9939
Dünya Parmağının Ucunda!

İstanbul Anvers Uçak Bileti

Istanbul-Antwerp

Yaklaşık Seyahat Mesafesi

seyehat mesafesi 2187 Kilometre

Istanbul-Antwerp

Yaklaşık Seyahat Süresi

seyehat zamanı 3 Saat 7 Dakika

Anvers, Antwerp veya Antwerpen Belçika’nın Brüksel’den sonra en önemli şehridir. Anvers Bölgesi’nin başkenti olan Anvers, Avrupa’nın 2., dünyanın ise 4. büyük limanı olan Antwerp Limanına sahip bir liman şehridir. Şehrin içinden de geçen Schelde nehrinin 350 km. kadar içeri girmesiyle limanda bulunan büyük gemilerin içeri girmesine olanak sağlanmaktadır. Gemilerin içeriye girmesi nedeniyle, Schelde nehri üzerinde hiç bir köprü bulunmaz. Anvers Belçika’nın Flaman bölgesinde bulunur ve ana dil Flamancadır. Önce bir balıkçı kasabası olarak kurulan Anvers, 13.yy.da bölgenin en önemli ticaret merkezi haline gelmiştir. Yine bir liman şehri olan İstanbul, kapalı bir deniz olan Karadeniz’i Marmara, Ege ve Akdeniz’e bağlayan İstanbul boğazı sayesinde aynı zamanda çok önemli jeopolitik konuma da sahiptir. 7 tepe üzerine kurulan ve toplam 40 belediyeden oluşan İstabul, bugün 20 milyonu aşan nüfusu ile dünyanın en kalabalık 6. metropolüdür.

 

 

İstanbul’dan Anvers’e direkt veya aktarmalı uçuş bulunmamaktadır. Anvers’e ulaşmak için kullanacağınız yol, Belçika’nın başkenti Brüksel’e uçarak 45 dakika uzaklıktaki Anvers’e geçmektir. En uygun İstanbul-Brüksel uçak bileti ile seyahat etmek istediğinizde, kullanabileceğiniz havalimanları İstanbul Atatürk Havalimanı ve Kurtköy Sabiha Gökçen Havalimanı olacaktır. En uygun İstanbul-Brüksel uçak bileti alarak seyahat edeceğiniz havalimanı ise; Brüksel Uluslararası Havalimanı’dır. Uçuş süreniz ise yaklaşık olarak aktarmasız uçuşlarda 3.5 saat sürecektir. Türk Hava Yolları İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan, Pegasus Airlines ve yine Türk Hava Yolları Kurtköy Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Brüksel Uluslarası Havalimanı’na direkt uçan havayolu firmalarıdır. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan aktarmalı uçuş gerçekleştiren yabancı havayolu firmaları ise Aegean Airlines, Ukraine Airlines, Lufthansa ve British Airways’dir. En uygun İstanbul-Brüksel uçak bileti fiyatlarının aktarmasız THY ve Pegasus Airlines uçuşlarında gerçekleştiğini belirtelim.

 

 

Avrupa Yakasında 1912 yılında inşa edilen ve eski adı Yeşilköy Havalimanı olan İstanbul Atatürk Havalimanı, 1953 yılında uluslararası hava trafiğine açılmıştır. 2000 yılında yapına revizyon ile yeni bir terminal eklenmiş ve 2014 istatistiklerine göre 50 milyonu geçen yolcu kapasitesi ile dünyanın en yoğun 13. havalimanı haline gelmiştir. 7/24 açık olan havalimanı Türkiye’nin yoğunluğu en yüksek havalimanıdır. Taksim’e 22 km., Mecidiyeköy'e 19 km.,Kadıköy’e ise 34 km. uzaklığında olan İstanbul Atatürk Havalimanı’na ulaşmak için özel araç ve taksi, otobüs, metro ve deniz otobüsü gibi pek çok alternatifiniz bulunmaktadır. İstanbul Atatürk Havalimanı’na metro ile ulaşmak isterseniz, Anadolu Yakasından Kadıköy veya Üsküdar istasyonlarından Marmaray ile aktarma yapabileceğiniz Yenikapı M1 metro istasyonuna ulaşmanız gerekecektir. 06.00-00.00 saatleri arasında hizmet veren ve Yenikapı’dan kalkan metro, 35 dakika gibi kısa bir sürede direkt olarak sizi Atatürk Havalimanı’nın dış hatlar terminalinin içine ulaştıracaktır. Yine Anadolu yakasından IDO deniz otobüsü seferleri ile ulaşabileceğiniz Bakırköy’den sonra taksi ile havalimanına ulaşabileceğiniz gibi, 1 km.uzaklıktaki İncirli metro istasyonuna gelerek buradan yine Yenikapı metrosuna aktarma yapabilirsiniz. Metrobüs kullanmanız halinde, Ataköy-Şirinevler durağında inerek Yenikapı metrosuna aktarma yapmanız gerekecektir. Havalimanı özel otobüs firması olan Havataş ise Taksim Divan Oteli karşısında bulunan Point Oteli’nin önünden sabah 04.00 den gece 01.00 e kadar yarım saatte bir havalimanına seferler düzenlemektedir. Havataş ile Atatürk Havalimanına ulaşımınız, yaklaşık 40 dakika sürecektir.

