18693
Dünya Parmağının Ucunda!

İstanbul Hawaii Uçak Bileti

Istanbul-Honolulu

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 18 saat 39 dakika

Istanbul-Honolulu

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 13067 Kilometre

Amerika Birleşik Devletleri’nin 50. ve son eyaleti olan Hawaii Adaları ana kıta Amerika’dan 3700 km. uzaklıkta Pasifik Okyanusunda bulunan adalar topluluğudur. Yılın 12 ayı güneşli olan Hawaii Adalarının başkenti ve aynı zamanda en büyük şehri Oahu adasında bulunan Honolulu’dur. Oahu adası 2.Dünya Savaşında Japonların ünlü çıkartması Pearl Harbor baskının da yapıldığı adadır. M.Ö. 1000 yıllarında Polinezyalılar tarafından işgal edilen Hawaii Adalarında modern yaşam ise 1778 yılında İngiliz Kaptan James Cook’un adaya gelmesi ile başlamıştır. 1898 yılında Amerika’nın koruması altına giren adalarda referandum yapılarak Amerika Birleşik Devletlerinin 50. eyaleti olma kararı alınmıştır. Hawaii Amerika’ya bağlı olup, bayrağının bir bölümünde Birleşik Krallık logosu taşıyan tek eyalettir. İstanbul, yazılı olmayan tarihinin 400.000 yıl önceye dayandığı dünyanın en eski yerleşim yerlerinden birisidir. Bugün 20 milyonu aşan nüfusu ile dünyanın en kalabalık 6. metropolü olan İstanbul’da ilk yerleşim ise M.Ö. 5500 tarihinde Fikirtepe Kültüründe başlamıştır. 1600 yıl boyunca 3 büyük imparatorluğa başkentlik yapan şehir, Türkiye’nin kültür, sanat, finans ve ticaret merkezidir. Tarihi yarımada olarak adlandırılan Eminönü bölgesinde bulunan Topkapı Sarayı, Ayasofya ve Sultanahmet Camii görülmesi gereken şehrin simgesi 3 muhteşem eserdir.

 

 

İstanbul’dan Hawaii Adalarına en uygun İstanbul-Hawaii uçak bileti ile seyahat etmek istediğinizde, kullanabileceğiniz havalimanı İstanbul Atatürk Havalimanı olacaktır. En uygun İstanbul-Hawaii uçak bileti alarak seyahat edeceğiniz havalimanı ise; Hawaii’nin başkenti Honolulu’da bulunan Honolulu Uluslararası Havalimanı’dır. Uçuş süreniz İstanbul’dan Amerika aktarmalı olarak uçacağınız için, aktarma yapacağınız uçağın süresine göre değişecektir. Türk Hava Yolları ve Korean Airlines, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Seul üzerinden tek aktarmalı olarak Hawaii’ye uçan havayolu firmalarıdır. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan 2 aktarma yaparak uçuş gerçekleştiren yabancı havayolu firmaları ise Lufthansa, British Airways, KLM ve Alitalia’dır. En uygun İstanbul-Hawaii uçak bileti fiyatlarının; Londra ve Los Angeles üzerinden 2 aktarma yapan British Airways uçuşlarında gerçekleştiğini ancak uçuşun saat farklarıyla ortalama 26 saat sürdüğünü belirtelim.

 

 

