Nereden
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Kapat
Dünya Parmağının Ucunda!

En Ucuz İngiltere Uçak Bileti

En ucuz İngiltere uçak bileti fırsatları, kampanyaları hepfly.com üzerinde siz kullanıcılarının bir tık uzağında. Üç adımda biletinizi alabilir, yolcu bilgilerinizi inceleyebilir, 3D Secure sistemiyle hızlı ödeme yapabilirsiniz. Siz de en ucuz fiyat garantisi ile ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanmak için hepfly.com’u ziyaret etmeyi unutmayın.

 

Londra
İngiltere, Birleşik Krallık’ın merkezi. Avrupa’nın batısında yer alan Büyük Britanya adasında yer alan bir ada ülkesidir. İngiltere’ye yapacağınız yolculuğunuzda kışın sizi ılıman bir hava karşılarken, yaz aylarında ise serin bir havayla karşılaşırsınız. Gulf stream adı verilen sıcak su akıntısı iklimin değişken olmasında önemli bir rol oynar. Birleşik Krallık’ın en kalabalık nüfüsa sahip olan ülkesidir. Yaklaşık 60 milyon insan yaşamaktadır. Köklü tarihinden gelen kraliyet sistemi, ülkede cumhuriyet olmasına rağmen halen devam eden bir gelenektir. Halkı kanunlarına karşı saygılıdır. Öyledir ki ingiliz polisleri silah taşımaz. Sadece yanlarında bir jop bulundururlar. İngiltere’de kullanılan sosyal refah sistemi sayesinde eğitim ve sağlık hizmetleri oldukça gelişmiştir. Spor alanında da oldukça başarılı olan ülke hem futbol hem de tenis başta olmak üzere birçok dalda sporcu yetiştirmektedir. Her anlamda gelişmiş bir ülke olan İngiltere çevre düzenine de oldukça değer verir. Öyle ki halktan oluşan gönüllü çevre grupları mevcuttur. Eski anıtları, mimari eserleri ve tarihi şehirlerin özel karakterlerini korumak gibi birçok alanda dernekler kurulmuştur. Sanayisi gelişmiş olan ülkenin yaklaşık %40 bu sektörlerde hizmet vermektedir. Tarım alanında çok fazla çalışanı ve üretimi olmadığı için daha çok yurt dışından ithal ürünlerle nüfusun ihtiyaçları karşılanmaktadır.

Londra Uçak Bileti
İngiltere hakkında az çok bilgi edindik. Biz tatilimizin tadını hepfly.com’dan aldığımız en uygun uçak bileti ile çıkarmaya başlayalım. Adayı baştan sona gezmek istiyorum ama nereden başlayacağımı bilmiyorum diyorsanız listemize kısa bir göz atmanızda fayda var.


