20081
Dünya Parmağının Ucunda!

İstanbul Boracay Uçak Bileti

Istanbul-Caticlan

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 9400.88 Kilometre

Istanbul-Caticlan

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 11 Saat 35 Dakika

 

Filipinler coğrafi konumu ele alındığında 7104 ada ile dünyanın en büyük adalar ülkesi olarak dikkat çekmekte. Bu ada ülkesinin en çok tercih edilen turistik bölgelerinin başında gelen Boracay adası tatilcilerin en sık uğradıkları noktaların başında gelmekte. Filipinler içinde yüz ölçümü bakımından önemli büyüklüğe sahip olan Boracay adası ayrıca içinde birde hava alanı bulunduruyor. Adaya En uygun İstanbul Boracay uçak bileti ile uçmak isteyenlerin mecburi ilk durağı başken Manila oluyor. Zira ada ikinci sınıf bir hava alanına sahip. Bu durum adaya sadece iç hatlar ve aktarmalı uçuşları mümkün kılıyor. Boracay Godofredo P. Ramos havalimanı yılda ortalama 700 bin yolcuyu misafir etmekte. Adaya gelen yolcuların yüzde 95’lik kısmı sadece tatil için gelenler kalan yüzde 5’lik kısım ise sadece adada yer alan konaklama tesislerin yabancı sermayeli ortaklarının geliş gidişlerinin yer aldığı dilim olarak öne çıkıyor. Bu yönü ile gerek VİB ulaşım gerekse toplu taşımanın hava limanı içinde yer aldığını söylemek mümkün. Ayrıca büyük kompleksler kendi misafirleri için Godofredo P.Ramos havalimanı içinde servisler bulunduruyor. Uçak iniş sıklığı bakımından ortalama günde 20 uçağın iniş kalkış yaptığı merkezde trafik her saat oldukça kalabalık oluyor. Filipinlerin tatil cennetleri arasında yer alan Boracay adası toplu taşımanın oldukça sık kullanıldığı noktalardan.

 

 

En uygun İstanbul Boracay uçak bileti aldıktan sonra adaya ulaştıktan sonra ilk tercihlerden biri olarak otobüs ile toplu taşıma olanağı öne çıkıyor. Saat başı bir uçağın iniş yapıp bir uçağın kalkış yaptığı havalimanında uçak iniş saatlerine göre düzenlenmiş olan eş zamanlı otobüs seferleri düzenlenmekte. Bu otobüsler tek durak anlayışı ile sadece ada merkezine hareket ediyorlar. Kalacağınız otele şehir merkezinden ticari taksi ile ulaşmanız ek bir alternatif olarak öne çıkıyor. Zira ada içinde trafik oluşmaması için Türkiye’de olduğu gibi ek toplu taşıma seferleri oluşturulmamış ve halk genellikle ada yönetiminin sağlamış olduğu adanın her bölgesine uzun yolculuklar sonunda ulaşan tek bir otobüs güzergahını takip ediyor. Ticari taksiler ülkemizde olduğu gibi Filipinler Boracay adası içinde en cazip ulaşım araçlarından biri. Zira düşük akaryakıt fiyatları ada içinde taksi ile taşımacılığı oldukça öne çıkarmış durumda. Yerel halkın önemli kısmı ticari taksi sahibi ve bu durum doğan rekabet ortamı ile taksi fiyatlarına da ciddi oranda yansımış durumda. Adanın istediğiniz köşesine yaklaşık 10 Amerikan doları ile ulaşmanız mümkün. Ayrıca taksimetre uygulaması olan Boracay taksilerinde yolculuğunuz ada yönetimi tarafından 24 saat izlenen ticari taksilerle oldukça güvenli kılınmakta.

