Nereden
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Kapat
Dünya Parmağının Ucunda!

En Ucuz Fransa Uçak Bileti

Batı Avrupa’da yer almakta olan Fransa, güneyinde Akdeniz kuzeyinde ise Manş Denizi ve Kuzey Denizi’ne kadar uzanmaktadır. Batısında Atlas Okyanusu bulunmakta olan ülkenin doğusunda ise Ren Nehri vardır. Ilıman bir iklimin görülmekte olduğunu söylemek doğru olacaktır. Ülkenin kuzey kısımlarında kışlar soğuk, yazlar ise yağmurlu geçmektedir. Güney kısımlarda ise Akdeniz İkliminin etkisi görülmektedir.

 

Fransa Uçak Bileti

 

Ekonomik anlamda oldukça güçlü bir ülke olan Fransa, nükleer enerjiye bağımlıdır. Ayrıca tarım ürünleri açısından bol ve çeşitlilik içerisinde olması Avrupa Ekonomi Topluluğu içerisinde birinci sırada yer almasına neden olmuştur. Fransa uçak bileti arayışında olanlar için en çok tercih edilen şehirlerden bahsetmeye çalışacağız.

                                                           PARİS

Fransa’nın başkenti olan Paris, en romantik şehirlerden bir tanesidir. “Aşıklar Şehri” de denilmekte olan bu şehir, Sen Nehri üzerine Paris havzasının ortasına kurulmuştur. Paris uçak bileti almak isteyenler için şehirdeki iki havalimanı hakkında bilgi vermek doğru olacaktır;

 • Charles de Gaulle Uluslararası Havalimanı

Roissy Havalimanı olarak da bilinmekte olan yer, Fransa’nın ana havalimanıdır. Ayrıca dünyanın başlıca havacılık merkezlerinden bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Adını 1890-1970 yılları arasında yaşamış olan Özgür Fransa Kuvveti’nin liderinden almaktadır. Roissy yakınlarında bulunmakta olan havalimanı Paris’e 25 km uzaklıktadır.

 

Fransa Uçak Bileti

 

Ulaşım için havalimanının bağlı olduğu RER raylı listemi kullanılabilir. Bir saat içerisinde 3 ya da 4 sefer düzenlenmekte olması sebebi ile yoğunlukla karşılaşmak mümkün olmamaktadır.

Ayrıca bağlandığı yüksek hızlı ray sistemi olan TGV sayesinde, havalimanından yakın illere gidiş şansı da elde edilmiştir.

 • Orly Havalimanı

Paris’in güneyinde, Orly’de bulunmaktadır.

Orly Havalimanından Avrupa şehirlerinin yanı sıra, Orta Doğu, Karayipler ve Afrika ülkelerine uçuşlar düzenlendiği bilinmektedir. Paris uçak bileti alacak olanların iniş noktası olarak burayı kullanmaları durumunda, havalimanının batı ve güney olmak üzere iki terminali olduğunu bilmeleri gerekmektedir.

Otobüs, RER B Antony istasyonuna bağlanan otomatik Orlyval metro servisleri ve özel araçlarla şehir merkezine ulaşım mümkün olmaktadır. Ayrıca bu havalimanı, A6 otobanına bağlantısı bulunan tek havalimanı olma özelliğindedir.

Paris’te Görülmesi Gereken Yerler

Paris, Fransa uçak bileti imkanlarından yararlananların tercih edebileceği en güzel şehirlerden bir tanesidir. Buraya gelinmesi durumunda muhakkak görülmesi gereken pek çok yer olduğunu söylememiz gerekir;

-          Eyfel Kulesi ( Eiffel Tower )

Paris’in sembolü olarak kabul edilmekte olan bu demir kule, her yıl 6 milyondan fazla turiste ev sahipliği yapmaktadır. Fransız Devrimi’nin 100. yılının anısına yaptırılmak istenen bu yapı 1889 yılında Gustave Eiffel tarafından, Evrensel Sergisi inşa edilmiştir. Boyaması ise 4 yıl sürmüştür. İşin ilginç yanı ise; kule yapıldığı dönemde pek çok ünlü isim tarafından onaylanmamıştır. Kimilerinin bir çöp olarak değerlendirdiği de rivayet edilmektedir. Fakat sergi sonrasında turistlerin ilgi göstermesi, kulenin hala var olabilme sebebidir.