1900lü yılların başında Osmanlı İmparatorluğunda ilk havacılık faaliyetlerinin başladığı yıllarda iki hangar ve 1 meydan olarak inşa edilen Yeşilköy Havalimanı, bugün 50 milyonu aşan yıllık yolcu kapasitesi ile dünyanın en büyük 13. havalimanıdır. 1953 yılında uluslararası hava trafiğine açılan havalimanın ismi 1985 yılında değiştirilerek İstanbul Atatürk Havalimanı adını almıştır. 7/24 açık olan havalimanında bulunan gümrüksüz satış mağazaları ise dünyanın 6. büyük free shop alanıdır. İstanbul Atatürk Havalimanı’na ulaşmak için özel araç, taksi, otobüs, metro, metro, vapur ve deniz otobüsü gibi çok sayıda alternatifiniz bulunmaktadır. İstanbul Atatürk Havalimanı’na en kolay ulaşım yolu olan metro ile ulaşmak isterseniz, Anadolu Yakasından Marmaray’ı kullanarak aktarma yapabileceğiniz Yenikapı metro istasyonuna ulaşmanız gerekecektir. 06.00-00.00 saatleri arasında Yenikapı’dan kalkan M1 metrosu 35 dakikada Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Termalinin içine ulaşmanızı sağlayacaktır. Anadolu yakasından Kadıköy veya Bostancı’dan IDO deniz otobüsü seferleri ile ulaşabileceğiniz Bakırköy’den sonra taksi kullanarak 9 km. uzaklıktaki havalimanına ulaşabileceğiniz gibi, 1 km. uzaklıkta olan İncirli metro istasyonuna taksi ile gelerek buradan yine Yenikapı M1 metrosuna aktarma yapabilirsiniz. Metrobüs kullanmayı tercih ederseniz Şirinevler/Ataköy durağında inerek yine Yenikapı M1 metrosuna geçebilirsiniz. Havalimanı özel otobüs firması olan Havataş ise Taksim Divan Oteli karşısında bulunan Point Oteli’nin önünden 04.00 ile 01.00 saatleri arasında 30 dakikada bir Atatürk Havalimanına karşılıklı seferler düzenlemektedir. Bu otobüslerle Atatürk Havalimanına ulaşım süreniz yaklaşık 40 dakika, ücret ise 11 TL.dir.

 

 

1927 yılında hizmete açılan açılan Hawaii Honolulu Uluslararası Havalimanı 21 milyonu aşan yolcu trafiği ile aynı zamanda bölgenin en yoğun havalimanıdır. Oahu Adasında bulunan Honolulu Havalimanı Hawaii adalarınında bulunan tek havalimanıdır. Honolulu şehir merkezine sadece 5 km. uzaklıkta bulunan havalimanı tüm büyük uçakların inebileceği kapasitede bir havalimanıdır. Honolulu havalimanından şehir merkezine ulaşmak için araç kiralama, otobüs veya taksi kullanabilirsiniz. Ayrıca kalacağınız otelden shuttle servisi talep edebilirsiniz. Honolulu’da taksi fiyatları pahalıdır. Havalimanından otobüs ile şehir merkezine 2.5 $ ücret ödeyerek ulaşabilirsiniz, ancak şehir içi ulaşımda otobüs gece geç saatlerde çalışmamaktadır. Dolayısıyla havalimanından araç kiralamak ve tüm bölgeyi dolaşmak, benzinin ucuz olduğu Hawaii’de en mantıklı yol olacaktır.

 

 

Honolulu’da konaklama için tavsiye edilen bölgeler; dünyanın en ünlü plajı olan Waikiki plajı ve Kalakuala caddesi ve çevresidir. Waikiki plajı çevresinde lüks oteller, Kalakuala caddesi çevresinde ise ortalama bir bütçeye hitap eden otel ve hosteller bulunur. Hawaii adalarının başkenti Honolulu’da ilk gezeceğiniz yer; Pearl Harbor ve batmış USS Arizona gemisini bir platform üzerinden çok net olarak görebileceğiniz USS Arizona Anıtı olacaktır. Dünyanın en güzel plajı olan Waikiki plajı ise özellikle sörf ve yelken tutkunları için çok tatmin edici güzellikte bir plajdır. Lyon Arboretum, Foster Botanik Bahçesi ve Mano vadileri ise volkanik bir ada olan Hawaii’nin tüm floral bitki örtüsünden örnekler görebileceğiniz doğal parklardır. 1882 yılında Hawaii Kralı Kalakaua için yapılan Iolani Sarayı ise görmeniz gereken eserler arasındadır. Bunun dışında Maui Adası bir balayı adasıdır. Lost dizisinin pek çok bölümünün çekildiği adada lüks otel zincirleri bulunur. Maui adasından Hana’ya giden yol, unutamayacağınız güzellikte bir sahil yolu olacaktır. Kauai Adasında ise şnorkel ile dalmanız özellikle tavsiye edilir. Honoluluda yerel mutfak yerine turistik bir ada olduğu için dünya mutfağı yaygın olarak restoranlarda servis edilir. Ancak Çin, Kore, Japon ve Filipin mutfaklarının en güzel örenkeleri adalarda bulunur. Dünya ananas üretiminin 1/3 ünü gerçekleştiren Hawaii adalarında her yemek mutlaka ananaslı veya avakadoludur. Zippy En zincir fast food restoran ve Genki Sushi ise Japonya dışında en güzel sushi yiyebileceğiniz restoran zinciridir. 

İstanbul Kalkışlı Uçuşlar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X