35866
Dünya Parmağının Ucunda!

İstanbul Tahiti Uçak Bileti

Istanbul-Tahiti

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 17422 Kilometre

Istanbul-Tahiti

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 21 Saat 13 Dakika

İlk yerleşimin M.Ö. 5500 yılında Fikirtepe kültüründe başladığı İstanbul, aynı zamanda dünyanın en güzel şehirlerinden birisidir. İstanbul’un başkent olma özelliği ise 330 yılında Roma İmparatorluğu ile başlamış ve aralıksız olarak 1923 yılında Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna kadar tam 1600 yıl boyunca devam etmiştir. 1571-1924  yılları arasında İslamiyetin de başkenti olan İstanbul, kapalı bir deniz olan Karadeniz’i Marmara ve Ege Denizi’ne bağlayan Boğaza sahip olması nedeniyle dünya siyasetinde büyük bir öneme sahiptir. İstanbul’da 1509 yılında yaşanan büyük deprem ise şehirde Roma döneminden kalan eserlerin çoğunu tahrip etmiştir. Günümüze ulaşan tarihi eserlerin çoğu bu depremden sonra yapılan Bizans ve Osmanlı İmparatorlu eserleridir. Güney Pasifik Okyanusu’nda, Fransız Polinezyası adalarının en büyüğü olan Tahiti Adası, Fransa tarafından “denizaşırı topraklar” olarak adlandırılan sömürge adasıdır. Societe Takım Adaları içinde yer alan Tahiti Adası, adanın büyük kuzeybatı bölümü olan Tahiti Nui ve daha küçük güneydoğu bölümü Tahiti Iti olarak iki bölüme ayrılmıştır. Volkanik bir ada olan Tahiti’nin etrafı mercan resifleri ve yüksek dağlarla çevrilidir, plajı ise siyah kumludur. Adanın en yüksek tepesi 2241 mt. ile Orohena Dağıdır. Yaklaşık olarak 200.000 kişinin yaşadığı adanın başkenti ise adanın kuzeybatısında bulunan Papeete şehridir. 1045 km2. büyüklüğündeki Tahiti’de ilk yerleşim Güneydoğu Asya’dan gelen Polinezyalılar tarafından M.Ö.200 yılında başlamıştır. 1769 yılında Tahiti’ye ulaşan ünlü gezgin kaptan James Cook tarafından keşfedilen ada, 1880 yılından beri Fransız sömürgesidir. 1946 ya kadar Fransız vatandaşı olarak kabul edilmeyen yerli halk, 1946 yılında bu hakkı elde etmiştir. Yerel halkın çoğunlukla Hristiyan olduğu Tahiti adasında bugün en önemli geçim kaynağı ise turizmdir.

 

 

İstanbul’dan Tahiti’ye en uygun İstanbul-Tahiti uçak bileti ile seyahat etmek istediğinizde İstanbul Atatürk Uluslararası Havalimanından uçmanız gerekecektir. En uygun İstanbul-Tahiti uçak bileti alarak ineceğiniz havalimanı ise; Tahiti’nin başkenti Papeete’de bulunan Fa’a’a Uluslararası Havalimanıdır. Uçuş süreniz, 2 veya 3 aktarma ile gerçekleşeceği için ortalama 45 saat sürecektir. Air France, THY, Alitalia ve Lufthansa Airlines, İstanbul Atatürk Havalimanından Havalimanından Tahiti Fa’a’a Uluslararası Havalimanına uçuş gerçekleştiren havayolu firmalarıdır. En uygun Ankara-Tahiti uçak bileti fiyatları ise Paris ve Los Angeles üzerinden aktarma yapan yerel havayolu firması Air France ile gerçekleşmektedir.

 

 

