Dünya Parmağının Ucunda!

Hannover Şehri Hakkında Kısa Bilgiler

Avrupa’nın fuar merkezi olarak bilinen Hannover her yıl onlarca uluslararası etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Geniş yeşil alanları ve gölleriyle dikkat çeken, sık sık düzenlenen fuarlarla çok sayıda turist ağırlayan bir kentte, Marienburg Şatosu ve Sprengel Müzesi’ni görmenizi tavsiye ederiz. Hannover Havalimanı, şehir merkezinin 11 km uzağında bulunmaktadır. İstanbul kalkışlı direkt Hannover uçuşları için yukarıda bulunan arama menüsünü kullanarak aramanızı hemen yapabilirsiniz.

 

Hannover’a Ne Zaman Gitmeli

Dünyanın pek çok ülkesinden Hannover’a sefer düzenleyen havayolu şirketlerinin verilerine göre en ucuz Hannover uçak biletini alabileceğiniz tarihler Eylül’ün ikinci haftası ile Ekim’in ilk haftası. Seyahat tarihleriniz esnekse Hannover uçak biletini ortalama 60 gün önce almanızı tavsiye ederiz. Gün baz alınarak hazırlanan verilere göre ise en hesaplı uçacağınız gün Çarşamba, en pahalı uçacağınız gün ise Pazar.

 

Hannover’in Yerel Tatları

Kaz yetiştiriciliğinin yoğun olduğu kentte kaz etinden yapılan yemekleri (özellikle kaz dolması) tadabilirsiniz. Steinhuder Gölü’nde çıkarılan yılan balığı, gölün çevresindeki restoranların mönüsünde bulunuyor.

 

Hannover’da Görülmesi Gereken Yerler

  • II. Dünya Savaşı sırasında çok zarar görmüş olan bir kent olan Hannover’da su oyunlarının düzenlendiği çeşmeleri bulunan Herrenhauser Garten’da gezebilirsiniz.
  • Tuğla gotiği stilinde yapılmış eski belediye binası Altes Rathaus, filozof ve matematikçi Leibniz’in yaşadığı ev, Maschesee Gölü, Marienburg Şatosu ve Sprengel Müzesi görülecek yerler arasında bulunuyor.
  • Doğal hayat ilgi alanınız içindeyse 2 bin 600’ün üzerinde canlıyı ve onların yaptığı harika gösterileri Hannover Deneyim Hayvanat Bahçesi’nde görebilirsiniz.

 

Hannover Seyahati İçin İpuçları

Modern Avrupa kentlerinde olduğu gibi Hannover’da da bisiklet yaygın bir ulaşım aracı. Taşıt yollarının yanındaki muntazam bisiklet yollarını genç, yaşlı pek çok kişi kullanıyor.
Doğa dostu kentte bisiklet taksilere de rastlayabilirsiniz. Bir bisikletçi pedallı mini arabayı çekerek bazen bir, bazen 3-4 kişiyi istediği yere kadar götürebiliyor.

 

Hannover’da Alışveriş Önerileri

Her zevke, bütçeye uygun seçenekler sunan Kröpcke Pasajı ve Luise Galerisi, adını Fransız heykeltıraş Niki de Saint Phalle’den alan bölgede bulunuyor. Cumartesi günleri kent merkezindeki Leine Nehri kıyılarında kurulan bitpazarına sabah erken saatte gitmenizi tavsiye ederiz. Antika eşya, plak, takı, madalya, dürbün, kitap… Dikkat çekici parçalar öğleye kalmadan tükeniyor.

Hannover Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Hannover Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Hannover Havalimanı

 

Hannover'ın Langenhagen bölgesinde, merkezin 11 km kuzeyinde yer alan Hannover Havalimanı'ndan Avrupa'nın önemli şehirlerine seferler düzenlenir.

 

Hannover Havalimanı Ulaşım

Raylı Sistem

03:35 - 01:05 arasında yarım saatte bir sefer yapan  S5 S-Bahnline Hannover Havalimanı hattı ile C terminaline veya karşı yöne ulaşaım sağlayabilirsiniz. Sefer süresi yaklaşık 18 dakikadır. Havalimanının C terminalinden hafif raylı metro sistemine ulaşabilirsiniz.

 

Otobüs

470 Langenhagen otobüsüyle merkez istasyondan Hannover Havaalanı'na ulaşabilirsiniz. Havalimanındaki otobüs durağı C terminali yakınlarında Maritim Airport Hotel ve katlı otopark 3 binası arasındadır.

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X