Dünya Parmağının Ucunda!

İstanbul Capri Uçak Bileti

Istanbul-Capri

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 1243.39 Kilometre

Istanbul-Capri

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 1 Saat 46 Dakika

Akdeniz’in en ünlü tatil adalarından birisi olan Capri Adası, Napoli şehrinin tam karşısında bulunan İtalyan adasıdır. Sorrentine Körfezi’nin 5 km. kadar açığında bulunan ada, Avrupa jet sosyetesi ile film yıldızlarının da tatil merkezidir. Roma İmparatoru Caesar ve Tiberius zamanından beri bir sayfiye yeri olarak kullanılan Capri Adası, sadece 10.4 km.2 büyüklüğündedir. Anacapri olarak adlandırılan bölgede adanın zenginlerinin villaları bulunur, Capri bölgesinde ise yerli halk ve çalışan kesimin evleri bulunmaktadır. Marina Grande adanın ana limanıdır. 1958 de Sophia Loren’in başrolünde oynadığı “It started in Naples” filmi ile tüm dünyada üne kavuşan ada, özellikle şarapları, mavi mağaraları, mimarisi, plajları ve muhteşem güzellikteki denizi ile turistlerin gözdesi bir destinasyondur. M.S. 330 ile 395 yılları arasında Roma İmparatorluğu’nun başkenti olan İstanbul, M.S. 395 ile 1453 arasında Bizans İmparatorluğu, 1453 ile 1923 yılları arasında da Osmanlı İmparatorluğuna başkentlik yapmış dünyanın en güzel şehirlerinden birisidir. Bugün ekonomisi ile dünyanın 34. büyük şehri olan İstanbul, aynı zamanda 5.461 km2.lik yüzölçümüne yayılmış 20 milyonu geçen nüfusu ile dünyanın en kalabalık 6. şehridir. Dünyada iki kıtayı ayıran tek şehir olan İstanbul’da, tarihi yarımadada bulunan Bizans ve Osmanlı eserleri ile Boğaziçi, İstanbul’a gelen her turistin büyük ilgisini çeken mekanlardır.

 

 

İstanbul’dan Capri Adasına en uygun İstanbul-Capri uçak bileti ile seyahat etmek istediğinizde, kullanabileceğiniz havalimanları İstanbul Atatürk Havalimanı ve Kurtköy Sabiha Gökçen Havalimanı olacaktır. En uygun İstanbul-Capri uçak bileti alarak seyahat edeceğiniz havalimanı ise Capri Adasına feribot ile ulaşabileceğiniz; Napoli Capodichino Uluslararası Havalimanı’dır. Uçuş süreniz aktarmasız uçuşlarda ortalama 2 saat 15 dakika sürecektir. Türk Hava Yolları İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan, Pegasus Airlines ise Kurtköy Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Napoli Capodichino Uluslararası Havalimanı’na direkt uçmaktadır. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Napoli’ye aktarmalı uçuş gerçekleştiren yabancı havayolu firmaları ise Alitalia başta olmak üzere, Aegean Airlines, KLM, Lufthansa ve Swiss Air’dir. En uygun İstanbul-Capri uçak bileti fiyatlarının aktarmasız THY ve Pegasus Airlines uçuşlarında gerçekleştiğini belirtelim.

 

 

1912 yılında İstanbul’un Avrupa yakasında inşa edilen eski adıyla Yeşilköy Havalimanı, 1953 yılında uluslararası hava trafiğine açılmıştır. 1985 yılında adı İstanbul Atatürk Havalimanı olarak değiştirilen havalimanı, 2014 istatistiklerine göre yıllık yolcu kapasitesine göre dünyanın en yoğun 13. havalimanıdır. 11.650.00 m2.lik alanda bulunan Atatürk Havalimanının uluslararası güvenlik kodu en yüksek kod olan CAT III’dür. Taksim’e uzaklığı 22 km., Mecidiyeköy'e 19 km., Kadıköy’e ise 34 km. uzaklıkta olan İstanbul Atatürk Havalimanı’na ulaşmak için taksi ve özel aracınız dışında otobüs, metro, metrobüs, vapur ve deniz otobüsü gibi çok sayıda toplu taşıma imkanınız da bulunmaktadır. İstanbul Atatürk Havalimanı’na en kolay ulaşım yolu; Yenikapı metrosu ile ulaşmaktır. Anadolu Yakasında Kadıköy veya Üsküdar’dan Marmaray ile bağlantı yapabileceğiniz Yenikapı M1 metrosunun son durağı Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinin içi olacaktır. Yenikapı M1 metrosu 06.00-00.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Metrobüs ile Yenikapı M1 metrosuna aktarma yapmak için Şirinevler/Ataköy durağından aktarma yapmanız gerekmektedir. Anadolu yakasında Bostancı veya Kadıköy iskelelerinden IDO deniz otobüsü seferlerini kullanarak ulaşabileceğiniz Bakırköy’den sonra taksi ile 9 km. uzaklıktaki havalimanına ulaşabileceğiniz gibi, İncirli metro istasyonuna gelerek buradan yine Yenikapı M1 metrosuna binebilirsiniz. Havalimanı özel otobüs firması olan Havataş ise 11 TL. ücret karşılığında sizi havalimanına ulaştıracaktır. Havataş otobüsleri, Taksim Divan Oteli karşısında bulunan Point Oteli’nin önünden 04.00-01.00 saatleri arasında 30 dakikada bir hareket etmektedir ve trafik açık olduğu zamanlarda ulaşım süreniz ortalama 40 dakikadadır.