İngiltere’de görülmesi gereken 10 yer;
1. British Museum (Londra): Tarih meraklılarının ilk uğramaları gereken yer. Dünyanın her yerinden antik çağ kalıntıları, yapıtları ve farklı kültürlere ait eserlerin bulunduğu eşsiz bir müze. Dikkat etmeniz gereken bir konu. Müze her zaman kalabalık olduğu için mümkün olan en erken saatte gitmenizde fayda var. Böylece rahatça gezebilir ve her eseri ayrı ayrı inceleme şansı yakalayabilirsiniz. Ayrıca internet sitesinden de detaylı bilgilere erişebilirsiniz.
2. National Gallery (Londra): Sanata ve sanat tarihine hayranların görmesi gereken yerlerden birisi de Ulusal Galeri’dir. Bu galerinin en güzel yanı ise girişin serbest oluşu. Hiçbir ücret ödemiyorsunuz gezmek için. 13. Yüzyıldan başlayarak dünyanın en büyük ressamlarının eserlerini seyir keyfinize ekleyebilirsiniz. Ayrıca galerinin yan biriminde bulunan bölümünden eserlerin reprodüksiyonlarını hediye olarak alabilirsiniz.
3. Tower of London (Londra): Kral I.William tarafından yaptırılan kulenin asıl yaptırılma amacı hem kale hem de bir tutuk evi olarak kullanılmasıdır. Sadece bununla kalmamış mimarisi nedeniyle birçok alanda kullanıma açılmıştır. Giriş ücretli. Bu tarihi yapıyı gezerken içerde bulunan müzede kraliyet hazinelerinden parçaları da görebilirsiniz. Tower Brigde ise yürüme mesafesinde. Burdan ayrıldıktan sonra yürüyerek Tower Brigde’ye gitmeyi de unutmayın. 
4. Roma Hamamları (Bath): Şehrin merkezinde bulunan doğal bir jakuzi. Roma döneminden kalan eser dört farklı bölümden oluşmaktadır. Sacred Spring, Roman Temple, Roman Bath House ve Müze bölümleleri. Yılda bir milyondan fazla ziyaretçiyi çeken, suyun kaynağını bile görebildiğiniz bu eşsiz ve doğal hamamı mutlaka ziyaret etmelisiniz.
5. Ulusal Demiryolu Müzesi (York): İngiltere’nin taşıma ve toplum üzerindeki etkisini anlatan bir müze. Eski trenlerin dekorasyonlarını görebilir. Dönemlere ait eski yazılı ve görsel kayıtlara ulaşabilirsiniz. 
6. Warner Bros. Studio Tour (Leavesden): Fantastik bir deneyime hazır olun. Eğer Harry Potter hayranı iseniz bu tur tam size göre. Filmde kullanılan tüm materyalleri yakından görebilirsiniz. İstediğiniz kadar fotoğraf çekebilir hatta butterbeer’ın tadına bakabilirsiniz. Hogwarts’ın kapıları bu kez sizin için açılacak. 
7. Churchill War Rooms (Londra): Winston Churchill II. Dünya Savaşı sırasında bu odalarda danışmanlarıyla stratejilerini tartıştılar. Churchill’in şahsi eşyalarını görebilir, savaş dönemine şahitlit edebilirsiniz. Ayrıca Çanakkale Savaşı ve Mustafa Kemal Atatürk hakkında da ayrılmış bölümü ziyaret edebilirsiniz. 
8. Westminster Sarayı (Londra): Karmaşık bir mimariye sahip olan bir diğer adıyla Parlamento Binası olarak bilinen sarayda yaklaşık 1100 oda, 100 farklı merdiven ve toplam 4,8 km’yi bulan koridorları bulunmaktadır. Big Ben ile yanyana bulunan saray halen bazı törenlere ev sahipliği yapmaktadır.
9. Anglikan Cathedral (Liverpool): Dünyanın en büyük yüz ölçümüne sahip 5. Katedrali olarak kabul edilen bu yapı, Büyük Britanya’da bulunan en büyük katedraldir. Gün batarken çanlar eşliğinde güneşin kayboluşunu izleyebilirsiniz. 
10. The Beatles Story (Liverpool): 1960’lı yılların efsane rock grubu The Beatles grubuna dair her şeyi burada bulabilirsiniz. Grubun bilmediğiniz yönlerini, hayatlarını, kuruluşunu ve daha birçok konuyu eğer büyük bir hayranıysanız, kurulduğu şehir Liverpool’da kesinlikle görmelisiniz.

 

Anglikan Katedrali


İngiltere tarihine değer veren bir ülke. Gezerken çarşı Pazar her yerde tarihine ülkenin tarihine rastlayabilirsiniz. Büyük AVM’lerden, tekno yapılarından, minimal tasarımlarından sıkıldıysanız gezinize alış-veriş yaparken de devam edebilirsiniz.

 

