Nereden
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Kapat
Dünya Parmağının Ucunda!

En Ucuz İtalya Uçak Bileti

Güney Avrupa bölgesinde bulunan, büyük ölçüde İtalya Yarımadası’nda yer alan ülkedir. İtalyan Cumhuriyeti, Akdeniz’in en büyük iki adası olan Sicilya ve Sardinya bölgelerini de içinde barındırmaktadır. İtalya, tarih boyunca bünyesinde birçok medeniyeti barındırmıştır. İtalya’da dünyaya nam salmış birçok materyali bulunmaktadır. Tatil sevenler içinde yurt dışı gezilerinde mutlaka gidilmesi gereken yerler listesinde yer almaktadır. İtalya gerek yemekleri gerek tarihi mekânları sayesinde yurt dışı gezilerini sevenlerin gözdesi olmaktadır.

                İtalyan Cumhuriyeti’nde tarihi kökeni Etrüskler ve Antik Romalılara kadar gitmektedir. Ayrıca Rönesans döneminde önemli ülkelerden biri olmuştur. Dünya tarihinin önemli gelişmelere ev sahipliği yapmış bu ülkeye, filmlere konu alınmış mimari yapısını ve lezzetli yemeklerini ana vatanında görmek ve tatmak için hemen İtalya uçak bileti alın.

 

İtalya Uçak Bileti

Yurt dışı gezilerini gerçekleştirmek bazı zamanlar pahalıya mal olabiliyor. Ancak erken rezervasyon ve birçok yurt dışı uçuşları yapan firmaları karşılaştırarak sizler için en uygun olan uçak biletine sahip olabilirsiniz. Firmalar arasında fiyat karşılaştırması yaparak sizler için en uygun koşulları sağlayan uçuş şirketiyle uçmak, en doğal hakkınızdır. Ayrıca firmaların sizlere sağladığı erken rezervasyon seçeneklerinden yararlanarak İtalya uçak bileti araştırmalarınızı olumlu yönde etkileyecek gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Erken rezervasyon seçeneklerinin yanında bazı zamanlarda uçak biletleri fiyatlarında düşüş yaşanmaktadır. Sizler de bu süreyi takip ederek uçak biletlerinin düşüş yaşadığı dönemlere dikkat ederek erken rezervasyon yaparak yurt dışı tatiliniz için yapacağının uçak seyahatinizi daha da ucuza getirebilirsiniz. Bu noktalar doğrultusunda İtalya uçak bileti aramalarınızı yaptığınız takdirde sizler için İtalya, daha da eğlenceli ve dolu geçecektir. Özellikle kültürel doygunluk için yapacağınız bu yolculuğun yaz, kış ya da ilkbahar, sonbahar fark etmeksizin gerçekleştirebileceğiniz için size uygun İtalya uçak bileti araştırmalarınıza büyük bir avantajınız olacaktır.

 

İtalya Uçak Bileti

 

                İtalya uçak bileti araştırması yaparken birçok firmanın bu yolculuğunuzu gerçekleştirebileceğini göreceksiniz. İtalya’nın kültürel anlamda dünya tarafından ünlü olması sayesinde İtalya uçak bileti aramalarınızda sorun yaşamayacaksınız. İtalya’nın birçok ünlü şehrine İstanbul’dan direk uçuş seferleri bulunması sayesinde İtalya tatilinizi oldukça rahat bir şekilde başlatabilirsiniz. İtalya’ya uçuş gerçekleştiren firmalar arasında Türklerin sahip olduğu firmaların yanında İtalyan şirketleri de bulunmaktadır. Bu firmalar arasında ülkemizce bilinen ve birçok kişinin tercih ettiği Pegasus, ülkemizi dünya genelinde temsil eden ve en iyi şekilde yansıtan Türk Hava Yolları (THY) ülke genelinde çok bilinmeyen; ancak İtalya yolculuğunuzu gerçekleştirebilecek ve İtalya uçak ileti araştırmanızda göz önünde bulundurmanız gereken Aegean Airlines ve Alitalia uçak firmaları bulunmaktadır.

İtalya ziyaretleri yalnızca kültürel amaçla gerçekleşmemektedir. Moda konusunda önde gelen isimlerin doğum yeri olan İtalya toprakları, moda tutkunlarında gitmek istediği yerler arasında bulunmaktadır. Moda haftası dönemlerinde İtalya’da bulunmak isteyenler, moda dünyasının nabzını tutmak isteyenler ve alışveriş tutkusunu moda dünyasının can damarlarından biri olan İtalya’da yapmak isteyenler İtalya uçak bileti araştırmalarına dikkat etmektedir. Moda dünyasına adını altın harflerle yazdıran Gucci, Dolce Gabbana, Versace, Ferre, Prada, Cavalli, Armani, Fendi, Valantino gibi markaları yerinde görmek isterseniz hemen İtalya uçak bilet lerine en kısa sürede bakmaya başlamalısınız.

