14341
Dünya Parmağının Ucunda!

İstanbul Azores Uçak Bileti

Istanbul-Ponta Delgada Azores

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 4623 Kilometre

Istanbul-Ponta Delgada Azores

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 5 Saat 37 Dakika

 

Atlas okyanusu içinde yer alan ve günden güne turizm hacmini büyüten merkezler arasında yer alan Azores adası yüz ölçümü bakımından küçük fakat yakaladığı potansiyel bakımından oldukça önemli bir tatil rotası olma ayrıcalığı yakalamış durumda. En uygun İstanbul Azores uçak bileti ile adaya ulaşmanız Portekiz’den bir aktarma ile mümkün oluyor. Şuan için adanın sahip olduğu Joao Paulo havalimanı uluslararası uçuşlara açık değil. Adaya ulaşmak için başkent Lizbon’dan bir aktarma yapmanız gerekiyor. Azores adası sahip olduğu küçük yüz ölçümü ve düşük nüfus yoğunluğu gibi konular sebebi ile gelişmiş bir toplu taşıma olanağına kavuşmuş değil. Adada raylı sistemler ile taşıma yapılmıyor. Ada coğrafyası itibari ile büyük koylara sahip olmadığı için deniz taşımacılığı da Türkiye’de olduğu gibi söz konusu değil. Azores havalimanın sahip olduğu iki ulaşım aracından biri ve en çok kullanılanı olarak dikkat çekiyor. Ada ortalama gün içinde 5 uçağın inişine müsaade etmekte. Bu yönü ile büyük bir yoğunluğun oluşmadığı Joao Paulo havalimanı içinde uçak iniş saatinden maksimum 45 dakika sonra şehir merkezine ve adanın doğu batı yönlerine üç farklı otobüs hareket ediyor. Havalimanı adanın neredeyse tam merkezine yapılmış demek yanlış bir tanımlama olmayacaktır. Azores adasının en doğu kısmına yaklaşık 35 dakika da en batı kısmına ise 25 dakika da ulaşmak mümkün. Ada içinde trafikten söz etmek mümkün değil araçlar için oldukça geniş ve kaliteli yollar ile kara yolu taşımacılığı yapılmakta.

 

 

En uygun İstanbul Azores uçak bileti aldıktan sonra yolculuğunuzun son adımı olan hava yolu ile şehir merkezi arası ulaşımının ikinci popüler yöntemi olan ticari taksiler ile taşımacılık Azores adası içinde oldukça yaygın fakat Euro ile hizmet verdikleri için biraz pahalı sayılabilecek bir hizmet. Portekiz hükümeti adayı aktif olarak bir gelir kaynağı yapmak için büyük çaba harcıyor. Fakat Avrupa birliği üyeliği ülkede fiyatların Euro üzerinden belirlenmesini mecburi kılıyor. Bu durum hem adanın yerel halkı hem de adayı tatil için tercih edenler için bir dezavantaja dönüşmüş durumda. 35 dakika ya da 25 dakika sürebilecek olan taksi seyahati neredeyse 50 Euro gibi bir ücret tutabiliyor. Azores adaları volkanik bir ada olması sebebiyle engebeli bir yapısı bulunmaktadır. İklimi yumuşak ve nemli olup tarım ve hayvancılık adada önemli bir yer tutar. Azores adalarının diğer bölgelere göre en farklı özelliği dünyanın ilk yıldız turizminin yapıldığı yer burasıdır. Dürbün ve teleskop kiralayarak yıldız gözlemi yapabileceğiniz Alentejo gölü ve çevresi sizin farklı bir deneyim sahibi olmanızı sağlayacaktır. Okyanus dalışı Azores adalarında diğer etkinliklerden biridir. Okyanusa dalmak diğer dalış türlerine göre farklı bir deneyimdir. Açık deniz balıkları, deniz dibi popülasyonu ve avcı balıkları yakından görebilme avantajı çoğu insanın yakalayamadığı ama hayatta en az bir kez mutlaka denenmesi gereken bir etkinliktir.

