Gaziantep Havalimanı

Nereden
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Kapat
Dünya Parmağının Ucunda!

Gaziantep Havalimanı

Günümüzde yolculuk yapmak ve uzak yerleri ziyaretler genellikle havayolu kullanılarak yapılmaktadır. Nitekim en hızlı ulaşım aracı olarak uçaklar kullandığı için bir şehrin de gelişmişlik ve modern olma göstergelerinden biri olarak havalimanlarını söyleyebiliriz. Özellikle yapılan yatırımlar ve istenilen yolcu kapasitesine kolaylıkla ulaşabilmek çeşitli gelişimler taşımacılık ve kolay ulaşım alanında sağlanmak istemektedir. Bu durum ile birlikte Gaziantep havalimanı da 1976 yılından itibaren hizmet vermektedir. Havayolu uçak biletleri kolaylıkla buradan elde edilip insanlar Gaziantep’e kısa süreler içerisinde gelebilirler.

Havayolu Uçak Biletleri belirlenen ücretler dahilinde olmak üzere mevsimine göre de farklılıklar gösterebilir. Çünkü her mevsimde ki yolcu kapasitesi farklıdır. Bu durumdan dolayı özellikle şehre yakın yurtdışı ülkeleri ile birlikte yoğunluğuna göre iç hatlarda ki havayolu uçak biletini temin etmek adına erken zamanlarda gerekli işlemler yapılabilir. Kısaca Gaziantep havalimanı hakkında değerlendirme yapıp bilgi verecek olursak. 1976 yılında hizmete girmeye başlamıştır. Özellikle bu zamanlar güneydoğu Anadolu bölgesi için atılım yıllarını göstermektedir. Bu dönemde içerde ki bir takım gelişmeler neticesinde hızlı ve yaygın bir şekilde havalimanı inşaatının geliştirilmesi ve şehrin ticari yükünün de hızlandırılması ayrıca kolay ulaşım ağına hızlıca sahip olmak istenmiştir. Artan ticari hacim ve yolcu kapasitesi durumunda ileriye dönük şehrin turizm ve ticaret hacmi de gelişmiştir. O zamanlarda çok az ilde var olan hava limanı adeta şehri öne çıkarmış ve kolaylıkla merkez şehir olabilmesine olanak sağlamıştır. Bununla birlikte Liman genişleyen ekonomik sektör ve küreselleşme dünyaya ayak uydurmak hem de bölgesel anlamda şehri öne çıkarabilmek adına kendi içerisinde ki bünyesini genişletmiştir. 1993 yılında dış hatlar sefer seviyesi de oluşturulmuştur. Böylelikle genel olarak çok fazla bölge insanının kullandığı durumdan çıkıp genele doğru ve birçok insana hitap edebilecek seviyelere ulaşmak için adımlar atılmıştır.

Özellikle bu hattın açılması diğer şehirlerde ki hatları da bu yönde karar almak ve istenilen seviyede dışarı ile irtibat kurmak adına gerekli destekleri de tetiklemiştir. Limanda iki adet pist bulunmaktadır. Bilinmektedir ki havalimanı çok geniş bir kitleye hizmet vermektedir. Bir yaşam alanı olarak ta görebiliriz. Bu durum bazı şartların da oluşması için bir öncül oluşturmuştur. Havalimanı 2 pistten oluşmakta ve tek pisti acil yardım için kullanılabilmektedir. Özellikle bazı günler veya özel durumlar için bu yerin açık tutulması yoğun bir yapısı olana alanın daha rahat hareket etmesine olanak sağlamıştır. Genele uygun olacak şekilde özellikle taksi yolu da içinde kullanılabilir ve herhangi bir durumda bu şekilde de kullanılabilir. Apron kısmına bakacak olursak aynı anda 10 uçağın durup park edebileceği ve giriş-çıkış yapabilmesi için özel durakları bulunmaktadır. Böylelikle liman da özellikle 2006 yılından sonra yenilenen ve eklentilerin oluştuğu bölümler ile birlikte binanın geneline bakacak olursak yaklaşık olarak 5 milyon insana yıl içerisinde hizmet verebilme durumu sağlanmıştır. Özellikle bu bölge için ve kullanıcılar için çok önemli ve gerekli olan bir alt yapı ve ulaşım seçeneği olarak belirlenmiştir. Öyle ki uzak yerlerden gelebilmek ve kısa sürelerde işini bitirip gerekli desteklerin sağlanıp dönebilmesi ve yolculuğu konforlu hale getirebilmek çok daha fazla tercih edilen bir sistem olmuştur. Kuşkusuz farklı ulaşım seçenekleri de bu şehirde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Lakin istenilen ve değerlendirilmek istenen durumda kolaylıkla elde edilebilecek ve rahat uyumsuz bir sisteme kavuşmaktır. Genel bilgi olarak havaalanı ile ilgili detaylandırma yapacak olursak yaklaşık olarak park yerinde 400 araçlık mevcut kullanım alanı vardır. Özellikle yenilenen terminal binası ile birlikte günümüz standartlarında tam donanımlı ve teknolojik alanlarda üstün özellikler ile tamamlanmış hizmet veren alanlar olarak kullanılmaktadır.