 

 

Tatil ya da iş maksadı ile en uygun İstanbul Boracay uçak bileti sahibi olmuş ve adayı ziyarete hazırlanıyorsanız ulaşımın en önemli ayağının İstanbul olduğunu bilmeniz sizin için büyük önem taşımakta. Zira İstanbul’da yaşayanların çok yakından bildiği İstanbul toplu taşıma yöntemleri şehir dışından gelen yolcular için oldukça karmaşık olabiliyor. Fakat İstanbul Atatürk havalimanı ve Sabiha gökçen hava limanlarının ulaşımı ve planlaması oldukça başarılı yapılmış durumda. Atatürk havalimanı sadece dış hatlar uçuşlarına ve kısmen iç hatlar uçuşlarına hizmet vermekte olup Sabiha gökçen havalimanı ise ağırlıklı olarak iç hatlar ve sadece önemli Avrupa şehirlerine dış hatlar uçuşlarına müsaade etmekte. Filipinlere seyahat edecek yolcunun adresi İstanbul Atatürk havalimanı olurken ulaşım hem Anadolu hem Avrupa yakasından hem de şehir dışından gelen yolcular için oldukça yaygın bir ağın oluşmasını tetiklemiş durumda.

 

 

İstanbul Atatürk havalimanına özel aracınız ile ulaşmak isteyenlerdenseniz Kocaeli E-5 üzerinden başladığınız yolculuğunuz E-5 terk etmediğiniz ve Fatih Sultan Mehmet köprüsünü takip ettiğinizde sizleri Atatürk havalimanı dış hatlar kapısının girişine kadar getirebilmekte. Yolculuğunuz her dönem yoğun olan trafiği göz önünde bulundurduğunuzda daha çok geniş zamanlarda seçebileceğiniz bir yöntem olarak öne çıkmakta. Havaş seferleri ayrıca Anadolu yakası ilçelerinden de düzenlenmekte. Böylece toplu taşımanın havalimanına özel yapılan bu hali ile Atatürk havalimanına ulaşmanız çok kısa sürede mümkün kılınıyor. Zira hareket ettikleri noktanın haricinde duraklama yapmayan bu araçlar trafik ile ilgili bir sorun oluşmadığında kısa sürede sizi Atatürk havalimanına ulaştırabiliyor. Ayrıca şehir dışından gelenlerin özel otobüs firmaları ile ulaştığı 15 Temmuz demokrasi otogarı en sık tercih edilen bir başka taşıma olan metro ulaşımını da mümkün kılıyor. 15 Temmuz demokrasi otogarı içinden hareket eden ve 10 dakikalık aralıklar ile düzenlenen seferlerde yaklaşık 16 dakikalık bir yolculuğun sonunda Atatürk havalimanı içinde sona eren metro yolculuğunuz ile otobüs ile başlayan yolculuğunuzu trafik sorunu yaşamaksızın Atatürk havalimanı içinde sonlandırmanız mümkün. Ayrıca Kadıköy ve Bostancı gibi güzergahlardan da eş zamanlı ve düzenli yapılan metro seferleri Atatürk hava limanına ulaşmak isteyenler için alternatif güzergahlar olarak öne çıkmakta.

 

 

En uygun İstanbul Boracay uçak bileti sahibiyseniz ve uçuşunuzu olası bir aksilik ya da hava muhalefeti sebebi ile Sabiha Gökçen havalimanından gerçekleştireceklerdenseniz. Bostanı ve Kadıköy’den kalkan deniz otobüsü ile Anadolu yakasına geçebilir ve yolculuğunuzun kalan kısmını Kartal semtinden KM22 kodu ile hareket eden otobüsler ile sonlandırmanın mümkün. Ayrıca Marmaray ile denizin altından boğazı kat edip Kadıköy ile kartal arasında metro yolculuğu yapabilir ve yine Kartal’da sona eren yolculuğunuzu KM22 kodu ile düzenlenen İstanbul büyükşehir belediyesi otobüs seferleri ile gerçekleştirmeniz mümkün kılınmış durumda.

İstanbul Kalkışlı Uçuşlar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X