Dünya Parmağının Ucunda!
 • İstanbul (IST) - Erzurum (ERZ)
  18.3.2017
  66 TL
  Satın Al
 • Antalya (AYT) - Erzurum (ERZ)
  10.3.2017
  67 TL
  Satın Al
 • Konya (KYA) - Erzurum (ERZ)
  14.3.2017
  90 TL
  Satın Al
 • Bursa (YEI) - Erzurum (ERZ)
  18.2.2017
  105 TL
  Satın Al
 • Ankara (ESB) - Erzurum (ERZ)
  8.2.2017
  109 TL
  Satın Al
 • Samsun (SZF) - Erzurum (ERZ)
  8.3.2017
  119 TL
  Satın Al
 • Adana (ADA) - Erzurum (ERZ)
  15.3.2017
  122 TL
  Satın Al
 • İzmir (ADB) - Erzurum (ERZ)
  22.2.2017
  122 TL
  Satın Al
 • Gaziantep (GZT) - Erzurum (ERZ)
  20.2.2017
  137 TL
  Satın Al
 • Bodrum (BJV) - Erzurum (ERZ)
  20.2.2017
  143 TL
  Satın Al

Ucuz Erzurum Uçak Bileti Sorgulama

En ucuz Erzurum uçak bileti için tüm Erzurum uçuşlarını tek seferde kıyaslama imkanı Hepfly.com’da. En uygun Erzurum uçak biletini en hızlı şekilde satın alabilmek için uçak bileti sorgulamanızı hemen yapmaya başlayın.

Erzurum, doğunun en gelişmiş illerinden biri olup özellikle kış aylarında çok sayıda yerli turist çekmektedir. Türkiye’nin en ünlü kayak merkezlerinden olan Palandöken’in Erzurum’da bulunması, şehrin turizm gelirine önemli oranda katkı sağlamaktadır. Erzurum’da ayrıca ünlü Çifte Minareli Medrese’yi, Narman Peribacaları ve Tortum Şelalesi’ni ziyaret edebilir, ünü tüm ülkeye yayılmış olan Cağ Kebabı’nı tadabilirsiniz.

Erzurum uçuşları ve çevre illere de büyük ölçüde hizmet veren Erzurum Havalimanı’na yapılmaktadır. Türkiye’nin en büyük 4. Havalimanı olan Erzurum Havalimanı’ndan sadece İstanbul, Ankara ve İzmir uçuşları yapılmakta olup, havalimanı Erzurum şehir merkezine 12 km uzaklıktadır.

Erzurum Havalimanları

Erzurum Havalimanı

1966 senesinden beri hizmet veren Erzurum Havalimanı, 2005 senesinde hava yollarının tarifesiz seferlerine ev sahipliği yapmaya başlamıştır. Alan büyüklüğü ile Türkiye'nin dördüncü en büyük havalimanıdır. Kış mevsimi boyunca artan trafik yoğunluğunu karşılayabilmek amacıyla genişletilmiştir.

Erzurum Havalimanı'na Nasıl Ulaşılır?

Erzurum Havalimanı'na ulaşım, uçak saatlerine göre düzenlenen otobüs seferleriyle sağlanabilir. Bunun yanında havalimanı dışında bulnan taksilerle de şehir merkezine erişim mümkündür.

 

Erzurum Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Erzurum Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Erzurum'a Ne Zaman Gitmeli?

Palandöken’de kayak sezonu aralık ayında ortalama 60 santim kar kalınlığında başlıyor. En güzel sonbahar manzaralarına da tanık olacağınız doğal güzellikleriyle ünlü şehirde pek çok alternatif gezi rotası belirlemek mümkün.

Erzurum'un Yöresel Lezzetleri

Koç ya da Gel Gör’de cağ kebabı; Emirşeyh Nedim’de Adnan Baba’nın köftesi; Muammer Usta’da kadayıf dolması yemenizi tavsiye ediyoruz. Güveçte buğday çorbası, aşotu çorbası, şalgam dolması, dut çullaması gibi Erzuruma özgü lezzetleri de yerel lokantalarda bulabilirsiniz.

Erzurum'da Görülmesi Gereken Yerler

Tortum Gölü:

Tortum Gölü, piknik yapmak için çok uygun bir yer. Kış aylarında Tortum Şelalesi’nin oluşturduğu manzara ziyaretçileri büyülüyor.

Barhal Vadisi:

Bir yandan tertemiz havayı ciğerlerinize doldurmak bir yandan da muhteşem doğanın tadını çıkarmak istiyorsanız mutlaka Barhal Vadisi’ne tırmanın.

Çifte Minareli Medrese:

Anadolu’daki en önemli Selçuklu eserlerinden Çifte Minareli Medrese’nin kitabesi olmadığından ne zaman yapıldığı ve gerçek adı ile ne zaman yapıldığı kesin olarak bilinmiyor. Minare kaidelerin alt ve ön kısmında pano içeresinde iki Selçuklu arması bulunuyor.

Palandöken:

Eksi 20 derecede Erzurum’un kış güzelliğini keşfetmek istiyorsanız istikamet Palandöken. New York Times gazetesinin dünyanın en iyi 41 kayak merkezi arasında gösterdiği Palandöken özellikle Rusların ilgisini çekiyor. Ukrayna, Polonya, İran, Azerbaycan’lı kayakçılar da otellerde konaklıyor.

Narman-Oltu:

Kırmızının egemenliğindeki bölgede ekimde Oltu Çayı boyunca sıralanan kavaklar renk değiştirmeye başlar, sarılar belirginleşir. Narman-Oltu yolunda sabahın erken saatlerinde alıcı kuşların akşam saatlerinde de tilkilerin avlanmasını hiç zorlanmadan izlemek mümkün.

Erzurum Bataklığı:

Fırat’ın kollarından Karasu’yla sulanan bataklık 1960’larda sıtmayla mücadele için kurutuldu. Ancak yine de çok canlı. Nesli tükenme tehlikesindeki sürmeli kızkuşunu, angıt, turna ve akkanatlı sumruyu, büyük korubeni kelebeğini görebilirsiniz.

Erzurum'da Alışveriş Önerileri

Erzurum, oltu işçiliği konusunda dünya çapında ün kazanmıştır. Oltu taşından yapılmış bir hediye almadan dönmeyiniz. Oltu taşı ve gümüşten tespih, ağızlık, bilezik, gerdanlık, broş, küpe ve saç tokası yörenin önemli hediyelik eşyaları arasındadır.

Erzurum'a Özel Kelimeler

Her şehirde olduğu gibi Erzurum’da bazı gündelik kelimeler yöre halkı tarafından kendilerine has yorumlanıyor. İşte bazıları...

 • Babuş: Ördek
 • Şimişka: Çekirdek
 • Merik: Adam
 • Dıbız: Kel
 • Cırbağa: Küçük

Güzel bir tatil geçirmeniz dileğiyle…
İyi uçuşlar!

Hepfly.com üzerinden yapılan işlemler, Akdeniz Pe-tur Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş. adıyla Türsab'a A-1679 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
Hepfly.com’dan alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.

En uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın!

FIRSATLARI YAKALA
X