64671
Dünya Parmağının Ucunda!

İstanbul Samoa Uçak Bileti

Istanbul-Apia

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 16388.19 Kilometre

Istanbul-Apia

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 19 Saat 54 Dakika

Güney Pasifik okyanusunda bulunan Samoa Adası veya resmi adıyla Bağımsız Samoa Devleti, Avustralya’nın doğusunda ve Yeni Zelanda’nın kuzeyinde bulunan adalar topluluğudur. Bundan tam 4000 yıl önce Güneybatı Asya tarafından geçen göçmenlerin yerleştiği adalar, 1700 yılında Avrupalı kaşifler tarafından keşfedilmiş ve 1830 yılında İngiliz sömürgesi, 1900 yılında ise Alman Samoası adıyla Alman sömürgesi olmuştur. 2.944 km2. yüzölçümüne sahip Samoa Adalarında sahil şeridi 403 km. uzunluğundadır. Adanın en yüksek noktası ise 1.857 mt. yüksekliğindeki Mauga Silisili Tepesidir. 2009 yılında trafiğin soldan akmaya başladığı adada yaşanan en garip değişiklik ise; 119 yıl önce Amerikalı tüccarlar tarafından gerçekleştirilen tarih değiştirme çizgisinin, 29.Aralık.2011 gecesi eski haline döndürülmesidir. 29 Aralık gecesi uyuyan Samoa halkı, 30 Aralık gününü atlayarak 31.Aralık.2011 sabahına uyanmıştır. Bu karar, özellikle Avustralya ve Yeni Zelanda ile ticari ilişkilerde, zaman farkından dolayı yaşanan sıkıntılar nedeniyle alınmıştır.

 

 

Anayasal monarşi ile yönetilen Samoa Adalarının başkenti ise Apia’dır. 1923 yılında ilan edilen cumhuriyet ile yönetilen Türkiye’nin başkenti Ankara, en kalabalık şehri ise 20 milyonu aşan nüfusu ile İstanbul’dur. Dünyada iki kıta üzerine yayılmış tek şehir olan İstanbul, son arkeolojik bulgulara göre yazılı olmayan tarihi 400.000 yıl öncesine dayanan dünyanın en eski yerleşim yerlerinden birisidir. M.Ö.667 yılında Antik Yunan’dan gelen Dor halkının ilk kez koloni kurduğu İstanbul, Roma, Latin, Doğu Roma ve Osmanlı İmparatorluğuna 1600 yıl başkentlik yapmış şehirdir. Bugün yarattığı ekonomi ile dünyanın 34. büyük ekonomisi olan İstanbul, Türkiye’nin de finans, ticaret ve kültür merkezidir. 1509 yılında yaşanan büyük deprem, şehri neredeyse tamamen yerle bir etmiş ve Roma döneminden kalan eserlerin çoğunu tahrip etmiştir. Bugün tarihi yarımada olarak adlandırılan Eminönü Bölgesinde görülmesi gereken eserler daha çok Doğu Roma ve Osmanlı İmparatorluğu döneminden kalan eserlerdir.

 

 

İstanbul’da Samoa Adalarına en uygun İstanbul-Samoa uçak bileti ile seyahat etmek istediğinizde, kullanabileceğiniz havalimanı İstanbul Atatürk Havalimanı olacaktır. En uygun İstanbul-Samoa uçak bileti alarak seyahat edeceğiniz havalimanı ise; Samoa Faleolo Uluslararası Havalimanı’dır. Türk Hava Yolları, Singapore Airlines ve Etihad Airlines  Atatürk Havalimanından iki aktarma ile Samoa Faleolo Uluslararası Havalimanına ulaşabileceğiniz hava yolu firmalarıdır. Toplam seyahat süresi en uygun aktarma ile yaklaşık 30 saat sürecektir. En uygun İstanbul-Samoa uçak bileti fiyatlarının Singapur ve Sidney üzerinden iki aktarma yapan Singapore Airlines uçuşlarında gerçekleştiğini belirtelim. Samoa Faleolo Uluslararası Havalimanı, başkent Apia’nın 40 km. batısında, adalarda bulunan 5 adet havalimanı içinde Samoa Adalarının tek uluslararası havalimanıdır. 1984 yılında kadar Boeing 737’nin üzerinde uçakların iniş yapamadığı havalimanı bugün yapılan revizyonlarla modernize edilmiştir. Samoa Havalimanı, 2.Dünya Savaşı sıralarında, 1942 de Pasifik Okyanusunda Amerika ile Japonya arasında yaşanan deniz savaşlarından sonra Amerikan Hükümeti tarafından güvenlik amacıyla inşa edilmiştir. Samoa Faleolo Havalimanından Apia şehir merkezine ulaşmak için taksi kullanmanız gerekecektir.

