11653
Dünya Parmağının Ucunda!

İzmir Phuket Uçak Bileti

Izmir-Phuket

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 7837 Kilometre

Izmir-Phuket

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 9 Saat 32 Dakika

Güneydoğu Asya’da Hint Okyanusu kıyısında bulunan Tayland’ın en turistik bölgesi Andaman Denizinde bulunan Phuket Adası’dır. Tayland’a Sarasin Köprüsü ile bağlı olan, Tayland’ın en büyük adası olan Phuket Adası’nın yüzölçümü 543 km2., başkenti ise Phuket City’dir. Geçtiğimiz yüzyıllarda Hindistan ve Çin yolu üzerinde önemli bir ticaret yolu olan ada, bugün tüm ekonomisini turizm üzerine dayandırmaktadır. Portekizli gezgin Fernao Mendes Pinto tarafından 1545 yılında keşfedilen Phuket Adası, daha sonra sırasıyla Hollanda, İngiliz ve Fransız egemenliğine geçmiştir. Yılın her ayında ortalama sıcaklığın 30 derece olduğu ve bu nedenle her yıl dünyanın her yerinden binlerce turistin akın ettiği Phuket Adası, aynı zamanda dünyanın en iyi 10 dalış mekanı arasındadır. Phuket Adalarının en büyük ekonomi kaynağı olan turizm geliri, 2004 yılında yaşanan büyük Tayland Depremi ve günlerce süren tsunami ile sarsılmış, ancak çok turistik bir bölge olması nedeniyle ada kendini kısa sürede toparlamak zorunda kalmıştır. Lost Dizisinin bir sezonunun da çekildiği yer olan Phuket Adası, diğer balayı destinasyonlarının aksine  her bütçeye hitap edebilen bir turizm merkezidir. Anadolu’nun en batısında, Ege Denizi kenarında İzmir Körfezi çevresine yayılmış olan İzmir Türkiye’nin en güzel ve en yaşanılası kentlerinden birisidir. 12.007 km2. yüzölçümüne sahip olan şehir, bugün 4 milyonu geçen nüfusu ile Türkiye’nin İstanbul ve Ankara’dan sonra 3. kalabalık metropolüdür. En batı ucunda Türkiye’nin en popüler tatil merkezi olan Çeşme yarımadası bulunan İzmir, İzmir Limanı ile Mersin’den sonra Türkiye’nin en büyük 2. limanına sahiptir. İlk yerleşimin M.Ö.5.yy.da yapıldığı düşünülen Troya Savaşından sonra gelen İyon ve Dorlar tarafından kurulduğu tahmin edilen İzmir, Selçuk ilçe sınırları içinde kalan Efes Antik şehri ile bugün dünyadaki en büyük İyonya kültür hazinesine sahiptir.

 

 

İzmir’den Phuket Adalarına en uygun İzmir-Phuket uçak bileti ile uçabileceğiniz havalimanı İzmir Adnan Menderes Uluslararası Havalimanıdır. En uygun İzmir-Phuket uçak bileti satın alarak uçuş gerçekleştireceğiniz havalimanı ise; Phuket Uluslararası Havalimanı’dır. THY, İzmir Adnan Menderes  Havalimanından iki aktarma ile Phuket Uluslararası Havalimanına ulaşabileceğiniz hava yolu firmasıdır. Toplam seyahat süresi en uygun aktarma ile yaklaşık 16.5 saat sürecektir. En uygun İzmir-Phuket uçak bileti fiyatlarının İstanbul Atatürk Havalimanı ve Bangkok üzerinden aktarma yapan THY uçuşlarında gerçekleştiğini belirtelim. Şehir merkezinin 14 km. güneyinde bulunan İzmir Adnan Menderes Uluslararası Havalimanı, eski Cumaovası Havalimanı üzerine 1984 yılında inşaatına başlanan ve 1987 yılında hizmete açılan uluslararası havalimanıdır. Adnan Menderes Havalimanı, 2015 istatistiklerine göre yıllık 12 milyonu aşan yolcu kapasitesi ile Türkiye’nin en yoğun 4. havalimanıdır. Uluslararası güvenlik kodu CAT II olan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda iç hatlar terminali 2012 yılında revizyondan geçirilerek dış hatlar terminali olarak kullanılmaya başlanmıştır. Bugün  2 terminali ve 2.353 m2.lik gümrüksüz satış mağazası bulunan İzmir Adnan Menderes Havalimanına taksi, metro ve otobüs ile ulaşım mümkündür. Alsancak Büyük Efes Oteli önünden 03.30-23.30 saatleri arasında, Karşıyaka Mavi Şehir EgePark AVM önünden ise 03.00-23.00 saatleri arasında 60 dakikada bir hareket eden özel Havaş Otobüsleri ile havalimanına ulaşımınız 60 dakika sürecektir. 200 numaralı İzmir Belediyesi otobüsü ise Mavişehir’den, 202 numaralı otobüs Alsancak’dan, 204 numaralı otobüs ise Bornova İzotaş Otobüs Garı’ndan hareket ederek, 24 saat boyunca havalimanına hizmet vermektedir. Havalimanına metro ile ulaşmak isterseniz; Güney Aksı hattını kullanmanız gerekecektir. Halkapınar’dan başlayan Güney Aksı hattı sizi havalimanına ulaştıracaktır. Kuzey Aksı hattını kullanıyorsanız hat boyunca aktarma imkanı bulunmaktadır.