İngiltere’de alış-veriş yapmak için en iyi 10 yer;
1. Borough Market (Londra): Bu markette neler yok ki. Alışverişe başlamadan önce atıştırmak istiyorsanız önce buraya uğramalısınız. En taze sebze meyvelerden, ev yapımı pastalar, ekmekler, makarnalara, deniz ürünlerinden, burgerlere kadar her şey burada. Dünyanın her yerinden mutfaklara da ev sahipliği yapıyor. Market dendiğine aldanmayın sanki açık hava restoranı. 
2. Jurassic Jim (Shanklin): Çok uygun fiyatlara hediyelik eşyalar bulabileceğiniz adından anlaşılacağı üzere taşlar, maskeler, figürler ve daha birçok dönem eşyası bulabileceğiniz bir mekan. Turistlerin uğrak yeri olan Jurassic Jim en çokta fiyatları ile müşterilerini memnun ediyor.
3. The Toft Alpaca Shop (Dunchurch): Bir lama türü olan sevimli Alpaca’nın yününden yapılan harika eşyalara göz atmak istemez misiniz? İlginç bir alış-veriş deneyimine hazır olun. Sevimli Alpacalarla bir yandan vakit geçirebilir diğer yandan yünlerinden yapılan el örmesi ürünlere göz gezdirebilirsiniz. 
4. Liverpool ONE (Liverpool): Sokaklarda geziyormuş hissi uyandıran bir AVM. Liverpool’da uygun fiyatlı tatil alışverişinizi yapmak istiyorsanız burası sizi baymadan keyifle alışveriş yapabileceğiniz bir yer.
5. Harrods (Londra): Lükse ve markaya düşkünseniz tam sizin için bir alışveriş merkezi Harrods. Nerdeyse tüm dünya markalarını burada bulabilirsiniz. Ama fiyatlar tahmininizin de üzerinde olabilir. Tabi alışveriş yapmak zorunda değilsiniz, tarihi mimarisi ile bu alışveriş merkezini bol vaktiniz varsa gezip fikir sahibi de olabilirsiniz.
6. Albert Dock (Liverpool): Burası aslında alışveriş yapabileceğiniz bir liman. Limanda birbirinden renkli tasarımlarıyla tekneler, gemiler bulunmakta. Sıradışı bir atmosferde alışveriş yapmaya hazır olun. 1800’lü yılların kıyafetleriyle etrafta dolaşan insanlar görebilirsiniz. Burda alışveriş yapmak zamanda yolculuk yapmak gibi. Uygun fiyatlara hediyelik eşyalar, takılar, günlük hayatta kullanabileceğiniz eşyalar bulabilirsiniz.
7. Barter Books (Alnwick): Sahaflarda bile böyle bir atmosfer kitap kokusu bulamayabilirsiniz. Burası her türden kitaba ev sahipliği yapan koca bir AVM gibi. Kitap tutkunlarının uğraması gereken bir yer.
8. Stuart Wiltshire Glass (Weymouth): Cam işçiliğini öğrenmek, evinize güzel cam bir süs ürünü almak istiyorsanız cam ustası Stuart’ı ziyaret etmelisiniz. Cam işçiliği yapmak için ders almak istiyorsanız gitmeden önce mutlaka iletişime geçip rezervasyon yaptırmalısınız. Cam üfleme ve şekil vermeyi eğlenceli hale getiren bu mekan eğlenceli müşterilerini bekliyor.
9. Trafford Centre (Trafford): İngiltere’de alıştığınız AVM’lerin dışında tecrübeler yaşayabilirsiniz. Burda görmeniz gereken o kadar çok mağaza var ki kaybolabilirsiniz. Ayrıca sinema salonları, restoranlar, deniz yaşamı merkezi, animasyonlar ve lazer gösterileri gibi bir sürü alternatifle birçok merkezi geride bırakıyor.
10. Oxford Street (Londra): İstiklal caddesinde tur atmak gibi. Hiçte yabancı gelmeyecek bir cadde burası. Yol boyunca bulunan ünlü mağazalar da size farklı bir alışveriş alternatifi yaratabilir.


“İngiltere’ye kadar gittim, adanın yemeklerinin tadına bakmadım.” demek olmaz. Bir yemek şölenine hazırlıklı olun. Çünkü yemek kültürünüze farklı lezzetler katacak bu mekanlar sizler için enler listenize ekleyeceğiniz kalitede.

