1529
Dünya Parmağının Ucunda!

İstanbul Brugge Uçak Bileti

Istanbul-Brugge

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 2773 Kilometre

Istanbul-Brugge

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 1 Saat 15 Dakika

Belki de dünyanın en güzel, masalsı şehirlerinden birisi olan Brugge Belçika’nın Flaman Bölgesinde, Batı Flandra bölgesinin başkentidir. 2.Dünya Savaşında hiç zarar görmediği için tamamen korunan Brugge, adeta bir orta çağ şehri görünümündedir. Ortaçağdan beri şehrin 138 km2. olan yüzölçümü hiç genişlememiştir. Rahibe işi dantelleri, çikolata ve kırmızı karamelli şekerleri ve Kvak adı verilen yine kırmızı renkli birası dünyaca ünlüdür. Kuzey denizinde kıyısı olmamasına rağmen şehir, bir ağ gibi sarılmış olan kanallarıyla bir liman kenti görünümündedir. Ancak bu kanallar bugün sadece gezi amaçlı kullanılmaktadır. İstanbul ise belediye sınırları 4 kez genişletilen 5343 km2. yayılmış dünyanın en kalabalık 6. metropolüdür. Dünyanın en güzel ve en tarihi şehirlerinden birisi olan İstanbul’un yazılı tarihi M.Ö 667 yılında Dor akınlarından kaçan Yunanlı yerleşimcilerin bölgeye gelmesi ile başlar. Ancak yazılı olmayan tarihinin 400.000 yıl öncesine dayandığı kazılar, Yenikapı metrosu inşaatı sırasında ortaya çıkartılmıştır. Boğaziçi, Ayasofya, Sultanahmet Camii ve Topkapı Sarayı İstanbul’un tarihi simgeleri arasındadır.

 

 

İstanbul’dan Brugga’a direkt veya aktarmalı olarak uçuş bulunmamaktadır. Brugge’a ulaşmak için, Belçika’nın başkenti Brüksel’e uçak bileti alarak, Belçika’dan trenle 1 saat 15 dakika kadar yolculuk yapmanız gerekir. En uygun İstanbul-Brüksel uçak bileti ile seyahat etmek istediğinizde, kullanabileceğiniz havalimanları İstanbul Atatürk Havalimanı ve Kurtköy Sabiha Gökçen Havalimanı olacaktır. En uygun İstanbul-Brüksel uçak bileti alarak seyahat edeceğiniz havalimanı ise; Brüksel Uluslararası Havalimanı’dır. Uçuş süreniz aktarmasız uçuşlarda ortalama 3.5 saat sürecektir. Türk Hava Yolları İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan, Pegasus Airlines ve Türk Hava Yolları Kurtköy Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Brüksel Uluslarası Havalimanı’na direkt uçan havayolu firmalarıdır. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan tek aktarmalı olarak uçan yabancı havayolu firmaları ise Aegean Airlines, Ukraine Airlines, Swiss Air, Lufthansa ve British Airways’dir. En uygun İstanbul-Brüksel uçak bileti fiyatlarının aktarmasız THY ve Pegasus Airlines uçuşlarında gerçekleştiğini belirtelim.

 

 