 

 

Türkiye’nin ilk kadın pilotu olan Sabiha Gökçen’in adını taşıyan Asya yakasındaki Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanının inşaatına 1998 yılında başlanmış ve 2001 yılında uluslararası havalimanı olarak hizmete açılmıştır. Yeni açılan terminali ile ulaştığı yıllık 25 milyonu aşan yolcu kapasitesi, Sabiha Gökçen Havalimanını Türkiye’nin en yoğun 2. uluslararası havalimanı haline getirmiştir. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nın Kadıköy’e uzaklığı 40 km., Pendik'e 12 km., Taksim'e ise 50 km. dir. Kurtköy Sabiha Gökçen Havalimanı’na toplu taşımacılık ile ulaşabilmek için ilk alternatifiniz; Anadolu yakasından Kadıköy İskelesi ve Yenisahra metrosu önünden 9 TL. ücret ödeyerek, Avrupa yakasında ise yine Taksim Point Otel önünden 14 TL. ücret ödeyerek  30 dakikada bir kalkan Havataş Otobüsleri’ni kullanmaktır.  Sefer saatleri Yenisahra’dan 04.30, Kadıköy’den 04.15, Taksim’den ise 03.00 de başlamakta ve gece 01.00 de sona ermektedir. Bunun dışında 4.Levent’den E3, Bostancı’dan E9, Kadıköy’den E10 ve E11, Kartal Metrosundan KM22 belediye otobüsleri ile yine havalimanına ulaşmanız mümkündür. Capri Adasına ulaşmak için kullanacağınız Napoli Capodichino Uluslararası Havalimanı, Napoli şehir merkezine 7 km. mesafede tarifeli uçakların yanı sıra özellikle yaz aylarında yoğun olarak charter uçaklarının da iniş yaptığı bir havalimanıdır. Napoli Capodichino Uluslararası Havalimanı 23.00 ile 03.30 saatleri arasında tamamen kapanmaktadır, dolayısıyla havalimanında feribot saatini beklemeniz mümkün olmamaktadır. Napoli Havalimanından Capri Adasına gidecek feribota bineceğiniz limana ulaşmak için; Alibus Airport Shuttle ile 4 euro ücret ödeyerek 25 dakikada Porto di Molo Beverello Limanına gitmeniz gerekecektir. Porto di Molo Beverello Limanından yüksek hızlı feribotlarla 19 euro ücret ödeyerek 50 dakikada Capri Adasına ulaşabilirsiniz. Bir başka alternatifiniz ise taksi ile 20 euro ücret ödeyerek Porto di Calata Porta Di Massa İskelesine ulaşmaktır. Bu iskeleden 12 euro ücret ödeyerek yavaş feribota veya 17.8 euro ücret ödeyerek hızlı feribota binebilirsiniz. Yavaş feribot 1 saat 20 dakikada, hızlı feribot ise 1 saatte Capri Adasına ulaşacaktır. Adaya araç ile gelinmesi ise yerli ada halkı dışında turistlere yasaktır.

 

 

En uygun İstanbul-Capri uçak bileti ile ulaşacağınız Capri Adası kayalık bir adadır. Dolayısıyla denize kıyısı olan otel adada bulunmaz. Yeni yapılan oteller ise Anacapri Bölgesindedir. Capri Adasında denize ulaşmak için finiküler ile Marina Grande limanına inebilirsiniz. Ancak adada dolaşmak için motosiklet kiralamak en mantıklı çözüm olacaktır. Yaz ayalarında mutlaka otellerde gelmeden önce rezervasyon yaptırmanız tavsiye edilir. Adaya ulaştığınız ilk bölge olan Marina Grande aynı zamanda, restoran, cafe ve çakıllı halk plajının da bulunduğu meydandır. Piazzetta yada Umberto I Meydanı ise finiküler ile ulaşacağınız bölgede bulunan küçük turistik meydandır. Ancak Capri Adasında görülecek en güzel iki doğal güzellik; Mavi Mağara denilen Blue Gratto ve Faraglioni Kayalıklarıdır. 1826 yılında keşfedilen mağarada güneş ışığını su altındaki bir boşluktan geçerek yansır ve mağarayı tamamen maviye boyar. Mavi Mağarada deniz 150 mt. derinliktedir. Faraglioni Kayalıkları ise anakaradan dalgaların aşındırması sonucu ayrılmış kayalık kütlesidir. Capri Adası limon bahçeleri ile meşhurdur. Dolayısıyla pişen tüm yemekler mutlaka limon sosludur. Özellikle Akdeniz mutfağınının lezzetleri mezeleri eşliğinde sunulan limon soslu levrek Capri adasında tavsiye edilen lezzetlerdendir.

İstanbul Kalkışlı Uçuşlar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X