İtfaiye binası da ek inşaat ile yapılmış 2011 yılından sonra hizmete girmiştir. Böylelikle istenilen ve kullanılacak alanlardan zorunlu ve önemli bir yer daha kompleks içerisinde eklenmiştir. Özellikle bu gibi yerlerde zorunluluk oluşturduğundan ötürü ani müdahale yerleri ile birlikte detaylandırılmıştır. Limanın 24 saatlik sürekli verilen hizmetleri ile beraber özellikle çeşitli belgeler almıştır. Kalite ve işletme yönünden değerlendirildiğinde Uluslararası ve Milli Kalite kuruluşları tarafından sertifikalandırılmasıdır. İç hatlar terminali de yenilenen şekli ile 2006 yılından itibaren daha konforlu ve güvenli alan olarak hizmet vermeye başlamıştır. 16 adet check-in kontuarı 1 adet CIP salonu ve 1 adette VIP salonu bulunmaktadır. Özellikle şehre gelen siyaset, sanatçı ve önemli kesimlerin rahat edebileceği ve genel kullanıma açılmış bu yerde gerekli tedbirler koşulunda kullanıcıların hizmetine açılmıştır. Ayrıca muhtelif farklı amaçlar için kullanılabilecek uçaklar içinde yerler vardır. Yaklaşık 8 tane uçağın yararlanabileceği bu alanda park yeri özelliği göstermektedir. Özellikle şehirde ki zengin ve kısa süreli bu park yerlerini kullanana kişilere yönelik önemli bir yerdir. Genel olarak hava limanları şehirlere uzak seçilir bazı bölgelerde ve insanlar ulaşım konusunda zorluk yaşayabilir Gaziantep havaalanı ise şehir merkezine uzaklığı 20 km’dir. Buradan çeşitli otobüs ve dolmuş seferleri ile birlikte özel otobüs seferleri makul ücretler ile şehre götürebilmektedir. Taksi de alan içerisinde bulunana ve tercih etmek isteyenler için bir seçenektir. İçeride ATM ler ve döviz bürosu olmakla beraber insanların rahat bilgi almasını sağlayacağı restoranlarda televizyon ve iletişim kanalları ayrıca genel ihtiyaçlara yönelik olarak odalar bulunmaktadır.

Kolaylıkla Havayolu Uçak Biletleri internet üzerinden temin edilip illa ki merkezlere gitmeden elde edilir. Genel kontrol merkezinde biletler kontrol edildikten sonra gerekli yasal prosedürler tamamlanır ve kısa süre içerisinde uçaklara ulaşılır. Özellikle detaylı kontrollerin yapıldığı son derece güvenli ve tercih edilen geleceğe doğru genişleyen ve büyüyen bir alandır.

Gaziantep Havalimanı Konumu

Adres: Sazgın, 27900 Oğuzeli/Gaziantep
Kodu:
Telefon: (0342) 582 1111

Bulunduğu Şehir

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X