5185
Dünya Parmağının Ucunda!

İstanbul İbiza Uçak Bileti

Istanbul-Ibiza

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 2353.25 Kilometre

Istanbul-Ibiza

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 3 Saat 21 Dakika

İspanya’nın Akdenizde bulunan Balear Adaları özerk bölgesine bağlı bulunan Mayorka, Minorka, Cabrera ve Formentera adaları ile beraber İbiza Adası bugün İspanya’nın en turistik bölgelerinden bir tanesidir. Her ne kadar bu adaların en büyüğü Mayorka adası olsa da İbiza Adası özellikle eğlencesi, Dj leri ve gece klüpleri ile Avrupa jet sosyetesinin de merkezidir. Adada bulunan önemli merkezler; İbiza Town, Santa Eularia del Rui ve Saint Anthoni de Portmany’dir. Adadaki ünlü plajlar ise Bora Bora Plajı, Salines Plajı ve gün batımı için mutlaka gitmeniz gereken Saint Antoni Plajıdır. Dünyanın en ünlü gece klüplerinden birisi olan Cafe del Mar ise İbiza Adasındadır. Türkiye’nin 81 ili arasında en büyük ve en kalabalık metropolü olan İstanbul, 39 ilçesi ve büyükşehir de dahil olmak üzere 40 belediyesi ise dünyanın da en kalabalık 6. şehridir. Tarihte Marmara Denizi ve Haliç kenarı ile Boğaziçi etrafında ilk kez kurulan şehrin o zamanki sınırları ise bugünkü Yenikapı surlarıdır. Aynı zamanda dünyada iki ana kıtayı ayıran tek şehir olan İstanbul, 1600 yıl boyunca Roma, Doğu Roma ve Osmanlı İmparatorluğuna başkentlik yapmış bir kültür, sanat, ticaret ve finans merkezidir.

 

 

İstanbul’dan İbiza Adası’na en uygun İstanbul-İbiza uçak bileti alarak seyahat etmek istediğinizde, kullanabileceğiniz havalimanları İstanbul Atatürk Havalimanı ve Kurtköy Sabiha Gökçen Havalimanı olacaktır. En uygun İstanbul-İbiza uçak bileti alarak seyahat edeceğiniz havalimanı ise; İbiza Uluslararası Havalimanı’dır. İstanbul’dan İbiza’ya uçuşlar aktarmalı olarak yapıldığından uçuş süreniz aktarmanıza bağlı olarak değişecektir. Türk Hava Yolları, KLM, British Airways ve Lufthansa İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan tek aktarmalı, Pegasus Airlines ve German Wings ise Kurtköy Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan İbiza Uluslararası Havalimanı’na yine tek aktarmalı olarak uçmaktadır. En uygun İstanbul-İbiza uçak bileti fiyatlarının tek aktarmalı Pegasus Airlines uçuşlarında gerçekleştiğini belirtelim.

 

İstanbul Atatürk Havalimanı, Osmanlı İmparatorluğunda ilk havacılık faaliyetlerinin başladığı 1912 yılında inşa edilmiş ve 1953 yılında uluslararası hava trafiğine açılmıştır. Yıllık 50 milyonun üzerinde gerçekleşen yolcu sayısı ile dünyanın en yoğun 13., Türkiye’nin ise en büyük uluslararası havalimanıdır. 2015 yılında Mayıs ayında  iniş-kalkış yapan 1375 uçak ile bir rekor kıran havalimanına şehrin çeşitli bölgelerinden ulaşmak için taksi haricinde otobüs, metro, deniz otobüsü ve vapur gibi pek çok toplu taşıma imkanınız bulunmaktadır. Taksim’e 22 km., Mecidiyeköy'e 19 km., Kadıköy’e ise 34 km. uzaklıkta olan İstanbul Atatürk Havalimanı’na metro ile ulaşmak isterseniz, Anadolu Yakasından Üsküdar ve Kadıköy istasyonlarından binebileceğiniz Marmaray ile bağlantı yaparak, Yenikapı M1 metro istasyonuna ulaşmanız gerekecektir. Yenikapı’dan kalkan M1 metrosu, Aksaray, Merter, Ataköy ve Şirinevler durakları üzerinden 35 dakikada  Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinin içine ulaşacaktır. Yenikapı M1 metrosu 06.00-00.00 saatleri arasında çalışmaktadır. Yine Anadolu yakasından IDO deniz otobüsü seferleri ile ulaşabileceğiniz Bakırköy’den sonra taksi kullanarak havalimanına ulaşabileceğiniz gibi, 1 km. uzaklıkta bulunan İncirli metro istasyonuna gelerek buradan yine Yenikapı M1 metro hattına geçebilirsiniz. Havalimanı özel otobüs servisi olan Havataş ise Taksim Divan Oteli karşısında bulunan Point Oteli’nin önünden 04.00-01.00 saatleri arasında yarım saatte bir havalimanı ile karşılıklı seferler düzenlemektedir. Havataş ile Atatürk Havalimanına ulaşım süreniz yaklaşık 40 dakika, ücret ise 11 TL.dir.