 

Fransa Uçak Bileti

 

Kule üç farklı bölümden oluşmaktadır ve tüm bölümlerine asansörle ya da yürüyerek çıkabilirsiniz.  İlk bölümde bir müze, ikinci bölümde Le Jules Verne Restaurant ve son bölümde ise seyir terası bulunmaktadır.

-          Louvre Müzesi

Paris uçak bileti alımında bulunan kişilerden bazıları, sadece bu müzeyi görmek için seyahate çıkmaktadır.  Vermeer, Caravaggio gibi ünlü sanatçıların eserlerinin sergilenmekte olduğu müzede; Mona Lisa, Venus de Milo gibi dünyaca ünlü eserler de yer almaktadır.

Bahçesinde 21 metre yüksekliği bulunan cam bir piramit şeklinde anıt bulunmaktadır.

Fransız hükümeti son 500 yıl içerisindeki resim, sanat ve heykel eserlerini burada toplamıştır.

 

Fransa Uçak Bileti

 

Tarihi oldukça eskilere dayanmakta olan Louvre Müzesi, dünyanın en büyük müzeleri arasındadır. Tarihin derinliklerinde ise bir savuma kalesi olarak kullanıldığı bilinmektedir. Napolyon’un etkisi ile müzeye dönüştürülmüştür.

Giriş ücreti 12 Euro’dur.

-          Notre Dame Katedrali

170 yılda yapımı tamamlanan ve Paris’in en çok ziyaret edilen katedrali, yılda 10 milyon turiste kapılarını açmaktadır. Şehrin dini merkezi olan bu yapının eskiden Romanesk Kilisesi olarak kullanıldığı bilinmektedir. En popüler eseri ise Victor Hugo’nun Notre Dame Kamburu’dur.

1345 yılında tamamlanmış olan katedral, gotik bir başyapıt olarak kabul edilmektedir.

 

Fransa Uçak Bileti

 

Paris’e kadar gelenlerin, gastronominin başkenti olan bu şehirde yemeklerin tadına bakmadan dönmemelidir. En iyi şarap ve peynir çeşitlerinin kullanılmakta olduğu restoranları deneyimlemek, kaz ciğerinin tadına bakmak muhakkak yapılması gerekenler arasındadır. Seyahatiniz sırasında ziyaret edebileceğiniz restoranlar;

-          Le Meurice

-          Hotel du Nord

-          Carre des Feuillants

-          Le Kong

-          Pierre Gagnaire

-          Goumard

Paris uçak bileti imkanlarından yararlanarak gelenlerin, 2 km uzunluğundaki Champs Elyeese ( Şanzelize) caddesinden alışveriş yapmadan ülkelerine dönmeleri mümkün görülmemektedir. Dünya modasının kalbi olan bu caddede, ünlü tasarımcıların butikleri bulunmaktadır.

Paris’te yapılmakta olan festivaller hakkında bilgi sahibi olmak, Fransa uçak bileti alımı yapan kişilerin bilgilenmek istedikleri konular arasındadır. Burada bunları da belirterek ilgilenenlere yardımcı olmaya çalışacağız;

-          Belleville Flea Markets; iki senede bir düzenlenmektedir.

-          Bellydusions Dans Festivali; Ocak ayında

-          D’Automne a Paris Performans Sanatları Festivali; Eylül ayında

-          De Saint- Denis Klasik Müzik

-          Performans Sanatları Festivali; Haziran ayında

-          Paris Müzik Festivali; Haziran ayında

-          Fransa Açık Tenis Turnuvası; Mayıs ayında

-          Uluslararası İnsan Hakları Film Festivali; Mart ayında

-          Le Monde a Paris Uluslararası Turizm Fuarı; Mart ayında

-          Paris Hava Show; Haziran Ayında

-          Paris Maratonu; Nisan Ayında

Paris’e Ne Zaman Gidilir?

