Nereden
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Kapat
Dünya Parmağının Ucunda!

En Ucuz İspanya Uçak Bileti

Resmi dili İspanyolca olan İspanya İber Yarımadasının 4/5’ünü kapsayan bir Avrupa devletidir. Doğusunda ve kuzeydoğusunda Akdeniz yer alırken, kuzey, kuzeybatı ve güneybatısında Atlas Okyanusu yerini almaktadır. Bir ada konumunda ve niteliğinde özellikler taşıdığı için İspanya uçak bileti teminatı yaparak burada tatillerinizi geçirmeniz çok olağandır. Resmi olarak İspanya Krallığı da olarak bilinen bu ülkenin Atlantik Okyanusu’na da kıyısı mevcuttur. Etrafı denizlerle hatta okyanuslarla çevrili olan bu güzel ülke 504.712 metre² lik bir alanda kuruludur. Avrupa’da en büyük devletler içerisinde Fransa’dan sonra yer alan bir ülke ve devlettir. Ayrıca yaklaşık olarak 650 m’lik bir yüksekliğe sahiptir. Bu yüksekliği ile de İsviçre’den sonra gelen en yüksek ikinci ülke olarak bilinmektedir. Anayasal monarşi yönetimi ile yönetilen İspanya, demokratik bir ülkedir. Gerek kendi vatandaşları için gerekse ülkeye gelen turistler için kesinlikle adaletsiz ve demokrasinin olmadığı bir ortam düşünülemez. İspanya’nın coğrafi konumu 36 ve 43 derece kuzey enlemleri ile 9 ve 3 derece doğu boylamları arasında yer alır. Türkiye’den kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğiniz İspanya uçak bileti teminatınızı yaparak buraya kısa sürede ulaşabilirsiniz. İspanya iklim ve hava durumu açısından da her zaman farklı bölgelerinde farklı iklimler taşımaktadır. Atlantik Denizi kesimlerinde atlantik iklimi taşımaktadır ve yağışlar özellikle kış aylarında yeryüzüne düşer. Bu yarımadanın ortalarında görülen iklim ise okyanus ve kıtasal iklimdir. Kışları oldukça sert bir soğuklukta geçer ve yazları da mutlaka serinlik taşımaktadır. İç kısımlarında ise Akdeniz İklimi hakimdir. Yazları sıcak ve kurak geçerken, kışları soğuk ve yağışlı geçmektedir ve yüksek bil ülke olduğu için de yüksek kesimlerinde dağ iklimi görülmektedir. Bu iklim türü genellikle dağların en yüksek kesimlerinde kendini göstermektedir. Bu iklimde kışlar oldukça uzun yaşanırken, yazlar kısa, serin ve ılıman olarak yaşanmaktadır. İspanya yaklaşık olarak 40.491.051 kişilik bir nüfusa sahiptir. Nüfus ve ekonomi açısından da en büyük ülkeler içerisinde yer alan İspanya’da kabul edilen tek resmi dil İspanyolcadır. İspanya’nın yüzey şekilleri büyük ölçüde dağlardan oluşmaktadır. Dağlarla kaplı bir ülke olduğundan dolayı engebesi ve yükseltisi fazladır. Bu sebepten ötürü de bünyesinde yer alan ırmak ve akarsuları yarıklar oluşturarak ülkeye biraz daha fazla doğal güzellik katmaktadır. Bitki örtüsünde ise geniş ölçüde farklılıklar gözlemlenebilen bir ülkedir. Ormanların yanı sıra bozkırları da mevcuttur. Bu nedenle sabit bir bitki örtüsü ve iklime sahip değildir.

 

 İspanya Uçak Bileti

 

Hayvancılık ve doğal kaynaklar açısından da zenginliğe sahip olan İspanya’da, kırmızı et, beyaz et ve süt ürünleri mutlak derecede tüketilen ürünlerdir. Özellikle de deniz mahsulleri üretiminin, dünya üzerinde %57’si İspanya tarafından sağlanmaktadır. Doğal kaynaklar açısından da oldukça büyük bir zenginliğe sahip olan İspanya’da kömür üretimi yılda yaklaşık 36 milyon tona ulaşmaktadır. Bu şekilde bir coğrafi konuma ve ekonomiye sahip olan ada ülkesinde gezilecek ve görülmesi gereken yerler de bir hayli fazladır. En kısa süre içerisinde bir İspanya uçak bileti teminatı yaparak bu gezilip görülmesi gereken yerlere ulaşmanız gerekir.

