13496
Dünya Parmağının Ucunda!

İstanbul Seyşeller Uçak Bileti

Istanbul-Seyşeller

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 5757.75 Kilometre

Istanbul-Seyşeller

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 8 Saat 13 Dakika

1505 yılında Portekizliler tarafından keşfedilen Seyşeller Cumhuriyeti, Hint Okyanusunda bulunan ve 115 den fazla adadan oluşan bir cumhuriyettir. 1768 de Fransızlar ve 1794 de Büyük Britanya tarafından işgal edilen adalar topluluğu, 1814 de imzalanan Paris Anlaşması ile resmi olarak İngiliz kolonisi olmuştur. 1979 yılında bağımsızlığını ilan eden Seyşeller, bugün 71.000 kişinin yaşadığı toplam 493 km2. büyüklüğünde, dünyanın önemli turizm ve balayı destinasyonlarından birisidir. Adaların en büyüğü ise 142 km2. yüzölçümüne sahip olan Mahe Adasıdır. Praslin, La Digue, Silhouette, Destroches ve Aldabra diğer önemli Seyşel Adalarıdır. Seyşeller Cumhuriyeti’nin en yüksek noktası 900 mt. yükseklik ile Mahe Adasında bulunan Morne Seychellors Tepesi’dir. Başkent ise aynı zamanda Seyşeller’in limanı olan Victoria şehridir. 7 tepe üzerine kurulmuş olan İstanbul ise dünyanın en eski yerleşim yerlerinden birisidir. Tüm Marmara Bölgesinde en eski yerleşim olan istanbul Fikirtepe Kültüründe ilk yaşam izleri M.Ö. 5500 başlamıştır. Avrupa ile Asya’yı birbirinden ayıran İstanbul Boğazı nedeniyle tarih boyunca jeopolitik önemi çok büyük olan şehir, 1600 yıl boyunca 3 büyük imparatorluğa da başkentlik yapmıştır. İstanbul’un simgesi olan Boğaziçi’nin yanı sıra tarihi yarımada üzerinde bulunan Ayasofya, Sultanahmet Camii ve Topkapı Sarayı görülmesi gereken ilk 3 eserdir.  

 

 

İstanbul’dan Seyşeller Cumhuriyeti’ne en uygun İstanbul-Seyşeller uçak bileti ile seyahat etmek istediğinizde, kullanabileceğiniz havalimanları İstanbul Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı olacaktır. En uygun İstanbul-Seyşeller uçak bileti alarak seyahat edeceğiniz havalimanı ise; Mahe Adasında bulunan Seyşeller Uluslararası Havalimanı’dır. Türk Hava Yolları hem Atatürk Havalimanından hem de Sabiha Gökçen Havalimanından tek aktarma ile, Etihad Airlines, Emirates, Qatar Airways, Egypt Air ve Air France ise sadece İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan tek aktarma ile Seyşeller Uluslararası Havalimanına ulaşabileceğiniz hava yolu firmalarıdır. Jat Airways ise 2 aktarma ile Sabiha Gökçen Havalimanından uçuş gerçekleştirmektedir. Toplam seyahat süresi en uygun aktarma ile yaklaşık 8 saat sürecektir. En uygun İstanbul-Seyşeller uçak bileti fiyatlarının Addis Ababa üzerinden aktarma yapan THY ve Abu Dabi’den aktarma yapan Etihad Airlines uçuşlarında gerçekleştiğini belirtelim.

 

 

İstanbul’un Avrupa yakasında, Osmanlı İmparatorluğunun ilk havacılık faaliyetlerinin başladığı 1912 yılında sadece iki hangar ve bir meydan olarak inşa edilen Yeşilköy Havalimanı’nın adı 1985 yılında değiştirilerek İstanbul Atatürk Havalimanı adını almıştır. 1953 yılında ilk kez uluslararası hava trafiğine açılan havalimanı, 2014 istatistiklerine göre dünyanın en yoğun 13. havalimanıdır. Taksim’e 22 km., Mecidiyeköy'e 19 km., Kadıköy’e ise 34 km. mesafede olan  İstanbul Atatürk Havalimanı’na ulaşmak için otobüs, metro, metrobüs, vapur ve deniz otobüsü gibi çok sayıda toplu taşıma alternatifleriniz bulunmaktadır. İstanbul Atatürk Havalimanı’na en kolay ulaşım yolu metrodur. Anadolu Yakasından Marmaray ile aktarma yapabileceğiniz Yenikapı M1 metrosu 06.00-00.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Aksaray, Zeytinburnu, Merter, Ataköy ve Şirinevler duraklarını geçen Yenikapı M1 metrosu, 35 dakikada İstanbul trafiğinde sıkışıklık yaşamadan Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinin içine ulaştıracaktır. Metrobüs ile havalimanına ulaşmak için Şirinevler/Ataköy durağında inerek Yenikapı M1 metrosuna geçiş yapmanız gerekecektir. Anadolu yakasından IDO deniz otobüsünü kullanarak ulaşabileceğiniz Bakırköy’den sonra taksi ile 9 km. uzaklıktaki havalimanına ulaşabileceğiniz gibi, 1 km. uzaklıkta bulunan İncirli metro istasyonuna gelerek buradan yine Yenikapı M1 metrosuna geçiş yapabilirsiniz. Havalimanı özel taşımacılık firması olan Havataş ise Taksim Divan Oteli karşısında bulunan Point Oteli’nin önünden sabah 04.00 den gece 01.00 e kadar 30 dakikada bir havalimanına sürekli seferler düzenlemektedir. Havataş ile Atatürk Havalimanına ulaşım süreniz trafiğin açık olduğu zamanlarda yaklaşık 40 dakika olacaktır.

