27824
Dünya Parmağının Ucunda!

İstanbul Guam Uçak Bileti

Istanbul-Guam

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 11080 Kilometre

Istanbul-Guam

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 13 Saat 29 Dakika

İstanbul-Guam Uçak Bileti

 

Amerika Birleşik Devletlerine eyalet olmadan, özel toprak statüsünde 1950 yılından beri bağlı olan Guam ya da resmi adıyla Guam Toprakları, Pasifik Okyanusunda bulunan Mariana Adalarının en güneydeki ve en büyük adasıdır. Doğusunda 5000 km. uzağında Amerika Birleşik Devletlerinin 50. eyaleti olan Hawaii Adalarının bulunduğu Guam’ın başkenti Hagatna, yüzölçümü sadece 541 km2.,  para birimi ise Amerikan dolarıdır. Adaya M.Ö. 2000 li yıllarda gelen yerli halkı Çamorolar olarak adlandırılan ve 1521’de ünlü Portekizli kaşif Magellan tarafından keşfedilen Guam Adası, 200 yıl boyunca İspanyol sömürgesi olarak kalmıştır. 1898 yılındaki savaştan sonra Amerikan toprağı olan ada, 2.Dünya Savaşı yıllarında 1941-1944 yılları arasında Japon işgalinde kalmış ve 1950’de Guam halkı tarafından Amerikan vatandaşlığı kabul edilmiştir. Guam adasında bugün ABD ordusunun önemli askeri üsleri bulunmaktadır ve bu üsler ile birlikte turizm, adanın temel gelir kaynağıdır. Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleri ile bağlayan ve çok yakında 3. köprü olan Osmangazi Köprüsünün açılmasını bekleyen İstanbul ise dünyada bu özelliğe sahip tek şehirdir. Yazılı olmayan tarihi 400.000 yıl öncesine kadar uzanan ve böylece dünyanın en eski yerleşim yerlerinden birisi haline gelen İstanbul’da ilk koloni ise M.Ö. 667 yılında Yunanistan’dan gelen Dor’lar tarafından oluşturulmuştur. 5.461 km2. yüzölçümü ile 7 tepeli bir şehir olan İstanbul, 20 milyonu aşan nüfusu ile Türkiye’nin 1., dünyanın ise 6. en kalabalık şehridir. 1600 yıl boyunca Roma, Latin, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğuna başkentlik yapan şehir bugün de Türkiye’nin finans ve kültür merkezidir. 1509 yılında meydana gelen ve “küçük kıyamet” olarak adlandırılan büyük İstanbul depremi, şehrin neredeyse tamamını yerle bir etmiş ve Roma döneminden kalan çoğu önemli eser bu dönemde tamamen tahrip olmuştur. Bugün tarihi yarımada olarak adlandırılan Eminönü Bölgesinde bulunan eserler, daha çok Doğu Roma ve Osmanlı İmparatorluğu döneminden kalan eserlerdir.

 

 

İstanbul’dan Guam’a en uygun İstanbul-Guam uçak bileti ile seyahat etmek istediğinizde, kullanabileceğiniz havalimanları; İstanbul Atatürk Uluslararası Havalimanı ve Kurtköy Sabiha Gökçen Havalimanıdır. İstanbul’dan en uygun İstanbul-Guam uçak bileti alarak ineceğiniz havalimanı ise Guam Antonio B.Won Pat Uluslararası Havalimanıdır. Uçuş süreniz en iyi aktarma ile yaklaşık olarak 19 saat sürecektir. Türk Hava Yolları, Pegasus Airlines, KLM, Air France ve Aeroflot tek veya iki aktarma ile Guam Havalimanına uçuş gerçekleştiren havayolu firmalarıdır. En uygun İstanbul-Guam uçak bileti fiyatlarının İstanbul Atatürk Havalimanından, Filipinler Manila Havalimanından tek aktarma yapan THY uçuşlarında gerçekleştiğini belirtelim.

 

 

