21838
Dünya Parmağının Ucunda!

İstanbul Manhattan Uçak Bileti

Istanbul-Manhattan

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 9545.75 Kilometre

Istanbul-Manhattan

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 13 Saat 38 Dakika

New York’un Brooklyn, Queens, Bronx ve Staten Islands ile beraber 5 ana bölgesinden birisi olan Manhattan, New York’un ve dünyanın finans ve ticaret merkezidir. ABD’de en değerli bölge olan Manhattan, dev finans kuruluşlarının ve borsanın yanı sıra Fox, ABC, NBC, MTV, CBS gibi ünlü televizyon kanallarının da merkezidir. Manhattan adalar topluluğunda ulaşım için genellikle metro kullanılır. Burada oturanların %75 i araba sahibi değildir, çünkü Manhattan’da trafik sıkışıklığı ve park yeri bugün çok önemli bir sorundur. Yukarı, aşağı ve orta şehir olarak üç bölüme ayrılan Manhattan Adasında Finans Merkezi, Tribeca, China Town, Soho, Little Italy, Lower East Side, Greenwich Village ve East Village gibi popüler mahalleler bulunur. İstanbul ise trafik ve park yeri sorununun yaşandığı bir başka dünya metropolüdür. 20 milyonu aşan nüfusu ve 5343 km2. ye yayılan yüzölçümü ile dünyanın 6. kalabalık şehri olan İstanbul’un New York ve Manhattan’dan farkı ise; ilk yerleşimin yani tarihin, İstanbul’da 400.000 yıl önce başlamış olmasıdır. 1600 yıl boyunca dünyanın en büyük 3 imparatorluğuna başkentlik yapmış olan İstabul bugün tarihi ile turistlerin dünyada en çok ilgi gösterdikleri şehirlerden de bir tanesidir.

 

İstanbul’dan Manhattan’a ulaşmak için New York’a en uygun İstanbul-New York uçak bileti ile seyahat etmek istediğinizde, kullanabileceğiniz havalimanı İstanbul Atatürk Havalimanı olacaktır. En uygun İstanbul-New York uçak bileti alarak seyahat edeceğiniz havalimanı ise; New York JFK Uluslararası Havalimanı’dır. Türk Hava Yolları İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan direkt uçuş gerçekleştiren tek havayolu firmasıdır. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan aktarmalı uçuş gerçekleştiren yabancı havayolu firmaları ise; Lufthansa, British Airways, Swiss Air, KLM, Alitalia ve Air Canada’dır. En uygun İstanbul-Nwe York uçak bileti fiyatlarının aktarmasız THY uçuşlarında gerçekleştiğini belirtelim.

 

 

İstanbul’un Avrupa yakasında, 1912 yılında inşa edilen ve eski adı Yeşilköy Havalimanı olan İstanbul Atatürk Havalimanı, 1953 yılında uluslararası hava trafiğine açılmıştır. 2000 yılında yeni eklene terminal ile birlikte yolcu kapasitesi 50 milyonu, iniş-kalkış yapan uçak sayısı ise gnde 1000 adeti aşmıştır. Dünyanın en yoğun 13. havalimanı olan Atatürk Havalimanında 7250 m2. lik VIP ve CIP salonları ile 6050 m2.lik free shop alanı bulunmaktadır. 7/24 açık olan İstanbul Atatürk Havalimanı’na ulaşmak için taksi ve özel aracınız haricinde otobüs,metrobüs, vapur, metro ve deniz otobüsü gibi toplu taşıma alternatifleriniz de bulunmaktadır. İstanbul Atatürk Havalimanı’na metro ile ulaşmak isterseniz, Anadolu Yakasından bineceğiniz  Marmaray ile Yenikapı M1 metro istasyonuna ulaşmanız gerekecektir. Yenikapı’dan 06.00-00.00 saatleri arasında hareket eden M1 metrosu, Aksaray, Bayrampaşa, Zeytinburnu, Merter, Ataköy ve Şirinevler duraklarını geçerek 35 dakikada direkt sizi Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinin içine ulaştıracaktır. Yine Anadolu yakasından IDO deniz otobüsü seferleri ile ulaşabileceğiniz Bakırköy’den sonra 9 km. uzaklıktaki havalimanına ulaşmak için taksi kullanabilirsiniz. Yine taksi ile 1 km. mesafedeki İncirli metro istasyonuna gelerek buradan Yenikapı M1 metrosuna binebilirsiniz. Metrobüs ile Ataköy/Şirinevler durağında inerek Yenikapı M1 metrosuna aktarma yapabilirsiniz. Yine havalimanı özel otobüs firması Havataş, Taksim Divan Oteli karşısında bulunan Point Oteli’nin önünden sabah 04.00 den gece 01.00 e kadar yarım saatte bir, karşılıklı seferler düzenlemektedir. Havataş ile Atatürk Havalimanına ulaşım süreniz yaklaşık 40 dakika olacaktır.

 

 

New York şehrindeki 3 havalimanından birisi olan JFK Uluslararası Havalimanı, Manhattan Adası’nın doğusunda bulunan Long Island Adası üzerinde, New York’un en büyük havalimanıdır. 1948 de açılan havalimanının adı 1963 de öldürülen Amerikan Başkanı John F.Kennedy anısına değiştirilmiştir. JFK Havalimanı, Atlanta ve LA Havalimanlarından sonra Amerika’nın en yoğun 3. havalimanıdır. 6 terminalle açılan ancak bugün 4 adet aktif terminali bulunan havalimanı, yıllık 55 milyonun üzerinde yolcu kapasitesine sahiptir. New York JFK Havalimanından Manhattan’a ulaşmak için otobüs, taksi ve tren kullanabilirsiniz. Taksi ile Manhattan’a gitmek isterseniz yaklaşık 45 $ tutan taksi ücretine bahşiş ve ekstra yol ücretini eklemeniz gerekecektir. Ayrıca havalimanının yoğun saatlerinde taksi için sıra beklenebilir. Bunun yanı sıra 2.5 $ ücretle 4 numaralı terminalin önünden kalkan otobüsler, trafiğe bağlı olarak 1 saatte sizi Manhattan’a ulaştıracaktır. En iyi alternatif ise; 24 saat çalışan AirTrain trenleridir. 5 $ ücretle diğer metro istasyonlarına aktarma yapabilir veya 50 dakikada kesintisiz ulaşımla Manhattan’a varabilirsiniz.

 

 

Manhattan, tüm New York’da konaklamak için tercih edilen ve önerilen bölgedir. Özellikle 5. ve 7. caddeler ile 23 ve 60. sokaklar arası, Times Square’e yakın 42 ile 47. sokaklar tavsiye edilen konaklama bölgeleridir. Sadece Manhattan Adası değil, tüm New York’da görülecek yerler arasında Özgürlük Anıtı ve ilk göçmenlerin geldiği ada olan Ellis Adası, Central Park, Times Square, Brooklyn Köprüsü, Empire State Binası, China Town, Rockefeller Center, Greenwich, Soho ve Little Italy Bölgeleri mutlaka görülmesi gereken yerlerdir. Tarih boyunca göçmen alan Amerika’da mutfak da göçmen mutfaklarından oluşmaktadır. Porsiyonların çok büyük olduğunu hatırlatarak; Çin, İtalyan, Meksika, Yunan ve Türk mutfaklarının çok yaygın mutfaklar olduğunu söyleyebiliriz. 

İstanbul Kalkışlı Uçuşlar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X