Fransa uçak bileti alımı yapacak kişilerin, Paris şehrini seçmeleri durumunda ne zaman gideceklerine dair düşüncelere girmeleri normaldir. Fakat bu şehrin her mevsimde güzel olduğunu belirtmek gerekir. Yılın 12 ayı ziyaretçi almakta olan şehirde, en büyük yoğunluk yaz aylarında ve Noel zamanında yaşanmaktadır. Bu dönemde gelme düşüncesinde olanların, birkaç ay öncesinden biletlerini almalarını tavsiye ederiz. Aksi taktirde oldukça yüklü miktarların ortaya çıkacağı bilinmesi gereken bir durumdur.

 

Fransa Uçak Bileti

 

İstanbul’dan direkt uçuş seçenekleriyle 3 saat 35 dakikada Paris’e ulaşmak mümkündür. Şehre gelecek olanların, yılın her ayında yağmur ihtimaliyle karşılaşma ihtimalleri olduğunu unutmamaları tavsiye edilmekte ve buna hazırlıklı gelinmesi önerilmektedir.

LYON

Fransa uçak bileti imkanlarından yararlanmak isteyenlerin, ülkede tercih edebilecekleri üçüncü büyük şehirdir. Paris’e trenle yaklaşık 3 saatte geçmek mümkün olmaktadır. Lyon şehri bir tane havalimanına sahiptir.

 

Fransa Uçak Bileti

 

 • Lyon Saint – Exupery Havalimanı

2000 yılında orijinal adı Lyon Satolas Havalanı olan bu yer, Fransız Pilot Saint- Exuperty’i onurlandırmak için isim değiştirmiştir. Ülkemizden direk ya da aktarmalı uçuşlar ile bu havalimanını kullanarak, Fransa’ya varmak mümkün olmaktadır.

Lyon’da Görülmesi Gereken Yerler

Güzel bir Fransa tatili geçirmek isteyenlerin; Rhone Nehri’nin sol tarafı, Saone Nehri çevresini ve Eski Lyon bölgelerini muhakkak görmeleri gerekmektedir.

-          Fourviere Tepesi; Lyon uçak bileti seçeneklerinden yararlanarak buraya gelenlerin Dua Tepe de denilmekte olan Fourviere Tepesi’ni muhakkak görmesi gerekmektedir.

-          La Croix- Rousse; çalışma bölgesi de denilmekte olan bu tepede ipek tezgahları bulunmaktadır. Tepenin üst kısımlarında 1512 yılından kalma surlar, görülmeye değer yapılardandır.

 

Fransa Uçak Bileti

 

-          Presqu’ile; Rhone ve Saone nehirlerinin arasında yer alan yarımadadır. Genelde yemek ve alışveriş amacında olanların uğrak yeri olan bu yarımada da St. Martin Manastırı da bulunmaktadır.

Lyon’da görülmesi gereken diğer yerleri sıralayacak olursak,

-          Vieux Lyon- Old Lyon

-          Notre Dama Fourviere

-          Parc de la Tete d’Or

-          Place Bellecour

-          St. Jean Katedrali

-          Opera Binası

-          Musee des Beaux- Arts de Lyon

Bu şehri görenlerin, Fransa uçak bileti almalarından pişman olmadıkları gözlemlenmektedir. Birbirinden eşsiz görülecek yerlerin ardından alışveriş yapmak tabi ki vazgeçilmez bir durum olacaktır.

Lyon’a gelenlerin Pazar alanlarını muhakkak ziyaret etmeleri gerekmektedir. Kapalı alanlara kurulmakta olan pazarlardan, uygun fiyata ürünler bulmak zor olmayacaktır.

 

Fransa Uçak Bileti

 

-          Marche Saint – Antoine Celestins semt pazarı, muhakkak deneyimlenmesi gereken bir yerdir.

-          Tarihi Passage De’l Argue, alışveriş için tercih edilebilecek bir diğer seçenektir.

-          Halles de Lyon bölgesi ve iki nehir arasında kalan cadde ve sokaklar arasında bulunan mağazalarda, her türlü alışveriş ihtiyacını karşılamaktadır.

Tüm bunların yanı sıra Lyon uçak bileti alımında bulunanların merak ettikleri festival listesini de sunmak gerekmektedir;

 • Bocuse d’Or- World Cuisine Contest – Dünya Mutfakları Yarışması ( Ocak)
 • World Pastrt Cup – Coupe du Monde de la Patesserie – Dünya Pastacılık Yarışması ( Ocak)
 • L’Original Festivali ( Mart, Nisan)
 • Film Festivali ( Ekim)
 • Biennial Dansı ( Eylül)
 • Tout l’monde Dehors Festivali ( Yaz ayları )

Lyon’a Ne Zaman Gidilir?