 

İtalya Uçak Bileti

 

Moda dünyasından çıkıp lüks araba sevenler için de İtalya’nın ayrı bir dünyası bulunmaktadır. Dünya üzerinde lüks araba sahibi olmadan zengin sınıfa ait olamayacağınız yazısız kurallar bulunmaktadır. Lüks otomobil dünyasında da popülerlerinden olan Ferrari, Maserati markalarının doğduğu bölge olması sayesinde birçok insanı kendisine çekmektedir. Lüks otomobil denilince akla gelen ilk markalara ev sahipliği yapmış olan ve ortaya çıkmasını sağlayan İtalya sizleri bekliyor.

Tüm bu moda ve lüks otomobil çılgınlığının yanında Rönesans etkisinin en güzel örneklerinin toplandığı ülke olma sıfatını da bünyesinde barındırmaktadır. Ünlü yazar Dante, tarihe damgasını vurmuş olan bilim insanları Leonardo da Vinci, Galileo, ünlü yönetmen Federico Fellini ve tenor Pavarotti’nin İtalyan olması tesadüf değildir. Rönesans temelli ve tarihi açıdan geniş bir yelpazeye sahip olan İtalya’da sanat alanında da kendinizi doyurabileceksiniz. Tüm bu özellikler altında hemen buraya gitmeye karar vermeli ve İtalya uçak bileti nde size en uygun olanını araştırmaya başlamalısınız.

 

İtalya Uçak Bileti

 

İtalya’da gitmeniz, görmeniz gereken birçok şehir bulunmaktadır. İtalya içinde görmeniz gereken ve uçabileceğiniz şehirleri Roma, Milano, Napoli, Torino, Palermo, Cenova, Bolonya, Floransa, Bari, Katanya, Venedik, Verona, Messina,Padova, Trieste, Taranto, Brescia, Prato, Reggio Di Calabria, Modena, Perugia, Reggio Nell Emilia, Ravenna, Foggia, Vulcano Island, Brindisi, Salerno, Taormina, Capri, Salina Island seçenekleri bulunmaktadır. Bu şehirlerarasında direk uçuş sağlayabileceğiniz şehirler Milano, Bolonya, Cenova, Roma, Venedik, Torino, Napoli, Katanya olarak örnek verebiliriz.

Roma

İtalya’nın en çok ziyaret çeken şehirlerinden biridir. İtalya’nın sembollerinden biri olan Collezyum’un bulunduğu şehirdir. Birçok filmde İtalya’nın ünlü küçük, şirin motosikletlerle Collezyum çevresinde dönen romantik aşıkları hepiniz görmüşsünüzdür. Siz de filmlere konu olan bu hareketi yapmak için Roma uçak bileti araştırmaya başlamalısınız. Türk Hava Yollar (THY) ile Alitalia firmaları sayesinde aktarma yapmadan, direkt uçuşla İtalya’nın Roma şehrine ulaşabilirsiniz.

Roma’da Fiumicino semtinde yer alan Leonardo da Vinci Havalimanı ve şehir merkezinin 15 km güneydoğusunda yer alan Ciampino Havalimanı bulunmaktadır. Leonardo da Vinci Havalimanı, İtalya’nın en büyük havalimanıdır ve şehir merkezinden 35 km uzaklıkta bulunmaktadır. Ciampino Havalimanı’ysa Leonardo da Vinci Havalimanı’nın açılmasıyla birlikte daha çok özel uçuşların yapıldığı ve charter uçuşlarının gerçekleştiği bir alan haline gelmiştir. Roma Büyükşehir’in nüfusu 4 milyon civarındadır.

 

İtalya Uçak Bileti

 

Roma yedi tepe üzerinde kurulmuş büyük bir şehirdir. Bu tepelerin isimlerini Palatino, Aventino, 16. Yüzyıla kadar Capitolinus olarak bilinen, günümüzde ise Campidoglio denilen, Quirinale, Viminale, Esquilino ve Celio olarak geçmektedir.

