Dünya Parmağının Ucunda!

İstanbul - Bağdat Uçak Bileti

Istanbul-Baghdad

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 1,620 km

Istanbul-Baghdad

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 2 saat

Turizm açısından dünyanın en değerli şehirlerinden biri olan İstanbul’da, eski ve yeni bir araya gelmektedir. Ülkemizin ekonomik, kültürel ve bilimsel anlamda en gelişmiş şehri İstanbul, tarih öncesi dönemlere dayanan köklü bir geçmişe sahiptir. İstanbul’un Avrupa yakasında bu köklü tarihe ait izlere rastlamak mümkündür. Özellikle tarihi yarımada bölgesi hem Bizans hem de Osmanlı dönemlerine ait saray, sarnıç, çeşme, dikilitaş, kilise, cami gibi önemli binalara ev sahipliği yapmaktadır. Turistlerin de yoğun olarak kaldıkları ve gezdikleri tarihi yarımadada ilk yerleşimin M.Ö. 685 yılında Yunanlılar tarafından Byzantion adıyla yapıldığı bilinmektedir. İstanbul’un en eski yerleşim yeri olan ve Suriçi olarak da bilinen tarihi yarımadanın batı sınırında Bizans döneminden kalma şehir surları bulunmaktadır. Tarihi yarımada günümüzde sit alanı olarak varlığını sürdürmektedir.

Irak’ın başkenti Bağdat, 766 yılında kurulmuştur. Medeniyetler beşiği Bağdat’ta Selçuklular ve Osmanlılar da egemenlik kurmuştur. Abbasiler döneminde ‘İslam Başkenti’ olan Bağdat, Harunür Reşid zamanında, Ortadoğu’nun kültür merkezi olmuştur. 20. yy’da Irak bağımsızlığına kavuşunca Bağdat yeni ülkenin başkentliğini üstlenmiştir. Günümüzde Bağdat’ta Arap mimarisine sahip özel evler ve pazar yerleri dikkat çekmektedir. Şehrin dar ve dolambaçlı sokakları büyülü bir hava yaratmaktadır. Özellikle yaz aylarında sıcaklığın çok yüksek olması nedeniyle evlerin bir katı toprak altına inşa edilmiştir. Son yıllarda savaş nedeniyle zor dönemler geçiren Bağdat, geçmişte de birkaç kez yıkılıp tekrar inşa edilmiştir. Bağdat’ın köklü geçmişini gözler önüne seren Abbasi Sarayı şehri ziyarette mutlaka görülmelidir. Mezopotamya kültürünü yansıtan Bağdat’ta Babil antik kenti de çok önemli bir yerdir. Babil’in Ama Bahçeleri dünyanın yedi harikasından biri olarak kabul edilmektedir. Bağdat’ta ayrıca Bağdat Kalesi, Sharabiya Okulu, Irak Ulusal Müzesi ve Altın Kubbeli Cami de önemli turistik noktalardır.

İstanbul - Bağdat arasında en güvenli ve rahat şekilde seyahat etmek isteyenlerin tercihi uçak olmaktadır. Uçakla İstanbul - Bağdat arası 2 saat sürmektedir. Direkt ve aktarmalı uçuşlar arasından seçim yapmanın en iyi yolu www.hepfly.com adresinden geçmektedir. www.hepfly.com sayesinde seçim yapmak kolaylaşmakta, uçak iniş-kalkış saatlarinin belirlenmesi, aktarma-direkt uçuş tercihi yapılması, havaalanının seçilmesi ve fiyat aralığı gibi kriterler tamamen yolcu tarafından oluşturulmaktadır.

Istanbul Havalimanları

Atatürk Havalimanı

Istanbul Atatürk Havalimanı, Istanbul'un Avrupa yakasında bulunan ana havalimanıdır. Yeşilköy mevkiinde bulunan havalimanı Türkiye'de sivil havacılığın başladığı havalimanıdır. 1953 senesinde uluslararası hava trafiğine açılmış olan havalimanı bugün Türkiye'nin en yoğun trafiğe sahip havalimanıdır.

Atatürk Havalimanı'na Nasıl Ulaşılır?

Havataş

Atatürk Havalimanı'na ulaşım Havataş servisleri ile oldukça kolaydır. Taksim'den kalkan ve havalimanından Taksim'e giden servislerin saatlerinı ve detaylarını Havataş İstanbul web sayfasındanöğrenebilirsiniz.

Toplu Taşıma

İstanbul Büyükşehir Belediye'sinin otobüsleri ile Atatürk Havalimanı'na ulaşabilir veya havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. TH-1 kodlu otobüsler Atatürk Havalimanı servisi yapmaktadır.

