610
Dünya Parmağının Ucunda!

İstanbul Lviv Uçak Bileti

Istanbul-Lviv

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 1055.81 Kilometre

Istanbul-Lviv

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 1 Saat 30 Dakika

Ukrayna’nın en batısında Polonya sınırına sadece 70 km. uzaklıkta bulunan Lviv, 860.000 nüfuslu ve iki üniversiteli bir öğrenci şehridir.1256 yılında kurulan şehir, ünlü Hürrem Sultan yani Roxalena’nın da doğduğu şehirdir. Aynı zamanda Ukrayna’nın modern yüzü ve kültür başkenti olan Lviv, Ukrayna dilinde “aslan” anlamına gelir ve aslan, şehrin amblemi olarak kullanılır. Old Town Bölgesi Unesco Dünya Mirası Listesinde olan şehirde, 2.Dünya Savaşından önce Polonyalı nüfus çoğunluktayken savaş sonrasında bu nüfus tamamen yok olmuştur. Bugün sadece %1 oranında Polonyalı, Lviv de yaşamaktadır. Sırasıyla Roma, Doğu Roma yani Bizans ve Olmanlı İmparatorluğuna 1600 yıl boyunca kesintisiz başkentlik yapmış olan İstanbul, bugün Türkiye’nin finans, ticaret ve kültür başkentidir. Dünyada iki kıtayı ayıran tek şehir olan İstanbul, toplam 5461 km2. büyüklüğünde dev bir metropoldür. Boğaziçi kıyıları, Ayasofya, Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı, Sultanahmet Camii, Arkeoloji Müzesi ve Kapalıçarşı mutlaka görülmesi gereken eserlerdir.

 

 

İstanbul’dan Lviv’e en uygun İstanbul-Lviv uçak bileti alarak seyahat etmek istediğinizde, kullanabileceğiniz havalimanları İstanbul Atatürk Havalimanı ve Kurtköy Sabiha Gökçen Havalimanı olacaktır. En uygun İstanbul-Lviv uçak bileti ile seyahat edeceğiniz havalimanı ise; Lviv Danylo Halytskyi Uluslararası Havalimanı’dır. Uçuş süreniz ise aktarmasız uçuşlarda ortalama 2 saat sürecektir. Türk Hava Yolları, Atlas Global Havayolları ve US Helicopter Airlines İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan, Pegasus Airlines Kurtköy Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Lviv Danylo Halytskyi Havalimanı’na direkt uçmaktadır. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan aktarmalı uçuş gerçekleştiren yabancı havayolu firmaları ise Ukraine Airlines, Lufthansa, Jat Airways, Tarom Airlines ve Aeroflot’dur. En uygun İstanbul-Lviv uçak bileti fiyatlarının her iki havalimanından da aktarmasız uçuşlarda gerçekleştiğini belirtelim.

 

 

İstanbul’un Avrupa yakasında Bakırköy İlçesine bağlı Yeşilköy’de 1912 yılında inşa edilen İstanbul Atatürk Havalimanı, 1953 yılında uluslararası hava trafiğine açılmıştır. Uzun süre İstanbul ilinde tek havalimanı olarak hizmet veren Atatürk Havalimanı, bugün 50 milyonu geçen yıllık yolcu sayısı ile dünyanın en yoğun 13. havalimanıdır. 7/24 açık olan havalimanında, 7250 m2. lik VIP ve CIP salonları ile dünyanın 13. en büyük 6050 m2.lik free shop alanı bulunmaktadır. Türkiye’nin en büyük uluslararası havalimanı olan İstanbul Atatürk Havalimanı, Taksim’e 22 km., Mecidiyeköy'e 19 km.,Kadıköy’e ise 34 km. uzaklığındadır. İstanbul Atatürk Havalimanı’na ulaşmak için taksi ve özel araç haricinde otobüs, metro ve deniz otobüsü gibi toplu taşıma imkanınız da bulunmaktadır. İstanbul Atatürk Havalimanı’na metro ile ulaşmak için, Anadolu Yakasından Marmaray ile aktarma yapabileceğiniz Yenikapı M1 metro istasyonuna ulaşmanız gerekecektir. 06.00-00.00 saatleri arasında Yenikapı’dan kalkan metro 35 dakikalık bir yolculuktan sonra direkt olarak sizi Atatürk Havalimanı’nın dış hatlar terminalinin içine ulaştıracaktır. Yine Anadolu yakasından IDO deniz otobüsü seferleri ile ulaşabileceğiniz Bakırköy’den sonra taksi ile 9 km. uzaklıkta bulunan havalimanına ulaşabilirsiniz. Bakırköy IDO iskelesine 1 km. uzaklıktaki İncirli metro istasyonuna gelerek buradan Yenikapı M1 metrosuna aktarma yapabileceğiniz gibi, metrobüs ile Ataköy-Şirinevler durağında inerek yine metroyu kullanabilirsiniz. Havalimanı özel otobüs firması olan Havataş ise Taksim Divan Oteli karşısında bulunan Point Oteli’nin önünden havalimanına sabah 04.00-01.00 saatleri arasında yarım saatte bir havalimanına sefer düzenlemektedir. Taksi ücretleri ise tarifelidir ve 24 saat aynı tarife uygulamaktadır.