Peki İspanya’da gezilip görülmesi gereken yerler neresidir?

BARCELONA

İspanya’ya adım attığınız andan itibaren ilk uğramanız gereken adres Barcelona’dır. Ya da direkt bir Barcelona uçak bileti alarak işinizi daha da kolay bir hale getirebilirsiniz. Yalnızca İspanya’nın değil, tüm dünyanın arasında görülmeye değer yerlerden biri olan Barcelona’ya, kısa sürede ve kısa yoldan Barcelona uçak bileti sahibi olarak ulaşmanız mümkün. İspanya uçak bileti alarak gittiğinizde ise merkeze ulaşacaksınızdır.  Eğer öyle yapacaksınız daha sonra şehir içerisinde yer alan ulaşım imkanlarından yararlanarak Barcelona’ya seyahat edebilirsiniz. En az 3 gün boyunca dolu dolu gezmeniz gereken Barcelona şehri dünyanın en güzel ve en yaşanılası yerlerinden birisidir. Sanattan tarihe, müzelerden turlara, denizden eğlenceye, gece hayatından sayılı aktivitelere varana kadar ne ararsanız yer almaktadır.

 

İspanya Uçak Bileti

 

Dünyaca ünü bilinen ve yaptığı eserler ile oldukça meşhur bir şekilde tanınan Antoni Gaudi’nin eserlerinin neredeyse tümü neredeyse Barcelona’da yer almaktadır. Bu eşsiz eserleri görebilmek adına Barcelona uçak bileti alarak seyahatlerinizi daha da fazla geciktirmemeniz gerekir.

MADRID

 Diğer gezip görmeniz gereken sayılı şehirlerden biri ise Madrid’dir. Madrid İspanya’nın hem en büyük şehri hem de başkenti olarak yer edinmektedir. Tüm havayolları şirketlerinden temin edebileceğiniz Madrid uçak bileti ile buraya ulaşmanız mümkündür. Sizler bir İspanya uçak bileti temin ettiğinizde İspanya’ya doğru yola çıkarsanız uğramanız gereken ilk adres kesinlikle Madrid olmalıdır. 3 adet meşhur şehir meydanı, çok popüler bir caddesi, mutlaka görmeniz ve gezmeniz gereken bir kraliyet sarayı ve sanatseverlerin kesinlikle ziyaret etmesi gereken bir Prado müzesi burada yer almaktadır. Ve kesinlikle maç keyfi yapmanın adresi olan İspanya’da Madrid’e gittiğinizde Estadio Santiago Barnebeu stadyumu bu keyif için uygundur.

 

İspanya Uçak Bileti

 

TOLEDO

Madrid ile arasında yalnıza yarım saatlik bir tren mesafesi olan Toledo, zamanınızın bol olduğu bir zamanda gezmeniz gereken yerlerden birisidir. Toledo, İspanya’nın eski başkentidir. Özellikle dar sokaklarının muazzamlığı, buram buram tarih kokması açısından günü birlik olarak gidip gezebileceğiniz rahat yerler arasında yer almaktadır.  

VALENCIA

Valencia ise İspanya’nın en eski kuruluşlarından ve popüler şehirlerinden birisidir. Bir Valencia uçak bileti temin ederek buraya varabilir ve bu popüler şehrin ününden sizler de yararlanabilirsiniz. Ya da tercihinize bağlı olarak İspanya uçak bileti temin edebilir ve daha sonra Valencia’ya geçiş yapabilirsiniz. Valencia şehri İspanya’nın meşhur festivallerinin yapıldığı yerdir. Özellikle de “Domates Festivali” olarak bilinen o meşhur festival belli dönemlerde bu şehirde gerçekleştirilmektedir. Barcelona ile arasında hızlı tren kullanımı neticesinde yaklaşık 3 saatlik bir zaman dilimi vardır. Yani günü birlik olarak gezebileceğiniz bir şehirdir. Ayrıca içerisinde modern mimarisi ile dikkat çeken devasa bir akvaryum yer almaktadır. Bu akvaryumu ziyaret edebilmek, muhteşem sokaklarında dolaşabilmek, meşhur kafelerinde kahve keyfi yapabilmek için en az 2 gününüzü ayırmanız gereken bir şehirdir.

