Dünya Parmağının Ucunda!

 

İbiza Şehri Hakkında Kısa Bilgiler

İbiza; Akdeniz’de bulunan ve İspanya’nın 17 özerk bölgesinden biri olan Balear Takımadalarını Mayorka, Minorka, Cabrera ve Formentera ile birlikte oluşturan 5 büyük adadan üçüncüsüdür. Yüzölçümü 575 kilometre olup, 112.000 nüfuslu ve isimleri İbiza, Santa Eularia del Rui ve San Antonio de Portmany olan toplam üç tane şehri vardır. İbiza Adası, 40 km uzunluğunda ve 25 km genişliğinde olduğu için adanın neresine giderseniz gidin seyahat süresi 1 saati aşmaz. Balear Takımadalarının en büyüğü Mallorca olmasına karşın Avrupa’da hem turizmin hem de eğlence hayatının merkezi İbiza olmuştur.

 

Nasıl Gidilir?

Türkiye’den direkt uçuş olmadığı için aktarmalı gitmek gerekiyor. Bu durumda da ortaya birçok alternatif çıkıyor. İstanbul'dan Madrid'e, Madrid'den İbiza'ya toplamda 5,5-6 saatlik yolculuk sonrasında varabilirsiniz.Henüz uçak biletinizi almadıysanız, bırakın Hepfly.com, İbiza Havaalanına en hesaplı uçak biletini sizin yerinize bulsun. Hepfly.com, İbiza uçuşlarını tüm havayollarından tek ekranda sizin için listeler. Aktarmalı uçuşlarda hangi havalimanlarına giriş-çıkış yapacağınızı detayları ile açıklar. Yapmanız gereken arama çubuğuna nereye gitmek istediğinizi ve nereden gitmek istediğinizi yazıp arama yaptıktan sonra tek ekranda sıralanan tüm havayollarının biletlerine bakmak.

 

 

İbiza Adası İçi Ulaşım

İbiza’da ulaşım için en mantıklısı araba kiralamak. Adanın büyüklüğü ve mesafelerin uzaklığı göz önünde bulundurulduğunda tasi çok pahalı gelebilir, otobüsler belli bir saatten sonra çalışmamaktadır. Motor da tehlikeli olduğundan pek tercih edilmemektedir.

 

İbiza’da Konaklama

Adaya gitmeden önce konaklama için iyi araştırma yapmak gerekiyor. Otel, pansiyon ve ev kiralama gibi alternatiflerin bulunduğu İbiza’da bütçenize göre konaklama yapmanız mümkün. Grup halinde seyahat edecekseniz ev kiralama daha uygun hale gelebilir.

 

Neler Yenir?

Turistlerin uğrak noktası İbiza’da dünya mutfaklarından örnekler bulabileceğiniz gibi ada İspanya yönetimi altında olduğundan ağırlıklı olarak İspanyol mutfağını görebilirsiniz. Ada’da daha çok deniz ürünleri tüketilirken taze sebzeler deniz ürünlerinden sonraki en önemli lezzetlerdendir. Zeytinyağlıların bol tüketildiği tam bir Akdeniz mutfağı örneğini taşıyan İbiza’nın en önemli lezzetleri ise adaya has “flao” ve “ensaimada”dır.

 

Neler Yapılır?

• İbiza (İspanyolca adıyla Eivissa) tam bir eğlence adası. Adanın her yerinde, günün her saatinde keyfinize göre bir parti bulmanız mümkün.
• İbiza aynı zamanda meşhur plajlarıyla da tanınıyor. Bora Bora Plajı en önemlilerinden.
• Sant Antoni Plajı, gün batımını seyretmek isteyenlerin uğrak mekanı
• İbiza’ya sadece yarım saatlik mesafede bulunan Formentera Adası İbiza’nın hareketli eğlenceli temposundan uzaklaşmak isteyenleri sessizliği ve doğallığı ile karşılıyor.
• D’alt Villa diye adlandırılan eski şehri görmeden dönmeyin.

 

İbiza Gece Hayatı

Dünya çapında büyük bir üne sahip olan İbiza gece hayatında eğlence merkezleri yaz aylarında özellikle Avrupa’dan eğlenmek için gelen turistlerle doluyor. Sabahın ilk ışıklarına kadar süren partiler düzenlenir.Gece ve gündüz her zaman hareketli olan İbiza’da mekanlardan dışarıya kadar gelen müzik sesleri, gece kulüplerinde dünyaca tanınmış Dj’lerin canlı performansları ve sahne şovları ile eğlenceyi sınırsız yaşamak olası.

 

İbiza Seyahati İçin İpuçları

• Otobüslerin %90'ı akşam 19.00’dan sonra çalışmadığı gibi, durağın 1cm dışarısında bile dursanız, sizi almaz. Kapı kapandıktan sonra tekrar açılmaz.
• Araba kiralama günlük olarak 70-80 € arasında.
• Gece Kulübü girişleri ücretleri 40-70 € arasında değişiyor.
• Taksimetre 4 € civarında açılış yapıyor.

Ibiza Havalimanı

Balear Adaları'ndaki İbiza kentindedir. İbiza Town’a uzaklığı 7 km'dir.

 

Otobüs

Havalimanından merkeze otobüsler ile ulaşım sağlanmakla 10 numaralı otobüs ile 3.50 € ile seyahat edebilirsiniz.

 

Taksi

Taksi ile de şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Haftanın her günü 07.00 – 21.00 saatleri arasında açılış ücreti 3.65 € / km başına ücret: 1.09 € Haftanın her günü 21.00 – 07.00 saatleri arasında ve Cumartesi 15.00’ten sonra ve tatillerde açılış ücreti 3. 65 € / km başı ücret: 1.33 € ödeyerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Araç Kiralama

Yolcu terminali dışında bulunan araç kiralama noktalarından araç kiralayabilir, merkeze ulaşabilirsiniz. Araç kiralama ücreti: günlük olarak 70-80 €

Ibiza Haritası

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X