Nereden
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Kapat
Dünya Parmağının Ucunda!

En Ucuz İsviçre Uçak Bileti

İsviçre, resmi adıyla İsviçre Konfederasyonu; Alpler, Jura Dağları ve İsviçre Platosu arasında bölünen bir ülkedir. Denize kıyısı bulunmayan İsviçre Konfederasyonu, otorite merkezi Bern ile 26 kantondan meydana gelen federal bir cumhuriyettir. Başkenti bulunmayan fakat merkezi otorite olarak Bern şehrinin bilindiği İsviçre Konfederasyonu’nun komşuları arasında Lihtenştayn, Avusturya, Almanya, İtalya ve Fransa ülkeleri yer almaktadır. Toplam yüzölçümü 41.285 km2 olan İsviçre Konfederasyonu’ndaki nüfusun büyük bir bölümü, İsviçre Konfederasyonu’nun daha fazla alanını işgal eden Alpler yerine çoğunlukla platolara yerleşmiştir. Doğrudan demokrasi unsurlarıyla federal cumhuriyet sistemiyle yönetilen İsviçre Konfederasyonu’nun toplam nüfusu, 2000 yılı sayım verilerine göre 7 milyon 452 bin 75 kişi, 2012 tahmini verilerine göre 8 milyondur fakat nüfusun daha fazla olduğu son yıllarda yüksek bir ihtimaldir. Nüfusu oluşturan etnik guruplar arasında %71,1’lik kısımla yerliler ve %28,9’luk kısımla yabancılar yer almaktadır. İsviçre Konfederasyonu’nun resmi para birimi İsviçre Frangı ve resmi dilleri sırayla Almanca, Fransızca, İtalyanca ve Romanşçadır.

 

İsviçre Konfederasyonu’nda yer alan Zürih ve Cenevre şehirleri iki küresel kenttir. Bu şehirler aynı zamanda ekonomik merkez olarak da bilinmektedirler. Silahlı tarafsızlığı bulunan İsviçre Konfederasyonu aynı zamanda Kızılhaç kuruluşunun ilk doğduğu yerdir. Bunların yanı sıra İsviçre Konfederasyonu, Birleşmiş Milletler merkezi de dahil olmak üzere dünya genelinde ikinci büyük uluslararası organizasyonlar ev sahibidir. Avrupa Serbest Ticaret Birliği kuruluşunun kurucu üyelerinden biri olan İsviçre Konfederasyonu, Schengen Bölgesi’nin de bir parçasıdır fakat Avrupa Birliği ve Avrupa Ekonomik Alanı kuruluşlarının üyesi değildir.

 

 

Birleşmiş Milletler tarafından tanınarak, yüzölçümü bakımından en büyük 135.ülke olan İsviçre Konfederasyonu, engebeli bir araziye sahiptir. İsviçre Konfederasyonu’nda yaygın olarak ılıman iklim görülmekte ve yaz mevsimi belirli sıklıklarla yağmurlu; kış mevsimi ise sıcaklık terselmesi ile geçmektedir. Yer altı kaynakları açısından son derece fakir olan İsviçre Konfederasyonu’nun sadece tuz yatakları önemlidir.

 

 

İsviçre Konfederasyonu sahip olduğu Alpler, ev yapımı şaraplar, Kızılhaç, kış turizmi ve daha birçok şeyle dünya genelinin diploması, turizm, yardımlaşma ve siyasi bir merkezi olarak her yıl binlerce kişiye kapılarını açmaktadır. İsviçre Konfederasyonu’nda gelişmiş olan kış turizmi bile tek başına, İsviçre uçak bileti veya İsviçre Konfederasyonu yönündeki uçuşlara ait şehir uçak bileti rezervasyonu yaptırmak için yeterlidir.

