Kahramanmaraş Havalimanı

Nereden
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Kapat
Dünya Parmağının Ucunda!

Kahramanmaraş Havalimanı

Kahramanmaraş ülkemizin en büyük 11. yüz ölçümü bakımından büyüklüğe sahip şehridir. Kahramanmaraş şehri 14 1327 kilometre karelik alanla Doğu Anadolu  Bölgesi Akdeniz Bölgesi ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinin birleşim noktasında yer almaktadır. Kahramanmaraş Kurtuluş Savaşında gösterdiği üstün cesaret ve başarıdan sonra kahraman ünvanını layık görülmüştür. Şehrin ismi 1973 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisinin onayı ile değiştirilmiştir. Kahramanmaraş havaalanı şehrin içinde bulundurduğu turistik potansiyel göz önünde bulundurulduğunda 1996 yılında Kullanıma açılmıştır. Şehir merkezine yaklaşık uzaklığı 5 kilometre olan Kahramanmaraş havaalanı 7 metreye 25 metre ve 2300 metre 45 metre boyutlarında tamamen kompozit kaplama 1 piste sahiptir. Yolcuların kullanımına açık olan noktaları göz önünde bulundurulduğunda 540 metre karelik oldukça geniş bir yolcu kullanım alanı düşünülmüştür Ayrıca Kahramanmaraş havaalanı 40 araçlık bir otoparkı da içinde bulundurur. Türk Hava Yolları uçak bileti, AnadoluJet uçak bileti, Pegasus Airlines uçak bileti ile er gün İstanbul'dan Kahramanmaraş havaalanına düzenlenen seferler ile ulaşımınız mümkün kılınmıştır Ayrıca Pegasus Airlines uçak bileti sizi Sabiha Gökçen Havalimanından pazartesi çarşamba Cuma Cumartesi ve Pazar günlerinde Kahramanmaraş havalimanına ulaştıracaktır.

Kahramanmaraş havalimanı İstanbul’dan direkt uçuşlarla desteklenmektedir. İstanbul Kahramanmaraş uçuş süresi hava koşulları göz önünde bulundurularak 1 saat 35 dakika zaman alabilmektedir. İki Havaalanı arasındaki mesafe 777 kilometre olup Kahramanmaraş en sık ziyaret eden havayolu şirketi Türk Hava Yolları olarak karşımıza çıkmaktadır. Türk Hava Yolları uçak bileti ile haftanın 7 günü şehre uçuş yapabilmeniz mümkün kılınmıştır. Terminal binası olarak oldukça küçük bir binaya sahip olan Kahramanmaraş Havaalanı Sadece iç hatlar seferlerinin düzenlene bildiği bir noktadır. Check-in işlemleri için beş bankonun sürekli çalıştığı Kahramanmaraş havaalanında işlemlerinizin hızlı ve strese neden olmayacak şekilde yapıldığını göreceksiniz. Kahramanmaraş havaalanında düşünülen hizmetlerden bir tanesi de hava alanı içerisinde bulunan kafeler. Bu kafelerde ulusal anlamdaki içecekler yanı sıra Kahraman Maraş usulü kahve içmeniz mümkün. Kahramanmaraş havaalanı Türkiye'nin büyük şehirlerinde bulunan bütün hizmetleri içinde barındırmakta şehirden çok uzak konumlanma yan Havaalanı toplu taşıma ile sürekli desteklenmekte. Ayrıca hava alanı içinde hizmet veren taksiler sizi çok pahalı olmayan hizmetlerle şehir merkezine taşımakta. Türk Hava Yolları uçak bileti, AnadoluJet uçak bileti, Pegasus Airlines uçak bileti Size sadece güzel bir hava alanının sunmuyor Ayrıca Kahramanmaraş turistik açıdan da oldukça büyük zenginliklere sahip. Eğer şehirde vaktiniz varsa Kahramanmaraş hava alanı içerisinde araç kiralama imkanının sunulduğunu bilmenizde fayda var. Zira bu noktalardan kiralayacağınız araçlar ile şehirde farklı bir vasıtaya ihtiyaç duymaksızın dilediğinizce gezme imkanına sahip olacaksınız.