 

İspanya Uçak Bileti

 

SEVILLA

Sevilla şehri ise İspanya’nın en güneyinde yani Endülüs Bölgesinde yer aşan bir şehirdir. Buraya seyahat ettiğiniz takdirde yaz aylarını tercih etmeniz daha uygundur. Dünyanın en büyük 3.katedralinin yer aldığı Sevilla’da, Alcazar Sarayı’nı ziyaret edebilirsiniz. İspanya’nın merkezinden uzak bir şehir olduğu için direkt Sevilla uçak bileti alımı yaparak öncelikli olarak oraya uçuş sağlayabilirsiniz. Özellikle de Plaza de Espana olarak bilinen meydanı oldukça meşhur bir meydandır. İçerisinde küçük gezilecek yer ve dükkanları da barındırır. Star Wars filmlerine de sahnelik eden Sevilla şehrini çok beğeneceksiniz.

 

İspanya Uçak Bileti

 

GRANADA

Gezilip görülmesi gereken sayılı şehirlerden birisi de Granada’dır. İspanya’nın en turistik şehirlerinden biri olarak bilinen bu bölgenin popülerliğinden sizler de faydalanmak için Granada uçak bileti ile hemen uçuşlara katılabilirsiniz. Burada yer alan çok popüler caddeleri ve her yıl artan turist sayısı ile ünlü Alhambra Sarayı’nı ziyaret edebilirsiniz. İslamiyet’e ait son mimari izlerini taşıyan Granada’ya gitmek için ister İspanya uçak bileti temin edebilir isterseniz de direkt buraya iniş yapabilirsiniz. Mağaraları ile de meşhur olan Granada şehrinde mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir diğer yer ise Sierra Nevada Dağı’dır.

 

İspanya Uçak Bileti

 

                Gezilip görülmesi gereken yerler bu şekilde kendini göstermektedir. Daha pek çok yeri olan İspanya ülkesi gerçekten büyük çaplı bir ülkedir. Bu ülkeye seyahat ettiğiniz zaman neler yiyip içebilirsiniz onlara göz atmakta da fayda vardır. Ülkenin coğrafi konum zenginliği ve iklim zenginliğinden ötürü yetişen bitkileri, sebze ve meyveleri oldukça çeşitlidir. Genellikle Akdeniz tarzı yemek kültürünü taşıyan İspanya, ilk olarak meşhur Gazpacho çorbası ile bilinir. Bu çorba soğuk olarak servis edilen ve oldukça fazla aşinalık taşıyan bir lezzettir. Özellikle de Cordoba uçak bileti ya da Sevilla uçak bileti alarak gideceğiniz şehirlerde daha çok rastlayabileceğiniz bir çorba çeşididir. İçerisinde yoğun miktarda sirke barındırmaktadır. İlk bir yudum aldığınızda dahi sirkenin o keskin kokusunu ve tadını hissedeceksinizdir. Ve artık Gazpacho çorbası aklınızda bu şekilde yer edecektir. İster tabakta ister bardakta servis yapılan bu çorbayı tercihinize göre tüketebilirsiniz. Diğer bir meşhur lezzeti ise meze olarak bilinen Tapas yemeğidir. Tapas bizim ülkemizde de son dönemlerde fazlaca görülmeye başlanmıştır. Ancak bu İspanya’ya özgü olan yiyecek, parmak boyutundaki ekmeklerin kullanılmasıyla elde edilmektedir. O boyutlarda ekmek dilimleri üzerine çeşitli malzemeler yerleştirilmektedir. Ülkemizde kanepe olarak bilinir. Ve diğer en meşhur lezzetlerinden birisi de kuşkusuz Tortilla’dır. Tortilla patates ve yumurtanın birleşiminden oluşan mükemmel bir lezzettir. Soğuk olarak servis edilen bu yiyeceği hem kahvaltılarınızda hem de diğer ana öğünlerinizde rahatlıkla tüketebilirsiniz. İspanya uçak bileti alımınızı yaptıktan sonra bu enfes lezzetleri denemek için daha fazla bekleyemeyeceksiniz. Ve özellikle de Valencia şehri ile özdeşlemiş olan Paella salatası çok fazla tüketilmektedir ve lezzetine diyecek yoktur. Sırf bu salyangozlu salatanın tadına bakmak için bile bir Valencia uçak bileti almanızın tam yeri ve zamanıdır. Paella bir yemek çeşidi olarak aynı zamanda tüm dünya tarafından bilinmektedir. Orjinal olarak yapılan bu yemek içerisinde genellikle tavuk, salyangoz ve tavşan eti tercih edilmektedir. Ancak tavuk eti, salyangoz ya da tavşan eti tercih etmeyenler için mutlaka deniz ürünlerinin kullanılarak yapıldığı Paella çeşitleri de mevcuttur. Ve hiçbir yerde vazgeçilmeden kullanılan tek yiyecek ise Jamon’dur. Yalnızca restoranlarda ya da evde değil, İspanya uçak bileti alarak gideceğiniz İspanya’nın belki de her sokağında karşılaşabileceğiniz bir yiyeceğidir.

