2847
Dünya Parmağının Ucunda!

İstanbul Thassos Uçak Bileti

Istanbul-Thassos

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 361.20 Kilometre

Istanbul-Thassos

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 55 Dakika

Kuzey Ege’de Yunanistan’a bağlı bir ada olan Thassos Adası veya Osmanlı dönemindeki adıyla Taşöz Adası, 379 km2. olan yüzölçümü ile Yunanistan’ın Kavala şehrine bağlı bir adadır. M.Ö. 7.yy.da adada bulunan altın ve gümüş madenlerini işlemek için adaya gelen Yunanlar, tarihte adaya ilk yerleşen ulustur. Türkiye’ye çok yakın bir ada olan Thassos’un tarihi adeta İstanbul ile beraber yazılmıştır. Önce Roma, sonra Bizans ve Latin İmparatorlukları, en son da 1455 de Osmanlı İmparatorluğu yönetimine giren ada, 1912 de Osmanlı egemenliğinden çıkmıştır. Kazılarda ortaya çıkan Theoroslar Geçidinin en önemli sunak başları ve kabartmaları bugün Louvre Müzesinde sergilenmektedir. Thassos Adası sakinliği ve doğal güzellikleri ile Türk turistlerin yeni keşfetmeye başladığı turizm merkezlerinden birisidir. Thassos adası ile neredeyse aynı kaderi paylaşan İstanbul, 1600 yıl boyunca Roma, Doğu Roma ve Osmanlı İmparatorluğuna başkentlik yapmış bir şehirdir. 1453 yılında Türklerin egemenliğine geçen şehir, bugün Türkiye’nin kültür, ticaret ve finans merkezi konumundadır. Dünyada iki kıtayı ayıran tek şehir olan İstanbul’da görülmesi gereken eserler daha çok Bizans ve Osmanlı döneminden kalma eserlerdir. Bu eserler arasında Bizans döneminden kalan Ayasofya ve Yerebatan Sarnıcı ile Osmanlı eserleri Topkapı Sarayı ve Sultanahmet Camii, şehirde ilk görülmesi gereken eserlerdir.

 

 

İstanbul’dan Yunan Adası Thassos’a en uygun İstanbul-Thassos uçak bileti ile seyahat etmek istediğinizde, kullanabileceğiniz havalimanı İstanbul Atatürk Havalimanı olacaktır. En uygun İstanbul-Thassos uçak bileti alarak seyahat edeceğiniz havalimanı ise; Thassos Adasına feribot ile ulaşabileceğiniz Kavala Megas Alexandros Uluslararası Havalimanıdır. Uçuş süreniz, uçuşunuz Atina aktarmalı olarak yapılabileceği için, aktarma saatine bağlı olarak değişecektir. Türk Hava Yolları ve Aegean Airlines İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Atina üzerinden tek aktarmalı olarak Kavala Megas Alexandros Havalimanına uçuş gerçekleştiren havayolu firmalarıdır. En uygun İstanbul-Thassos uçak bileti fiyatlarının tek aktarmalı yerel havayolu şirketi Aegean Airlines uçuşlarında gerçekleştiğini belirtelim.

 

 

İstanbul’un Avrupa yakasında 1912 yılında inşa edilen Yeşilköy Havalimanı, Osmanlı İmparatorluğu zamanında ilk kez havacılık faaliyetlerinin de başladığı havalimanıdır. 1953 yılında uluslararası hava trafiğine açılan havalimanının adı, 1985 yılında değişerek İstanbul Atatürk Uluslarası Havalimanı olmuştur. Atatürk Havalimanının yıllık yolcu kapasitesi 50 milyonun üzerindedir, günlük iniş-kalkış yapan uçak sayısı ise 1300 ün üzerindedir. Dünyanın en yoğun 13. havalimanı olan Atatürk Havalimanının güvenlik kodu en yüksek kod olan CAT III’dür. Toplam 11.650.000 m2. alanda, 7.260 m2. büyüklüğünde CIP ve VIP salonları ve 6.050 m2.lik gümrüksüz satış mağazası alanı ile adeta küçük bir ilçe olan havalimanının  Taksim’e uzaklığı 22 km., Mecidiyeköy'e 19 km., Kadıköy’e ise 34 km. dir. İstanbul Atatürk Havalimanı’na ulaşmak için taksi, özel araç, metro, metrobüs, vapur ve deniz otobüsü gibi değişik alternatifleriniz bulunmaktadır.

