Dünya Parmağının Ucunda!

 

Karabük Şehri Hakkında Kısa Bilgiler

 

Karadeniz Bölgesi’nin demir-çelik üretimiyle ünlü şehri Karabük, tarihi Safranbolu evleriyle de her yıl yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Karabük ziyaretinizde gezmeniz gereken diğer bir yer de Türkiye’nin dördüncü büyük mağarası olan Bulak Mağarası’dır. Karabük il sınırları içinde havalimanı bulunmadığından, Karabük uçuşları için tercih etmeniz gereken havalimanı Ankara Esenboğa Havalimanı’dır.

 

Karabük Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Karabük Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Karabük’e Ne Zaman Gitmeli

En uygun fiyatlı uçak biletini bulmak için yapılan araştırmalara göre yurtiçi uçuşlarda son 21 gün kala fiyatlar yükselmeye başlayıp, son 15 gün kala ise iki katına kadar çıkabiliyor. Son üç yılın ortalamasına göre uçmak için en ucuz ay mayıs. Mayısı, ucuzlukta şubat ve mart ayları takip ediyor.

 

Karabük’ün Yöresel Lezzetleri

Bandırma, çullu börek, kuyu kebabı, Safranbolu bükmesi, safranlı zerde.

 

Karabük’te Görülmesi Gereken Yerler

Hadrianopolis Antik Kenti, Bulak Mağarası, Safranbolu Evleri, Şeker Kanyonu, Yörük Köyü.

 

Karabük’te Alışveriş Önerileri

Safranbolu lokumu, Safranbolu maket evi, yemeni.

 

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X