Dünya Parmağının Ucunda!

İstanbul Heidelberg Uçak Bileti

Istanbul-Heidelberg

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 1836 Kilometre

Istanbul-Heidelberg

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 2 Saat 30 Dakika

Almanya’nın belki de en romantik şehri olan Heidelberg, Almanya'nın güney batısında bulunan Baden-Württemberg eyaletinde, Ren ve Neckar nehirlerinin ortasında 1225 yılında kurulmuş bir şehirdir. 1386 yılında kurulan Heidelberg Üniversitesi, Almanya’nın en eski üniversitesidir. Dolayısıyla Heidelberg, bugün tam bir öğrenci şehridir. 2.Dünya Savaşı nedeniyle çok değerli Yahudi profesör ve öğrencilerini kaybeden Heidelberg Üniversitesi, savaş sonrasında eğitim kalitesi açısından kendisini toparlamaya çalışmıştır. Şehir, o dönemde bombalanmayan nadir Alman şehirlerinden birisidir. Ayrıca Heidelberg Matbaası ve baskı makineleri bu şehrin adını almaktadır. İstanbul, son yapılan Yenikapı ve Marmaray kazılarında ortaya çıkartılan arkeolojik bulgulara göre yazılı tarihi 8500 yıl öncesine kadar uzanan, şehir tarihi 3000 yıl öncesine giden ve dünyanın en önemli 3 büyük imparatorluğuna sırasıyla 1600 yıl boyunca başkentlik yapmış bir dünya metropolüdür. Dünyanın en romantik şehirlerinden birisi olan İstanbul’da Boğaziçi’nde gün batımı muhteşem görüntüler vermektedir. 

 

İstanbul’dan Heidelberg’e direkt veya aktarmalı uçuş bulunmamaktadır. Bu nedenle en yakın havalimanı olan Almanya Frankfurt Havalimanına uçmanız ve oradan tren veya otobüs ile Heidelberg’e devam etmeniz gerekecektir. En uygun İstanbul-Frankfurt uçak bileti ile seyahat etmek istediğinizde, kullanabileceğiniz havalimanları İstanbul Atatürk Havalimanı ve Kurtköy Sabiha Gökçen Havalimanı olacaktır. En uygun İstanbul-Frankfurt uçak bileti alarak seyahat edeceğiniz havalimanı ise; Frankfurt Uluslararası Havalimanı’dır. Uçuş süreniz ise yaklaşık olarak aktarmasız uçuşlarda 2.5 saat sürecektir. Türk Hava Yolları, Onur Air  ve Lufthansa İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan, Pegasus Airlines, Sun Ekspres, German Wings ve Türk Hava Yolları Kurtköy Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Frankfurt Havalimanına direkt olarak uçmaktadır. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan aktarmalı uçuş gerçekleştiren yabancı havayolu firmaları ise Air France ve KLM’dir. En uygun İstanbul-Frankfurt uçak bileti fiyatlarının aktarmasız Onur Air ve Pegasus Airline uçuşlarında gerçekleştiğini belirtelim.

 

 

İstanbul Atatürk Havalimanı, Taksim’e 22 km., Mecidiyeköy'e 19 km., Kadıköy’e ise 34 km. uzaklığında İstanbul’un Avrupa yakasındaki ilk havalimanıdır. 1912 yılında inşa edilen ve eski adı Yeşilköy Havalimanı olan İstanbul Atatürk Havalimanı, 1953 yılında uluslararası hava trafiğine açılmıştır. Yıllık 50 milyonu aşan yolcu ve 220.000 i aşan uçak sayısı ile dünyanın en yoğun 13. havalimanıdır. İstanbul Atatürk Havalimanı’na ulaşmak için taksi haricinde otobüs, metro ve deniz otobüsü gibi pek çok toplu taşıma imkanınız bulunmaktadır. İstanbul Atatürk Havalimanı’na metro ile ulaşmak isterseniz, Anadolu Yakasında Kadıköy veya Üsküdar istasyonlarından Marmaray ile aktarma yaparak Yenikapı M1 metro istasyonuna ulaşmanız gerekecektir. Yenikapı’dan hareket eden metro, sizi Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinin içine 35 dakikada ulaştıracaktır. Yine Anadolu yakasından IDO deniz otobüsü seferleri ile ulaşabileceğiniz Bakırköy’den sonra taksi ile havalimanına ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda 1 km. uzaklıktaki İncirli metro istasyonuna gelerek buradan yine metroya binebilirsiniz. Metrobüs ise Ataköy-Şirinevler durağında inerek Yenikapı M1 metrosuna aktarma yapabilirsiniz. Havalimanı özel otobüs servisi olan Havataş ise Taksim Divan Oteli karşısında bulunan Point Oteli’nin önünden sabah 04.00 ile gece 01.00 saatleri arasında yarım saatte bir havalimanına sefer düzenlemektedir ve havalimanına ulaşım süreniz 40 dakika olacaktır.