 

 

Türkiye’nin ve dünyanın ilk kadın savaş pilotu olan Sabiha Gökçen’in adı ile 2001 yılında açılan Kurtköy Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı ise Türkiye’nin ve İstanbul’un en yoğun ikinci uluslararası havalimanıdır. Kadıköy merkeze 40 km., Pendik'e 12 km., Pendik IDO iskelesine 14 km., Taksim’e ise 50 km. mesafede olan havalimanına taksi veya özel araç haricinde toplu taşımacılık ile ulaşabilmeniz için de pek çok alternatifiniz bulunmaktadır. Anadolu yakasından Kadıköy İskelesi önünden 04.15-01.00, Yenisahra metro durağı önünden 04.30-01.00, Avrupa yakasında ise yine Taksim Point Otel önünden 03.00-01.00 saatleri arasında yarım saatte bir kalkan Havataş Otobüsleri ile Sabiha Gökçen havalimanına ulaşabilirsiniz. Taksim için bilet fiyatı 14 TL., Kadıköy ve Yenisahra için bilet fiyatı ise 9 TL.dir. Bunun dışında 4.Levent’den E3, Bostancı’dan E9, Kadıköy’den E10 ve E11, Kartal Metrosundan KM22 belediye otobüsleri ile Sabiha Gökçen havalimanına ulaşmanız mümkündür.

 

İbiza Havalimanı, İbiza adası üzerinde ve şehir merkezinin 7 km. güneydoğusunda bulunan havalimanıdır. İspanya iç savaşı sırasında 1940 yılında acil durumlar için askeri havalimanı olarak açılan havalimanı, 1949 yılında sivil uçuşlara başlamıştır. 1951-1958 yılları arasında kapalı kalan havalimanı 1958 yılında yerel İspanya uçuşları ile tekrar hizmete girmiştir. İbiza Havalimanından şehir merkezi İbiza Town’a ulaşmak için otobüs, taksi ve araç kiralama gibi alternatifleriniz bulunmaktadır. Havalimanının önünden kalkan 10 numaralı otobüs, 3.5 euro karşılığında sizi İbiza Town’a götürecektir. Taksi ile ulaşım ise İbiza Town’a 15 euro, Saint Anthoni’ye ise 50 euro civarında tutacaktır. İbiza’da ortalama araç kiralama ücretleri ise günlük 80 eurodur.

 

 

İbiza’da konaklamak için tavsiye edilen bölgeler İbiza Town ve Saint Antoni bölgeleridir. İbiza’da Atlantis Koyu, Es Vedra Adası ve muhteşem güzellikteki denizi ile Formentera Adası mutlaka öncelikle gidilmesi gereken bölgelerdir. Saint Anthoni şehrinde bulunan Passeig de ses Fonts Limanı, İbiza Town şehir merkezi, 100.000 yıllık tarihi ile İbiza’nın en büyük mağarası olan ve Puerto san Miguel’de bulunan Cova de Can Marça Mağarası, İbiza Arkeoloji Müzesi ve modern eserlerin sergilendiği Museu d’Art Contemporani adada diğer görülmesi gereken mekanlar arasındadır. Dünyanın en büyük pazarı olan Hippy Market ise haftanın her günü adanın başka bir bölgesinde kurulmaktadır. İbiza çok turistik bir tatil adası olduğu için dünya mutfağı ağırlıklıdır. Ancak tavsiyemiz özellikle Bask mutfağının yerel lezzetleri denemenizdir. 

İstanbul Kalkışlı Uçuşlar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X