15175
Dünya Parmağının Ucunda!

İstanbul Reunion Uçak Bileti

Istanbul-Reunion

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 7420.81 Kilometre

Istanbul-Reunion

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 9 Saat 14 Dakika

 

Güney Afrika’da Hint Okyanusunda Fransa’ya bağlı bir başka ada olan Reunion Adası, en yakın ada olan Mauritus Adasının 200 km. kadar batısında bulunan adadır. Başkenti Saint-Denis olan Reunion Adasının yüzölçümü 2.512 km2., adada yaşayan nüfus ise yaklaşık olarak 850.000 kişidir. Reunion Adası, bir Fransız adası olduğu için resmi dil Fransızca, kullanılan para birimi ise eurodur. San-Denis dışında önemli şehri Saint-Pierre olan ada güney yarımkürede olduğu için kasım ile nisan ayları arasında yazı yaşar ve mevsim sıcaklıkları 27 C ile 30 C arasında seyreder. Reunion Adası 17.yy. a kadar hiç kimsenin yaşamadığı tamamen ıssız bir ada iken, Avrupalı kaşifler tarafından keşfedilmiş ve öncelikle bir mola yeri olarak kullanılmıştır. İlk yerleşim ise Fransızların adaya sürgün için gönderdiği Madagaskarlılar tarafından kurulmuştur. 1789 yılında yapılan devrime istinaden Reunion yani tekrar birleşme adı verilen ada, özellikle Fransız okullarının tatil olduğu haziran, temmuz ve ağustos aylarında çok kalabalıktır. Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine çok yakın bir zaman sonra toplam 3 köprü ile bağlayacak olan İstanbul ise dünyanın en eski yerleşim bölgelerinden birisidir. Küçükçekmece bölgesinde tesadüfen ortaya çıkartılan son arkeolojik kazılara göre ilk yaşamın 400.000 yıl öncesinde başladığı İstanbul’da ilk ilk koloni yerleşimi ise M.Ö. 667 yılında Antik Yunan’dan gelen Dorlar tarafından gerçekleştirilmiştir. İstanbul sınırları 4 kez genişletilmiş 5.461 km2. yüzölçümü, 40 belediyesi ve bugün 20 milyonu aşan nüfusu ile Türkiye’nin ve Avrupa’nın 1., dünyanın ise Nijerya’da bulunan Lagos şehrinin ardından 6. en kalabalık metropolüdür. 1600 yıl boyunca Roma, Latin, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğuna başkentlik yapan İstanbul’da 1509 yılında meydana gelen büyük deprem nedeniyle Roma Döneminden günümüze ulaşacak eserlerin çoğu yıkılmıştır. Bugün tarihi yarımada olarak adlandırılan Eminönü Bölgesinde bulunan Ayasofya, Yerebatan Sarnıcı, Topkapı Sarayı, Alman Çeşmesi ve Dikilitaş gibi eserler, daha çok Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu döneminden günümüze ulaşan eserlerdir.

 

 

İstanbul’dan Reunion Adası’na en uygun İstanbul-Reunion Adası uçak bileti ile seyahat etmek istediğinizde, kullanabileceğiniz havalimanı; İstanbul Atatürk Uluslararası Havalimanıdır. İstanbul’dan en uygun İstanbul-Reunion Adası uçak bileti alarak ineceğiniz havalimanı ise Reunion Roland Garros Uluslararası Havalimanıdır. Uçuş süreniz ise en iyi aktarma ile yaklaşık olarak 24 saat sürecektir. Türk Hava Yolları, Air France ve Atlas Global, İstanbul Atatürk Havalimanından Reunion Roland Garos Havalimanına tek veya iki aktarma ile uçuş gerçekleştiren havayolu firmalarıdır. En uygun İstanbul-Reunion Adası uçak bileti fiyatlarının Paris Charles de Gaulle Havalimanı üzerinden tek aktarma yapan yerel havayolu firması Air France uçuşlarında gerçekleştiğini belirtelim. Gillot Havalimanı adıyla da bilinen Reunion Roland Garros Uluslararası Havalimanı, başkent Saint-Denis’in 7 km. doğusunda bulunan adanın tek uluslararası havalimanıdır. Havalimanı Saint-Denis doğumlu gezgin ve 1.Dünya Savaşı kahraman pilotu Roland Garros’un adını taşımaktadır. 1929 yılında inşa edilen havalimanı bugün Fransa’nın 11. yoğun havalimanıdır. 2 terminali bulunan havalimanından şehir merkezine ulaşmak için taksi veya havalimanı shuttle servisini  kullanabilirsiniz. Haftanın 7 günü çalışan shuttle servisinde 07.00-18.12 saatleri arasında hizmet veren ZE numaralı otobüs Saint-Denis’e, 05.15-21.58 saatleri arasında hizmet veren T numaralı otobüs ise Saint-Pierre şehrine hareket etmektedir. Ücret ise 5 eurodur.