Alpaca Shop


İngiltere’de yemek yemek için en iyi 10 yer;
1. Snugburys Ice Cream (Nantwich): Gezmekten dolaşmaktan kan şekeriniz düştüyse biraz yol yapıp biraz da sabredip bu harika dondurma mekanını yerinde ziyaret edebilir ve lezzetli dondurmaların tadına bakabilirsiniz. Kendi üretimleri olan bu dondurmaların en büyük özelliği yine kendi yetiştirdikleri hayvanlardan elde edilen sütle yapılmış olması. Hayvanların yaşam şartlarını gözlemleyebilir ve dondurma kuyruğuna girip sonrasında kendinizi biraz şımartabilirsiniz.
2. Eating London Food Tours (Londra): 3 saat boyunca el yapımı ekmeklerle sunulan yemeklerin tadına bakabilir. Sunumlarıyla görsel bir şölen haline gelen yıllanmış şarapları deneyebilirsiniz. 
3. Ringwood Brewery (Ringwood): İngilterenin en leziz biralarının tadına bakmışmıydınız? Ringwood’da bulunan bu bira evini ziyaret edip onlarca farklı tatta birayı deneyebilirsiniz. Fiyatları normal bir mekandan daha uygun ve güler yüzlü personeli size biralar hakkında gerekli bilgiyi sunmak ve hizmet etmek için adeta birbirleriyle yarışıyorlar. 
4. Fudge Kitchen (Windsor): Harika şekerlemeleriyle ve ustalarıyla ünlü bu mekandan akrabalara kutu kutu şekerleme alıp çıkacağınızdan şüpheniz olmasın. Kalitelerine o kadar çok güveniyorlar ki maharetli ustaları şekerleme yaparken seyredebilir hatta siz de onlara katılarak şekerlemeler yapabilirsiniz. 
5. Bread Angels (Londra): Uzun bir tatil planladıysanız, ekmek ustalarının derslerine katılıp onlarca farklı şekilde kek ve ekmek hazırlamayı öğrenebilirsiniz. Hem fırın hem de bir hobi okulu. Buğdayın bu kadar farklı şekillerde kullanılabileceği hiç aklınıza gelir miydi?
6. Food at 52 (Londra): Kendin pişir kendin ye mekanlarını sevenlerin ilk uğramaları gereken mekan. Şefin eşliğinde günün menüsünü pişirirken bir yandan öğrenip bir yandan da hazırladığınız yemeğin tadına varabilirsiniz.
7. Meantime Brewery Tours (Londra): Bir biranın hangi aşamalardan geçip nasıl hazırlandığını hiç merak ettiniz mi? İngiliz biralarının nasıl hazırlandığını merak edenler bu tura katılıp rehberiniz eşliğinde detaylı bilgilerle öğrenebilirsiniz.
8. The School of Artisan Food (Worksop): Hafif bir müzik eşliğinde ister kendi yemeğinizi kendiniz hazırlayın isterseniz usta aşçıların yemeklerinin tadına bakın. Yalnız dikkat etmeniz gereken bir konu var. Burada aşçılar kendi hazırladıkları yemekleri sizlere sunuyorlar. Her yemeğin bir tasarımı olduğunu düşünen aşçıların hazırladığı her yemek bir sanat eseri niteliğinde.
9. Ma Boyle’s Alehouse & Eatry (Liverpool): Uygun fiyatlara yemek yiyebileceğiniz güleryüzlü personeli ile iyi vakit geçirebileceğiniz bir mekan. Hijyenik ve kaliteli bir ortamda yemeğinizi yiyebilir, meşhur İngiliz çayının tadına bakabilirsiniz.
10. Bierkeller (Manchester): Bir mekana gittiğimde her şeyden önce tasarımına bakıyorum diyorsanız Bierkeller sizin aradığınız yer. İnsanların iç içe olduğu bu mekanda yeni dostluklar kurmamanız imkansız. Gece güzel bir atmosferde eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

 

The Beatles Story


İngiltere anlatmakla bitmeyen ve tarih kokan bir ülke. Gezdikçe, gördükçe sürekli yeni bir şeyler keşfedeceksiniz. Arkadaşlarınıza anlatacak ve onları kıskandıracak çok fazla gezi anınız olacak. Siz de arkadaşlarınızdan geri kalmak istemiyorsanız en ucuz İngiltere uçak bileti fırsatları için hepfly.com’dan arama yapın, karşılaştırın en ucuz Türk Hava Yolları uçak bileti kampanyalarını görüntüleyin. Diğer tüm havayolları firmalarını da görüntüleyebilirsiniz. Size en uygun olanı seçer gidiş dönüş İngiltere uçak bileti fırsatlarından avantajlı şekilde faydalanabilirsiniz. İyi uçuşlar dileriz.

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X