 

 

En uygun İstanbul-Samoa uçak bileti ile ulaştığınız Samoa Adaları toplam 11 bölgeye ayrılmıştır. Önceden rezervasyon yapacağınız resortlarda ve Apia şehir merkezinde konaklayabilirsiniz. Mükemmel bir kumsalı olan Savaii Bölgesi ve buz gibi şelalalerin olduğu Upolu Bölgesi Samoa Adalarında turistlerin popüler destinasyonlarıdır. Özellikle adanın iç kısımlarında bulunan ormanlık ve dağlık arazi, trekking için mükemmel lokasyonlardır. Ancak çok dik vadilerin olduğu bu bölgelere bir rehber ile gitmeniz tavsiye edilir. Samoa yerel mutfağında “umu” adı verilen fırınlarda pişirilen yerel yemekleri ve oka adı verilen yöntem ile pişirilen balık ve et ürünlerini deneyebilirsiniz. Fazla baharat kullanılmayan Samoa mutfağında, adada bulunan hindistan cevizi ve soslar daha sıklıkla kullanılır. Muz, hindistan cevizi, balık, deniz ürünleri, tavuk ve domuz eti ile pişirilen yerel yemekler tavsiye edilir. Ayrıca Samoa’da resortlar haricinde şehir merkezlerinde sadece pazar günleri içki satın alabileceğinizi hatırlatalım.

 

 

İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan eski adıyla Yeşilköy, 1985 den beri kullanılan adıyla İstanbul Atatürk Uluslararası Havalimanı, Taksim’e 22 km., Mecidiyeköy'e 19 km., Kadıköy’e ise 34 km. uzaklıkta bulunan İstanbul’un ilk havalimanıdır. 1912 yılında inşa edilen ve 1953 yılında ilk kez uluslararası hava trafiğine açılan havalimanı bugün Türkiyenin birinci, dünyanın ise 13. yoğun havalimanıdır. İki terminali bulunan ve 7/24 açık olan havalimanı, toplam 11.650.000 m2. yüzölçümüne sahiptir. Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde bulunan 6.050 m2.lik gümrüksüz satış mağazaları alanı ise dünyanın 6. büyük free shop alanıdır. İstanbul Atatürk Havalimanı’na ulaşmak için taksi, özel araç, otobüs, metro, metrobüs, vapur ve deniz otobüsü gibi çok sayıda ulaşım alternatifleriniz bulunmaktadır. Ancak yoğun trafikte İstanbul Atatürk Havalimanı’na en kolay ulaşımın; Yenikapı metrosu ile gerçekleştiğini belirtmek isteriz. Anadolu Yakasından Marmaray ile aktarma yapabileceğiniz Yenikapı M1 metrosu 06.00-00.00 saatleri arasında hizmet vermektedir ve sizi 35 dakikada, İstanbul trafiğinde sıkışıklık yaşamadan Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinin içine ulaştıracaktır.

 

 

Metrobüs ile havalimanına ulaşmak isterseniz, Şirinevler/Ataköy durağında inerek Yenikapı M1 metrosuna aktarma yapabilirsiniz. Anadolu yakasından IDO deniz otobüsünü kullanarak ulaşabileceğiniz Bakırköy’den sonra taksi ile 9 km. uzaklıktaki havalimanına gidebilirsiniz veya IDO iskelesine 1 km. uzaklıkta bulunan İncirli metro istasyonuna gelerek buradan yine Yenikapı M1 metrosuna geçiş yapabilirsiniz. Havalimanı özel taşımacılık firması olan Havataş ise Taksim Divan Oteli karşısında bulunan Point Oteli’nin önünden 04.00-01.00 saatleri arasında yarım saatte bir havalimanına seferler düzenlemektedir. Havataş otobüsleri ile havalimanına ulaşım süreniz; trafiğin açık olduğu zamanlarda ortalama 40 dakika olacaktır.

İstanbul Kalkışlı Uçuşlar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X