Fransa uçak bileti alımı aşamasında Lyon şehrini seçenlerin, ülke geneline göre daha sert bir iklimle karşılaşacaklarını unutmaması gerekir. Buraya gelmek isteyenler için en uygun zamanların Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül ayları olduğunu söylemek gerekir.

Paris’e göre daha güneyde olmasına rağmen daha sert bir iklime sahip olan Lyon’da yaz aylarında gündüz sıcaklıkları 24-27 derece arasındayken, gece sıcaklıkları 13- 15 derecelere inerek büyük farklılık göstermektedir. Kış aylarında burayı tercih edenlerin gündüz 5-7 derece, gece ise -1 ile 0 derece sıcaklıkla karşılaşacaklarını bilmeleri gerekmektedir.

BORDEAUX

Uzun zaman “Uyuyan Güzel” olarak anılmakta olan şehir, milenyumla birlikte büyük bir dönüşüm geçirmiştir. Fransa uçak bileti alanların, bu şehrin Fransa’nın güney batısında yer aldığını bilmesi gerekir. Aktianya bölgesi içerisinde Gironde bölümünde yer alan şehir Garonne Nehri üzerine kuruludur. Ve tarihi liman kentlerinden bir tanesi olarak bilinmektedir.

 

Fransa Uçak Bileti

 

Bordeaux uçak bileti imkanlarından yararlanacak olan kişilerin, şehrin tek havalimanı hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir;

 • Bordeaux Merignac Havaalanı

Büyük olmayan sakin bir havaalanı olan Bordeaux Merignac Havaalanı’nda çalışanların sakin tavırlı yaklaşımları, yolcuların yol yorgunluğu sebebiyle yaşadıkları gerginliği alıp götürmektedir.

Şehir merkezine 12 km uzaklıkta olan havaalanı içerisinde, oldukça büyük bir araba kiralama şirketi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, hemen çıkış kapısında bulunmakta olan otobüs servisleriyle de şehir merkezine ulaşmak mümkün olmaktadır.

Türk Hava Yolları’nı kullanarak direkt uçuş şansını kullanmak mümkündür.

Bu sakin ama tarihi anlamda eşsizlikleriyle ünlü olan şehirde görülmesi gereken pek çok yer bulunmaktadır. Bunlardan kısaca bahsederek, yeniden ünlenmeye başlayan bu şehre gitmeyi düşünenlere yardımcı olmaya çalışacağız;

 • Bourse Meydanı

Fransa uçak bileti alımında bulunacak kişilerin, Bordeaux kentinde görebilecekleri en güzel mekandır. Bu meydan yeni saray için bir kraliyet meydanı olarak inşa edilmiştir.

Burası ve etrafındakiler Fransız mimar Ange-Jacques Gabriel tarafından tasarlanmıştır. Simetrik bir estetiğin yansıtıldığı meydanda, Miroir d’eau ( Su Aynası ) da bulunmaktadır. Su yüzeyine yansımakta olan yapının görüntüsü görenleri kendine hayran bırakmaktadır.

 

Fransa Uçak Bileti

 

 • Büyük Bordeaux Tiyatrosu

1773 yılında yapımına başlanmasının ardından 7 sene içerisinde tamamlanmıştır. 7 Nisan 1780 tarihinde Jean Racine’in Athalie trajedisi ile kapılarını açmıştır.

Bu yapı kendinden sonra yapılan tiyatro binalarına bir prototip olarak kabul edilmiştir. 1990 – 1991 yılları arasında restore edilmiş olan yapıya orijinal dekorasyonlar da eklenmiştir.

 • Bordeaux Katedrali

Fransa ulusal anıtları arasında yer almakta olan katedral, Roma Katolik katedralidir. Orijinalinde Romanesk olan bir yapı olmasına rağmen şuan gotik mimari bir yapı olarak kabul edilmektedir.

