19078
Dünya Parmağının Ucunda!

İstanbul Bahamalar Uçak Bileti

Istanbul-Nassau

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 9469 Kilometre

Istanbul-Nassau

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 11 Saat 32 Dakika

Atlantik Okyanusunda, Küba ve Haiti ve Dominik Cumhuriyetinin üzerinde yer aldığı Hispanyola Adalarının kuzeyinde yer alan Bahamalar, toplam 700 adet ada ve sayısı 2400 ü aşan kayalıktan oluşan adalar topluluğudur. Toplam 13.939 km.2 alanı kaplayan bu adalar ve kayalıklar, aynı zamanda Batı Hint Adalarının kuzey sınırını da oluşturmaktadır. Bahamalar adasının en büyüğü ve en önemli adası olan New Providence üzerinde ise Bahamaların başkenti Nassau bulunmaktadır. Bahamaların New Providence dışındaki önemli diğer adaları ise Andros, Büyük Bahama ve Eleuthera adalarıdır. Bahamaların yerlileri Güney Amerika’dan gelen Avarak halkıdır. Kristof Kolomb tarafından keşfedilen Bahamanlar’da yerli halk kötü koşullarda madenlerde çalıştırılmış ve 1550 de adaya İngiliz gezginler ayak bastığında Bahamalarda neredeyse hiç yerli kalmamıştır. 1973 yılında İngiltere’den tam bağımsızlık elde eden Bahamalar bugün parlamenter demokrasi ile yönetilmektedir. Dünyada iki kıtayı birbirinden ayıran Boğaz’ı ile bu özelliğe sahip tek şehir olan İstanbul, Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine Boğaziçi, Fatih Sultan Mehmet Köprüleri ve çok yakında Osmangazi adı verilen 3. köprü ile bağlayacak olan şehirdir. İlk yerleşimin 400.000 yıl öncesine kadar uzandığı İstanbul’da ilk koloni ise M.Ö. 667 yılında Yunanistan’dan gelen Dor halkı tarafından kurulmuştur. 5.461 km2. yüzölçüme sahip olan şehir,20 milyonu aşan nüfusu ile Türkiye’nin 1., dünyanın ise 6. en kalabalık metropolüdür. 1600 yıl boyunca Roma, Latin, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğuna başkentlik yapan İstanbul, Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşu ile bu özelliğini Ankara’ya kaptırmış olsa da bugün Türkiye’nin ticaret, finans ve kültür başkenti sayılmaktadır. 1509 yılında meydana gelen ve “küçük kıyamet” olarak adlandırılan büyük İstanbul depremi, şehrin neredeyse tamamını yerle bir etmiş ve Roma döneminden kalan çoğu önemli eser bu dönemde tamamen tahrip olmuştur. Tarihi yarımada olarak adlandırılan Eminönü Bölgesinde bulunan eserler, daha çok Doğu Roma ve Osmanlı İmparatorluğu döneminden kalan eserlerdir.

 

 

İstanbul’dan Bahamalar’a en uygun İstanbul-Bahamalar uçak bileti ile seyahat etmek istediğinizde, kullanabileceğiniz havalimanı; İstanbul Atatürk Uluslararası Havalimanıdır. İstanbul’dan en uygun İstanbul-Bahamalar uçak bileti alarak ineceğiniz havalimanı ise Bahamalar Nassau Lynden Pindling Uluslararası Havalimanıdır. Uçuş süreniz en iyi aktarma ile yaklaşık olarak 21 saat sürecektir. Türk Hava Yolları, Air France, Lufthansa Airlines, British Airways, Alitalia ve Air Canada tek veya iki aktarma ile İstanbul Atatürk Havalimanından Bahamalar Nassau Havalimanına uçuş gerçekleştiren havayolu firmalarıdır. En uygun İstanbul-Bahamalar uçak bileti fiyatlarının İstanbul Atatürk Havalimanından, Paris ve Atlanta aktarmalı olarak gerçekleşen Air France uçuşlarında gerçekleştiğini belirtelim.

