Dünya Parmağının Ucunda!

İstanbul Tuvalu Uçak Bileti

Istanbul-Funafuti Atol

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 15258.86 Kilometre

Istanbul-Funafuti Atol

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 18 Saat 33 Dakika

Büyük okyanus içinde yer alan ve küresel ısınma sebebi ile büyük bir sorunun eşiğinde kalan Tuvalu küçük ada devletlerinden biridir. Başkentinin deniz seviyesinden 5 metre yüksekte olan ülke dünya üzerinde yaşanacak 1 derecelik sıcaklık artışının ardından tamamen sular altında kalacak bölgelerin başında gelmektedir. Zira hali hazırda küresel ısınmanın etkileri sonucu binlerce insan ülkeye yakın olan Avustralya ve Yeni Zelanda gibi ülkeler göç etmek durumunda kalmıştır. En uygun İstanbul Tuvalu uçak bileti ile adaya ulaşımınız aktarmalı uçuşlar ile gerçekleşmekte olsa da bu uçuşlar için çok sık yapılan seferlerden söz etmek mümkün değil zira yolculuğunuzun bir ayağını tekneler ile gerçekleştirmeniz gerekmekte. Tuvalu dünya nüfusu bakımından Vatikan’dan sonra en küçük ülke olma özelliği taşıyor. Bu yönü ile bakıldığında adaya çok fazla ziyaretçi akını gerçekleştiğini söylemek doğru olmayacaktır.

 

 

Türkiye’den gelen misafirler için vize işlemleri söz konusu ve ülkeye ulaşmak için İstanbul Güney Kore Fiji aktarması ile seyahat edebileceğiniz gibi ayrıca İstanbul Amerika Hawaii Fiji aktarması ile de ulaşım sağlamanız için uzun bir alternatif söz konusu. Ayrıca adaya ulaşmak için son seçenek ise İstanbul Avustralya Fiji aktarması söz konusu yolculuğun Fiji ayağından sonra kalan kısmı helikopter ya da sürat tekneleri ile gerçekleşiyor. Bu deniz yolculuğu bir saat sürmekte olup Tuvalu limanında son bulmakta. Yani ülkeye Fiji’den gerçekleşen bir uçuş bulunmuyor. Tuvalu adasında bir havalimanı yer almıyor. Yaklaşık olarak 26 km kare yüz ölçümüne sahip olan ülke 24 km sahil şeridine sahip bu durum ada içinde en uzak konumun 24 km olduğu anlamına geliyor. Araç trafiğinden söz etmek imkansız fakat liman ile ülke üzerinde her yere gidebilmenize olanak sağlayan bir taksi anlayışı söz konusu. Ada içinde iki büyük turistik tesis yer almakta ve adanın büyük bölümü ormanlık ağaçlık arazi ile kaplanmış durumda.

 

 

12 bin kişiye ev sahipliği yapan ada tropikal bir iklimin etkisinde ve bu durum zaman zaman başlayan fırtına yağmur döngüsünde adanın büyük bölümünün su altında kalabilmesini mümkün kılıyor. Aralık ve şubat ayları arasında fırtanaların etkisiyle oldukça yağış alan adada özellikle alçak alanlarda sıkıntı yaşanabilmektedir. Ortalama hava sıcaklığı 27 derece olan Tuvalu’da yaz aylarının yaşandığı dönemde kısa yağmurlar yağmakta ve sıcaklığın etkilerini azaltmaktadır. En uygun İstanbul Tuvalu uçak biletini aldıktan sonra karşılaşacağınız gerçek şüphesiz ülkeye ulaşmanız için ihtiyacınız olan minimum üç maksimum 4 ülke seyahati zira Tuvalu bölgesine erişim için başka bir alternatif söz konusu değil. İstanbul Atatürk havalimanı yurt dışında en çok noktaya uçuş yapma başarısı gösteren ve en çok yabancı uçuşu direk ve aktarma merkezi olarak karşılayan bir hava limanı olma başarısı yakalamış durumda ve bu başarıyı sürdürmeye devam ediyor. İstanbul yerel halkının ve komşu şehirlerin kullandığı uluslararası havalimanı olması yönü ile ulaşımına büyük önem gösterilmekte. Trakya şehirlerinden başlayan toplu taşıma olanakları Kocaeli ve Anadolu yakası ilçeleri ile desteklenerek Atatürk havalimanının erişimine olağan üstü önem gösteriliyor.