 

 

İsviçre Konfederasyonu’na karayolu ve havayolu olarak iki farklı ulaşım seçeneğiyle ulaşılabilmektedir. Karayolu ulaşımında 2 farklı rotasyon bulunmaktadır. Bu rotasyonlardan birinci E70 karayolu üzerinden gerçekleşen karayolu ulaşımıdır. E70 üzerinden ulaşım toplam 2.956 kilometre ve 30 saat sürmektedir. Diğer rotasyon ise Anadolu Otoyolu/O-4 ve E70 karayolu üzerinden gerçekleşmektedir. Anadolu Otoyolu/O-4 ve E70 karayolu üzerinden gerçekleşen ulaşım ise toplam 3.020 kilometre ve 30 saat sürmektedir. E70 karayolu üzerinden ulaşımı tercih edenlerin izlemesi gereken rota sırasıyla Kayseri, Kırşehir, Kırıkkale, Ankara, Bolu, Düzce, Sakarya, Kocaeli, Marmara Denizi, İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli, Edirne, Yunanistan, Bulgaristan, Sırbistan, Bosna Hersek, Hırvatistan, Slovenya, İtalya ve İsviçre Konfederasyonu; Anadolu Otoyolu/O-4 ve E70 karayolu üzerinden ulaşımı tercih edenlerin izlemesi gereken rota ise sırasıyla Kayseri, Kırşehir, Kırıkkale, Ankara, Bolu, Düzce, Sakarya, Kocaeli, Marmara Denizi, İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli, Edirne, Yunanistan, Bulgaristan, Sırbistan, Bosna Hersek, Hırvatistan, Slovenya,Avusturya, Almanya ve İsviçre Konfederasyonu’dur.

 

İsviçre Konfederasyonu’na karayolu ile ulaşım oldukça uzun saatler sürmekte ve buna bağlı olarak konforsuz bir seyahat deneyimine dönüşmektedir. Ayrıca rotasyonda bulunan ülkelerin vize ve gümrük işlemlerinden dolayı oldukça zahmetli bir seyahate neden olmaktadır. Bu nedenle İsviçre Konfederasyonu’na ulaşımda ikinci alternatif olan havayolu ulaşımı tercih edilmelidir. Türkiye’den İsviçre Konfederasyonu’na havayolu ile ulaşım yaklaşık 3 saat sürmektedir.

 

 

Türkiye’den İsviçre Konfederasyonu’na şehir uçak bileti veya İsviçre uçak bileti satışı yapan havayolu firmaları arasında Türk Hava Yolları (THY), Pegasus Havayolları, Swiss, Atlasglobal, SunExpress, Corendon, Belair Airlines, Germania Flug AG ve edelweiss air havayolu firmaları yer almaktadır. Bu havayolu firmaları şehir uçak bileti ve İsviçre uçak bileti satışlarını doğrudan uçuş seferleri için gerçekleştirmektedirler. Bu havayolu firmaları dışında şehir uçak bileti veya İsviçre uçak bileti satışı yapan ve Avrupa şehirleri aktarmalı uçuş seferleri düzenleyen havayolu firmaları arasında ise Lufthansa, Austrian Airlines, Air Algerie, KLM, gibi firmaları yer almaktadır.

 

İsviçre Konfederasyonu, Avrupa’nın önemli bir kesişim noktası olarak şehir içi ulaşım altyapısında oldukça gelişmiştir. Bu şehir içi ulaşımın temellerini otobüs, metro, tramvay, tren ve taksiler oluşturmaktadır. Ayrıca kiralanabilir bisiklet ve arabalar da bir diğer ulaşım seçeneğidir.

 

Üç ana şehirden biri olan Bern şehrinde ulaşım tramvay, otobüs, tren, bisiklet ve taksi; Cenevre şehrinde ulaşım otobüs, tren ve taksi; Basel şehrinde ise tramvay, otobüs ve taksi aracılığıyla sağlanmaktadır.

 

 

Mulhouse’a 22 kilometre uzaklıkta olan Basel Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüs veya taksi ile ulaşılabilmektedir. 50 numaralı otobüslerle veya taksilerle şehir merkezine kolayca ulaşılabilmektedir. Taksiyle şehir merkezine ulaşım ücreti yaklaşık olarak 40 İsviçre Frangı’dır.

 

İsviçre Konfederasyonu’na seyahat edecek normal (bordo) pasaportlu kişiler vizeye tabi; hususi (yeşil) pasaportlu kişiler, hizmet (gri) pasaportlu kişiler ve diplomatik (siyah) pasaportlu kişiler vizeden muaf tutulmaktadırlar. İsviçre Konfederasyonu’na seyahat edecek kişi daha önceden İsviçre Konfederasyonu vizesine sahip değilse şahsen gelmesi gerekmektedir.