 

İspanya Uçak Bileti

 

                Yemek çeşitlerinden tatlılara geçtiğimizde ise en meşhur tatlısı şüphesiz Churros tatlıdır. Bizim ülkemizdeki halka tatlısıyla özdeşleşen Churros tatlısı bir kurabiye tarzında yapılmaktadır. Genellikle tatlı olarak bilinse de tuzlu çeşitlerine de rastlamanız mümkündür. Churros tatlısı yanında tatmanız gereken sos ise şüphesiz mozerelladır. Bana bana yiyeceğiniz bu tatlının tadı damağınızda kalacak ancak mutlaka tuzlu çeşidini de denemenizde fayda vardır. Tatlı severler için ve farklı tatlar denemek isteyenler için uygun bir görünüme ve lezzete sahiptir. Farklı tatları denemek isteyenler için mutlaka tadılmaya değer bir nitelik taşımaktadır. İspanya’nın gezilip görülecek yerleri, kültürü ve yemekleri bu şekilde sınır koymadan sıralanabilmektedir ve İspanya bulunduğu konum itibari ile oldukça örnekli bir kültüre sahiptir. Ülkenin her bölgesine ait kültürel Flamenko dansıyla, sürekli festivalleri yapılan boğa güreşleri ile yerel giyimleri ile ve Türk mutfağına benzer yemekleri ile dikkat çekmektedir. Giyim kuşamları genellikle yereldir ancak buraya bir İspanya uçak bileti alarak seyahatinizi gerçekleştirdiğiniz takdirde giyiminiz ile uyum sağlayabilirsiniz. Sık sık keşiflerin ve göçlerin yapılması ile geçmişten günümüze farklı uygarlıklara ev sahipliği yapmasından ötürü renkli ve geniş bir kültüre sahiptir. Yemeklerinden kültürüne, gezilecek yerlerinden tarihi yerlerine, insanlarının sıcaklığından diğer tüm kapasitelerine varana kadar mutlaka ziyaret edilmesi gereken harika bir ülkedir. Peki, bu ülkeye nasıl gideceğinize dair bilgileriniz tam mıdır? Değilse eğer yine göz atmanız gereken birkaç mevzu bulunmaktadır. Turistik yerlerini gezebilmeniz için, festivallerini görebilmeniz için ve pek çok lüks otelinde rahatlıkla konaklayabilmeniz için ülkemizden İspanya’ya sık sık uçuşlar mevcuttur. Pegasus havayolları şirketi, Air France havayolları şirketi, Aegean Airlines havayolları şirketi, Türk Havayolları şirketi ile ve Royal Maroc havayolları şirketi ile aktarmalı bir biçimde İstanbul kalkışlı uçuş seferlerinden yararlanabilirsiniz. Tüm havayolu şirketleri aktarmalı, promosyonlu ve duraklı olarak uçuşlarını gerçekleştirmektedir ve mutlaka her güne özel en az bir uçuş seferi bulmanız mümkündür. Vergiler dahil olarak en az 250 Tl’den başlayan fiyatlarla uçuş biletlerine sahip olmanız mümkündür.

