8731
Dünya Parmağının Ucunda!

İstanbul Caledonia Uçak Bileti

Istanbul-Caledonia

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 15383 Kilometre

Istanbul-Caledonia

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 18 Saat 44 Dakika

Coğrafi olarak Asya ve Avrupa kıtalarının arasında bir köprü olan şehir, bu özelliğiyle Doğu ve Batı arasında kültür birleşmesini sağlayan yer olarak kabul edilmektedir.Yeşilköy semtinde bulunmakta olan havaalanı, Türkiye’de sivil havacılığın başladığı yerdir. 1953 yılında hizmete açılmıştır. Uluslararası bir havaalanı olması sebebi ile dünyanın pek çok noktasına direkt uçuş imkânları bulunmaktadır.Uçakla seyahat etmek isteğinde olan kişilerin, seyahat planları çerçevesinde en uygun İstanbul Caledonia uçak bileti alımını Türk Hava Yolları ile yapmaları mümkün gözükmektedir. Havaalanına gidiş ya da havaalanından farklı güzergâhlara geçiş için ise birkaç ulaşım seçeneği mevcuttur.Metro hattını kullanacak olan kişilerin, herhangi bir metro durağından “Atatürk Havaalanı” istikametine ilerlemekte olan hatta binmeleri yeterlidir. Son durakta inerek havaalanına giriş yapabilecektir. Kısa süren bir ulaşım şekli olan metroyla, Ayrılıkçeşme durağına giderek Marmaray’a aktarma seçeneği kullanılarak Anadolu Yakası’ndan gelenler için ulaşım seçeneği yaratılmaktadır. Marmaray’dan Yenikapı durağında inilmesinin ardından metro ile havalimanına direkt geçiş sağlanabilmektedir.Atatürk Havalimanı’na gelmek isteyenlerin; Yenikapı İdo İskelesi ya da Taksim Meydan’ından Havataş otobüslerini kullanabilecekleri bilinmektedir. Belirli saat aralıklarıyla kalkmakta olan bu otobüsler havalimanı içine kadar girmektedir.Havalimanına ulaşım seçeneklerinden hem konfor hem de hız açısından en çok tercih edileni taksilerdir. Kilometre başına ücret işlemekte olan taksi seçeneğini değerlendirenlerin, yola çıkma vakitlerine karar verirken İstanbul trafiğini de göz önünde bulundurmaları tavsiye edilmektedir.

 

 

Atatürk Havalimanı’na ulaşım sağlamak için tercih edilebilecek seçeneklerden bir tanesi belediye otobüsleridir. Yenikapı’dan kalkmakta olan YH-1 numaralı otobüsle havalimanına ulaşım sağlamak mümkünken bir diğer hat ise Taksim’den kalkmakta olan TH- 1 numaralı otobüs hattıdır.Oldukça büyük bir uluslararası havalimanı olan Sabiha Gökçen Havalimanı ismini ilk Türk kadın savaş pilotundan almıştır. Anadolu Yakası Kurtköy semtinde bulunmaktadır. En uygun İstanbul Caledonia uçak bileti seçeneklerinden yararlanacak olanların, bu havalimanından kalkan uçaklara binecek olmaları durumunda ulaşım için seçenekleri şöyledir;Yenikapı İdo İskelesi ve Taksim’den direkt olarak havalimanına gitmekte olan otobüs hatlarıdır. Bunları tercih edecek olanların sefer saatlerine dikkat etmesi tavsiye edilmektedir.Avrupa Yakası’ndan ulaşım sağlamak isteyenlerin öncelikle tercih etmekte olduğu Marmaray’a Yenikapı’dan binerek Ayrılık Çeşmesi durağında inmek gerekmektedir. Sonrasında Kadıköy – Kartal metro hattını kullanarak son durakta inilmeli ve otobüs ya da taksi seçenekleriyle havalimanına geçiş sağlanmalıdır.İstanbul iklim özellikleri açısından bakıldığında, yaz aylarında sıcak kış aylarında ise normal dereceli soğukların yaşandığı bir şehirdir. Bu şehre yılın her dönemi gelmek mümkün olacaktır. Her dönem için yaşanacak özel anılar muhakkak ki bulunacaktır.