 

 

En uygun İstanbul Tuvalu uçak bileti ile çıkacağınız bu bol aktarmalı seyahatinizin ilk ayaklarından biri olan ve özellikle komşu şehirlerde Anadolu yakası merkezlerinin Atatürk havalimanı ulaşımına katkı sağlaması amacı ile başlatılan projelerin başında Havaş gelmekte. Gerek Trakya gerekse Anadolu yakası merkezlerini başarılı ve uygun fiyat koşulları ile Atatürk havalimanına taşıyan otobüs seferleri düzenli olarak sabah 06:00 ile akşam 24:00 arasında devam etmekte. Fakat şehrin trafiği ve gün içinde yaşadığı yoğunluk dikkate alındığında bu yolculuğu Anadolu yakasından tercih edecekseniz mutlaka iki saat önceden yola çıkmanız tavsiye edilmekte. Trakya bölgesi yoğunluğun gözlemlenmediği olağan dışı bir sorun yaşanmadıkça normal olarak Atatürk hava alanına ulaşmanız için yeterli bir toplu taşıma hizmeti olarak öne çıkıyor.

 

 

İstanbul denizin altından üstünden zemin altı ve üstünden tüm imkanların seferber edilmesi ile Atatürk havalimanına toplu taşımayı sunan olağan üstü bir başarı göstermekte. Eğer havalimanına gitmek için toplu taşımanın raylı sistemlerini kullanırsanız sorunsuz olarak şehrin neresinde olursanız olun maksimum 45 dakika içerisinde havalimanına ulaşmanız mümkün. Ulaşımın önemli ayaklarında olan Anadolu yakası deniz otobüsü seferleri düzenli olarak sizleri Kadıköy ve Bostancı limanlarına taşımakta. Bu noktadan sonra Atatürk havalimanına ulaşmak için metroyu kullanmanız ve trafik zaman kaybı gibi sorunlar yaşamadan Atatürk havalimanı içinde zemin katta olan metro durağında yolculuğunuzu sonlandırmanız mümkün. Aynı istikamet üzerinde Bostancıdan bineceğiniz metro da Atatürk havalimanına ulaşmanız için olanak tanıyor. Bu iki yolculuğun ortak özelliği maksimum 20 dakika içinde Atatürk havalimanı içinde olmanıza olanak tanıması. Anadolu yakasından gelenlerin deniz otobüsü yerine tercih edebilecekleri en büyük alternatif ise boğazın iki yakasını suyun altından birleştiren Marmaray projesi olarak öne çıkıyor. Kartal metro durağından başlayan yolculuğunuz toplamda 35 dakika gibi bir zaman içinde sizin Atatürk hava limanına ulaşmanızı mümkün kılıyor. Fakat dikkat etmeniz gereken en önemli nokta bu yolculuğun Kadıköy istasyonunda aktarma gerektirdiği. Anadolu yakasından gelenlerin ya da Kocaeli bölgesinden gelenlerin bir başka alternatifi ise otobüs ile 15 Temmuz demokrasi otogarı içinden metroya binerek yine 15 dakika süren bir yolculuğun sonunda Yeşilköy Atatürk havalimanı içinde yolculuklarını sonlandırması mümkün. En uygun İstanbul Tuvalu uçak bileti ile başlayacak olduğunuz olağan üstü aktarmalar ve seyahat programı göz önünde bulundurulduğunda şahsi özel aracınız ve ticari taksilerle de Atatürk havalimanına ulaşmanız mümkün olsa da yoğunluk ve trafik göz önünde bulundurulduğunda sorun yaşamanız büyük ihtimalli ulaşımlar listesinde yer almakta.

İstanbul Kalkışlı Uçuşlar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X