Dünya Parmağının Ucunda!

İstanbul Bielefeld Uçak Bileti

Istanbul-Bielefeld

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 2001.33 Kilometre

Istanbul-Bielefeld

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 2 Saat 51 Dakika

Almanya’nın kuzeybatısında yer alan Kuzey Ren Vestfalya eyaletinin Detmold yönetimsel bölgesinde bulunan Bielefeld, bugün Almanya’nın en gelişmiş 20 şehrinden birisidir ve 16.yy. da büyük önem kazanan Ravensberg keten dokuma sanayisinin merkezidir. Şehrin diğer adı Lienenstadt yani “keten şehri”dir. 1851 yılında Almanya’nın ilk iplik ve kumaş fabrikaları, Bielefeld şehrinde kurulmuştur. 1973 de komşu şehirlerle birleşerek büyüklüğü iki katına çıkartılan Bielefeld, bugün 258 km.2 büyüklüğünde yaklaşık 330.000 kişinin yaşadığı bir şehir haline gelmiştir. Asya ve Avrupa kıtasını birbirine bağlayan, Karadeniz’i kapalı bir deniz olarak kalmakta kurtaran ve bu özelliği ile dünyadaki tek şehir olan İstanbul, son kazılarda yapılan arkeolojik kalıntılara göre yazılı tarihi M.Ö. 5500 lere kadar uzanan, dünyanın en eski ve en güzel şehirlerinden birisidir. Anadolu yakasında Kalkedon, Avrupa yakasında ise Byzantion ile başlayan yerleşim, Marmara Denizi kıyısı, Haliç ve Boğaziçi boyunca yayılmıştır. Bugün dünyanın en kalabalık 6. metropolü olan İstanbul’da görülmesi gereken tarihi eserler arasında ilk 3 sırayı Ayasofya, Topkapı Sarayı ve Yerebatan Sarnıcı almaktadır.

 

İstanbul’dan Bielefeld şehrine direkt veya aktarmalı uçuş bulunmamaktadır. Bielefeld şehrine ulaşmak için 110 km. uzaklıktaki Dortmund şehrine uçak bileti alarak şehre ulaşmak ve buradan tren ile Bielefeld’e gelmeniz gerekir. İstanbul’dan Dortmund’a en uygun İstanbul-Dortmund uçak bileti ile seyahat etmek istediğinizde, kullanabileceğiniz havalimanı İstanbul Atatürk Havalimanı olacaktır. En uygun İstanbul-Dortmund uçak bileti alarak seyahat edeceğiniz havalimanı ise; Dortmund Wickede Uluslararası Havalimanı’dır. Uçuş süreniz aktarmanıza bağlı olarak değişecektir. Lufthansa İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Frankfurt ve Münih üzerinden 2 aktarma ile Dortmund’a uçan tek havayoludur.

 

 

1912 yılında sadece 2 hangar ve 1 meydan olarak havacılık faaliyetlerinin ilk kez yapıldığı Yeşilköy’de inşa edilen ve eski adı da Yeşilköy Havalimanı olan İstanbul Atatürk Havalimanı, 1953 yılında uluslararası hava trafiğine açılmıştır. 2014 istatistiklerine göre 50 milyonu aşan yıllık yolcu kapasitesi ile bugün dünyanın en yoğun 13. havalimanı olan Atatürk Havalimanı, 7/24 açık olan havalimanları arasındadır. Havalimanında 7250 m2. lik VIP ve CIP salonları ile 6050 m2.lik free shop alanı bulunmaktadır. Kadıköy merkeze 40 km., Pendik'e 12 km., Taksim'e ise 50 km. uzaklıktaki İstanbul Atatürk Havalimanı’na ulaşmak için taksi haricinde otobüs, metrobüs, vapur, metro ve deniz otobüsü gibi çok sayıda alternatifiniz bulunmaktadır. İstanbul Atatürk Havalimanı’na metro ile ulaşmak isterseniz, Anadolu Yakasından Marmaray ile aktarma yaparak Yenikapı M1 metro istasyonuna ulaşmanız gerekecektir. Yenikapı’dan kalkan metro, 35 dakika içinde direkt olarak sizi Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinin içine ulaştıracaktır. Yine Anadolu yakasından IDO deniz otobüsü seferleri ile ulaşabileceğiniz Bakırköy’den sonra taksi kullanarak 9 km. uzaklıkta bulunan havalimanına ulaşabileceğiniz gibi,  İncirli metro istasyonuna gelerek buradan yine metroya binebilirsiniz. Metrobüs kullanmayı tercih ederseniz Ataköy/Şirinevler durağında inerek Yenikapı metrosuna aktarma yapmanız gerekecektir. Yeni kapı metrosu 06.00-00.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.  Havalimanı özel otobüs firması olan Havataş ise Taksim-Harbiye Divan Oteli karşısında bulunan Point Oteli’nin önünden sabah 04.00 den gece 01.00 e kadar yarım saatte bir havalimanı ile karşılıklı seferler düzenlemektedir ve sefer süresi 40 dakikadır.

 

 

En uygun İstanbul-Dortmund uçak bileti satın alarak havalimanına geldiğinizde Bielefeld şehrine ulaşmak için tren veya otobüs kullanabilirsiniz. Dortmund Havalimanından bineceğiniz Airport Express tren ile 8.5. euro ücret ödeyerek 25 dakikada Dortmund Central Station tren garına ulaştıktan sonra, Bielefeld yönüne giden hızlı trenlere binerek yaklaşık olarak 20 euro karşılığında 1 saat içinde Bielefeld şehrinde olabilirsiniz. Bir diğer alternatif ise Steinstrasse 54 adresinde bulunan Dortmund Merkez Otobüs Garından Eurolines, Flixbus gibi otobüslerle sadece 7 euro ücret ödeyerek 1 saat 20 dakikada Bielefeld Brackwede Tren Garına ulaşmanızdır.

 

Bielefeld’de şehir merkezinde çok uygun fiyatlara konaklamanız mümkündür. Bielefeld pek çok küçük ölçekli Alman şehri gibi yeşillikler içerisinde bir şehirdir. Şehrin ortasında dev boyutlarda bir orman bulunur ve buradaki ıhlamur ağaçlarının kokusu neredeyse tüm şehre yayılır. Botaniscer Garten Bielefeld, şehirde görülmesi ve nefes alınması gereken en güzel park alanıdır. Sparrenburg Kalesi 1240 yılında inşa edilmiş, yeraltı tünelleri ve kulesi ile ünlü bir kaledir. Leineweber Anıtı ise 1909 yılında yapılmış, bugün şehrin önemli simgelerinden birisidir. Eski pazaryeri, eski Belediye Binası ve Şehir Tiyatrosu, 1511 yılında yapılan St. Jodokus Kirche Franksistan Kilisesi, Çiftçi Evleri Müzesi ve Bielefeld Çağdaş Sanatlar Müzesi ile ücretsiz gezilebilen, içinde 450 çeşit hayvanın yaşadığı Bielefeld Hayvanat Bahçesi görülmesi gereken yerler arasındadır. Bielefeld, üniversite nedeniyle aynı zamanda bir öğrenci şehridir. Klasik Alman mutfağının yanı sıra özellikle şehirde çok sayıda göçmen yaşadığı için Türk, Çin ve uzakdoğu fast food restoranlar ile dünya mutfakları servis eden restoranlar Bielfeld’de çok sayıda bulunur.

 

İstanbul Kalkışlı Uçuşlar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X