53679
Dünya Parmağının Ucunda!

İstanbul Palau Uçak Bileti

Istanbul-Koror

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 10766.70 Kilometre

Istanbul-Koror

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 13 Saat 13 Dakika

Bu yıl tatilinize bambaşka bir rota çizmek isteyenlerdenseniz ve rotanız Palau ise bilmeniz gereken ilk şey vizesiz olarak seyahat edeceğiniz bu ülkeye gitmek için tek ihtiyacınız olan en uygun İstanbul Palau uçak bileti olduğudur. Zira son dönemde Türkiye ve Palau hükümetleri arasında başlayan yakınlaşma iki ülke arasındaki vize işlemlerinin kaldırılması ile zirveye ulaşmıştır. Okyanusya da yer alan bu tropik ülke yaklaşık 465 km2 alanı ile bölgenin önemli adalarından tatil merkezlerinden biri olmayı başarmıştır. 1994 yılına kadar Amerika birleşik devletleri için bir üst konumunda olan ülke bu durumun adaya kavuşturduğu birde havalimanına sahip olmuştur. Roman tmetuchl uluslararası havalimanı her ne kadar uluslararası bir havalimanı olsa da uçuşlar Avustralya Yeni Zelanda gibi iki ülke üzerinden aktarmalı gerçekleşmektedir. 2013 Yılında 21.Bin nüfus oranı ile dikkat çeken ülke gelişmekte olan ülkeler sınıfından çok uzaktır.

 

 

Ülkede yer alan havalimanı gün içinde maksimum 5 ila 6 uçağın iniş kalkış yaptığı ve uçuşların gece yapılabilmesine uygun mimarisi bulunmaktadır. Bu küçük adanın en merkezi ve havalimanının yerleşik olduğu bölge Airai şehridir. Palau adalar devletidir. Ana ada dışındaki küçük ve orta boyutlu ada sınıfında olan adaların birleşimi ile ülke tam coğrafyasını kazanmaktadır. Uçaktan indikten sonra diğer adalara geçiş hız tekneleri ile sağlanmaktadır. Eğer Palau şehir merkezine ya da kalacağınız otele gitmek isterseniz tek ulaşım aracı havalimanı içinde yer alan ticari taksiler ile mümkün olmaktadır. Ortalama 5 dolar civarında ücret talep eden bu taksilerde taksimetre standart olarak bulunmakta ve şoförler turistlere karşı oldukça nazik olmaları ile bilinmektedir. Ülkede resmi olarak kullanılan para Amerikan dolarıdır. Yani alışverişleriniz için ya da taksi ücreti için havalimanı içinde özellikle yerel para arayışına girmenize gerek kalmayacaktır. En uygun İstanbul Palau uçak bileti ile adaya gitmeyi düşünüyorsanız takip etmeniz gereken rota İstanbul Yeşilköy Atatürk havalimanı Avustralya Sidney havalimanı ya da Yeni Zelanda Auckland havalimanı olacaktır. Aktarmalar iki ülkede de son derece hızlı ve sorunsuz yapılmaktadır. Ortalama yolculuk aktarma süresi de dahil edildiğinde 18 saati bulabilmektedir.

 

 

Pasifik okyanusunda bulunan palau adaları tropikal iklimi sayesinde belli dönemlerde yağışlı olmaktadır. Eşsiz kulsallara sahip ada bunun dışında turistlerin en çok gelme sebebi 2. Dünya savaşından kalma batıklar, mercan resifleri, nadir deniz canlıları ve mavi delikler sayesinde su altı dünyasının zengin olmasıdır. Palau adalarında görebileceğiniz değişik etkinliklerden biri de adada bulunan tuzlu su göllerinde yaşayan deniz analarıdır. Dalış turizminin değişik bir yönü olan bu turlar eğer rahatsız oluyorsanız çekilmez olabilir. Uçak inişe geçerke tepeden görebileceğiniz Palau adaları sanki özel bir el işçiliği ile yapıldığını hissedebilirsiniz. Görünümü ile büyüleyici olan Palau indikten sonra sizi eşsiz güzellikleri ile hayal dünyasındaymışsınız gibi hissettirecektir. Yaz aylarına doğru köpekbalıklarının artmaya başladığı bölgede özellikle bu balıkları görmek için gelen Koreli ve Japon insanları sıklıkla görebilirsiniz. Deniz ürünlerinin lezzetine varabileceğiniz Palau’da tropik meyveler, dev karides ve istakoz yemekleri, lezzetli açık deniz balıklarını tadabilirsiniz. Palau yolculuğunuzun en önemli adımı olan İstanbul Atatürk havalimanı seyahatiniz belki de 18 saatlik yolculuğun en önemli adımı konumundadır. Zira orta doğu ve balkanların en büyük havalimanı olma özelliği taşıyan İstanbul Yeşilköy Atatürk havalimanı şehrin Avrupa yakasında yer almakta ve trafiğin söz konusu olmadığı durumlarda Kartal Gebze gibi Anadolu yakasının en uzak ilçelerinden 45 dakikayı bulan bir yolculuk sonrası mümkün olmaktadır. En uygun İstanbul Palau uçak bileti ile vizesiz seyahat edecek olmanız size büyük bir zaman kaybı kazandırsa da ulaşım ile yapacağınız yanlış hesaplamalar uçuşunuza geç kalmanıza sebebiyet verebilmektedir. İstanbul Atatürk havalimanı için önerilen en hızlı ve kaliteli ulaşım raylı sistemler üzerinde mümkün olmaktadır.