 

 

Türkiye’nin ve dünyanın ilk kadın savaş pilotu olan Atatürk’ün manevi kızı Sabiha Gökçen’in adını taşıyan Kurtköy Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı ise Kadıköy merkeze 40 km., Pendik'e 12 km., Taksim'e ise 50 km. mesafededir. 1998 yılında inşaatına başlanan havalimanı 2001 yılında hizmete açılmıştır ve bugün Türkiye’nin en yoğun 2. havalimanıdır. Sabiha Gökçen Havalimanı’na toplu taşımacılık ile ulaşabilmeniz için Anadolu yakasından Kadıköy İskelesi ve Yenisahra metrosu önünden, Avrupa yakasında ise yine Taksim-Harbiye Point Otel önünden yarım saatte bir kalkan Havataş Otobüslerini kullanabilirsiniz.  Sefer saatleri Yenisahra’dan 04.30, Kadıköy’den 04.15, Taksim’den ise 03.00 de başlamakta ve gece 01.00 de sona ermektedir. Bunun dışında 4.Levent’den E3, Bostancı’dan E9, Kadıköy’den E10 ve E11, Kartal Metrosundan KM22 belediye otobüsleri ile yine havalimanına ulaşmanız mümkündür.

 

Frankfurt Uluslarası Havalimanı, şehir merkezine 12 km. mesafede bulunan ve Almanya’nın finans merkezi Frankfurt ve çevresine hizmet veren bir havalimanıdır. Yıllık 60 milyonu geçen yolcu kapasitesi ile Almanya’nın en yoğun havalimanıdır. Frankfurt Havalimanına ulaştığınızda Heidelberg’e gitmek için Terminal 1 B Halle’dan geçen yerel trenlere binmeniz gerekir. Bu istasyondan geçen 2 trenden S-Bahn trenleri, Frankfurt şehir merkezine gitmektedir. Heidelberg’e gidebilmek için sizin ICE uzun mesafe trenine binmeniz gerekir. Ücret ortalama 25 euro, Heidelberg’e ulaşım süresi ise 1 saattir. Eğer otobüs ile Heidelberg’e gitmek isterseniz, Frankfurt Havalimanından veya Frankfurt Merkez Tren İstasyonundan kalkan Flixbus Otobüslerini kullanmanız gerekecektir. Havalimanından kalkan otobüsler 8 euro, tren garından kalkan otobüsler ise 15 euro civarındadır.

 

 

Heidelberg’de konaklama tavsiyemiz; Old Town, Central Station ve Neckar Nehri çevresidir. Heidelberg’de görmeniz gereken ilk yer ise; muhteşem güzellikteki Heidelberg Kalesidir. Königsthul Tepesinde bulunan kale, 15.yy.da inşa edilmiş Almanya’nın en güzel Rönesans-Gotik mimarisine sahip kalelerden bir tanesidir. 15.yy.da inşa edilen Kutsal Ruh Kilisesi ve 1712 yılında Barok olarak inşa edilen Cizvit Kilisesi şehirde görülmesi gereken kiliselerdir. Eski şehir ve Hauptstrasse, İstiklal caddesi benzeri araç trafiğine kapalı alışveriş caddeleridir. Alte Brücke, 1930 larda nazi mitinglerinin yapıldığı anfitiyatro Thingstatte, Schwetzingen Sarayı, Sanat ve Arkeoloji Müzesi ile Alman Eczacılık Müzesi görülmesi gereken diğer mekanlardır. Heidelberg Üniversitesi ise şehrin yer yerine yayılmış tarihi kampüsleri ile mutlaka karşınıza çıkacaktır. Heidelberg’de handkase peyniri, domuz sosisi, şnitzel, ciğer köftesi, füme domuz köftesi rippchen ve Heidelberg köftesi denenmesi gereken özel lezzetlerdir. 

İstanbul Kalkışlı Uçuşlar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X