Roma İtalya’nın en kalabalık şehridir. Roma’nın geçmişi birçok ülkeden daha eskiye dayanmaktadır. 2800 yıllık bir tarihi geçmişe sahip olan Roma, insanlık tarihinden birçok önemli gelişmede ayakta olmuştur. Bizans'ın, Roma Krallığı'nın, Roma Cumhuriyeti'nin, Roma İmparatorluğu'nun, Papalık Yönetiminin, İtalya Krallığı'nın ve İtalya Cumhuriyeti'nin merkezi ya da başkenti olmasıyla da kültürel birikimini birçok alanda geliştirmiştir. Tüm bunlar ışığından Dünya üzerinde en çok ziyaret edilen yerlerinden biri olan Roma’ya daha gitmediyseniz veya tekrar gitmek istiyorsanız Roma uçak biletleri fiyatlarına göz atmanızın tam sırası.

 

İtalya Uçak Bileti

 

Tüm bu birikimin ışığında Roma’da görmeden dönmemeniz gereken birçok yer bulunmaktadır.

 • Antik Roma döneminden kalma Kollezyum
 • Antik Roma döneminden kalma tapınak Panteon
 • Trevi Çeşmesi
 • Navona Meydanı
 • Roma Forumu
 • Aziz Petrus Bazilikası
 • Borghese Galerisi
 • Piazza di Spanga
 • İspanyol Merdivenleri
 • Ülke içinde ayrı bir ülke olan Vatikan
 • Castel Sant Angelo
 • Pizza del Popoli
 • Capitolino Tepesi
 • Biorparco
 • Capitolini Müzesi
 • Santa Maria in Transtevere Bazilikası
 • Domus Area

 

Milano

Bu kadar kültürün ve tarihin yanında moda dünyasında adım atmanın zamanı geldi. Milano denilince akla gelen ilk şey moda haftasıdır. Moda dünyasının önemli noktalarından biri olan Milano’ya her yıl moda severlerin akınına uğradığı bilinmektedir. Eğer siz de moda sevenlerdenseniz ve “Moda olmadan yaşayamam!” diyorsanız en kısa sürede Milano uçak biletleri listesine bakmaya başlamalısınız.

Milano Bergamo Havalimanı’na ev sahipliği yapmaktadır. Türk Hava Yolları (THY) sayesinde İstanbul’dan Milano’ya direkt uçuş bulabilirsiniz. Alitalia uçuş firmasından yararlanmak istiyorsanız Roma üzerinden aktarma yaparak Milano’ya ulaşabilirsiniz.

 

İtalya Uçak Bileti

 

Milano’nun moda etkisine geçmeden önce görmeniz gereken tarihi mekânlara şöyle bir değinmek gerekir. İtalya’nın diğer şehirlerine nazaran Milano tarihi yapılar bakımından zayıf bir şehirdir. Ancak bu durum sizi yanıltmasın, İtalya’nın tüm şehirlerine şöyle bir göz attığımızda tarihi mekân konusunda dolu bir yapıya sahiptir. Milano’da İtalya’nın bu yapısını göz önünde alınarak tarihi mekân açısından az olduğunu söylüyoruz. Ayrıca görülmesi gereken tarihi yapıların da sizleri büyüleyeceğini de eklemeliyiz. Milano’da görmeniz gereken başlıca yerler şunlardır:

 • Duomo Katedrali
 • Galleria Vittorio Emanuele II
 • La Scala Opera Evi
 • Santa Maria delle Grazie Basilicia, diğer adıyla Saint Mary of The Grace
 • Castello Sforzesco, diğer adıyla Sforzesco Şatosu
 • Pinacoteca di Brera, diğer ismiyle Brera Sanat Galerisi
 • Navigli Bölgesi
 • Milano Üniversitesi
 • San Lorenzo Katedrali
 • Mercanti Meydanı
 • Belgiojoso Meydanı
 • Cadorna Meydanı
 • Via Manzoni
 • San Siro Stadyumu
 • Sempione Park
 • Leonardo da Vinci Fen ve Teknoloji Müzesi
 • Cimitero Monumentale

 

Birbirinden güzel bu tarih kokan yerleri arkamızda bırakıp moda dünyasına geri dönmenin zamanı geldi. Kimi yerlerde modanın başkenti olarak geçen Milano, dünyaca bilinen ve moda dünyasının olmazsa olmaz isimlerini bünyesinde barındırmaktadır. Milano’ya yalnızca alışveriş turları bile düzenlenmektedir. Sizler de bu turlara katılmak isterseniz kendinize hemen Milano uçak bileti ayırın ve moda keyfinizi doyasıya çıkartın. İtalya’nın ünlü markalarının yanında ünlü Amerikan markası olan Abercrombie & Fitch’in Avrupa’da hizmet verdiği iki mağazasından biri de burada bulunmaktadır. Diğeri de İngiltere’de moda sevenlere hizmet etmektedir.

