3573
Dünya Parmağının Ucunda!

İstanbul Korsika Uçak Bileti

Istanbul-Ajaccio

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 1669.08 Kilometre

Istanbul-Ajaccio

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 2 saat 23 Dakika

Fransız ressam Henry Matisse’in ayak bastığı anda gördüğü renklerden etkilendiği ve bu renkleri resimlerinde kullanmaya başladığı ada; Akdeniz’de Fransa’nın güneydoğusunda bulunan dağlık Korsika Adası’dır. 1000 m2.lik sahil şeridine ve 200 den fazla plaja sahip Korsika Adası, doğal güzellikleri ve renkleriyle aynı zamanda “Ile de Beaute” olarak da adlandırılan adadır. İtalyan’ın batısında kalan ada, yüzyıllar boyunca iki ülkenin çekişmesine neden olmuştur. 150 yıldır Fransa egemenliğinde olan Korsika’da Fransızcanın yanı sıra İtalyanca karışımı olan Korsikaca konuşulur. Adada 1972 de oluşturulan Korsika Bölgesel Doğal Parkı, içine Porto Körfezini ve Unesco Dünya Mirası Listesinde bulunan Scandola Doğal Rezervini de içine alan, sadece tekne ile ulaşabileceğiniz doğal parktır. Dünyanın en güzel şehirlerinden birisi olan İstanbul ise, 20 milyonu aşan nüfusu ile bugün dünyanın en kalabalık 6. metropolüdür. İlk yerleşimin yazılı olarak M.Ö. 5500 de Fikirtepe Komününde başladığı şehirde yazılı olmayan tarih ise 400.000 yıl geriye kadar uzanmaktadır. Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğunun 1600 yıl boyunca başkenti olan İstanbul’da yüzyıllarca yaşanan büyük depremler ve akınlar nedeniyle Roma dönemine ait eserlerden çok azı günümüze kadar ulaşmıştır.

 

 

İstanbul’dan Korsika Adasına direkt uçuş bulunmamaktadır. Korsika Adasına ulaşmak için Fransa’nın Nice şehrinden feribot ile adaya geçmeniz gerekecektir. En uygun İstanbul-Korsika uçak bileti alarak seyahat etmek istediğinizde, kullanabileceğiniz havalimanları İstanbul Atatürk Havalimanı ve Kurtköy Sabiha Gökçen Havalimanı’dır. En uygun İstanbul-Korsika uçak bileti alarak seyahat edeceğiniz havalimanı ise; Nice Cote d’Azur Uluslararası Havalimanı’dır. Uçuş süreniz aktarmasız uçuşlarda ortalama 3 saat 20 dakika sürecektir. Türk Hava Yolları İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan, Pegasus Airlines ise Kurtköy Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Nice Cote d’Azur Havalimanı’na direkt olarak uçan havayolu firmalarıdır. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan aktarmalı uçuş gerçekleştiren yabancı havayolu firmaları ise Litvanian Airlines, Air France, Lufthansa, Alitalia, British Airways, Swiss Air ve KLM’dir. German Wings, Sabiha Gökçen Havalimanından Nice Havalimanına charter aktarmalı uçuş gerçekleştirmektedir. En uygun İstanbul-Korsika uçak bileti fiyatlarının THY ve Pegasus Airlines aktarmasız uçuşlarında gerçekleştiğini belirtelim.

 

 

1912 yılında inşa edilen Yeşilköy Havalimanı, 1953 yılında uluslararası hava trafiğine açılmış ve 1985 yılında adı değiştirilerek İstanbul Atatürk Havalimanı adını almıştır. Atatürk Havalimanı, yıllık 50 milyonu aşan yolcu kapasitesi ile bugün dünyanın en yoğun 13. havalimanıdır. 7/24 açık olan havalimanında günlük ortalama iniş-kalkış yapan uçak sayısı ise 1000’i geçmektedir. Türkiye’nin de yoğunluk açısından ilk sırasında bulunan İstanbul Atatürk Havalimanı’na ulaşmak için taksi ve özel aracınız ile beraber, otobüs, metro, metrobüs, vapur ve deniz otobüsü gibi toplu taşıma imkanınız da bulunmaktadır. İstanbul Atatürk Havalimanı’na metro ile ulaşmak için; Anadolu Yakasından bineceğiniz Marmaray ile Yenikapı metro istasyonuna ulaşmanız gerekecektir. 06.00-00.00 saatleri arasında çalışan Yenikapı M1 metro hattı ile Aksaray, Bayrampaşa, Zeytinburnu, Merter ve Ataköy durakları üzerinden direkt olarak Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinin  içine ulaşmanız mümkündür. Yine Anadolu yakasından IDO deniz otobüsü seferleri ile ulaşabileceğiniz Bakırköy’den sonra taksi ile 9 km. uzaklıktaki Atatürk Havalimanına ulaşabileceğiniz gibi, 1 km. uzaklıktaki İncirli metro istasyonundan Yenikapı M1 metrosunu kullanarak havalimanının içine ulaşmanız mümkündür. Metrobüs kullanıyorsanız, Şirinevler/Ataköy durağında inerek Yenikapı M1 metrosuna geçmeniz gereklidir. Havalimanı özel otobüs firması olan Havataş ise Taksim Divan Oteli karşısında bulunan Point Oteli’nin önünden 04.00-01.00 saatleri arasında düzenli olarak 30 dakikada bir havalimanına 11 TL. ücret ile sefer düzenlemektedir. Havataş otobüsleri ile Atatürk Havalimanına ulaşım süreniz yaklaşık 40 dakika sürecektir.