1912 yılında İstanbul’un Avrupa yakasında inşa edilen Yeşilköy Havalimanı, cumhuriyetin ilanından sonra gelişmiş ve 1953 yılında ilk kez uluslararası hava trafiğine açılmıştır. Yeşilköy Havalimanının adı 1985 yılında değiştirilerek İstanbul Atatürk Havalimanı adını almıştır.  Atatürk Havalimanı bugün yapılan revizyonlarla iki büyük terminali, iç ve dış hat terminallerinde bulunan toplam 38 köprüsü ve yıllık 50 milyonu aşan yolcu kapasitesi ile Avrupa’nın 1., dünyanın ise en yoğun 13. havalimanıdır. Taksim’e 22 km., Mecidiyeköy'e 19 km., Kadıköy’e ise 34 km. mesafede olan  havalimanına taksi, otobüs, metro, metrobüs, vapur veya deniz otobüsü gibi çok çeşitli toplu ulaşım alternatifleriniz bulunmaktadır. Avrupa yakasında Yenikapı’da bulunan ve 06.00-00.00 saatleri arasında 6 dakikada bir hareket eden Yenikapı M1 Metrosu, 35 dakikada Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinin içine ulaşmaktadır. Yenikapı M1 metrosuna Anadolu yakasından ulaşım için Kadıköy veya Üsküdar duraklarından binebileceğiniz bineceğiniz Marmaray’ı kullanabilirsiniz. Metrobüs ile havalimanına ulaşmak için ise Şirinevler/Ataköy durağında inerek, yine Yenikapı M1 metrosuna aktarma yapabilirsiniz. Anadolu yakasında Bostancı veya Kadıköy iskelelerinden bineceğiniz IDO deniz otobüsünü kullanarak Bakırköy’e ulaştıktan sonra taksi ile 9 km. uzaklıktaki havalimanına gidebilirsiniz. Ayrıca Bakırköy IDO iskelesine 1 km. uzaklıkta bulunan İncirli metro istasyonuna gelerek buradan yine Yenikapı M1 metrosuna aktarma yapmanız mümkündür. Havalimanına özel otobüs hizmeti veren Havataş otobüsleri ise, Taksim Divan Oteli karşısında bulunan Point Oteli’nin önünden 04.00-01.00 saatleri arasında 30 dakikada bir Atatürk Havalimanına hareket etmektedir. 11 TL. ücret ödeyerek kullanabileceğiniz Havataş otobüsleri ile Atatürk Havalimanına ulaşım süreniz trafiğin açık olduğu zamanlarda yaklaşık 40 dakikadır.

 

 

Dünyanın ve Türkiye’nin ilk kadın savaş pilotu Sabiha Gökçen’in adını taşıyan Kurtköy Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, Kadıköy merkeze 40 km., Pendik'e 12 km., Pendik IDO iskelesine 14 km., Taksim’e ise 50 km. mesafede olan İstanbul’un 2. uluslararası havalimanıdır. Asya yakasında bulunan havalimanının inşaatına 1998 yılında başlanmış ve 2001 yılında uluslararası havalimanı olarak hizmete açılmıştır. Sabiha Gökçen Havalimanı iç ve dış hatlar terminalini bir arada kullanan havalimanlarındandır. Yıllık yolcu kapasitesi, son yapılan revizyonlar ile yıllık 25 milyona yolcuya ulaşan Sabiha Gökçen Havalimanına özel araç dışında taksi ve otobüs ile de ulaşım mümkündür. Anadolu yakasından Kadıköy İskelesi ve Yenisahra metrosu önünden, Avrupa yakasında ise Taksim-Harbiye Point Otel önünden 30 dakikada bir kalkan özel Havataş Otobüsleri, Yenisahra’dan 04.30-00.00, Kadıköy’den 04.15-00.00, Taksim’den ise 03.00-00.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Ücret ise Anadolu yakasından 9 TL., Asya yakasından ise 14 TL.dir. Bunun dışında 4.Levent’den E3, Bostancı’dan E9, Kadıköy’den E10 ve E11, Kartal Metrosundan KM22 belediye otobüsleri ile yine havalimanına ulaşmanız mümkündür.

 

 

Guam Antonio B.Won Pat Uluslararası Havalimanı, başkent Hagatna’nın 5 km. kadar doğusunda, Tamuning ile Barrigada şehirleri arasında Amerikan hükümetinin kontrol bölgesinde kalan uluslararası havalimanıdır. Havalimanı adını Guam Adasını Amerikan Parlamentosunda ilk temsil eden delegeden almaktadır. 1943 yılında japonların 2.Dünya Savaşında kullanmak üzere “Guam No.2” adıyla inşa ettikleri havalimanı, 1944 de adanın Amerikalılar tarafından geri alınması ile birlikte ismi değiştirilmiş ve Agana Havalimanı yapılmıştır. 1962 ye kadar sadece askeri uçakların kullandığı havalimanı 1967 yılında uluslararası sivil uçuşlara açılmıştır. Guam Havalimanından şehir merkezine ulaşım için araç kiralamanız veya taksi kullanmanız gerekmektedir.En uygun İstanbul-Guam uçak bileti ile ulaştığınız adada konaklama için önerilen bölge; otellerin de yoğun olarak bulunduğu Tumon koyu ve çevresidir. Tumon koyu kapalı bir koydur ve denizi havuz berraklığındadır. Ayrıca adaya sürekli gelen Amerikan Savaş Gemilerinden dolayı TGI Friday, Planet Hollywood ve Hard Rock Cafe gibi tüm popüler restoranlar da bulunmaktadır. Koyun kuzeyi askeri bölgedir, ancak güneyinde bulunan egzotik plajlar ise muhteşem güzelliktedir.

İstanbul Kalkışlı Uçuşlar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X