Kahramanmaraş'ta şehri tanımak isteyenler için birçok farklı adres bulunmakta. Kent adeta tarihi eserlerin ve mağaraların yaylaların nehirlerin ve kaplıcaların kesişim noktasına dönüşmüş durumda eshab-ı Kehf Kahramanmaraş sınırları içerisinde bulunan bir kale. Konumlandığı yer açısından kentin bütün manzaralarını izlemenize olanak tanıyor Kahramanmaraş Havaalanından 15 dakikalık bir yolculuk ile ulaşabileceğiniz eshab-ı Kehf Kalesi on üçüncü yüzyılda yapılmış ve içinde Cami Kervansaray gibi birçok farklı olanı barındırıyor. Kahramanmaraş ilkel çağlardan beri üzerinde medeniyetlerin yaşadığı ve insanların hayatını sürdürdüğü noktalardan biri. Kahramanmaraş havaalanından taksiyle 25 dakikalık uzaklığa sahip olan Döngel mağarası ve Pazarcık Mağarası incelemelere göre fosil çağlardan beri insanların Saklandı ve yaşadığı alanlardan biri olarak varlığını devam ettirmiş bu mağaraların içerisinde ilginizi çekecek birçok farklı duvar resmi sizleri bekliyor. Bu tarihe canlı tanıklık etmek için ihtiyacınız olan tek şey Türk Hava Yolları uçak bileti, AnadoluJet uçak bileti, Pegasus Airlines uçak bileti.

 

Kahramanmaraş el sanatlarının ülkemizde en mükemmel şekilde icra edildiği noktalardan biri bu durum Kahramanmaraş hava alanında da karşımıza çıkar farklı hediyelik eşyaların stantları süslemesini beraberinde getirmiş şehirde Türk Halk müziğine önderlik etmiş birçok şarkıcının ve bestekârın yaşadığını  hatırlamakta fayda var. Ayrıca Kahramanmaraş hava alanı içerisinde hediyelik eşyalar satın alabileceğiniz birçok farklı noktada bulunmakta bu mağazalarda Bakır işçiliği sim sırma  el işçiliği ahşap şekillendirme işçiliği ile yapılmış çok farklı ve eşine bir daha rastlayamayacağınız kalitede ürünleri bulmanız mümkün. Kahramanmaraş havaalanında el yapımı deri ayakkabı ağaç işlemesi ile yapılan Küçük hayvan motifleri sizi tarihte yolculuk yaptıracak otantik çini tabloları satın alabilmeniz mümkün.

Kahramanmaraş zengin mutfağını Kahramanmaraş havaalanında da öne çıkartmış Havaalanı içine girdiğiniz anda sizi olağanüstü lezzetli kokular ile karşılıyor. Zira şehir Et yemeklerine çorbalara köfteleri tatlı ve börek ve büyük önem gösteriyor. Osmanlı mutfağının ve Türk mutfağının daha çok acılı lezzetlerini barındıran Kahramanmaraş Mutfağı Kahramanmaraş havaalanında ziyaret eden herkes için erişilebilir ve kaliteyi beraberinde getiriyor. Özellikle et yemeği olan saç kavurma külbastı et böreği yahni gibi yemekler havaalanında olağanüstü lezzetler yaşamanıza sebep olacak. Tatlılarına baktığımızda özellikle Kahramanmaraş dondurmasının Kahramanmaraş hava alanında büyük bir tanıtım standı olduğunu göreceksiniz. Kahramanmaraş havaalanında tatlı yemek için komik olduğunuz kafelerde genellikle bütün tatlıların üzerinde dondurmanın bulunduğu göze çarpmakta. Türk Hava Yolları uçak bileti, AnadoluJet uçak bileti, Pegasus Airlines uçak bileti Kahramanmaraş'ta Tüm bunları ve daha fazlasını sizlere sunmak için yeterli olacak. Şehir sıcakkanlı insanları ve yardımsever esnafın her köşede karşınıza çıkabilecek bir nokta. Bu yönüyle bakıldığında Kahramanmaraş yaz ve kış aylarında farklı güzellikleri içinde bulunduran muhakkak ziyaret edilmesi ve bu doğal güzelliklerin görülmesi gereken şehirlerin başını çekiyor. Kahramanmaraş Havaalanı yerli ve turistler için şehirde büyük önem taşımakta. Gerek şehre olan uzaklığı gerekse hava alanı içerisinde sunulan hizmetlerine bakıldığında Türkiye’nin büyük şehirlerinde hiçbir eksiği olmadığı söylenebilirken hatta lezzetleriyle artısı olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Kahramanmaraş Havalimanı Konumu

Adres: Erkenez Mah. Posta Kod.: Merkez/, Erkenez, 46800 Türkoğlu/Kahramanmaraş
Kodu:
Telefon: (0344) 236 5352

Bulunduğu Şehir

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X