 

 

Palau uçuşunuza hazırlanmadan önce son viraj sayılabilecek olan İstanbul Atatürk havalimanı metro ulaşımı şehrin Anadolu ve Avrupa yakasını birbirine bağlayan Marmaray’ında dahil olduğu olağan üstü bir ulaşım planını içinde bulundurmaktadır. Anadolu yakasının en uzak ilçelerinden olan Kartal’dan hareket eden Marmaray metrosu şehrin sahip olduğu boğazı denizin altından kat ederek yaklaşık 20 dakikalık bir yolculuğun ardından Kadıköy metro istasyonuna bağlanmaktadır. Bu bağlantı ve metro aktarması sonrasında 15 dakikalık bir yolculuğun ardından İstanbul Atatürk havalimanı zemin katında yer alan metro durağında son bulan yolculuğunuz trafik sorunu olmaksızın havalimanına ulaşmanızı sağlamaktadır. En uygun İstanbul Palau uçak bileti sizi uzun ve konforlu bir uçuşa davet etmeden önce eğer Anadolu yakasından gelecekseniz Marmara denizini ve boğazı da izlemeniz için bir yolculuğa çıkmanız gerekmektedir. Yaklaşık 20 dakika süren deniz otobüsü yolculuğunuz dilerseniz Kadıköy dilerseniz Bostancı iskelesinde son bulmakta ve yolculuğunuzun geri kalan kısmını yine metro ile Atatürk havalimanı içinde sonlandırmanız mümkün olmaktadır. Atatürk havalimanı sadece İstanbul halkı için değil çevre şehirlerden gelenler içinde oldukça sık tercih edilen havalimanı olma özelliği taşımaktadır. Eğer Atatürk havalimanına şehirler arası otobüsler ile gitmeyi planlıyorsanız mutlaka 15 Temmuz demokrasi otogarında otobüs yolculuğunuza son vermeniz ve otogarın zemin katında bulunan metro durağı aracılığı ile Atatürk havalimanına ortalama 20 dakikalık bir yolculuk sonunda varmanız doğru karar olacaktır. Zira ticari taksiler ile de şehrin her yanından Atatürk havalimanına yolculuk yapabilmeniz mümkün olsa da bu çok hesaplı bir ulaşım olmayacaktır.

 

 

Yeşilköy Atatürk hava limanına şehir dışından gelenlerin en sık tercih ettiği bir başka ulaşım yöntemi olan ve hava alanı işletmesi tarafından düzenlenen bir organizasyon yöntemi olarak öne çıkmaktadır.  Havaş otobüs seferleri düzenli olarak Anadolu yakası ve Trakya bölgesi şehir merkezlerinden tek noktadan kalkış tek noktada duruş sistemi ile çalışan seferler ile oldukça uygun fiyata Atatürk havalimanına ulaşımınız mümkün olmaktadır. Havaş otobüs seferleri her saat başı internet sitesi aracılığı ile öğrenebileceğiniz bekleme duraklarından hareket etmektedir. Ayrıca söz konusu yolculuk ile ilgili tahmini varış saatini de Havaş otobüs işletmesi internet sitesinden öğrenmeniz mümkün olmaktadır. Trakya bölgesi için trafik genel zamanlarda söz konusu olmasa da Anadolu yakasından gelen yolcuların trafiği hesaplayarak yolculuklarını planlamaları büyük önem arz etmektedir. Zira yolculuk tahmini süreleri trafiğin olmadığı durumlar esas alınarak yapılmaktadır.

İstanbul Kalkışlı Uçuşlar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X