 

Türkiye’den İsviçre Konfederasyonu’nun Zürih kentinde bulunan Zürih Havalimanı’na şehir uçak bileti veya İsviçre uçak bileti satışı yapılan ve doğrudan uçuş seferleri düzenlenen havaalanları arasında İstanbul havalimanları ve Antalya Havalimanı; Basel Havalimanı’na şehir uçak bileti veya İsviçre uçak bileti satışı yapılan ve doğrudan uçuş seferleri düzenlenen havaalanları arasında İstanbul havalimanları, Antalya Havalimanı ve İzmir Adnan Menderes Havalimanı; Cenevre Havalimanı’na şehir uçak bileti veya İsviçre uçak bileti satışı yapılan ve doğrudan uçuş seferleri düzenlenen havaalanları arasında İstanbul havalimanları ve Antalya Havalimanı yer almaktadır. Türkiye’den Lugano, Sion ve Bern kentlerindeki havalimanlarına şehir uçak bileti veya İsviçre uçak bileti satışı yapılmamakta ve doğrudan uçuş seferleri düzenlenmemekte, sadece aktarmalı uçuş seferleri düzenlenebilmektedir. Zürih Havalimanı, Basel Havalimanı ve Cenevre Havalimanı dışında diğer havaalanlarına şehir uçak bileti veya İsviçre uçak bileti rezervasyonu yaptıran kişiler Zürih, Basel ve Cenevre veya Avrupa şehirleri aktarmalı olarak ulaşabilmektedirler.

 

 

Türkiye’de havalimanı bulunan diğer illerden de İsviçre uçak bileti rezervasyonu yaptırılarak önce İstanbul, sonra da Zürih, Basel, Cenevre veya Avrupa şehirleri aktarmalı olarak veya sadece İstanbul aktarmalı olarak İsviçre Konfederasyonu’na ulaşılabilmektedir.

 

İsviçre Konfederasyonu’nda öncelikle Zürih Havalimanı, Basel Havalimanı, Cenevre Havalimanı, Bern Havalimanı, Sion Havalimanı ve Lugano Havalimanı olmak üzere toplam 7 adet havaalanı bulunmaktadır.

Zürih Havalimanı Adres: Zürich Airport Authority, Zürich Airport, İsviçre Konfederasyonu

Zürih Havalimanı Telefon: +41-0-1-8162211

Basel Mulhouse Freiburg Havalimanı Adres: Flughafen Basel-Mulhouse, Postfach 142, CH-4030 Basel, İsviçre Konfederasyonu

Basel Mulhouse Freiburg Havalimanı Telefon: +41-0-61-3253111

 

 

Cenevre Havalimanı Adres: PO Box 100, Route de l’Aeroport 21, CH-1215 Geneva 15, İsviçre Konfederasyonu

Cenevre Havalimanı Telefon: +41-0-22-7177111

Bern Havalimanı Adres: Alpar AG, Postfach 106, CH-3123 Belp, İsviçre Konfederasyonu

Bern Havalimanı Telefon: +41-0-31-9602111

Lugano Havalimanı Adres: Via Aeroporto, CH-6982 Agno, İsviçre Konfederasyonu

Lugano Havalimanı Telefon: +41-0-91-6101111

Sion Havalimanı Adres: CH-1950 Sion, İsviçre Konfederasyonu

Sion Havalimanı Telefon: +41-0-27-3290600

St.Gallen Altenrhein Havalimanı Adres: Flughafenstr 11, CH-9423 Altenhein, İsviçre Konfederasyonu

St.Gallen Altenrhein Havalimanı Telefon: +41-0-71-8585165

 

İsviçre Konfederasyonu’ndan Türkiye’ye geri dönüş yapmak için en uygun şehir içi ulaşımı seçilerek şehir merkezinden Zürih, Basel veya Cenevre Havalimanı’na gidilmeli, Türkiye yönündeki uçuşlara ait şehir uçak bileti rezervasyonu yapılmalı ve doğrudan veya aktarmalı olarak İstanbul’a ulaşılmalıdır.