 

İspanya Uçak Bileti

 

                İspanya geçmişten bugüne taşıdığı tarihi eserleri ile pek çok sanatçıya büyütmesi ve bu sanatçıların hayatlarına ilham vermesi ile coğrafi konumunun rahatlığı, tatil mekanlarının fazlalığı, yemek kültürünün kendi öz kimliğinden oluşması ve zengin olması, sıcak ve samimi bir yöreye sahip olması ile ve her zaman bulunan uçuş seferleri ile rahatlıkla ulaşabileceğiniz bir ada ülkesidir. Uçak biletlerinizi dilediğiniz hava yolları şirketinden temin ederek kısa süre içerisinde uçuşlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Gradanda, Sevilla, Barcelona, Madrid, Toledo ve Valencia gibi eşsiz güzellikleri olan şehirlerini en az 2’şer gün ziyaret edebilirsiniz. Doğal güzelliklerinden, muhteşem manzaralarından, tarihi bina ve mimarilerinden yararlanarak harika bir tatil fırsatı elde edebilirsiniz. İster yaz sezonunda isterseniz de kış sezonunda rahatlıkla ziyaret edebileceğiniz İspanya bir ada ülkesi olduğundan dolayı bembeyaz ve sıcak plajları, kumsallarının güzelliği ve denizin, kumun, güneşin tadını çıkarabileceğiniz şezlongları ile her zaman mükemmel anılara sahip olabileceğiniz bir adrestir. Ekonomisi, turizmi ve canlı mekanları sayesinde gelen her yerli ve yabancı turistlere özgü daha güzel alternatif ve imkanlar sunmaktadır.

                Kısacası ziyaretlerinizin birine de mutlaka İspanya ülkesini eklemenizde fayda vardır. Tarihi yerleri gezmek isteyenler için, mimari yapıların hakkında bilgilere sahip olmak için aynı zamanda deniz ve kumsal içeren bir tatil keyfi yaşayabilmek için İspanya gerçek anlamda görülmeye ve gezilmeye değer bir ülkedir. Sizler de ülkemizden kalkış yapan uçuş seferlerini takip ederek mutlaka en uygun fiyatlı uçak biletlerini temin ederek bu muhteşem ada ülkesine uçuşunuzu sağlayabilirsiniz. Genellikle yerli ve yabancı havayolu şirketlerinin tümünde uçuş seferleri bulunan İspanya biletlerinize uygun fiyatları da ekleyerek sahip olmanız mümkündür. İster sırf tatil yapmak için isterseniz de sırf bu ülke hakkında bilgilere sahip olmak ve bir şeyler öğrenebilmek için dilediğiniz zamanda uçuşlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. İspanya, mükemmel iklimleri ile sıcakkanlı insanları ile zengin mutfak ve geleneksel kültürleri ile her daim sizleri memnuniyetle karşılamaya hazır bir ülkedir. Gittiğinizde dönmek istemeyeceğiniz nadir ülkeler arasında yer almaktadır. Tatillerinizin tümünde en iyi tatili geçirebileceğiniz ve asla hayal kırıklığına uğramadan gezintilerinizi gerçekleştirebileceğiniz bir ülkedir. İster kısa süreli isterseniz de uzun süreli olarak kalabileceğiniz bu ülke için, her türlü gidiş ve dönüş biletleri mevcuttur. Gerekli olan bilgileri ve gidiş dönüş tarihlerinizi arama motorlarına girdiğiniz takdirde, detaylı bir biçimde uçak biletlerine, fiyatlarına ve seferlerine ulaşmanız mümkün olacaktır. Keyifli gezmelerle baş başa kalacaksınız.

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X