 

 

Kurtköy Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı ise Asya yakasında bulunan 2. uluslararası havalimanıdır. 1998 yılında inşa edilmeye başlanan havalimanı, 2001 yılında hizmete açılmış ve çok kısa bir sürede 25 milyonu aşan yıllık yolcu kapasitesi ile Türkiye’nin en yoğun 2. havalimanı haline gelmiştir. Sabiha Gökçen Havalimanı Kadıköy merkeze 40 km., Pendik'e 12 km., Pendik IDO iskelesine 14 km., Taksim’e ise 50 km. mesafededir. Havalimanına toplu taşımacılık ile ulaşabilmeniz için Anadolu yakasından Kadıköy İskelesi ve Yenisahra metrosu önünden, Avrupa yakasında ise yine Taksim-Harbiye Point Otel önünden yarım saatte bir kalkan Havataş Otobüsleri’ni kullanabilirsiniz. Sefer saatleri Yenisahra’dan 04.30-00.00, Kadıköy’den 04.15-00.00, Taksim’den ise 03.00-00.00 saatleri arasındadır. Bunun dışında 4.Levent’den E3, Bostancı’dan E9, Kadıköy’den E10 ve E11, Kartal Metrosundan KM22 belediye otobüsleri ile yine havalimanına ulaşmanız mümkündür.

 

Lviv Danylo Halytskyi Uluslararası Havalimanı, şehir merkezine 6 km. uzaklıkta, Batı Ukrayna’nın en büyük havalimanıdır. Bugün havalimanından 30 ayrı destinasyona uçak havalanmaktadır. 2012 yılında genişletilen havalimanına eklenen yeni terminal, 2013 yılında bölgedeki en iyi havalimanı seçilmiştir. Lviv Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için otobüs, troleybüs, shuttle ve taksi kullanabilirsiniz. Havalimanının önünden kalkan 9 numaralı otobüs, 95 numaralı troleybüs ve 48 numaralı sarı shuttle servisi ile Lviv şehir merkezine ortalama 15 dakika içinde ulaşabilirsiniz. Taksi ile ulaşım için ise binmeden önce pazarlık etmenizi tavsiye ediyoruz.

 

 

Lviv’de konaklamak için tarihi Opera binası çevresindeki otelleri tercih edebilirsiniz. Konaklamanın çok ucuz olduğu şehirde günlük ev de kiralanabilir. Lviv’de gezilecek ilk yer; Unesco Dünya Mirası Listesinde de olan 500 yıllık Rynok Square’dir. Meydanda tarihi çeşme, kule, cafeler ve Belediye Binası bulunur. Ancak şehrin simgesi Svobody Caddesi üzerinde bulunan tarihi Opera Binasıdır. Avrupa’nın en iyi opera binalarından olan Opera binasının dört bir cephesinde farklı bir tema ve heykeller bulunur. 14.yy.da Lviv’de bulunan Ermeniler kendi kiliseleri olan Lviv Ermeni Kilisesini yapmıştır. Bugün şehirde yaşayan 150.000 civarında Ermeni burada ibadet etmektedir. 1675 tarihli mezar taşının bulunduğu Lychaviv Mezarlığı, 13.yy.da ahşap olarak inşa edilen Dormition Katedrali ve Potocki Sarayı görülmesi gereken diğer eserlerdir. Dünyanın en zengin mutfaklarından birisi olan Ukrayna mutfağı, Macar, Polonya ve Türk mutfaklarından da esinlenmiştir. Hamur işleri kızartma veya haşlama-soslu olarak pişirilen haliyle smajeniye adını alır ve mutlaka denenmelidir.

İstanbul Kalkışlı Uçuşlar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X