16612
Dünya Parmağının Ucunda!

İstanbul Palawan Uçak Bileti

Istanbul-Puerto Princesa

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 9290.97 Kilometre

Istanbul-Puerto Princesa

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 11 Saat 27 Dakika

Dünyanın en büyük adalar topluluğu ve adalar ülkesi olan Filipinlerin önemli bölgelerinden olan Palawan Türkiye’den düzenli yapılan fakat başkent Manila’da gerçekleşen aktarma sonucunda mümkün olan uçak seferleri ile ulaşılabilir bir nokta olmuş durumda. Son dönemde Türk iş dünyasının yakın markajı altına da giren Palawan şehri İstanbul’dan oldukça uzun sayılabilecek bir yolculuk sonunda ulaşmak mümkün oluyor. En uygun İstanbul Palawan uçak bileti son dönem uluslararası üretim merkezleri listesine girmeyi başaran şehrin kapılarını açması yanı sıra ulaşımında her olanağının sunulduğu bir şehir anlayışı yerleşmiş durumda.

 

 

Filipinlerin en büyük şehirlerinden olan Palawan şehri metro taşımacılığının yaygın olarak yapıldığı noktaların başında yer alıyor. Şehrin havalimanı olan Puerto Princesa İnternational havalimanı sadece iç hatlar değil dış hatlar uçuşlarının da oldukça sık yapıldığı bir havalimanı olmayı başarmış durumda. Daha çok Uzakdoğu ülkelerinden dış hatlar direkt uçuşlarını karşılasa da büyümekte olan bir anlayış sergilemekte. Şehir merkezine havalimanı içinden 15 dakika süren kısa bir metro yolculuğu sayesinde ulaşmanız mümkün kılınmış. Havalimanı içinden başlayan ve inanılmaz yoğunluğa rağmen 5 dakika da bir hareket eden metro seferleri ile havalimanından kısa sürede ayrılmanız mümkün. En uygun İstanbul Palawan uçak bileti aldıktan sonra ekonomik yolculuğunuzu metro ya da otobüs gibi uygun toplu taşıma ile devam ettirmek istiyorsanız Puerto Princesa İnternational havalimanı misafirleri için bu olanağı da sağlamış durumda. Orta sınıflarda bir boyuta sahip olan havalimanının iki büyük kapısı mevcut ve bu kapıların karşısında büyük bir otogar içinden otobüs seferleri 20 dakika da bir kez hareket eden otobüslerle şehir merkezine ulaşmanız için hizmet vermekte.

 

 

Palawan gözde bir tatil adası olmasının yanında doğal güzellikleri ile de öne çıkmayı başaran bir adadır. Mercan adalarının melek balıkları tarafından yenilmesi ve binlerce yılda oluşan bembeyaz kumlu plajlarına eklenen doğal güzellikleri sizi cennete geldiğinizi düşündürebilir. Sualtı dalış ve mağara turlarıyla ünlü Sabang’ında bulunduğu ada tatil için gelen ziyaretçilerine büyük imkanlar sunmaktadır. Değişik bir tecrübe edinmek isterseniz vahşi yaşam parkında timsah şovlarına da katılabilir, doğa yürüyüşü yaparak ateş böceklerinin dansını izleyebilirsiniz. Filipinler konaklama yemek ve ulaşım konusunda ucuz bir ülkedir. Taze deniz ürünlerini her daim bulabileceğiniz adada İngiliz etkisinin yoğun olduğunu adaya ayak bastığınız andan itibaren hissedeceksiniz. Eşsiz koylarında ve yakın adacıklara yapacağınız tekne turlarında unutulmaz zamanlar yaşayabilirsiniz.