 

Kurtköy Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı ise İstanbul sınırları içinde yapımına 1998 yılında başlanmış ve 2001 yılında hizmete açılmış 2. uluslararası havalimanıdır. Yenilenen terminal ile birlikte ve 25 milyonu geçen yıllık yolcu kapasitesi ile Sabiha Gökçen Havalimanı, Türkiye’nin en işlek 2. havalimanıdır. Kadıköy merkeze 40 km., Pendik'e 12 km., Taksim'e ise 50 km. uzaklıkta olan havalimanına taksi, özel araç ve toplu taşımacılık ile ulaşabilmeniz için pek çok alternatifiniz bulunmaktadır. Havaş shuttle otobüsleri, Anadolu yakasından Kadıköy İskelesi ve Yenisahra metrosu önünden, Avrupa yakasında ise yine Taksim Point Otel önünden yarım saatte bir havalimanına hareket etmektedir. Sefer saatleri Yenisahra’dan 04.30, Kadıköy’den 04.15, Taksim’den ise 03.00 de başlamakta ve gece 01.00 de sona ermektedir. Bunun dışında 4.Levent’den E3, Bostancı’dan E9, Kadıköy’den E10 ve E11, Kartal Metrosundan KM22 belediye otobüsleri ile yine havalimanına ulaşmanız mümkündür.

 

 

Brüksel Uluslararası Havalimanı, Brüksel şehir merkezinin 12. km. kuzeydoğusunda, Belçika’nın en büyük havalimanıdır. Yıllık yolcu kapasitesi 22 milyonu geçen havalimanı, Avrupa’nın 21. işlek havalimanıdır. 1940 yılında açılan havalimanına 1955 yılında tren hattı bağlanmıştır. Avrupa’nın ve Avrupa Birliği’nin merkezinde olan Brüksel havalimanı, özellikle son terör saldırılarından sonra çok yüksek güvenlikli bir havalimanı haline getirilmiştir. Brüksel’den Anvers’e ulaşmak için Brüksel Gare de Central yani merkez tren garından, Anvers yönüne giden trenlere binmeniz gerekmektedir. Yolculuğunuz yaklaşık olarak 45 dakika sürecektir, ücret ise 10 eurodur.

 

Anvers’de konaklama için; şehir merkezinde konaklamanız tavsiye edilir. Şehir merkezinde her bütçeye uygun otel ve hostel bulunur. Anvers’de gezilecek ilk yer ise; Rubenshuis yani Rubens Müzesidir. Ünlü Flaman ressam Rubens’in yaşadığı ev, 1946 yılında müzeye dönüştürülmüş ve eserleri ile kişisel eşyaları halka açılmıştır. Museum Platin-Moretus ise 16.yy.da yaşamış matbaacılar Christophe Platin ve Jan Moretus anısına kurulmuş bir müze-kütüphanedir. Müzede 16.yy.dan kalan ilk matbaa ve çok değerli ilk baskı kitaplar bulunur. Şehrin simgesi olan Meryem Ana Katedrali, Sint Carolus Borromeuskerk Kilisesi, kendinizi Harry Potter kitaplarındaki Hogwards Tren İstasyonunda hissedeceğiniz Anvers Tren İstasyonu, Anvers Hayvanat Bahçesi, Old Town Meydanı ve Vleeshuis görülmesi gereken diğer eserlerdir. 2011 yılında açılan Museum aan de Stroom ise 470.000 eserle Anvers’de sizi beklemektedir. Almanya, Fransa ve Hollanda mutfaklarının karışımı olan Anvers mutfağını tanımlamak gerekirse; çikolata, waffle, chedar soslu patates ve bira diyebiliriz. Anvers’de sayıları yüzü aşan bira çeşitleri, likörler ve her çeşit sos ile patates kızartması mutlaka denenmelidir.

İstanbul Kalkışlı Uçuşlar

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X