1900 lü yılların başında, Osmanlı İmparatorluğunda ilk uçuş faaliyetlerinin başladığı zamanlarda, 1912 yılında Avrupa Yakasında Yeşilköy’de inşa edilen İstanbul Atatürk Havalimanı, 1953 yılında uluslararası hava trafiğine açılmıştır. 2000 yılında yapılan revizyon ile yeni bir terminal eklenen havalimanı, 50 milyonu geçen yolcu kapasitesi ile dünyanın en yoğun 13. havalimanı haline gelmiştir. Taksim’e 22 km., Mecidiyeköy'e 19 km.,Kadıköy’e ise 34 km. uzaklığında olan İstanbul Atatürk Havalimanı’na ulaşmak için özel araç ve taksi, otobüs, vapur, metrobüs, metro ve deniz otobüsü kullanabilirsiniz. İstanbul Atatürk Havalimanı’na metro ile ulaşmak isterseniz, Anadolu Yakasından Kadıköy Ayrılık Çeşmesi veya Üsküdar istasyonlarından Marmaray ile aktarma yapabileceğiniz Yenikapı M1 metro istasyonuna ulaşmanız gerekecektir. 06.00-00.00 saatleri arasında hizmet veren ve Yenikapı’dan kalkan metro, 35 dakikada direk olarak sizi Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinin alt kısmına ulaştıracaktır. Yine Anadolu yakasından Kadıköy veya Bostancı’dan bineceğiniz IDO deniz otobüsü ile Bakırköy’e ulaştıktan sonra taksi ile 9 km. uzaklıktaki havalimanına ulaşabileceğiniz gibi, 1 km.uzaklıktaki İncirli metro istasyonuna gelerek buradan yine Yenikapı metrosuna aktarma yapabilirsiniz. Metrobüs kullanmanız halinde, Ataköy-Şirinevler durağında inerek Yenikapı metrosuna aktarma yapmanız gerekecektir. Havalimanı özel shuttle firması olan Havataş ise Taksim Divan Oteli karşısında bulunan Point Oteli’nin önünden 04.00-01.00  saatleri arasında, yarım saatte bir havalimanına seferler düzenlemektedir. Havataş ile Atatürk Havalimanına ulaşımınız, yaklaşık 40 dakika sürecektir.

 

Kurtköy Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı ise İstanbul içinde 2001 yılında hizmete açılmış 2. uluslararası havalimanıdır. Yenilenen terminal ile birlikte, 25 milyonu geçen yıllık yolcu kapasitesi ve yılda 220.000 iniş-kalkış yapan uçak sayısı ile Sabiha Gökçen Havalimanı, Türkiye’nin en işlek 2. havalimanıdır. Kadıköy merkeze 40 km., Pendik'e 12 km., Taksim'e ise 50 km. uzaklıkta olan havalimanına taksi, özel araç ve otobüs ile ulaşabilirsiniz. Havaş shuttle otobüsleri, Anadolu yakasından Kadıköy İskelesi ve Yenisahra metrosu önünden, Avrupa yakasında ise yine Taksim Point Otel önünden yarım saatte bir havalimanına hareket etmektedir. Sefer saatleri Yenisahra’dan 04.30, Kadıköy’den 04.15, Taksim’den ise 03.00 de başlamakta ve gece 01.00 de sona ermektedir. Bunun dışında 4.Levent’den E3, Bostancı’dan E9, Kadıköy’den E10 ve E11, Kartal Metrosundan KM22 belediye otobüsleri ile yine havalimanına ulaşmanız mümkündür.

 

 

Brüksel Uluslararası Havalimanı, Brüksel şehir merkezinin 12. km. kuzeydoğusunda, yıllık 22 milyonu geçen yolcu kapasitesi ile Belçika’nın en büyük, Avrupa’nın ise 21. büyüklükteki havalimanıdır. havalimanıdır. 1940 yılında açılan havalimanına 1955 yılında tren hattı ulaşmıştır. Brüksel’den Brugge’a ulaşmak için önce havalimanın hemen altında bulunan istasyondan Brüksel Gare de Central yani merkez tren garına gelmeniz ve buradan Brugge yönüne giden trenlere binmeniz gerekir. Her saat başı kalkan Brugge treni için istenen ücret ise 13.5 eurodur. Brugge çok turistik bir şehir olduğu için eski şehir merkezinde her bütçe için otel bulunur. Ayrıca Brüksel’de kalarak Brugge’a günübirlik gelmeniz de mümkündür. Brugge Old Town, yani eski şehir merkezi görmeniz gereken ilk mekandır. Burg Square ise Belediye Sarayı, ve 12.yy. da inşa edilmiş The Holly Blood Bazilikasının olduğu meydandır.  The Church of Our Lady Kilisesi ve içinde bulunan Michelangelo’nun Brugge’lü Madonna eseri, Brugge Çan Kulesi, The Markt ve Minnewater Park Brugge’da görmeniz gereken diğer eserlerdir. Almanya, Fransa ve Hollanda mutfaklarının karışımı olan Flaman mutfağının en güzel örneklerini Brugge’da tatmanız mümkündür. Özellikle her çeşit çikolata, waffle, patates kızartması ve Kvak birası mutlaka denenmelidir. Restoranlarda ise Fransız mutfağının en güzel yemeklerini yiyebilirsiniz. 

İstanbul Kalkışlı Uçuşlar

Alternatif Şehirler

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X