 

İsviçre Konfederasyonu’nda gezilmesi ve görülmesi gereken başlıca yerler;

 

 

 • The Matterhorn,

 • Gornergrat Bahn,

 • Lake Geneva,

 • Mount Pilatus,

 • Lake Luzern,

 • Bernina Express,

 • Chateau de Chillon,

 • Old Town Bern,

 • Lake Zurich,

 • Mt. Rigi,

 • Jungfraujoch,

 • Matterhorn Glacier Paradise,

 • Lake Lugano,

 • Old Town,

 • Rheinfall,

 • Mount Titlis,

 • Abbey Kütüphanesi,

 • Şapel Köprüsü,

 • Lakeside Promenade Fleuri,

 • Lauterbrunnen Valley Waterfalls,

 • First

İsviçre Konfederasyonu’nda gezilmesi ve görülmesi gereken merkezi yerler;

 

 

 • Schilthorn,

 • Bahnhofstrasse,

 • Stein Rhein Old City,

 • Abbey Kütüphanesi,

 • Rathaus,

 • Jardin Botanique,

 • Valle Verzasca,

 • Tinguely-Brunnen,

 • Grossmunster,

 • Hauptbahnhof,

 • Niederdorf,

 • Place Bourg du Four,

 • Clock Tower,

 • Bundesplatz,

 • Old Town Chur,

 • Lungolago Di Ascona

 

İsviçre Konfederasyonu’nda gezilmesi ve görülmesi gereken tarihi yerler

 

 

 • Maison Tavel,

 • Corniche Lavaux Vineyards,

 • Reichenbach Falls,

 • Munster Katedrali,

 • Central Railroad Station,

 • Lozan Katedrali,

 • Wooden Bridge from Rapperswil to Hurden,

 • Einstein Museum,

 • Vieille-Ville de Montreux,

 • Museggmauer,

 • Landwasser Viaduct,

 • The Chateau,

 • The Collégiale Church,

 • Sasso Corbaro Castle,

 • Benedictine Convent of Saint John Müstair,

 • Chateau de Prangins,

 • Stein Castle,

 • Nadelwehr,

 • Torrent-Neuf

 

İsviçre Konfederasyonu’nda gezilmesi ve görülmesi gereken mimari yerler;

 

 

 • St. Gall Manastırı,

 • Abbey Kütüphanesi,

 • Lucerne Concert Hall at KKL Luzern,

 • Cathedrale de St-Pierre,

 • Cathedral at Munsterplatz,

 • Bizim Leydi Kilisesi,

 • Swissminiatur,

 • Central Railroad Station,

 • Palazzo Civico di Bellinzona,

 • Kloster Einsiedeln,

 • The Chateau,

 • Goetheanum,

 • Novartis Campus,

 • Villa Le Lac,

 • Muhlenplatz,

 • Wil's Tower

 

İsviçre Konfederasyonu’nda gezilmesi ve görülmesi gereken kaleler;

 

 

 • Munot,

 • Castelli di Bellinzona,

 • Gruyeres Kalesi,

 • Chateau de Chillon,

 • Castelgrande,

 • Chateau de Tourbillon,

 • Schloss Lenzburg,

 • Schloss,

 • Castello di Montebello,

 • Schloss Rapperswil,

 • Castillo Oberhofen,

 • Church-Fortress of Valere,

 • Stockalper Palace,

 • Hallwyl Castle,

 • Sasso Corbaro Castle

 

İsviçre Konfederasyonu’nda gezilmesi ve görülmesi gereken kilise ve katedraller;

 

 

 • Chiesa di Santa Maria degli Angeli,

 • Kloster Einsiedeln,

 • St. Gall Manastırı,

 • Jesuitenkirche,

 • St. Ursen Cathedral,

 • Hofkirche,

 • Sacromonte e Santuario Madonna del Sasso,

 • Cathedral,

 • Abbaye de Saint-Maurice d'Agaune,

 • St. Mauritius Church,

 • Jesuitenkirche,

 • Notre Dame Basilica,

 • Cattedrale di San Lorenzo,

 • Open Church Basel

 

İsviçre Konfederasyonu’nda gezilmesi ve görülmesi gereken müzeler;

 

 

 • Chaplin's World,

 • Collection de l'Art Brut,

 • İsviçre Taşımacılık Müzesi,

 • Zürih Sanat Müzesi,

 • Olympic Museum Lausanne,

 • Ballenberg Açıkhava Müzesi,

 • Technorama,

 • Fondation Beyeler,

 • Rosengart Collection,

 • Fondation Pierre Gianadda,

 • Basel Paper Mill Museum,

 • Patek Philippe Müzesi,

 • Güzel Sanatlar Müzesi,

 • Matterhorn Museum

İsviçre Konfederasyonu’nda gezilmesi ve görülmesi gereken parklar, bahçeler, doğal oluşumlar ve plajlar;

 

 