 

 

 

Caledonia bir diğer ismiyle Yeni Caledonia olarak anılmakta olan, Pasifik Okyanusu’nda yer alan Fransız sömürgesidir. Bağımsızlığını tam anlamıyla kazanmadığı gözlemlenmekte olan bu ülkenin, maddi anlamda Fransa’ya bağı kalarak ayakta durabildiğini belirtmek doğru olacaktır.Okyanus ortasında yer alan bir ada ülkesi olan Yeni Kaledonya, giderek gelişmeye başlayan ve özellikle turizm alanında insanların dikkatini çeken bir yer olarak göz önüne gelmektedir. En uygun İstanbul Caledonia uçak bileti seçeneklerinden yararlanarak seyahat etme kararı verenlerin, bu ülkede sadece turizme değer verilmediğini, yer altı zenginliklerinin de değerli olduğunu gözlemleyeceklerini belirtmek gerekmektedir.Yeni Caledonia’ya seyahat etmek isteyenlerin, İstanbul üzerinden direkt uçuş imkânlarının bulunmadığını belirtmek gerekmektedir. Aktarmalı uçuş seçeneklerinden yararlanarak ziyaret edilebilecek bu ada ülkesi, gidiş söz konusu olduğunda maddi anlamda bir miktar pahaya neden olabilecektir.Yeni Kaledonya bölgesinde ortalama olarak 12 adet büyük havalimanı bulunmakta olmasına rağmen 5 tanesinin en çok kullanılan seçenekler olduğunu belirtmek gerekmektedir. 

 

 

Tontouta Airport ( Noumea, Yeni Kaledonya): 10 şehre aktarmasız uçuş imkanı sunmakta olan havalimanından, her hafta en az 10 uçak kalktığı bilinmektedir. 147 adet de dış hatlar uçuşunun yapıldığı istatistik bilgileri arasında yer almaktadır. Bu havalimanında iniş yapanların otobüs seçenekleriyle, şehir merkezine rahatlıkla ulaşım sağlaması mümkün olmaktadır.

 

Magenta Havalimanı ( Noumea, Yeni Kaledonya): Magenta Havalimanı, 8 şehir için aktarmasız uçuş imkanı sunmaktadır. Bu açıdan oldukça büyük bir önem arz etmekte olan havalimanından haftada yurt içi uçuşlarının sayısı en az 196 olarak bilinmektedir. Genel olarak dış hatlar uçuşunun bu havalimanı üzerinden yapılmadığı gözlemlenmektedir.

 

Lifou Airport ( Lifou, Yeni Kaledonya): 3 şehre aktarmasız uçuş imkânı sunmakta olan havalimanını tercih edenlerin, merkezi noktalara ulaşım söz konusu olduğunda herhangi bir zorluk çekmeme durumunu yaşamaları gözlemlenmektedir. Bir ada ülkesi olarak ulaşım açısından insanların rahatlık yaşamakta olduğu ülkelerden olan Yeni Kaledonya, ziyaret için tercih edenlerin pişman olmadığı seçenekler arasında yer almaktadır.

 

Mare Airport ( Mare, Yeni Kaledonya): Mare Airport, Mare Havalimanı olarak bilinmekte ve hafta da en az 35 yurt içi uçuşun gözlemlenmekte olduğu bir havalimanıdır. Yurt dışı uçuş seçeneği bulunmamaktadır.

 

Ouvea Airport ( Ouvea, Yeni Kaledonya): Oueva Havalimanı seçeneğini tercih edenlerin, 2 şehirden aktarmasız uçuş yapma imkanı elde ettiklerini bilmesi gerekmektedir. Her hafta 42 uçağın yurt içi yönünde kalkmakta olduğunu belirtmek yanlış olmayacaktır. Yurt dışı uçuş seçenekleri ise bulunmamaktadır.

 

 

 

En uygun İstanbul Caledonia uçak bileti seçeneklerinden yararlanmak isteyenlerin, Yeni Kaledonya’da denmekte olan bu ada ülkesinde muhakkak görmesi gereken yerler;

  • Piscine Naturelle
  • Amedee Deniz Feneri Adası
  • Kanumera Bay
  • Lifou Island
  • Ile aux Canards Island
  • Tjibaou Cultural Center

İstanbul Kalkışlı Uçuşlar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X