10474
Dünya Parmağının Ucunda!

İstanbul Sardinya Uçak Bileti

Istanbul-Sardinia

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 1667 Kilometre

Istanbul-Sardinia

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 2 Saat 35 Dakika

Akdeniz’de Sicilya’dan sonra İtalya’nın en büyük adası olan Sardinya veya Sardunya Adası, 24.090 km.2 büyüklüğünde Fransa’nın Corsika Adasının güneyinde yer alan adadır. M.Ö. 250 yılında ilk kez yerleşimin başladığı Sardinya Adasının en büyük şehri; Cagliari’dir. 2.Dünya Savaşında müttefik kuvvetler tarafından bombalanan ada, 1943 yılında da işgal edilmiştir. Savaştan sonra İtalya tarafından özerklik verilen Sardinya Adası, 1948 İtalyan Anayasası ile özerklik verilen 20 bölgeden bir tanesidir. Adada resmi dil olarak İtalyanca yerinde Algeroca kabul edilmiştir. Özellikle yat veya yelken turu yapanların vazgeçilmez destinasyonlarından birisi olan Sardinya Adası Avrupa jet sosyetesinin de en popüler tatil mekanlarından birisidir. 1950 li yıllara kadar sakin bir ada iken 1960 da Kerim Ağa Han’ın adaya gelmesi ve Costa Smeralda bölgesine yatırım yapmaya başlaması ile birlikte Sardinya Adası dünyaca üne kavuşmuştur. Bugün özellikle yaz aylarında Hollywood yıldızlarının da akın ettiği adanın plajları tamamen doğal plajlardır. Ada halkı plajlarda şezlong veya duş bulundurmayarak adayı doğal haliyle korumaya çalışmaktadır. Dünyanın en eski yerleşim yerlerinden birisi olan İstanbul, bugün 40 belediyesi ve 20 milyonu aşan nüfusu ile bir dünya metropolüdür. Kapalı bir deniz olan Karadeniz’i Marmara ve Ege’ye bağlayan Boğaz nedeniyle büyük bir jeopolitik önem sahip olan şehirde ilk yaşam 400.000 yıl öncesinde bugünkü Küçükçekmece çevresinde bulunan Yarımburgaz Mağarasında başlamıştır. Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğuna 1600 yıl boyunca başkentlik yapmış İstanbul’da görülmesi gereken eserlerden sadece bir kaçı; Ayasofya, Sultanahmet Camii, Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı ve Kapalıçarşıdır.

 

 

İstanbul’dan Sardunya Adasına en uygun İstanbul-Sardunya uçak bileti ile seyahat etmek istediğinizde, kullanabileceğiniz havalimanları İstanbul Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı olacaktır. En uygun İstanbul-Sardunya uçak bileti alarak seyahat edeceğiniz havalimanı ise; Sardunya Cagliari Elmas Uluslararası Havalimanıdır. Türk Hava Yolları, KLM, Pegasus Airlines ve Alitalia Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanından tek aktarma ile Sardunya Adasına uçabileceğiniz havayolu firmalarıdır. Toplam seyahat süresi en iyi aktarma ile ortalama 5.5 saat sürecektir. En uygun İstanbul-Sardunya uçak bileti fiyatlarının Roma aktarmalı THY uçuşlarında gerçekleştiğini belirtelim.

 

 

Avrupa yakasında Taksim’e 22 km., Mecidiyeköy'e 19 km., Kadıköy’e ise 34 km. uzaklıkta olan İstanbul Atatürk Havalimanı, 1912 yılında inşa edilmiş ve 1953 yılında ilk kez uluslararası hava trafiğine açılmıştır. Eski adı Yeşilköy Havalimanıdır. 1985 yılında adı Atatürk Havalimanı olarak değiştirilen havalimanı, bugün günde ortalama 1100 uçağın iniş-kalkış yaptığı Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın 3.,  dünyanın ise 13. en yoğun havalimanıdır. Asya’dan Avrupa’ya transit uçuşların da gerçekleştiği Atatürk Havalimanının uluslararası güvenlik kodu ise en yüksek kod olan CAT III’dür, yani Atatürk Havalimanına her türlü hava koşulunca uçaklar iniş-kalkış yapabilmektedir.  Havalimanına ulaşmak için taksi veya özel aracınız haricinde metro, metrobüs, deniz otobüsü, vapur veya otobüs gibi toplu taşım araçları ile ulaşmanız da mümkündür. Havalimanına ulaşım için, İstanbul trafiği düşünüldüğünde en kolay ulaşım yolu olan metroyu kullanmak daha avantajı olacaktır. Anadolu Yakasında Kadıköy veya Üsküdar istasyonlarından bineceğiniz Marmaray ile Yenikapı M1 metrosuna ulaşarak 35 dakikada Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinin içinde olabilirsiniz. Yenikapı M1 metrosu 06.00-00.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Metrobüs ile havalimanına ulaşmak için ise; Şirinevler/Ataköy durağında inerek Yenikapı M1 metrosuna aktarma yapmanız gerekecektir. Anadolu yakasından Bostancı veya Kadıköy’de bulunan IDO iskelelerinden deniz otobüsünü kullanarak 20 dakikada Bakırköy’e ulaştıktan sonra taksi ile 9 km. uzaklıktaki havalimanına gidebileceğiniz gibi, Bakırköy IDO iskelesine 1 km. uzaklıkta bulunan İncirli metro istasyonuna gelerek buradan Yenikapı M1 metrosuna aktarma yapmanız mümkündür. Havataş ise Taksim Divan Oteli karşısında bulunan Point Oteli’nin önünden kalkan otobüsleri ile 30 dakikada bir havalimanına sefer düzenleyen özel otobüs firmasıdır. 04.00-01.00 saatleri arasında 11 TL. ücret karşılığında hizmet veren Havataş otobüsleri ile Atatürk Havalimanına ulaşım süreniz, trafiğin açık olduğu zamanlarda yaklaşık 40 dakika olacaktır.