 

 

En uygun İstanbul-Reunion Adası uçak bileti ile ulaştığınız adada özellikle yaz aylarında konaklama için önceden rezervasyon yapmanız tavsiye edilir. Bir tatil adası olan Reunion Adası, konaklamada Fransa’dan daha pahalı bir adadır. Ancak ucuz konaklama için kampingler bulabilirsiniz. Reunion Adası özellikle baharatları, ama en çok dünyada çok pahalı bir ürün olan ve Planiforia adı verilen vanilyası ile ünlüdür. Ancak havalimanından otoyollara kadar her yerde Fransız hükümetinin youn desteği görülen zengin bir adadır. Volkanik bir ada olduğu için kumsalları siyah kumlarla kaplı adada muhteşem güzellikte plajlardan deniz girmek dışında, Saint-Anne ve Saint-Gilles gibi şehirleri de ziyaret edebilirsiniz. Afrika, Çin ve Hint mutfaklarının karışımı olan ada yemekleri arasında; Rougail, baharatlı Hint yemekleri, ördek, yılan, ahtapot gibi deniz ve kümes hayvan etleri ile yapılan yemekler, Arap kahvesi ve Roum özellikle tavsiye edilen lezzetlerdir.

 

 

İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan eski adıyla Yeşilköy, 1985 yılında değiştirilen adıyla İstanbul Atatürk Uluslararası Havalimanı,  1912 yılında inşa edilmiş ve 1953 yılında ilk kez uluslararası hava trafiğine açılmıştır. İstanbul’un ve Türkiye’nin en büyük uluslararası havalimanı olan Atatürk Uluslararası Havalimanı bugün 11.650.000 m2. alana yayılan iki büyük terminali, iç ve dış hat terminallerinde bulunan toplam 38 adet köprüsü ve yıllık 50 milyonu aşan yolcu kapasitesi ile aynı zamanda Avrupa’nın 1., dünyanın ise en yoğun 13. havalimanıdır. Taksim’e 22 km., Mecidiyeköy'e 19 km., Kadıköy’e ise 34 km. mesafede olan  havalimanına ulaşım için taksi dışında otobüs, metro, metrobüs, vapur veya deniz otobüsü gibi çok çeşitli toplu taşıma alternatifleriniz bulunmaktadır. Avrupa yakasında Yenikapı sahilinde bulunan ve 06.00-00.00 saatleri arasında 6 dakikada bir  hareket eden Yenikapı M1 Metrosu, 35 dakikada Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinin içine ulaşmaktadır. Havalimanına ulaşım için en iyi ve en kısa çözüm olan Yenikapı M1 metrosuna Anadolu yakasında Kadıköy veya Üsküdar istasyonlarından bineceğiniz  Marmaray ile direkt olarak ulaşabilirsiniz. Metrobüs ile havalimanına ulaşmak için ise Şirinevler/Ataköy durağında inerek, Yenikapı M1 metrosuna aktarma yapmanız gerekecektir. Ayrıca Kadıköy veya Bostancı iskelelerinden IDO deniz otobüsünü kullanarak Bakırköy’e ulaştıktan sonra taksi ile 9 km. uzaklıktaki havalimanına gidebileceğiniz gibi, Bakırköy IDO iskelesine 1 km. uzaklıkta bulunan İncirli metro istasyonuna gelerek buradan yine Yenikapı M1 metrosuna aktarma yapmanız da mümkündür. Havalimanına özel otobüs hizmeti veren Havataş otobüsleri ise, Taksim-Harbiye’de bulunan Point Oteli’nin önünden 04.00-01.00 saatleri arasında 30 dakikada bir Atatürk Havalimanına hareket etmektedir. 11 TL. ücret ödeyerek kullanabileceğiniz Havataş otobüsleri ile Atatürk Havalimanına ulaşım süreniz trafiğin açık olduğu zamanlarda yaklaşık 40 dakikadır. 

İstanbul Kalkışlı Uçuşlar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X