 

 

Başkent Phuket City’nin 30 km. kuzeyinde bulunan ve Phuket Adası için çok önemli olan Phuket Uluslararası Havalimanı, Tayland’ın 3. en büyük havalimanıdır. 2015 istatistiklerine göre yıllık yolcu kapasitesi 13 milyona ulaşan havalimanında iniş ve kalkışlar için iki terminal, charter uçaklar için ise ayrı bir terminal kullanılmaktadır. Yoğun olarak Hong Kong, Singapur ve Kuala Lumpur destinasyonlarının gerçekleştiği havalimanı, 2016 yılında tamamlanan yeni revizyon ile birlikte yolcu kapasitesini 5 milyon daha arttırmayı hedeflenmektedir. Phuket Uluslararası Havalimanı Terminal binaları önünden 08.12-22.40 saatleri arasında hareket eden 22 kişilik özel shuttlelar ile dünyaca ünlü Patong Plajına, 07.00-19.50 saatleri arasında hareket eden shuttlerlar ile ise Phuket City şehir merkezine ulaşmanız mümkündür. Yaklaşık 1 saat sürecek olan yolculuğun ücreti ise ortalama 85 baht’tır. Sadece havalimanı transferlerinde kullanılan sarı-kırmızı taksiler ise 550 baht’a sizi Phuket merkeze, 800 baht’a ise Patong Plajına götürecektir. Eğer kalacağınız otelin havalimanı transferi varsa otele ulaşmak için transfer hizmeti de isteyebilirsiniz.

 

 

Phuket Adasında konaklamak için resortlar dışında şehir merkezinde küçük bir bütçe ile konaklama imkanınız bulunmaktadır. Bir tatil adası olan Phuket’te zamanınız tamamen otel dışında geçecektir. Kamala Plajı, Bang Tao Plajı, Patong Plajı, Karon Plajı, Surin Plajı, Naihan Plajı ve Kata Plajı çevresinde bulunan oteller tavsiye edilen konaklama bölgeleridir. Mutlaka görülmesi gereken yerler ise; her birine tekne ile ulaşabileceğiniz Phi Phi Adası, James Bond Adası, Similan Adası, Phuket Kelebek Çiftliği, Khao Lak-Lam Ru ve Khao Phra Thaew Ulusal Parkları, Chalong Tapınağı, Timsah Çiftliği, Phuket Akvaryumu ve Phuket Balıkçılık Parkı’dır. Adanın en popüler ve eğlenceli plajı Patong Plajı’dır. Sakin plajları Kata ve Karon plajları, lüks plajları ise Bang Thao ve Surin Plajıdır. Yüzme, tüple serbest dalış, şnorkelle dalış, sörf, rafting ve yelken mutlaka Hint Okyanusu kıyısındaki bu muhteşem plajlarda denenmesi gereken sporlardır. Tüm günün sonunda ise yorgunluğunuzu Thai Masajı ile atmanız tavsiye edilir. Tayland yerel mutfağı deniz ürünleri, haşlanmış veya kızartılmış erişte ve özellikle tavuk yemekleri ile ünlüdür. Ancak Phuket, çok turistik bir bölge olduğu için adada her mutfak bulunur. Nam Phrik Kung Siap adı verilen karides yemeği adada mutlaka denenmesi gereken lezzetlerdir. 

İzmir Kalkışlı Uçuşlar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X