergahları hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X