 

İtalya Uçak Bileti

 

Milano’da ünlü markaların indirimli fiyatlarını bulup satın alabilme imkânınız bulunmaktadır. Moda konusunda eliniz açıksa ve Milano’ya kadar gelip parayı düşünmek istemiyorsanız Vittorio Emanuelle II meydanına gitmenizi tavsiye ederiz. Burada bulunan mağazalarda indirim gibi bir şansınız yok ve bazı mağazaların ürünlere fiyat etiketi dahi koymadığı bir gerçektir. Bunları göz önünde bulundurarak alışveriş çılgınlığına devam edebilirsiniz. Fiyat etiketi olmayan bir mağazaya girip orada rezil olmak veya rezil olmamak için çok küçük bir ürüne tüm tatil paranızı dökmemek için fiyat etiketi görmediğiniz mağazalardan uzak durmanızı tavsiye ederiz. Moda zevkinizi doyasıya yaşamak ve tarihi mekânların güzelliği eşliğinde büyülenmek istiyorsanız hemen bir Milano uçak bileti alarak İtalya’ya doğru yolculuğa gidin.

Vatikan

İtalyan Cumhuriyeti içerisinde Vatikan, farklı bir ülke konumundadır. İtalya’dan bağımsız olarak kendi hükümleri, kendi kuralları ve Hristiyan Dünyası açısından dini bir boyutu olan Vatikan, İtalya içerisinde bulunan ve görülmesi gereken ülkelerden biridir. İtalya’dan bağımsız olarak hükmüne devam eden; ancak konum itibariyle İtalya’nın içerisinde olan Vatikan’ın ruhani boyutu sizleri etkileyecektir.

Vatikan’a direkt uçuş sağlayacak ne bir havalimanı ne de bir uçak şirketi bulunmaktadır. Vatikan’ın çevresindeki şehirlerde inebilir, daha sonra o şehrin sağladığı kolaylıklarla Vatikan ziyaretini gerçekleştirebilirsiniz. Vatikan’a en yakın havalimanı Leonardo da Vinci’yle Fiumicino Havalimanı'dır. Vatikan bir şehir devleti olduğundan kuralları Vatikan tarafından alınması da kaçınılmazdır. Vatikan’ın lideri, aynı zamanda üç büyük dinden biri olan Hristiyan Dünyasının da lideri olan Papa’dır. Papanın hükümleri Vatikan’ın yönetim biçimini etkiler. Papa öldükten sonra önde gelen Hristiyan isimlerinden biri seçilerek başa geçer.

 

İtalya Uçak Bileti

 

Vatikan’ın görülmesi gereken yerlerin başında gelmesinin birçok nedeni bulunmaktadır. Bunların en başında da bir şehir devleti olması gelmektedir. Dünyada eşine az rastlanan bu durumun en bilindik örneklerinden biri olan Vatikan’ı yakından görmek isteyeceksiniz. Bunun yanında Papa’nın hüküm sürdüğü ve dini açıdan ruhani bir boyutu olan Vatikan’ın kutsal atmosferine yerinde görmek sizleri de etkileyecektir. Ayrıca Vatikan’ın yüz kişilik özel ordusu dışında ve ana meydanı korumayı üstlenmiş İtalyan polisi dışında koruyan başka hiçbir askeri veya polis birliği bulunmamaktadır.

Vatikan uzun zamandan beri Hristiyan dininin önemli merkezlerinden biri olmuştur. Dini merkezli bir yer olması, birçok dini mimari yapıların ve sanatsal çalışmaların ortaya çıkmasına neden olmuştur. Vatikan’da dinle birlikte sanat dünyasının önde gelen isimlerinin birçok eseri bulunmaktadır. Vatikan’da İtalyanca ve Latince dilleri konuşulmaktadır. Latinceyi dünya üzerinde Vatikan dışında kullanan başka bir ülke yoktur. Dini metinlerin dili Latince olmasından kaynaklı Vatikan’da halen kullanılmaktadır. Vatikan’a yılın her ayı gidebilirsiniz.