 

 

1998 yılında inşaatına başlanan ve 2001 yılında İstanbul’un Asya yakasında bulunan 2. uluslararası havalimanı olarak hizmete açılan Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, bugün yeni açılan terminali ile yıllık 25 milyonu aşan yolcu kapasitesine ulaşmıştır. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nın Kadıköy’e uzaklığı 40 km., Pendik'e 12 km., Taksim'e ise 50 km. dir. Kurtköy Sabiha Gökçen Havalimanı’na toplu taşımacılık ile ulaşabilmek için ilk alternatifiniz; Anadolu yakasından Kadıköy İskelesi ve Yenisahra metrosu önünden, Avrupa yakasında ise yine Taksim Point Otel önünden havalimanına 30 dakikada bir kalkan Havataş Otobüslerini kullanmaktır. Sefer saatleri Yenisahra’dan 04.30, Kadıköy’den 04.15, Taksim’den ise 03.00 de başlamakta ve gece 01.00 de sona ermektedir. Bunun dışında 4.Levent’den E3, Bostancı’dan E9, Kadıköy’den E10 ve E11, Kartal Metrosundan KM22 belediye otobüsleri ile yine havalimanına ulaşmanız mümkündür.

 

 

Seyşeller Cumhuriyeti’nin en büyük adası Mahe Adasında bulunan ve başkent Victoria şehir merkezine 10 km. uzaklıkta bulunan Seyşeller Uluslararası Havalimanı, 2 terminali bulunan bir havalimanıdır. Terminaller arasında bulunan yürüyüş yolundan yürüyerek 2 terminal arasında geçiş sağlanabilir. Seyşeller Havalimanından Victoria şehir merkezine ulaşabilmeniz için taksi ve otobüs kullanabilirsiniz. Bunun dışında eğer başka adaya gitmek istiyorsanız helikopter veya tekrar yerel uçak seferi kullanmanız gerekecektir. 24 saat hizmet veren havalimanı taksileri ile şehir merkezine ulaşım ücreti 100 SCR’den başlamaktadır. 05.30-19.00 saatleri arasında hizmet veren otobüsler ise 30 dakikada bir havalimanından hareket etmektedir. Yolculuk ortalama 20 dakika sürecektir, ücret ise 4 SCR’dir.

 

En uygun İstanbul-Seyşeller uçak bileti alarak ulaştığınız Seyşeller Cumhuriyeti Türk vatandaşlarından vize istememektedir. Ancak havalimanında form doldururken, kalacağınız otel rezervasyonunu göstermeniz istenir. 10 adet adada otel bulunur ve gitmeden mutlaka rezervasyon yaptırmanız gereklidir. Seyşeller’de görülecek yerler arasında Botanik Bahçesi, Doğal Tarih Müzesi ve Ulusal Müze görülecek mekanlar arasındadır. Ancak Seyşellerde asıl yapılması gereken cennet plajlardan şnorkelle veya serbest dalış ile dalmaktır. Mahe Adasında bulunan en popüler plaj ise; Beau Vallon plajıdır. Seyşellerde mutfak, tüm dünya kültüründen etkilenmiştir. Genellikle et yerine tavuk kullanılır ve pirinç her yemeğin yanından servis edilir. Adanın temel besin kaynağı olan balık ise çok farklı şekillerde servis edilir. Özelikle kırlangıç balığı ve yerel bira olan Seybrew’in denenmesi tavsiye edilir. 

İstanbul Kalkışlı Uçuşlar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X