Metro

Atatürk Havalimanı'ndan şehir merkezine metro ile ulaşmak da mümkündür. Havalimanı metro durağından bineceğiniz metro ile Avrupa yakasında pek çok merkeze, bunun yanında Anadolu yakası geçişlerinde kullanılan Marmaray'a aktarma için Yenikapı istasyonuna ulaşabilirsiniz.

Deniz Otobüsü

Deniz Otobüsü ile Atatürk Havalimanı ve Istanbul'un Anadolu yakası arasında ulaşım oldukça rahattır. Bakırköy'den kalkan deniz otobüslerini kullanarak Kadıköy'e veya Bostancı'ya ulaşabilirsiniz.
Metro ile ilgili detaylı bilgiyi Istanbul Ulaşım'dan, halk otobüsleri ile ilgiyi bilgiyi Nasıl Giderim'den ve deniz otobüsü sefer tarifelerini Istanbul Deniz Otobüsleri web sitesinden edinebilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı

Adını, dünyanın ilk kadın savaş pilotu ve Türkiye'nin ilk kadın pilotu olan Sabiha Gökçen'den alan Sabiha Gökçen Havalimanı, İstanbul'un Pendik ilçesinde bulunmaktadır. 

Sabiha Gökçen Havalimanı'na Nasıl Gidilir?

Havataş

Sabiha Gökçen Havalimanı'na Kadıköy ve Taksim'den kalkan Havataş otobüsleriyle direkt olarak ulaşabilirsiniz.
Servis saatleri ve kalkış noktaları hakkında daha fazla bilgi almak için Havataş'ın resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Özel Araç

Özel aracınızla Sabiha Gökçen Havalimanı'na ulaşmak için TEM otoyolu bağlantısını kullanabilirsiniz.

Metrobüs

Avrupa Yakası'ndan gelecek yolcular, Metrobüs'ün Uzunçayır durağında inerek, Kadıköy-Kartal metrosuna aktarma yapabilir, Kartal'dan ise KM22 no'lu otobüsle Sabiha Gökçen Havalimanı'na ulaşabilirler.

Akmis Seyahat

Pegasus Havayolları yolcuları için hizmet veren Akmis Seyahat Bursa, Yalova, Gemlik, Sakarya, Kocaeli, Gebze ve Karamürsel ve ilçeleri arasında seferler düzenlemektedir. Seferler hakkında daha detaylı bilgi için Akmis Seyahat'in kurumsal web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Marmaray

Avrupa Yakası'ndan gelecek yolcular, Marmaray'a binerek Ayrılıkçeşme durağında inebilir ve Kartal-Kadıköy metrosuna aktarma yaparak, Kartal'dan kalkan KM22 numaralı otobüsle Sabiha Gökçen Havalimanı'na ulaşabilirler.
 
Sabiha Gökçen Havalimanı'na tüm ulaşım alternatifleri hakkında daha detaylı bilgi almak için Sabiha Gökçen Havalimanı'nın resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul - Bağdat için En Ucuz Uçuşlar

 • İstanbul (SAW) - Bağdat (BGW)
  30.10.2016
  329 TL
 • İstanbul (SAW) - Bağdat (BGW)
  30.11.2016
  329 TL
 • İstanbul (SAW) - Bağdat (BGW)
  18.12.2016
  380 TL
 • İstanbul (SAW) - Bağdat (BGW)
  5.12.2016
  381 TL
 • İstanbul (SAW) - Bağdat (BGW)
  7.12.2016
  381 TL
 • İstanbul (SAW) - Bağdat (BGW)
  25.11.2016
  390 TL
 • İstanbul (SAW) - Bağdat (BGW)
  9.12.2016
  390 TL
 • İstanbul (SAW) - Bağdat (BGW)
  13.12.2016
  390 TL
 • İstanbul (SAW) - Bağdat (BGW)
  19.11.2016
  391 TL
 • İstanbul (SAW) - Bağdat (BGW)
  20.11.2016
  391 TL
 • İstanbul (SAW) - Bağdat (BGW)
  21.11.2016
  391 TL
 • İstanbul (SAW) - Bağdat (BGW)
  22.11.2016
  391 TL

İstanbul Kalkışlı Uçuşlar

Şehir Rehberleri

Bağdat
Hava Durumu 23.10.2016

Pazar
Güneşli

Güneşli
34°
 • Pt 34°
 • Sa 35°
 • Ça 33°

İstanbul
Hava Durumu 23.10.2016

Pazar
Parçalı Bulutlu

Parçalı Bulutlu
21°
 • Pt 18°
 • Sa 17°
 • Ça 17°
Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X