 

İtalya Uçak Bileti

 

Vatikan’a gittiğiniz zaman ruhani atmosferin yoğunluğu sizleri büyüleyecektir. Dini bir merkez olmasından kaynaklı Vatikan’ın sürekli kameralarla izlendiğini belirtmekte yarar var. Ayrıca dini inanç saygınlığından kaynaklı çok dikkat çekici kıyafetler giymemeye özen göstermelisiniz. Vatikan uçak bileti bulma imkânınız olmasa bile, yakın şehirde uçak biletlerini arayarak hem Vatikan’ı hem de İtalya’yı gezebilirsiniz.  Vatikan’da görmeniz gereken yerler:

 • Aziz Petrus Bazilikası
 • Vatikan Müzesi
 • Sistina Şapeli
 • Aziz Petrus Meydanı
 • Raphael Rooms
 • Vatikan Necropolis
 • Kutsal Melek Kalesi
 • Apostolic Palace
 • Vatikan Bahçeleri
 • Vatikan Kütüphanesi
 • St Stephen of the Abyssinians
 • The Last Judgement
 • Cappela Paolina

Venedik

İtalya’nın her şehrinin ünlendiği bir kelime ya da kelime grubu vardır. Roma Kollezyum’la, Vatikan dinle, Milano modayla ünlenmiştir. Bu örnekten daha birçok İtalyan şehrini söyleyerek çoğaltabiliriz. Bu örneklerden en romantiği ve çiftler için en güzel olan âşıklar şehri Venedik’tir. Âşıklar şehri Venedik birçok çiftin hayallerindeki tatilleri süslemektedir.

Venedik 118 adet adacığın üzerine kurulmuş bir ticaret şehridir. Eskiden ticaret merkezi olan Venedik, günümüzde turizm başkenti olan bölgelerden biridir. Kendine has dokusu ve kendisine has bir havası bulunan Venedik’in birçok yerde kullanıldığı biliniyor. Venedik’in oluşumunda büyük etkisi olan 118 adacığın 170 kanal ve 400 köprüyle birbirine bağlanmış olması, Venedik’in turist çekme kapasitesini bir hayli arttırmıştır. Venedik, Po ve Piave nehirlerinin deltalarının arasında kurulmuştur.

 

İtalya Uçak Bileti

 

Venedik’ doğrudan uçak bileti bulabilme şansınız bulunmaktadır. Bu nedenle gönül rahatlığıyla Venedik uçak bileti arayabilirsiniz. Venedik’e gitmek için Türk Hava Yolları’ndan (THY) ya da Alitalia gibi uçak şirketleri sayesinde doğrudan uçuş sağlayabilirsiniz. Venedik’te Marco Polo Havalimanı bulunmaktadır. Venedik uçak bileti ararken bu havalimanını göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Venedik’in her yerini gezebilir, her bölgesinde ayrı bir güzellik görebilirsiniz. Venedik’e gittiğiniz zaman mutlaka Venedik’in simgesi haline gelen gondollara binmeyi unutmayın. Venedik’te gondol kültürünün önemi büyüktür. Öyle ki aylık ve yıllık gondol bakımı yapılması zorunlu ve büyük bir öneme sahiptir. Hayatınızda önemli bir yere sahip olan kişiyle gondol keyfi yaparken gondolu kullanan kişinin harika ve romantik İtalyanca şarkı söylemeye başladığı zaman, kendinizi rüyalarda hissedeceksiniz. Bu rüyaya girebilmek için hem kendinize hem de kalbinizin sahibine Venedik uçak bileti aramaya başlayabilirsiniz.

Venedik âşıklar şehri olarak nam salmış olsa da konumu, yapısı ve mimari güzellikleri sayesinde birçok turisti kendisine çekmeyi başarmıştır. Romantik bir tatilden uzak durmak; ancak yine de Venedik’e gitmek istiyor olabilirsiniz. Bunu da gerçekleştirmemeniz için hiçbir neden yoktur. Sizler de kendiniz için Venedik uçak bileti arayabilir ve harika bir Venedik tatilinin keyfini çıkarabilirsiniz.

 

 

Venedik’te görülmesi gereken başlıca yerler şunlardır:

 • Büyük Kanal
 • San Marco Meydanı
 • San Marco Bazilikası
 • Palazzo Ducale
 • Rialto Köprüsü
 • Aziz Mark’ın Çan Kulesi
 • Accademia
 • Peggy Guggenheim Collection
 • Ahlar Köprüsü
 • Dorsoduro
 • Santa Maria della Salute Bazilikası
 • Murano
 • Fenice Tiyatrosu
 • Dükler Sarayı
 • Saat kulesi
 • Güzel sanatlar Akademisi
 • Ca’d’Oro
Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X