 

 

Kadıköy’e uzaklığı 40 km., Pendik'e 12 km., Pendik IDO deniz otobüsü iskelesine 14 km., Taksim’e ise 50 km. olan İstanbul’un 2. uluslararası havalimanı; Sabiha Gökçen Havalimanıdır. 2001 yılında İstanbul Asya yakasında hizmete açılan Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, çok kısa bir süre içerisinde yıllık 25 milyonu aşan yolcu kapasitesi ile Türkiye’Nin en yoğun 2. havalimanı olmuştur.  Pendik-Kurtköy Sabiha Gökçen Havalimanı’na taksi veya özel araç dışında toplu taşımacılık ile ulaşabilmek için; Anadolu yakasında bulunan Kadıköy İskelesi ve Yenisahra metrosu önünden, Avrupa yakasında ise yine Taksim Point Otel önünden 30 dakikada bir hareket eden Havataş Otobüslerini kullanabilirsiniz. Havataş otobüslerinin sefer saatleri Yenisahra’dan 04.30-01.00, Kadıköy’den 04.15-01.00, Taksim’den ise 03.00-01.00 saatleri arasındadır. Havataş ile Sabiha Gökçen Havalimanına ulaşım ücretleri Anadolu yakasından 9 TL., Avrupa yakasından ise 11 TL.dir. Bunun dışında 4.Levent’den E3, Bostancı’dan E9, Kadıköy’den E10 ve E11, Kartal Metrosundan KM22 belediye otobüsleri ile yine havalimanına ulaşmanız mümkündür.

 

 

Sardinya Adasında bulunan Cagliari Elmas Uluslararası Havalimanı, Sardinya Adasının en büyük şehri olan Cagliari’ye 7 km. uzaklıkta bulunan havalimanıdır. 1937 yılında açılan havalimanı, 2003 yılında revizeden geçirilerek yıllık yolcu kapasitesi 4 milyona yükseltilmiştir. İki katlı havalimanının zemin katında gelen yolcular, birinci katında ise giden yolcular seyahat etmektedir. Cagliari Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için taksi, araç kiralama veya otobüs kullanabilirsiniz. Gelen ve giden yolcu katlarının önünde bulunan otobüs duraklarından her yarım saatte bir hareket eden otobüsler, 0.67 euro ücretle sizi şehir merkezine ulaştıracaktır. Zemin kattan kalkan otobüsler 08.40-23.30, birinci kattan kalkan otobüsler ise 05.20-22.30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Havalimanı taksileri ile 24 saat şehir merkezine ulaşımınız mümkündür. En uygun İstanbul-Sardunya uçak bileti ile ulaştığınız Sardinya Adasında en lüks konaklama bölgeleri Costa Smeralda yani Zümrüt sahili ve Porto Cervo bölgesidir. Via Roma, Via Barcelona, Via Napoli ve Via Mille ise en popüler konaklama bölgeleridir. Sardinya adasının ünlü plajlarında denize girmeden önce görmeniz gerken yerler; Marina, Saint Remy Kalesi, Fil Kulesi, Il Castello ve M.S. 1.yy.dan kalma Antik Roma Tiyatrosudur. Adada popüler plajların yanı sıra sadece tekne ile ulaşılabilen plajlarda şnorkel veya tüple serbest dalış yapmanız özellikle tavsiye edilir. İtalyan mutfağının hakim olduğu Sardinya Adasında, en popüler restoranlar Marina çevresinde toplanmıştır. Özellikle deniz ürünleri, balıklar ve Sardinya şarabı adada tavsiye edilen lezzetlerdir.

İstanbul Kalkışlı Uçuşlar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X