 

 

En uygun İstanbul Palawan uçak bileti ile başlayacağınız yolculuğunuzun ilk ve en önemli adımı olan Atatürk havalimanı ulaşımı olmakta. İstanbul içinde bulundurduğu potansiyel ile gün içinde yakaladığı inanılmaz nüfus yoğunluğu beraberinde trafik problemlerini de beraberinde getiriyor. Atatürk havalimanı sadece İstanbul halkına değil Marmara bölgesinde yer alan birçok şehre de hizmet vermekte. Bu yönü ile ele alındığında İstanbul Atatürk havalimanı ulaşımını çok dikkatle ele almak gerekiyor. Eğer Atatürk havalimanına şehir dışından geleceklerdenseniz ya da şehir içinde metro istasyonlarına uzak ikametlerden hareket edecekseniz mutlaka uçağınızın hareket saatinden minimum iki ya da üç saat önce yolculuğunuzu başlatmanız gerekmekte. Aksi taktirde uçağınızı kaçırmanız kaçınılmaz olabilmekte. Atatürk havalimanı ulaşımında başvurabileceğiniz şahsi yani özel aracınız tercih etmemeniz gereken bir yol fakat özel aracınızla Atatürk havalimanına ulaşmanız E-5 yolunu takip ederek Anadolu yakasından başlayarak FSM köprüsünü kat ettikten sonra dış hatlar terminali önünde biten yolculuğunuz ile mümkün kılınıyor. Fakat zaman zaman yoğunlaşan trafik sizlere zor anlar yaşatabilir.

 

 

Toplu taşıma İstanbul yerel yönetimlerinin ve büyükşehir belediye yönetiminin en çok önem verdiği ulaşım şekli olarak dikkat çekiyor. Bu nedenle büyük yatırımlar yapan büyük şehir belediyesi İstanbul için Anadolu yakasından başlayarak Atatürk havalimanı içinde son bulan bir metre seyahati düzenlemiş durumda. Kartal Kadıköy Marmaray yolculuğu ile başladığınız seyahatiniz Kadıköy durağında metro aktarması ile Atatürk havalimanı içinde son buluyor. Tahmini varış sürenizin 30 dakika olduğu göz önünde bulundurulduğunda İstanbul halkı ve Anadolu yakası komşu şehirlerden gelen yolcular için önemli bir ulaşım şekli olarak dikkat çeken metro seferleri düzenli aralıklarla yaklaşım 10 dakika da bir kez düzenlenmekte ve İstanbul boğazının altından 10 dakika sürebilen bir raylı taşıma sistemi ile sizi Kadıköy semtine ulaştırabilmekte. En uygun İstanbul Palawan uçak bileti ile yapacağınız uçuş öncesi sizi Anadolu yakasından ya da Trakya bölgesinden Atatürk havalimanına taşıyacak olan bir başka alternatif topu taşıma olanağı ise Havaş seferleri olarak öne çıkmakta. Zira her saat başı Anadolu yakasında ilçe merkezlerindeki özel duraklarından hareket eden ayrıca Trakya bölgesi şehir merkezlerinden hareket eden Havaş otobüsleri tek durak anlayışı ile Atatürk havalimanına kısa sürede uygun fiyata ulaşmanızı sağlıyor.

 

 

En uygun İstanbul Palawan uçak bileti sahibi olduktan sonra toplu taşımayı kullanmak istemeyenler ya da çok kısa sürede ulaşmak isteyenlerin ilk tercihi olan ticari taksiler Atatürk hava alanı içerisine düzenli olarak yolcu taşımacılığı yapmakta. Fakat kısa sürede Atatürk havalimanına ulaşım garantisi verememekte. Zira değişken İstanbul trafiği zaman zaman telafisi büyük sorunlarla karşılaşmanıza neden olabiliyor. Fakat toplu taşıma kullanmayıp seyahatinin her anını VİB hizmet anlayışı ile yaşamak isteyenler için alternatif bir ulaşım şekli olarak ticari taksiler hizmet vermeye devam ediyor. Bulunduğunuz bölgeden Atatürk havalimanına olan mesafeye bağlı olarak değişen taksi ücretleri dünyanın benzer taksi hizmetleri ile kıyaslandığında pahalı gibi görünse de Türkiye’de akaryakıt fiyatlarının yüksek olması bu durumun yegane sebebi olarak dikkat çekmekte. Şehrin hangi bölgesinde olursanız olun Atatürk havalimanına gitmek için durak ve aktarma aramaksızın havalimanına ulaşmanızı ticari taksiler mümkün kılmakta.

İstanbul Kalkışlı Uçuşlar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X