 

 

Türkiye’nin ilk kadın pilotu Sabiha Gökçen’in adını taşıyan Pendik- Kurtköy Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı ise inşaatına 1998 yılında başlanmış ve Ocak 2001 yılında açılmış, İstanbul’un 2. uluslararası havalimanıdır. Yeni eklenen terminal sayesinde 25 milyonu geçen yıllık yolcu kapasitesi ile Sabiha Gökçen Havalimanı, bugün Türkiye’nin en yoğun 2. havalimanıdır. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Kadıköy merkeze 40 km., Pendik'e 12 km., Pendik IDO İskelesine 14 km., Taksim’e ise 50 km. mesafededir. Pendik-Kurtköy Sabiha Gökçen Havalimanı’na taksi veya özel aracınız dışında toplu taşımacılık ile ulaşabilmeniz bir alternatifiniz; Anadolu yakasından Kadıköy İskelesi ve Yenisahra metrosu önünden, Avrupa yakasında ise yine Taksim Point Otel önünden yarım saatte bir kalkan Havataş Otobüsleri’ni kullanmaktır. Havataş otobüslerinin sefer saatleri Yenisahra’dan 04.30-01.00, Kadıköy’den 04.15-01.00, Taksim’den ise 03.00-01.00 arasındadır. Ücret Asya yakasından 9 TL., Avrupa yakasından ise 14 TL.dir. Bunun dışında 4.Levent’den E3, Bostancı’dan E9, Kadıköy’den E10 ve E11, Kartal Metrosundan KM22 belediye otobüslerini kullanarak yine havalimanına ulaşmanız mümkündür.

 

 

Korsika Adasına ulaşabileceğiniz Nice Cote d’Azur Havalimanı, Nice şehir merkezine 5.9 km. uzaklıkta bulunan havalimanıdır. Ordu-Giresun Havalimanı gibi tamamen deniz doldurularak yapılan ilk Avrupa havalimanıdır. Korsika Adası için feribota bineceğiniz Nice Limanına ulaşmak için önce havalimanından şehir merkezine gitmeniz gerekecektir. Şehir merkezine ulaşmak için; taksi ve otobüs gibi alternatifleriniz bulunmaktadır. Nice Havalimanının hemen önünden 30 dakikada bir kalkan ve 08.00-21.00 saatleri arasında hizmet veren 99 numaralı otobüs, Gare de Ville merkez tren istasyonuna gitmektedir. Nice Gare de Ville tren istasyonundan bineceğiniz tren ile Nice Ville veya Nice Riquier istasyonlarında inerek Nice Limanına ulaşabilirsiniz. Nice şehrinden Korsika Adasında bulunan Ile de Rousse limanına geçmek için ise; Corsica Ferries veya SNCM feribotu ile yaklaşık 5 saat süren bir yolculuk yapmanız gerekecektir. Korsika’ya feribot seferleri haftada 9 kez gerçekleşmektedir. Feribot saatleri için önceden internet sitelerini kontrol etmeniz tavsiye edilir.

 

 

En uygun İstanbul-Korsika uçak bileti ile ulaşacağınız Korsika Adasında konaklamak için kuzey veya güney bölgesinde kalacağınıza önceden karar vermeniz gerekecektir. Çünkü ada çok dağlıktır ve ada içinde toplu ulaşım çok uzun sürmektedir. Adada nüfus 2 şehirde toplanmıştır; güneydeki Corse du Sud ve kuzeydeki Haute Corse şehirleri… Adada bulunan lüks oteller ise genellikle güney sahil şeridindedir. Korsika Adasında popüler plajların dışında görmeniz gereken yerler arasında Ajaccio adı verilen bölgede bulunan Maison Bonaparte en başta gelir. Burası Napoleon Bonaparte’ın doğduğu evdir ve bugün müze olarak kullanılmaktadır. Napoleon Bonaparte’ın vaftiz edildiği kilise olan Cathedrale Norte Dame de la Assomption, Fesch Sarayı ve Müzesi ile şehir merkezinden 15 dakikalık tekne yolculuğu ile ulaşabileceğiniz üzerinde Ceneviz Gözetleme Kulesinin bulunduğu Iles Sanguinaires takımadaları, Old Town’da görülmesi gereken diğer mekanlardır. Korsika mutfağında tipik Fransız mutfağı özellikleri hakimdir. Şarap ve peynir ile salatalar, bu mutfağın temelini oluşturur. Adada dünyaca ünlü Korsika şarapları ile beraber yaban domuzu güveci, polenta, barbun, çipura, kerevit, istiridye, alabalık ve Fransız şarküteri ürünleri mutlaka denenmelidir. 

İstanbul Kalkışlı Uçuşlar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X