 • Mount Pilatus,

 • Lake Geneva,

 • Lake Luzern,

 • The Matterhorn,

 • Lake Zurich,

 • Mt. Rigi,

 • Rheinfall,

 • Lake Lugano,

 • First,

 • Mount Titlis,

 • Uetliberg Mountain,

 • Zermatt-Matterhorn Ski Paradise,

 • Creux du Van

 

İsviçre mutfağı, Fransız ve İtalyan mutfaklarının karışımından meydana gelmiş bir mutfaktır fakat mutfak içinde İtalyan mutfağı daha ağır basmaktadır. İsviçre mutfağında şaraptan peynire, balıktan patatese, çikolatadan pizzaya ve hatta kebaba bile rastlanabilmektedir.

 

 

İsviçre Konfederasyonu’nda, yemeklerin neredeyse tümü soslu yenilmekte, özellikle salataların üzerine, ana maddesi yoğurt olan birbirinden farklı soslar dökülmektedir. Asperges isimli bitki gibi çok sayıda kök bitkisi oldukça fazla tüketilmekte ve genellikle haşlanarak ana yemeklerde yenilmektedir. Çok fazla ekmek türü bulunmaktadır fakat ekmekler yemeklerin yanında tüketilmemektedir.

 

İsviçre mutfağı temel olarak; peynir, şarap, çikolata, balık ve şarküteri olmak üzere beş ana gıdadan oluşmaktadır. Yardımcı gıdalar arasında ise lahana ve patatesten yer almaktadır. İsviçre mutfağını oluşturan bu gıdaların İsviçre’de oldukça büyük önemleri bulunmaktadır.

 

İsviçre mutfağında sıklıkla tüketilen yemekler ve tatlılar arasında; raclette, fondü, deniz ürünü yemekleri, İsviçre çikolatası, çikolatalı tatlılar, sebzeli ve meyveli tartlar yer almaktadır.

 

 

Alkollü içki olarak şarap ve alkolsüz içki olarak kahvenin sık tüketildiği İsviçre mutfağında alkollü içki olarak ise Cenevre’de yapılan ev yapımı şaraplar tüketiliyor.

 

İsviçre mutfağını ve diğer mutfakları tadabileceğiniz restoran ve kafeler;

 

 • Didi's Frieden,

 • Lindenhofkeller,

 • Haus Hiltl,

 • Bistro de la Tour,

 • My Kitchen

 

 

İsviçre’nin oldukça pahalı bir kent oluşundan dolayı alışveriş fikri her ne kadar kulağa garip gelse de, imkansız değildir. İsviçre Konfederasyonu’ndan satın alınabilecek eşyalar arasında ilk olarak yer alan eşyalar saatler ve çakılardır. Markalarının İsviçre Konfederasyonu’na ait olduğu saatler ve çakılar, dünya genelinde isimleri yayılmış, oldukça kaliteli saatler ve çakılardır. Saat ve çakı dışında gıda sektöründen de alışveriş yapılabilmektedir. Yine dünya genelinde ünlü İsviçre peyniri ve Cenevre şarapları, İsviçre çikolataları da İsviçre’den satın alınabilecek şeyler arasında yer almaktadır.

 

 

İsviçre Konfederasyonu’nda satın alabileceğiniz ürünler arasında yer alan diğer ürünler arasında müzik kutusu, plak, değerli kitaplar ve antika saatler yer almaktadır. Antika saatleri ve antika eşyaları, Cenevre’nin Old Town olarak bilinen Eski Şehir Bölgesi’ndeki antikacılarda bulabilir ve satın alabilirsiniz. Ayrıca bit pazarlarında bulabileceğiniz değerli kitap çeşitleri, saat ve boncuklu çantalar, zümrütlü küpeler ve envai çeşit takılar, plak, küçük ve büyük hediyelik eşyalar ve daha birçok ürünü de satın alabilmeniz mümkündür.

 

İsviçre Konfederasyonu’nda alışveriş yapabileceğiniz alışveriş merkezleri, çarşılar, hediyelik eşya dükkanları ve antikacı dükkanları;

 

 • Confiserie Sprüngli,

 • Ski Service,

 • Hauptbahnhof,

 • Laderach Chocolaterie Suisse,

 • Central Railroad Station,

 • FoxTown Outlet,

 • Maurice de Mauriac,

 • Beyer Clock and Watch Museum

 • Skiset Wengen 

 

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X