Dünya Parmağının Ucunda!

Hakkari Şehri Hakkında Kısa Bilgiler

Türkiye’nin en güney doğusunda yer alan Hakkâri, bu bölgede yetişen ters lalesiyle ünlüdür. Coğrafi bakımdan değerli bir konumda bulunan Hakkâri, tarihi boyunca birçok millete ev sahipliği yapmıştır. Hakkâri’de mutlaka görmeniz gereken yerler arasında Zap Suyu, Hoşap Kalesi ve Urartu Mezarlığı gösterilebilir. 26 Mayıs 2015 tarihinde hizmete açılan Hakkâri-Yüksekova Havalimanı ya da diğer adıyla Selahaddin Eyyubi Havalimanı Hakkâri uçuşları için büyük kolaylık sağlamıştır. Hakkâri-Yüksekova Havalimanı’na ulaşım bilgilerini en kısa zamanda sayfamızda bulabilirsiniz.

Hakkari Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Hakkari Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Hakkâri’ye Ne Zaman Gitmeli

Havayolu şirketlerinin son üç yıllık verilerine göre uçakla seyahat etmek için en hesaplı ay mayıs ayı. Mayısı, şubat ve mart ayları takip ediyor. En ucuz uçak biletini bulmak için yapılan araştırmalara göre; yurtiçi uçuşlarda son 21 gün kala fiyatlar yükselmeye başlıyor. Son 15 gün kala ise iki katına kadar çıkabiliyor.

 

Hakkâri’nin Yöresel Lezzetleri

Doleme, lalped tatlısı, kıris, köftesir, soğani, doğaba, çorti aşı, sengeser, keledoş.

 

Hakkâri’de Görülmesi Gereken Yerler

  • Zap Suyu, Hoşap Kalesi, Urartu Mezarlığı.
  • Dev Evleri, Konak Kilisesi, Kırmızı Kümbet Mezarlığı.
  • Kayme Sarayı, Kelat Sarayı, Kaya Resimleri.

 

Hakkâri’de Alışveriş Önerileri

Otlu peynir, tandır ekmeği, kökboyası kilim, yün çorap.

 

 

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X