 

 

Türkiye’den Azores adasına gidecek olan genel olarak kullanabilecekleri adres olan Yeşilköy Atatürk havalimanı, dünyanın en çok uçuş yapılan ve uçuş kabul eden havalimanları arasında girmeyi başarmış durumda. Atatürk havalimanı içinde aradığınız her tür eşyayı, para bozdurma ya da iletişim araçlarının satın alınmasını mümkün kılan işletmelere erişim söz konusu. 17 milyon nüfus ile Dünyanın en kalabalık şehirlerinden biri haline dönüşen İstanbul gün içinde ulaştığı yoğunluğun ağırlıkla yaşandığı köprü giriş çıkışları ile Atatürk havalimanı ulaşımı için ticari taksiler ve şahsi özel araçlar için geç kalma olasılığı yaratabiliyor. Fakat toplu taşıma araçlarının kullanılması durumunda Anadolu yakasından Yeşilköy Atatürk havalimanına ulaşmak 30 dakika içinde söz konusu olabiliyor. Zira toplu taşımanın teşviki amacı ile yerel yönetim deniz raylı sistem kara taşımacılığı gibi hizmetlere büyük önem vermiş durumda. En uygun İstanbul Azores uçak bileti aldıktan sonra ekonomi yapmak isteyeceklerin ilk tercihi toplu taşıma olarak öne çıkıyor demek doğru olur. Zira Anadolu yakasından ya da Avrupa yakasından hava limanına uzak bir konumdan taksi ile ulaşım hem pahalı hem de trafik sebebi ile geç kalma ihtimalini beraberinde getirmekte. Eğer taksi ile yola çıkacaksanız mutlaka birkaç saat ekstra önlem almanız sizler için faydalı olacaktır. Trafiğin boş olduğu ve yoğunluğun az olduğu dönemlerde maksimum Anadolu yakasından 40 dakika da Avrupa yakasından 25 dakika da Yeşilköy Atatürk havalimanına ulaşmanız mümkün. Fakat her şey trafik ile ilgili ve taksiciler ulaşımda dakikliği garanti edemiyor.

 

 

Anadolu yakasından ya da komşu Kocaeli bölgesinden gelenlerin ilk tercihlerinden biri deniz otobüsleri oluyor. Zira Üsküdar manzarası ve tarihi kız kulesini de görmenize olanak tanıyarak başlayan yolculuk Bostancı iskelesi ya da Kadıköy iskelesinde son bulmakta. Bostancı ve Kadıköy iskeleleri Atatürk hava limanı ulaşımı için büyük önem taşıyor.  Zira deniz otobüsü ile başlayan yolculuklar bu noktada metro aktarmasına dönüşerek ortalama 15 ila 20 dakikalık bir yolculuk sonunda Atatürk havalimanında metro durağında son buluyor. Fakat istasyonlarda zaman zaman gerçekleşen yoğunluk sürenin bazen 25 dakikaya varabilmesine neden olmakta. Sunmuş olduğu hızlı erişim sadece deniz otobüsü ile gelenler için değil ayrıca Kartal istikametinden kalkan ve Marmaray deniz altı geçiş sistemi ile boğazı Kadıköy metro istasyonuna bağlayan alternatif rota ile de kısa bir aktarma sonrası yine Atatürk hava limanına kısa sürede ulaşabiliyorsunuz. En uygun İstanbul Azores uçak bileti ile yolculuğunuzu daha da uygun bir konuma getirmek istiyorsanız tercihiniz metro ya da deniz otobüslerinden ticari taksilerden yana değilse Trakya bölgesinde yer alan şehir merkezlerinde her saat başı tek durak anlayışı ile kalkan otobüsler aynı zamanda İstanbul’un Anadolu yakası ilçelerinde de hizmet vermekte. Bu sayede Atatürk havalimanına Trakya bölgesinden trafik sorunu yaşamadan hesaplı bir seyahatin ardından ulaşabildiğiniz gibi Anadolu yakasından ortalama 1. Saat 15 dakika gibi bir yolculuk ardından ulaşmanız mümkün. Söz konusu zaman trafik olmadığı dönemlerde 45 dakikaya kadar düşebilmekte.

İstanbul Kalkışlı Uçuşlar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X