Dünya Parmağının Ucunda!

Eskişehir Şehri Hakkında Kısa Bilgiler

Bir öğrenci kenti olarak bilinen Eskişehir, bölgenin en gelişmiş ve modern şehirleri arasında gösterilmektedir. Eskişehir’de ünlü Porsuk Çayı’nda gezinti yapabilir, Odunpazarı Evleri’nde tarihi bir yolculuğa çıkabilir ve yaz mevsiminde Kentpark Plajı’nda deniz keyfi yapabilirsiniz. Eskişehir uçuşları için Eskişehir kent merkezine yaklaşık 10 km uzaklıkta bulunan Eskişehir Anadolu Havalimanı kullanılmaktadır. 2007 tarihinde hizmete açılmış olan Eskişehir Havalimanı ile ilgili daha detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

 

 

Eskişehir Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Eskişehir Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Eskişehir’e Ne Zaman Gitmeli

En ucuz uçak biletini bulmak için yapılan araştırmalara göre; yurtiçi uçuşlarda son 21 gün kala fiyatlar yükselmeye başlıyor. Son 15 gün kala ise iki katına kadar çıkabiliyor.

 

Eskişehir’in Yöresel Lezzetleri

Acı-gıcı, balaban, bıt-bıtı çorbası, abısta, çibörek, göbete, harşıl, haside, katlama böreği, kuzu sorpa, mercimekli mantı, miyane çorbası, pasa, Sivrihisar baklavası, tabak börek, toyga çorbası.

 

Eskişehir’de Görülmesi Gereken Yerler

Odunpazarı, Cumhuriyet Tarihi Müzesi, Saklı Vadi, Kümbet Vadisi, Selçuklu Hamamı, Alemşah Kümbeti.

 

Eskişehir’de Alışveriş Önerileri

Lületaşı, met helvası, Sorkun çömleği.

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X