3852
Dünya Parmağının Ucunda!

İzmir Mykonos Uçak Bileti

Izmir-Mykonos

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 191 Kilometre

Izmir-Mykonos

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 33 Dakika

Eğlenceyi seven herkesin yaz aylarında akın ettiği bir destinasyon olan Mykonos Adası, dünyada 24 saat uyumayan tatil beldelerinden İspanyol İbiza Adası ile birlikte en ünlüsüdür. Ege Denizi’ndeki Kikland Adalarına bağlı bulunan ve sadece 86 km2. büyüklüğünde bir ada olan Mykonos tüm Yunan Adalarında olduğu gibi korsan saldırılarından korunmak için inşa edilen daracık sokakları, mavi-beyaz evleri, yeldeğirmenleri, sokakta dolaşan pelikanları, muhteşem lezzette Ege yemekleri ve en önemlisi özellikle akşamüstü saatlerinde eğlencenin doruk noktasına ulaştığı plajları ile ünlüdür. Adanın yerleşik nüfusu kış aylarında yaklaşık 11.000 kişi olmasına rağmen, yaz aylarında dünyanın her yerinden gelen turistlerle ortalama 1 milyona ulaşmaktadır. 1453 yılından 1832 yılına kadar Osmanlı İmparatorluğu egemenliğinde kalmış olan ada, adını Delos Kralı’nın oğlundan almaktadır. Adanın tamamını çevreleyen 89 km. uzunluğundaki 15 adet plajda akşam üstü partileri ise çok ünlüdür. Özellikle Avrupa jet sosyetesinin tatil için tercih ettiği beldelerden birisi olan Mykonos’da hayat 15.00 de başlar ve sabaha kadar hiç durmadan devam eder. Türkiye’nin en batısında İzmir Körfezi çevresinde bulunan İzmir, 4 milyonu geçen nüfusu ile Türkiye’nin İstanbul ve Ankara’dan sonra en kalabalık 3. şehridir. İzmir’in en batı ucunda ise üzerinde Türkiye’nin pek çok popüler tatil beldesinin de yer aldığı Çeşme yarımadası yer almaktadır. Limanı ile Mersin’den sonra Türkiye’nin en büyük 2. limanına sahip olan İzmir’de ilk yerleşim, M.Ö.5.yy.da yapıldığı sanılan Troya Savaşından sonra gelen İyon ve Dorlar tarafından oluşturulmuştur. İzmir, Selçuk ilçe sınırları içinde kalan Efes Antik şehri ile bugün dünyadaki en büyük İyonya kültür hazinesine sahip şehirdir.

 

 

İzmir’den Mykonos Adası’na en uygun İzmir-Mykonos uçak bileti satın aldığınızda, İzmir Adnan Menderes Uluslararası Havalimanı’ndan uçuş gerçekleştirmeniz gerekir. En uygun İzmir-Mykonos uçak bileti alarak ulaşabileceğiniz havalimanı ise; Mykonos JMK Uluslararası Havalimanıdır. Uçuş süreniz ise aktarma yapacağınız uçağın saatine göre değişecektir. Olympic Airlines ve THY İzmir Adnan Menderes Uluslararası Havalimanından Mykonos JMK Uluslararası Havalimanına  tek veya iki aktarma ile ulaşabileceğiniz havayolu firmalarıdır. En uygun İzmir-Mykonos uçak bileti fiyatları ise, Atina üzerinden tek aktarma yapan yerel havayolu firması Olympic Airlines uçak biletlerinde gerçekleşmektedir.

 

 

İzmir Adnan Menderes Uluslararası Havalimanı, eski Cumaovası Havalimanı’nın yerine 1984 yılında inşaatına başlanan ve 1987 yılında hizmete açılan uluslararası havalimanıdır. İzmir şehir merkezinin 14 km. güneyinde bugün Gaziemir İlçesi sınırları içinde kalan uluslararası havalimanı, İzmir ve çevresine hizmet vermektedir. 2015 yılı verilerine göre yıllık 12 milyonu aşan yolcu kapasitesi ile Türkiye’nin en yoğun 4. havalimanı haline gelen İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nın uluslararası güvenlik kodu ise; CAT II’dir. İç ve dış hatları ayrı olmak üzere 2 terminalden oluşan havalimanı, dış hatlar terminalinde 2.353 m2.lik gümrüksüz satış mağazası alanına sahiptir. İzmir Havalimanına ulaşım için taksi, metro ve otobüs kullanabilirsiniz. Alsancak Büyük Efes Oteli önünden 03.30-23.30, Karşıyaka Mavi Şehir EgePark AVM önünden ise 03.00-23.00 saatleri arasında 60 dakikada bir hareket eden özel Havaş Otobüsleri ile havalimanına ulaşımınız 60 dakika sürecektir. 200 numaralı belediye otobüsü ise Mavişehir’den, 202 numaralı otobüs Alsancak’dan, 204 numaralı otobüs ise Bornova İzotaş Otobüs Garı’ndan hareket ederek, 24 saat boyunca havalimanına hizmet vermektedir. Havalimanına metro ile ulaşmak isterseniz; Güney Aksı hattını kullanmanız gerekecektir. Halkapınar’dan başlayan Güney Aksı hattı sizi havalimanına ulaştıracaktır. Kuzey Aksı hattını kullanıyorsanız hat boyunca aktarma imkânınız bulunmaktadır.