Avrupa yakasında, Osmanlı İmparatorluğu döneminde inşa edilen Yeşilköy Havalimanı, aynı zamanda Osmanlı İmparatorluğunun ilk havacılık faaliyetlerinin başladığı havalimanıdır. 1912 yılında inşa edilen Yeşilköy Havalimanı’nın adı 1985 yılından itibaren İstanbul Atatürk Havalimanı olarak değiştirilmiştir. 1953 yılında ilk kez uluslararası hava trafiğine açılan havalimanı, bugün yıllık 55 milyonu aşan yolcu kapasitesi ile Asya’dan Avrupa’ya transit uçuşların da gerçekleştiği dünyanın en yoğun 13. havalimanıdır. Taksim’e 22 km., Mecidiyeköy'e 19 km., Kadıköy’e ise 34 km. mesafede olan İstanbul Atatürk Havalimanı’na ulaşım için taksi, özel araç, otobüs, metrobüs, metro,deniz otobüsü ve vapur gibi çok çeşitli alternatifleriniz bulunmaktadır. Ancak özellikle trafiğin sürekli yoğun olduğu İstanbul’da havalimanına en rahat ulaşım olarak Yenikapı metrosunu tavsiye ederiz. Anadolu Yakasından Marmaray’ı kullanarak aktarma yapabileceğiniz Yenikapı M1 metrosu sabah 06.00 ile geceyarısı 00.00 saatleri arasında 6 dakikada bir havalimanı istikametine hizmet vermektedir. Yenikapı M1 Metrosu, sizi 35 dakikada Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminaline ulaştıracaktır. Metrobüs kullanıyorsanız Ataköy-Şirinevler durağında inerek Yenikapı M1 metrosuna binmeniz gerekmektedir. Anadolu yakasında bulunan Kadıköy veya Bostancı iskelelerinden bineceğiniz İDO deniz otobüsünü kullanarak Bakırköy’e ulaştıktan sonra Atatürk Havalimanına taksi ile gidebileceğiniz gibi, İncirli metro istasyonuna gelerek buradan yine Yenikapı M1 metrosuna aktarma yapabilirsiniz. Havataş ise Taksim-Harbiye Point Oteli’nin önünden kalkan otobüsleri ile sabah 04.00 ile gece yarısı 01.00 saatleri arasında ve 11 TL. ücret karşılığında hizmet vermektedir. Divan Oteli karşısında bulunan Point Oteli önünden 30 dakikada bir havalimanına sürekli seferler düzenleyen Havataş otobüsleri ile trafik açıksa 40 dakikada Atatürk Havalimanına ulaşabilirsiniz.

 

 

Fransız Polinezyasının kuzeybatısında kalan ve Tahiti adasının başkenti Papeete’de bulunan Tahiti Pa’a’a Uluslararası Havalimanı, şehir merkezinin 5 km. güneybatısında bulunan Tahiti’nin tek uluslararası havalimanıdır. 1960 yılında açılan havalimanı, Fransa toprakları dışında bulunan tek Fransız uluslararası havalimanıdır. Tahiti Havalimanı küçük bir havalimanı olmasına rağmen havalimanına diğer adalardan gerçekleşen yerel uçuşların dışında ABD, Şili, Fransa, Japonya, Avustralya ve Yeni Zelanda’dan büyük uçaklar inebilmektedir. Türk vatandaşlarının Tahiti vizesi haricinde aktarma yapacakları ülkeden de vize almaları gerekebilir. 5 terminali bulunan havalimanında cafe, restoran ve free shop alanlarının bulunduğu 2. terminal ise en yoğun terminaldir. 24 saat açık olan Tahiti Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için taksi veya shuttle kullanabilirsiniz. Ana binanın önünde bulunan shuttle sizi direkt olarak şehir merkezine ulaştıracaktır. Ancak eğer 2 kişi veya üstü yolculuk ediyorsanız sizi 20 euro civarında bir ücretle şehir merkezine ulaştıracak taksi, daha avantajlı olacaktır. Ayrıca kalacağınız otelden de transfer talep edebilirsiniz.

 

 

En uygun İstanbul-Tahiti uçak bileti ile ulaştığınız Tahiti’de sizi cennet güzelliğinde plajlar beklemektedir. Ancak Tahiti tamamen bir turizm adası olduğu için, hem konaklama için önceden rezervasyon yapmanız gerekir, hem de adada konaklama da dahil hiç bir şey ucuz değildir. Özellikle dünya jet sosyetesinin yoğun ilgi gösterdiği adada yerli dilinde “su kovası” anlamına gelen başkent Papeete’de Marche adı verilen büyük pazar, görmeniz gereken ilk yerlerden birisidir. 250 yıllık bu pazarda yerel kumaşlar, mücevherler, yerel tekstil ürünleri ve adaya özel balık, şarküteri gibi yiyecekler bir arada satılır. Marau Dağı’nda trekking ve adanın en ünlü plajlarından Teahupoo’da dalış yapmak mutlaka yapılması gereken aktivitelerdir. Feribotla ulaşabileceğiniz Mo’orea Adasında ise safariye çıkabilir veya yunuslar ile birlikte denizde yüzebilirsiniz. Mo’orea Adasının az bilinen ancak muhteşem güzellikte bir volkanik ada olduğunu ve konaklama açısından Tahiti Adasına göre daha ucuz olduğunu belirtmek isteriz.

İstanbul Kalkışlı Uçuşlar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X