 • Bordeaux Halk Bahçesi

Bir Fransız bahçesi olarak kabul edilen alan 1746 yılında Versay Saray bahçesinden ilham alınarak yapılmıştır. 10 hektarlık bir alanda bulunan yer, 1858 yılında peyzaj bir bahçe olarak düzenlenmiştir. Bordeaux uçak bileti alımında bulunan çocuklu tatilcilerin, bu halk bahçelerinde çocuklar için bulunan oyun alanlarını muhakkak görmesi tavsiye edilmektedir.

Botanik bir bahçe olmasının yanı sıra bünyesinde, bir doğal tarih müzesi ve bir kütüphane bulunmaktadır.

 • Pery Berland Kulesi

İsmini başpiskopos Pey Berland’tan alan kule, Bordeaux Katedralinin hemen yanında bulunmaktadır. 1440- 1446 yılları arasında Gotik tarz yansıtılarak inşa edilmiştir.

Bu şehre gelenlerin Bordeaux şaraplarından, ülkelerine dönmeleri sonradan pişman olacakları bir durum olacaktır. Dünyaca ünlü Bordeaux şaraplarının yanında şehrin en meşhur yemeği olan “ Enrrecote a la Bordelaise” de muhakkak denenmelidir.

 

 

Bu bölgede ayrıca Gironde havyarı, ıstakoz, Pauilla midyesi gibi deniz mahsullerini tatmak mümkün olacaktır.

Fransa uçak bileti seçeneklerinden yararlanarak bu şehre gelenlerin alışveriş yapmadan dönmeyecekleri muhakkaktır. Alışverişin kalbi bu şehirde, Rue Sainte- Catherine’de atmaktadır. Sadece yayalara açık olan ve 1.2 km uzunluğunda olan alışveriş caddesinde aklınıza gelecek her şeyi bulmanız mümkün olacaktır. Mağazalar, kafeler, restoranlar ve küçük dükkanlardan oluşmakta olan bu cadde Avrupa’nın en uzun alışveriş caddesi olarak kabul edilmektedir. Şehrin ünlenmiş olan Bordeaux Şarabını burada bulunan dükkanlardan satın alabilirsiniz.

Festivaller, Bordeaux uçak bileti alımı yapanların merak ettikleri noktalar arasında yer almaktadır. Şehirde iki büyük festival bulunmaktadır. Bunlar,

 • Bordeaux Wine Festival

İki yılda bir düzenlenmekte olan, dünyaca ünlü şarap festivalidir. Bu festival kapsamında üzüm bağları ve şatolar ziyaret edilerek şarap tadımı yapılır.

 • Bordeaux River Festival

Mayıs ayının son haftası düzenlenmekte olan bu festivalin özelliği su temalı olmasıdır. 10 gün süren festival, dünyanın en büyük yat yarışlarından birine ev sahipliği yapmaktadır.

Bordeaux’a Ne Zaman Gidilir?

Ilıman okyanusal iklim özelliklerinin görülmekte olduğu Bordeaux uçak bileti alımında bulunanların, Nisan ve Ekim aylarını tercih etmeleri tavsiye edilmektedir. Bu dönemde, şarap içmenin tadına üzüm bağlarında varabilirsiniz. Yerinde tadım yapmak oldukça etkileyici bir deneyim olacaktır.

 

Fransa Uçak Bileti

 

Fransa’ya gitmek isteyenlerin, uçuş nitelikleri bakımından hem direkt hem de aktarmalı uçuş şansına sahip oldukları bu üç şehir; aynı zamanda Fransa’nın en büyük üç şehridir. Bu şehirler dışında, Fransa’nın farklı bölgelerine gitmek isteyenlerin de isteklerini yerine getirebileceklerini belirtmeliyiz.

Türkiye’den özellikle İstanbul Atatürk Havalimanı’nı kullanarak, Fransa’nın istenilen şehrine aktarmalı uçuşlar ile ulaşmak mümkün olmaktadır.

Uçuş imkanları dışında, Fransa’nın eşsiz tarihi yapıları ve eserlerinin her şehrinde sıkça yer alması tatil için bu ülkenin tercih edilmesinde en önemli etkendir. Sadece kültür turizmi ya da deniz turizmi için değil, kış turizmi içinde bu ülkeyi tercih edebileceğinizi unutmamalısınız.

Kış turizmi isteğini bu bölgede değerlendirmek isteyenlerin; Alpler, Pireneler ya da Auvergne bölgelerini tercih etmeleri tavsiye edilir.

 

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X