 

 

İstanbul’un Avrupa yakasında inşa edilen Yeşilköy Havalimanı, 1912 yılında inşa edilmişi 1953 yılında ise ilk kez uluslararası hava trafiğine açılmıştır. Yeşilköy Havalimanının adı 1985 yılında değiştirilerek İstanbul Atatürk Havalimanı adını almıştır. İstanbul Atatürk Uluslararası Havalimanı bugün yapılan revizyonlarla toplam 11.650.000 m2.ye yayılmış iki büyük terminali, iç ve dış hat terminallerinde bulunan toplam 38 köprüsü ve yıllık 50 milyonu aşan yolcu kapasitesi ile Avrupa’nın ve Türkiye’nin 1., dünyanın ise en yoğun 13. havalimanıdır. Taksim’e 22 km., Mecidiyeköy'e 19 km., Kadıköy’e ise 34 km. mesafede olan havalimanına taksi, otobüs, metro, metrobüs, vapur veya deniz otobüsü gibi çok çeşitli toplu ulaşım alternatifleriniz bulunmaktadır. Havalimanına en kolay ulaşım yolu olan Yenikapı metrosu; 06.00-00.00 saatleri arasında 6 dakikada bir hareket etmekte ve 35 dakikada Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinin içine ulaşmaktadır. Yenikapı M1 metrosuna Anadolu yakasından ulaşım için ise Kadıköy veya Üsküdar duraklarından bineceğiniz tüp geçit Marmaray’ı kullanabilirsiniz. Metrobüs ile havalimanına ulaşmak için ise Şirinevler/Ataköy durağında inerek, Yenikapı M1 metrosuna aktarma yapmanız gerekecektir. Anadolu yakasında Bostancı veya Kadıköy iskelelerinden bineceğiniz IDO deniz otobüsünü kullanarak Bakırköy’e ulaştıktan sonra taksi ile 9 km. uzaklıktaki havalimanına gidebilirsiniz. Ayrıca Bakırköy IDO iskelesine 1 km. uzaklıkta bulunan İncirli metro istasyonuna gelerek buradan yine Yenikapı M1 metrosuna aktarma yapmanız mümkündür. Havalimanına özel otobüs hizmeti veren Havataş otobüsleri ise, Taksim Divan Oteli karşısında bulunan Point Oteli’nin önünden 04.00-01.00 saatleri arasında 30 dakikada bir Atatürk Havalimanına hareket etmektedir. 11 TL. ücret ödeyerek kullanabileceğiniz Havataş otobüsleri ile Atatürk Havalimanına ulaşım süreniz trafiğin açık olduğu zamanlarda yaklaşık 40 dakikadır.

 

 

Bahamalar Nassau Lynden Pindling Havalimanı, hem Bahamaların en büyük havalimanıdır, hem de Bahamalar’a uluslararası uçuşlar ile giriş yapabileceğiniz tek havalimanıdır. 1942 yılında Windsor Field adıyla açılan ve Amerikan Ordusunun 2. Dünya Savaşında üs olarak kullandığı havalimanı, 1946 yılında sivil uçuşlara açılmıştır. 2006 yılında Bahamaların ilk başbakanının adını alan havalimanında sadece Amerika uçuşları için kullanılan ayrı bir terminal bulunmaktadır. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için taksi dışında shuttle servislerini de kullanabilirsiniz. Majestic Tours ve Bahamas Experience tarafından işletinlen 20 kişilik shuttlelar ile şehir merkezine ulaşım 27 $ ücret karşılığı yapılmaktadır.

 

 

En uygun İstanbul-Bahamalar uçak bileti ile ulaştığınız Nassau Adasına haziran ile kasım ayları arasında her mevsim seyahat edebilirsiniz. Nassau şehir merkezinde bulacağınız oteller, diğer adalarda bulunan resortlara göre çok daha uygun fiyatlıdır. Bahamalar tam anlamıyla bir su sporları merkezidir. Karayiplerin ve Atlantik Okyanusunun tadını tekne turları ile denize açılarak ve dalış yaparak çıkartabilirsiniz. Adalarda bulunan plajlar pembe kumlu ve turkuaz renkte denizi ile her yıl binlerce turisti ağırlayan rotalardır. Bahamalar mutfağı daha çok yüzyıllarca sömürgesi olarak kaldığı İngiliz mutfağından esinlenmiştir. Adalarda pek çok ünlü zincir fast- food restoranı bulabilirsiniz. Bunun dışında Conch gibi çok değişik deniz ürünleri Bahamalarda özellikle denenmesi gereken lezzetlerdir. 

İstanbul Kalkışlı Uçuşlar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X