 

 

En uygun İzmir-Mykonos uçak bileti satın alarak ulaşacağınız Mykonos JMK Uluslarası Havalimanı; Chora adı verilen Mykonos şehir merkezinin sadece 4 km. dışında bulunan havalimanıdır. Havalimanı yaz sezonu dışında sadece uçakların indiği zamanlarda açıktır. Ancak Mykonos JMK Uluslararası havalimanı çok küçük bir ada üzerinde ve  küçük bir havalimanı olmasına karşın 2015 yılı yıllık yolcu kapasitesi çok yoğun geçen yaz sezonu nedeniyle yaklaşık 350.000 kişidir. Mykonos Havalimanı’nın bir diğer önemli özelliği ise, küçük bir havalimanı olması ve özellikle yaz aylarında sayısı çok artan uçak trafiği nedeniyle, uçakların sadece 1 saat pistte kalmasına izin verilen bir havalimanı olmasıdır. 1971 yılında açılan havalimanı, adanın 1960 larda başlayan hippie hareketinin merkezi olması nedeniyle hızla gelişmiştir. Mykonos JMK Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için taksi, araç kiralama ve otobüs kullanabilirsiniz. Taksi ile ücret sadece 10 euro tutmaktadır, ancak adada taksi sayısı sınırlı sayıda olduğundan özellikle yoğun yaz dönemlerinde havalimanında taksi bulmanızın zor olacağını belirtmek isteriz. Terminalin önünden bineceğiniz otobüs ise sizi adanın güneyinde bulunan Fabrica durağında 1.6. euro ücret karşılığında indirecektir. Eğer oteliniz adanın kuzeyinde ise taksi veya araç kiralama daha uygun bir seçenektir. Fabrica durağından her 30 dakikada bir plajlara ve şehir merkezine otobüs ile ulaşım mümkündür. Taksi için ise önceden rezervasyon yapmanız tavsiye edilir.

 

 

Ulaşımın pek de kolay olmadığı Mykonos adasında araba, motosiklet veya bisiklet kiraladıysanız istediğiniz bölgede kalabilirsiniz. Ancak eğer adada bulunan ünlü plajlara yürüyerek ulaşmak istiyorsanız, plaj kenarında bulunan otellerde ve Mykonos Town denilen merkezde kalmanız tavsiye edilir. Adada toplu taşıma için otobüs kullanılır, ancak çok sınırlıdır, ayrıca gece geç saatte çalışmazlar. Mykonos’da bulunan 15 adet plajdan en ünlüsü; Paradise Beach’dir. Paradise Beach’in bir bölümü olan Super Paradise’ın bir çıplaklar ve gay kampı olduğunu hatırlatmak isteriz. Korsan saldırıları nedeniyle çok dar sokakları olan Mykonos’da plajlardan önce görülecek ilk yer ise; Mykonos Town şehir merkezi ve güneşin batışını cafelerde oturarak izleyebileceğiniz Little Venedik’dir. Mykonos Arkeoloji Müzesi ve 16.yy.da yapılan yeldeğirmenleri ise turistlerin yoğun ilgisini çeken mekanlardır.Pek çok tatilcinin Türkiye, İtalya veya Yunanistan’dan sadece akşam yemeğine tekneyle geldiği Mykonos Adası’nda tipik bol zeytinyağlı Akdeniz mutfağı hâkimdir ve balık restoranları lezzetleri ile çok ünlüdür. Adada denizden çıkan her şeyi denemeniz özellikle tavsiye edilir.

İzmir Kalkışlı Uçuşlar

Alternatif Şehirler

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X