 

 

İstanbul Atatürk Havalimanı’na süre açısından en kısa yol olan metro ile ulaşmak isterseniz, Anadolu Yakasından Kadıköy Ayrılık Çeşmesi veya Üsküdar Merkez istasyonlarından bineceğiniz Marmaray ile Yenikapı M1 metro istasyonuna ulaşmanız gerekecektir. 06.00-00.00 saatleri arasında hizmet veren Yenikapı M1 metrosu, 35 dakikada Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinin içine ulaşmanızı sağlayacaktır. Yine Anadolu yakasından Kadıköy veya Bostancı’dan IDO deniz otobüsü seferleri ile ulaşabileceğiniz Bakırköy’den sonra taksi ile 9 km. uzaklıktaki havalimanına ulaşabileceğiniz gibi, Bakırköy IDO iskelesine 1 km. uzaklıktaki İncirli metro istasyonuna gelerek Yenikapı M1 metrosuna aktarma yapabilirsiniz. Eğer metrobüs kullanıyorsanız,  Ataköy/Şirinevler durağında inerek Yenikapı M1 metrosuna aktarma yapmanız gerekecektir. Havalimanı özel otobüs servisi olan Havataş ise Taksim, Harbiye Divan Oteli karşısında Point Oteli önünden 04.00-01.00 saatleri arasında 30 dakikada bir havalimanına karşılıklı seferler düzenlemektedir. Havataş otobüsleri ile Atatürk Havalimanına ulaşım süreniz, trafiğin açık olduğu zamanlarda yaklaşık 40 dakika sürecektir.

 

 

Thessos Adasına ulaşmak için kullanacağınız Kavala Megas Alexandros Havalimanı, 1952 yılında Amygdaleonas kasabası yakınlarında Yunan Hava Kuvvetlerinin kullanımı amacıyla hizmete açılmış, Kavala şehir merkezine 30 km. uzaklıkta bulunan havalimanıdır. 1981 yılında Chrysoupoli kasabası yakınlarına taşınarak sivil havacılık faaliyetlerinde kullanılmaya başlanan havalimanını 1987 yılından beri, uluslararası havayolu firmaları da kullanmaktadır. Yaz aylarında Kavala Havalimanına 11 km. uzaklıktaki Kavala Keramoti Feribot İskelesinden, Thassos Adasına günde 2 kez, 07.15 ve 12.15 saatlerinde feribot seferi düzenlenmektedir. 45 dakika süren yolculuk sonunda 5 euro ücret karşılığında, Thassos Limenas iskelesine ulaşmanız mümkündür.

 

 

En uygun İstanbul-Thassos uçak bileti ile ulaştığınız Thassos Adası, Yunan adaları içinde konaklama fiyatları en uygun olan adalardan birisidir. Adada her bütçeye uygun otel ve pansiyon bulunur, ancak önceden rezervasyon yapmanız tavsiye edilir. Bozulmamış doğal güzellikleri ve çok temiz denizi ile cennet güzelliğinde bir tatil adası olan Thassos’da her koy bir başka güzelliktedir ve her koyda bir cafe dışında hiç bir yerleşim bulunmamaktadır, her cafede ise mutlaka Türk kahvesi servis edilmektedir. Aliki, Psili Ammos, Paradise Beach, Kynira, Glifoneri, Makryammosi Skala Pachis, Skala Prinos ve Skala Marion adanın en popüler plajlarıdır. Sliara ise ulaşımı güç bir plajdır, ancak deniz ve kumsal, Maldivlerdeki denize benzer güzelliktedir. Golden Beach dalgalı denizi ve sörf yapmayı sevenler için uygundur. Merkezdeki Limenas plajı ise şehir merkezinde kalıyorsanız ulaşımı çok kolay bir plajdır. Thassos adasında tavsiye edilen yemekler; deniz ürünleridir. Kızarmış midye, ıstakoz, ahtapot, karides, hamsi, sardalye, dağ köylerinde yetişmiş oğlak ve kuzu çevirme, mücver, musakka ve dolma gibi mezeler, yerli şaraplar ve ouzo adada Türkiye’den çok daha uygun fiyata bulabileceğiniz lezzetlerdir.

İstanbul Kalkışlı Uçuşlar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X