Dünya Parmağının Ucunda!

Kahramanmaraş Şehri Hakkında Kısa Bilgiler

Akdeniz Bölgesi’nde yer alan, dondurma ve tarhanasıyla ünü ülke sınırlarını aşan Kahramanmaraş, lezzet bakımından olduğu kadar, kültürel anlamda da ziyaretçilerine çok şey vadetmektedir. Başkonuş Yaylası, Kumaşır Gölü ve Taş Medrese, Kahramanmaraş’ın görülmesi gereken yerlerindendir. Kahramanmaraş uçuşları, Kahramanmaraş şehir merkezine 5 km mesafede bulunan Kahramanmaraş Havalimanı’na yapılmaktadır. Kahramanmaraş Havalimanı’na nasıl ulaşacağınızı öğrenmek için sayfamıza göz atabilirsiniz.

 

 

Kahramanmaraş'a Ne Zaman Gitmeli?

Uludaz Dağı zirvesinde kış uykusuna yatan uğurböcekleri her yıl mayıs-haziran aylarında uyanıyorlar. Bu muhteşem doğa olayı zaman içinde Uludaz Uğurböcekleri Festivali’ne dönüşmüş. En uygun fiyatlı uçak biletini bulmak için yapılan araştırmalara göre yurtiçi uçuşlarda son 21 gün kala fiyatlar yükselmeye başlayıp, son 15 gün kala ise iki katına kadar çıkabiliyor. Son üç yılın ortalamasına göre uçmak için en ucuz ay ise mayıs.

 

Kahramanmaraş'ın Yöresel Lezzetleri

Maraş Dondurması: Maraş dondurmasına has tadı veren şey keven otlarıyla beslenen keçilerden sağılan süttür. Sahlep ise Ahır Dağı'nda yetişen orkidelerin kirli beyaz renkteki yumrularından elde edilir.

Maraş Tarhanası: Buğday dövmesi, yağlı yoğurt ve dağ kekiğiyle yapılan Maraş tarhanasından cips de üretilmektedir.Tirşik, çöş börek, sulu yağlı köfte, ürtmekli çökelek böreği, çullama, cevizli kırma gibi yiyecekler Kahramanmaraş mutfağına özgü lezzetler.

 

Kahramanmaraş'ta Görülmesi Gereken Yerler

Yayladan antik kentte, kaplıcadan mağaraya, medreseden köprüye, pek çok turistik öğeyi barındıran kentte mutlaka görmeniz gereken yerler şuralar:

  • Başkonuk Yaylası, Savruk Mağarası, Döngel Mağarası
  • Germanicia Antik Kenti, Ilıca Kaplıcaları, Taş Medrese
  • Ekinözü İçmeleri, Arkeoloji Müzesi, Süleymanlı Köprüleri

 

Kahramanmaraş'ta Alışveriş Önerileri

  • Maraş biberi, fıstık ezmesi, tarhana, sucuk, ceviz
  • Dövme bakırdan aşurelik kazan, ceviz oyma Maraş sandığı, sim sırma

 

Kahramanmaraş Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Kahramanmaraş Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Kahramanmaraş Havalimanı

 

Kahramanmaraş Havalimanı 1996 senesinde hizmete açılmıştır. Şehir merkezine 5 km uzaklıktadır.

 

Kahramanmaraş Havalimanı'na Nasıl Ulaşılır?

Toplu Taşıma

Kahramanmaraş Belediyesi'nin uçak seferlerine uygun olarak belirlediği belediye otobüsleriyle alana ulaşmak mümkündür.

 

Taksi

Kahramanmaraş Havalimanı şehir merkezine sadece 5 km uzalıkta olduğundan, taksi alana ulaşımda ve alandan şehir merkezlerine gidişlerde en çok tercih edilen ulaşım biçimidir.

 

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X